Nők a hivatásos állományban

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
Z foto
tűzkakas-idomár

Re: Nők a hivatásos állományban

Hozzászólás Szerző: Z foto » 2010. feb. 06. 21:10

Nekem speciel semmi bajom nincs a lányokkal, igenis van köztük aki megállja a helyét.
Én csak a KESZ-szel kapcsolatban írtam le a véleményemet.
De ez nem célzottan irányult a kép szerinti személyre.
Nem ismerem, nem alkotok róla véleményt.
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2010. feb. 06. 19:19

Bocsi,de egyik lipibb,mint a másik...A békaemberek az ország egész területén kompetensek.A Hajó úgyszintén Miért kell a lavoárban vihart kavarni?!Ott egy csaj;szeressük,becsüljük és ne elemezzük!Miért mindig a kis péni......ek hisztiznek?Ha nem tetszik,kérem az ordítást,de hisz ismertek.... :-D
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
Z foto
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Z foto » 2010. feb. 06. 10:11

Én úgy tudom, hogy a KESZ-ből az orvos kék, a többiek pedig fehér sisakban vannak. De mindenki a KESZ tagja, ezért a doktor felirat.
De most már jó lenne, ha valaki tudna biztosat mondani.
Nincs itt valaki a KESZ-től?
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. feb. 06. 9:59

Elég OFF ez itt, de szerintem a Doktor nem vonulhat a fővárosi tűzoltóság elsődleges működési körzetén kívül, mert egy vállalkozás, amit a fővárosi tűzoltóság fizet. Ugyanez vonatkozik a szóvivőjükre is. De igazából erre az tudja a választ, aki látja a részletes RST-t.
Bristol
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Bristol » 2010. feb. 06. 9:43

De riasztható Visegrádra, mivel az még a segélynyújtási körzetbe tartozik. Amúgy a Doktor nem feltétlen kék sisakban dolgozik, csak az aki olyat vett vagy kapott.
http://www.langlovagok.hu/kepek/2010/bu ... udi_15.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
De lehet az is, hogy önkéntes a lány. Minden esetre hasonlít az egyik csajra IX Dokiról. :toprengo: :toprengo: :toprengo:
Z foto
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Z foto » 2010. feb. 06. 9:06

Biztos, hogy a Szentendre ÖTE tagja, mert ismereteim szerint a IX. Doktor kék sisakban dolgozik.
Egyébként a beavatkozó egységek között szerepel a Fővárosi Tűzoltóság.
Nem tudja valaki mit kellett riasztani? Daru?, Búvár?, Hajó?
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. feb. 06. 8:58

Talán inkább a Szentendre ÖTE tagja, a IX/Doktor nem riasztható Visegrádra.
Bristol
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Bristol » 2010. feb. 06. 8:53

IX. Doktor lehet.
firefighter25
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: firefighter25 » 2010. feb. 05. 16:39

Ja és a káreset ahol a fotó készült:
http://www.langlovagok.hu/kepek/4149_le ... isegradnal" onclick="window.open(this.href);return false;
firefighter25
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: firefighter25 » 2010. feb. 05. 16:37

http://www.langlovagok.hu/kepek/2010/sz ... ajo_03.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
:-? :-? :-?
kiskíváncsi
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kiskíváncsi » 2010. jan. 22. 13:36

Sziasztok, vállalva a virtuális megkövezést az ambíciózus lányoktól, és vállalva azt is, hogy nő vagyok és rokonszenvező kívülálló, azért csajok, gondoljatok bele pár dologba:

