Nők a hivatásos állományban

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
one
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: Nők a hivatásos állományban

Hozzászólás Szerző: one » 2010. jan. 05. 16:33

Akkor ezek szerint Amerikában más nők vannak, valahogyan megoldották a kizáró problémákat.
Ott miért lehetnek vonulósok?
Teljesen igazatok van sok-sok dologban, de miért csak a kizáró okokat nézitek. Azt miért nem vizsgáljátok hogy ha semmilyen előnnyel nem is járna, de ott lennének.
Nézzetek meg egy akár egy TFA versenyt, hány férfi vérzik el, akár a bábú cipelésnél? Sajnos vannak közöttünk is selejtek, alkalmatlanok, és most nem a versenyre gondolok, normál káresetre ahol akár a két tömlő alatt összeroskadnak, stb.
Teamweb
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Teamweb » 2010. jan. 05. 0:04

az a baj más mikor kívülállóként nézed a dolgokat, de az is más mikor pl egy égő házba vagy bent,ahol épp a plafon készül a fejedre szakadni, de van bent vki akit kikel vinni.Sokszok még maguk a tűzoltók se tudják, milyen nehéz a munkájuk.Hiszen minden eset más.Hiába vannak kiképezve,attol még jöhet egy olyan eset ami még a legerősebb fizikumú,szellemi embert is megvisel.
kicsitűzoltó
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kicsitűzoltó » 2010. jan. 04. 20:46

Sziasztok!
Teamweb! Igen tűzoltó szeretnék lenni.
BOXER! Elég közel áll hozzám a hivatásos tűzoltóság.Sokat bejárok és nap mint nap döbbet tanulok,hogy igen is mit szoktak csinálni.Milyen nehéz a munkáik,milyen feladaokat végeznek.

Amit írtatok tudom ebbe teljesen igazatok van.Tudom,hogy a hivatásos és az önkéntes tűzoltóság között nagy különbség van.
Kiskorom óta bejárok a hivatásos tűzoltósághoz.Másodunokatesóm is tűzoltó volt ő volt az egyik hős tűzoltó aki a műegyetemnél elvesztette életét.Sokat kaptam tölle mindig is bevitt a tűzoltóságra.Szeretném tovább vinni amit ő mostmár sajnos nem tud.
Igen voltak durva kifejezések amibe tudom,hogy nem teljesen így van.
De azért van ez a fórum,hogy megbeszéljük ezeket.:D
Köszönöm nektek a segítséget,hogy azért elmondjátok mit gondoltok,ez nekem sokat számít.:D

Tudom milyen nehéz a tűzoltóság magam is azzal foglalkozok.Igaz még ifjúsági és néha önkéntes vagyok.
Tűzoltóként indultak el,de hősként mentek el.
"Az élet egyik legszebb jutalma, hogy miközben az ember máson segít,egyben önmagán is segít."
BOXER
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: BOXER » 2010. jan. 04. 17:28

Kedves Nagylány
Jószándékodban, elszántságodban nem kételkedem, a már alább leírtakon felül más "gond" is van
Az pl. hogy nem igaz miszerint aki önkéntes az lehet hivatásos is. A hivatásosok sokkal szigorúbb egészségügyi, fizikai, pszichikai vizsgálaton kell megfeleljenek felvétel előtt mint az önkéntes vagy köztestületi tűzoltók.
Tisztelem az önkénteseket, de az általuk végzendő munka nem egy kategória a hivatásosokéval. Ezt szóban cáfolhatod, mert nem ismered (nem ismerheted ) a hivatásosok munkáját. Nem az avartüzekre vagy lakástűzre gondolok, van sajnos más sokkal nehezebb és bonyolultabb esemény is,
Boxer
Teamweb
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Teamweb » 2010. jan. 04. 17:16

Sziasztok.

Már ne hari de 16 évesen én a tanulással foglalkoztam, nem olyannal ami még rettenetesen messze áll tőled :)

Srácoknak igaza van, vannak olyan dolgok ami zavaró tényező lenne a női tűzoltókban.Lássuk itt tényleg az erőlétet.Jó lehet h van hozzá erőd...de tudod azt a 80 kg-os bábút nem megemelni kell csak hanem cipelni is ha úgy van.És azért sokszor egy férfi is megérzi azt.Akkor mi lenne egy nővel:)de most tényleg félreértés ne essék, én nem fikázni akarom azokat akik szívesen űznék ezt a hivatást.Meg szerintem nem nézne ki jól egy kárhelyen oltás közbe h jajj ne hari nekem egy hetes ünnep van rohannom kell cserélni :)Szal vannak dolgok, amik furcsák lennének.Netán tűzoltó szeretnél lenni?
kicsitűzoltó
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kicsitűzoltó » 2010. jan. 04. 17:01

Sziasztok!
Kukucs! Ebben teljesen igazad van.Kiváncsi lennék 16 évesen az én fizikai teljesítményemre és ha egy tűzoltó férfihoz hasonló vagy netán kicsivel több hát akkor már meglepődnétek.Igen is küzdeni fogunk a mi igazunkért.Aki önkéntes is lehet az lehet hivatásos is! Fiúk megmutatjuk mit tudunk!!!
"Az élet egyik legszebb jutalma, hogy miközben az ember máson segít,egyben önmagán is segít."
kukucs
hamutipró