- Oké, hogy edzéssel szert lehet tenni megfelelő fizikumra, akár ugyanúgy helytállhattok a legkeményebb helyzetekben is, mint a férfi bajtársaitok. Csak minket a természet úgy alkotott meg, hogy nem ugyanolyan a hó minden napján az állóképességünk, a fájdalomtűrő képességünk, stb. És ehhez nem kell bevetés közben cserére rohangálni a "hetes ünnep" miatt, ahogyan ezt az egyik fórumozó példázta, elég, ha kicsit másképpen reagálunk ugyanolyan helyzetben, mint tettük volna egy héttel korábban. Egyetlen másodpercnyi lelassulás valakinek az életébe kerülhet.
- További kockázatot jelent éppen az, amit a lányok soraiból érzek: a bizonyítási vágy. Na, ez az, ami önmagában valakinek a halálához vezethet egy káresetnél. Mondjuk, a bizonyítási vágy miatt nem méri fel helyesen, hogy mi az, amit ott helyben meg tud oldani, és mi az, amihez kéne segítség, amibe nem szabad egyedül belefutnia, mert ő is ottmarad, meg az is, akinek segíteni akart.
- A fiúk egymást is éppen eleget húzzák a laktanyában, kezdőket pláne alaposan megkóstolgatnak. Egy kezdőnek is lehet éppen elég bizonyítási vágya. Ha teszem azt, vonulós lány az illető, a kóstolgatásból sokkal több kijutna neki, durvák és nagyon finomak, de hatékonyak egyaránt. Na most, ha egy bizonyítási vággyal telített, eleve nagy hátrányt kompenzálni akaró leányzónak döntenie kell, hogy beleszalad valamibe adott helyzetben önállóan, vagy segítséget kér, és ezt egyetlen másodperc alatt kell eldöntenie, és teszem azt, a társa éppen előzőleg "osztotta" őt a laktanyában a fizikuma, vagy a neme miatt, akkor abban az adott másodpercben dönthet rosszul. Ami megint valakinek az életébe kerülhet.
- Egy idő után csak eljátszik a gondolattal, hogy gyermeket akar. És mondjuk, tesz is érte. Teherbe is esik - de még nem tud róla. És egy keményebb bevetés során szépen elvetél... Mellesleg éppen a gyerektéma miatt nem is valószínű, hogy elég időt eltölthetne a tűzoltóságon ahhoz, hogy minden tapasztalatot megszerezhessen. Öreg rókák mondják, hogy öt-hét év után már esetleg mondhatja magáról, hogy tényleg tűzoltó, de inkább tíz év tapasztalat kéne. Ha még arra sem megy el idő, hogy továbbtanuljatok, hanem az érettségi után egyből irány a tűzoltóság, akkor számoljunk csak... Nagymértékben növelné a fluktuációt.
- Egy ennyire férfiak uralta területen mint a laktanya, még a "királylány" a titkárságon is bomlaszthatja a csapatszellemet, ha kellőképpen szép, pusztán azért, mert egymásra utalt férfiemberek nem a bajtársat, hanem a vetélytársat látják meg egymásban. Nyilván nem a szimpla fantáziálgatásról beszélek, hanem komolyabb malőrökről, akár úgy is, hogy a lány teljesen normálisan, férfikörnyezethez illően, bajtársiasan viselkedik, mégis a puszta jelenlétéből is eléggé komoly gondok fakadhatnak adott esetben. Nem is kell az egész laktanyának rácuppannia, elég, ha két fiú kezd kakaskodni miatta... És akkor még nem is vonult, csak ott ül az íróasztal mögött. Hát még egy vonulós... Noha abból, ahogyan itt irtják egymást a fórumon a fiúk, nem okvetlenül derül ki, de egy szolgálati csoportban, tűzben megedződve sokszor olyan közel kerülnek egymáshoz lelkileg, mert tényleg társak voltak a bajban, mert kihúzták egymást a legnagyobb gázból, hogy valóban szinte a családjuk lesz a szolgálati csoport, a bajtárs adott esetben közelebb állhat hozzá lelkileg, mint a felesége. Nos, ha ez a bajtárs speciel egy szép csaj, akkor annyi... A mindkét részről legideálisabb hozzáállás esetében is. Dehát ideák az álmok világában vannak elsősorban, a valóság önmagában is tartogat pár gikszert...

Szóval már az eddig leírtakból is egyértelmű lehet, hogy marha sok a kockázat. (Valszeg Angliában is csak ezért 3% a női vonulósok aránya, és arról persze itt, Magyarországon nem okvetlenül tudhatunk, hogy náluk milyen finomságokat okozhatnak éppen a fent leírtak, csak kívülről látjuk, hogy "ott bezzeg lehet". Azt már csak az ottaniak mesélhetnék el, hogy a gyakorlatban ez mit okoz. És itt sokkal inkább emberéletekről van szó, mint akár a katonaságnál is békeidőben.) Persze, hogy ezt a rengeteg kockázatot ilyen veszélyes hivatásnál nem akarják vállalni a fejesek. Szép a női egyenjogúság, de azért ne felejtsük el: egyenrangúak vagyunk, de nem egyformák. (Ez a legszebb a teremtésben.:-))

De az ambícióitokról sem kell lemondani, elég, ha Sacira gondoltok a csepeli kutyásoknál, vagy a női tűzvizsgálókra, pl.
Horváth Dóra
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Horváth Dóra » 2010. jan. 19. 3:09

Teamweb írta:egy összeégett holtest,egy szétroncsolt holtest után aztmondod majd köszi elég volt
Gyakran elfelejtődik, hogy a háború sem kizárólag "férfimunka" (volt). Az ápolónők is láttak ezt-azt - leszakadt lábat, lerobbantott fejet, haldokló gyereket. Bírni kellett.
Patológus, boncmester nők is vannak, ők is szembesülnek minden "ínyencséggel".
Andrew Flower
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Andrew Flower » 2010. jan. 19. 0:31

Személy szerint én szívesen látnék nőket vonulósként.Az csak duma,hogy nem bírják a "borzalmakat", szerintem jobban bírnák mint némelyik kollega főleg az újonan felszerelők közül. Jó példa a már előzőleg említett mentőápoló és orvosi munka, és azért ezek nem minden nap fordulnak elő. A fő ok az, hogy a rendőrökhöz és a katonákhoz képest mi jelentősen eltérő munkarendben dolgozunk. Vagyis a nők legnagyobb veszélyben a szolgálati idő alatt főleg a laktanyában lennének. Az igazi feszültség ott van, mikor nincs esemény és nem kell durva dolgokra gondolni csak arra amit mi adunk egymásnak ilyenkor. A kérdés inkább az ,hogy miként bírná egy nő 15-20 férfi közt 24 órán keresztül!? Lehet,hogy jól de ezt még felsőbb szinteken sem merik bevállalni. De miért fájna bárkinek is egy nővel együtt dolgozni? Mert félünk,hogy valamit jobban csinálnának? Különben is, ha bírja maradjon, ha nem úgy is kilép. Egyszer úgy is beköszönt az egyenjogúság a tűzoltókhoz is. Addig pedig hajrá csajok!
kicsitűzoltó
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kicsitűzoltó » 2010. jan. 07. 21:41

Hát őszintén megmondom nektek hogy nem vagyok egy finnyás ha nem sikerül,hogy tűzoltó lehessek akkor megyek mentősnek.Egészségügyi suliba járok nem kell nekem olyanokat mondani hogy milyen egy begégett holtest tudom milyen.Múltkori órán bevittek minket ahogy boncolják az embert érdekes volt nagyon.:D Egy csomóan rosszul lettek én birtam.Erről ennyit.
Tűzoltóként indultak el,de hősként mentek el.
"Az élet egyik legszebb jutalma, hogy miközben az ember máson segít,egyben önmagán is segít."
Teamweb
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Teamweb » 2010. jan. 07. 18:06

helyesírási bakikért bocs
Teamweb
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Teamweb » 2010. jan. 07. 18:04

te már ne hari :D de rengeteg orsvos ismim van... köztük ambuláns... és ők i elszőrnyednek néha...Pedig ez a mukájuk...de 16 éves csajrol van szó...szerinted ilyenre van szüksége?
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2010. jan. 07. 17:42

Teamweb írta:egy összeégett holtest,egy szétroncsolt holtest után aztmondod majd köszi elég volt
:tapsolo:

Biztosan ezért van elég szép számmal női mentőorvos, mentőtiszt, traumatológus és mindenféle egyéb orvos...
kicsitűzoltó
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kicsitűzoltó » 2010. jan. 07. 15:27

Igen még nem láttam élőbe ilyet de videókon elég durvákat szoktam nézni.De persze az is más hogy videón nézed vagy élőbe látod.Hát persze nem most fogok tűzoltónak menni mert még nem meheteknék.Kitudja mi lesz még 2 év múlva.De nagy álmom hogy tűzoltó lehessek.
Firefighter25!
Nem bántottál meg és nem is sértettél meg!Én csak leírtam a véleményemet.
"Az élet egyik legszebb jutalma, hogy miközben az ember máson segít,egyben önmagán is segít."
elemigolyo
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2010. jan. 07. 6:54

Kicsi!gyere csak!!!csináld!Én bemegyek szívesen irodába...
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
Teamweb
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Teamweb » 2010. jan. 06. 23:35

ez igy van.. a tűzoltóság egy család... de ugyanúgy mint a többi szerv is...de vanak olyan dolgok amiket nem lehet feldolgozni..nekem voltak olyan esetem, visszaemlékszek és könny kicsordul a szememből csávó létemre.(tegyük hozzá helyszínen mindenki igyvolt vele)Nem tűzoltó vok.Más szervnél dolgozom. De rengeteget dolgozok együtt tűzoltókkal.Most csinálunk egy ÖTÉ-t Nyéken.Remélem összejön.Az öte tagok nem látnak bele a dolgokba ugy mint egy kárhelyes.Már ne hari 16 évesen mit láttál?Tüzet? gratula mindenki látott..Ne hari nem fikázni akarlak.de nem csak tüzoltásból áll a dolog.Nem azvan h bemegyek mert piros kocsival vagyok. Vannak kárhelyek,ahol a szived szakad meg, szived szerint sirnál,vannak kárhelyek ahol erőkell,fizikum hogy tudj segiteni...de valahol puszta ész.Ne hari..de a nők maradjanak az irodába...Ne akadályozzák a mentést.Tapasztalat...Tényleg nem lenézőleg mondom.De a csajoknak az a biztonságos..fiatal vagy még..cseperedj kicsit:)addig nézd az ablakból a nagyokat :)
firefighter25
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: firefighter25 » 2010. jan. 06. 23:25

kicsitűzoltó írta:Firefighter25!
A telátásodba lehet hogy ez van.Nem tom hány velem egy korú foglalkozik ennyire a tűzoltósággal.Én csak rajtam kivül egy lányról tudok.Életem a tűzoltóság ahogy már megírtam egy párszor, bármit megtennék érte.Nem látom rózsaszinbe egyáltalán nem látom a világot.az baj hogy nem ismersz és amit írok abból veszed ki hogy én milyen ember is lehetek,de ez így nem jó.Amiket írsz nekem is lenne egy-két véleményem rólad de nem gondolkozok így mert jó ember is lehetsz,mert nem ismerlek!!!
Erről ennyit.
Nem bántani akartalak és főleg nem megsérteni!Az jó hogy ennyire szereted a tűzoltósdit csak még gyerek szemmel látod ezt.
Teamwebnek igaza van.Nekem még nem volt sok műszaki mentésem de az első nagyon megviselt és majdnem befejeztem.Pont kifogtunk egy kisgyereket és már nem volt mit tenni.Mikor odaértünk már akkor látszott hogy itt szinte semmi esély.
Nyáron pedig vannak napok amikor végig nyomod a 24 órát.Arról nem is beszélve hogy sokan kénytelenek vagyunk másodállást vállalni mert nem fizetnek meg bennünk.Ez így kissé megterhelő fizikailag és pszichikailag is.
Ameddig valaki nincs benne ebben a nagy családban addig sokmindent nem lát és főleg nem tapasztal meg.Te csak kívülről látsz és hallasz néhány dolgot.Attól pedig hogy sokat vagy bent az még sokat nem jelent mert te tényleg csak bent találkozol a fiúkkal és nem vagy ott a káreseteknél és nem vonulsz.
Teamweb
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Teamweb » 2010. jan. 06. 23:08

egy összeégett holtest,egy szétroncsolt holtest után aztmondod majd köszi elég volt
kicsitűzoltó
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kicsitűzoltó » 2010. jan. 06. 21:09

Firefighter25!
A telátásodba lehet hogy ez van.Nem tom hány velem egy korú foglalkozik ennyire a tűzoltósággal.Én csak rajtam kivül egy lányról tudok.Életem a tűzoltóság ahogy már megírtam egy párszor, bármit megtennék érte.Nem látom rózsaszinbe egyáltalán nem látom a világot.az baj hogy nem ismersz és amit írok abból veszed ki hogy én milyen ember is lehetek,de ez így nem jó.Amiket írsz nekem is lenne egy-két véleményem rólad de nem gondolkozok így mert jó ember is lehetsz,mert nem ismerlek!!!
Erről ennyit.
firefighter25
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: firefighter25 » 2010. jan. 06. 18:11

Ne haragudj kicsitűzoltó de te még nagyon rózsaszínben látod a világot és még gyerek vagy...
kicsitűzoltó
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kicsitűzoltó » 2010. jan. 05. 16:01

Sziasztok!
Tudom milyen az,hogy egy égő házba bent vagy és szinte a plafon szakad rád.Elég sok dolgot áltéltem már.Tavaly a szomszéd háza gyulladt ki és bent volt az emberek igaz 5 percnyire van töllünk a tűzoltóság de ameddig még ők kiérnek az emberek meghalnak.Én bementem lányként mert a tűzoltósággal fogalkozok és tudtam mit kell csinálni és nem estem pánikba.Csak azon voltam hogy az embereket kimencsem.Vittem magammal poroltót és azzal kihoztam őket.Semmi bajom nem lett és még a tűzoltóktól is dicséretet kaptam,hogy mennyire bátor vagyok.:D
One! Teljesen igazad van.Sokan "lenéznek" minket,hogy erre nem lennének képesek a nők.Igazad van ha Amerikába lehetnek itt mért nem.Amúgy lehet engedélyezik majd csak most még pénzileg nem úgy állnak hogy átalakítsák a tűzoltóságokat.De eljön ennek is majd az ideje:D
Üdv nektek
Válasz küldése