Hozzászólás Szerző: kukucs » 2010. jan. 04. 16:33

Szerintem nem jó példát hoztál fel. Nem valószinű, hogy "plázacica" tipusú hölgyek jelentkeznének vonulósnak. Aki ilyen tipusú feladatra vágyik az gondolom tisztában van vele, hogy fizikailag is bírnia kell. Szerintem a katonáknál sem más cipeli a málhazsákot a női katonák helyett. Simán meg lehetne oldani mindenhol, hogy a rátermett hőlgyek hivatásos vonulósok lehessenek. ;-)
firefighter25
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: firefighter25 » 2010. jan. 04. 13:29

Mondjuk azt díjazom hogy orvosként vannak nők a tűzoltóságnál.Valamiért én személy szerint a női orvosokban jobban bízom.
Az viszont érdekes lenne ha a 25 férfi közé beraknának pár nőt :-D
Abból előbb-utóbb csak gond lenne és bomlasztaná a csapatszellemet ami nem igazán jó egy ilyen helyen.
Katonaságnál is volt rengeteg gond ilyesmiből és a rendőr kollégáktól is hallani hasonlókat (azt hozzátenném hogy az utóbbiból nem tudom mi igaz).
firefighter25
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: firefighter25 » 2010. jan. 04. 13:07

kicsitűzoltó írta:Sziasztok!
Én 16 éves lány vagyok.Mindent megteszek azért hogy nők lehessenek tűzoltók.Nem tudom,hogy a férfiak hogy látják de szerintem aki önkéntes női vonulos az lehet hivatásos vonulós is.Én tudom megállnák a nők a helyüket,én tuti biztos.:D 250.000 Tűzoltó van az országba ebből 245.000 önkéntes tűzoltó és 6000 önkéntes női tűzoltó.Ha kell szervezek tüntetést is,hogy tüntessünk mi nők hogy meállnánk a helyünket.De erre még esélyt se adnának.
Gyerünk csajok legyünk erősek!!!Megfogjuk csinálni küdjünk érte!
Üdv:Heni
Vannak feladatok amik nem nőknek valók...Nézzük csak pl a fizikai felméréseket.A nőknek alapból lejjebb kellene vinni a szintkövetelményeket.Na de kérdem én egy káresetnél is kisebb követelményt,fizikai terhelést kellene akkor teljesíteniük?
Csak egy egyszerű példának ott a bábucipelés.Ne adj isten mi lenne ha ezt egy égő házban egy élő személlyel kellene végrehajtania a hölgynek egy 80 kilós emberrel?
kicsitűzoltó
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kicsitűzoltó » 2010. jan. 04. 0:37

Sziasztok!
Én 16 éves lány vagyok.Mindent megteszek azért hogy nők lehessenek tűzoltók.Nem tudom,hogy a férfiak hogy látják de szerintem aki önkéntes női vonulos az lehet hivatásos vonulós is.Én tudom megállnák a nők a helyüket,én tuti biztos.:D 250.000 Tűzoltó van az országba ebből 245.000 önkéntes tűzoltó és 6000 önkéntes női tűzoltó.Ha kell szervezek tüntetést is,hogy tüntessünk mi nők hogy meállnánk a helyünket.De erre még esélyt se adnának.
Gyerünk csajok legyünk erősek!!!Megfogjuk csinálni küdjünk érte!
Üdv:Heni
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2009. okt. 11. 22:41

oooooo írta: Nem. Orvosok.
Óóó, köszi... :-(
Megzavart a kék sisak hiánya... :-)
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"
oooooo
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: oooooo » 2009. okt. 11. 22:04

Pinky írta: Ezek szerint ők önkényes tűo-k?

http://www.langlovagok.hu/kepek/2009/bu ... oen_02.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagy hogy van ez? :shock:

(A káresetről több kép itt található: http://www.langlovagok.hu/html/galeria/3790.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;)

Nem. Orvosok.
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2009. okt. 11. 21:45

Pozsár írta:Ez bizony - sajnos - így van... :tilos: Azzall a kiegészítéssel, hogy hivatásos vonulós tűzoltó nem lehetsz... [-(
Önkéntes vonulós tűzoltó igen! \:D/
Ezek szerint ők önkényes tűo-k?

http://www.langlovagok.hu/kepek/2009/bu ... oen_02.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagy hogy van ez? :shock:

(A káresetről több kép itt található: http://www.langlovagok.hu/html/galeria/3790.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;)
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2009. szept. 25. 13:30

Ez bizony - sajnos - így van... :tilos: Azzall a kiegészítéssel, hogy hivatásos vonulós tűzoltó nem lehetsz... [-(
Önkéntes vonulós tűzoltó igen! \:D/

üdv:
Handbauer Péter
Jedlik
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Jedlik » 2009. szept. 25. 12:41

Ha visszaolvasol, biztosan fogsz rá választ kapni.
Tüzet oltó tűzoltó nem lehetsz.
Csak irodista.
mira
vízpocsékoló

Re: Jelentkezés tűzoltónak

Hozzászólás Szerző: mira » 2009. szept. 25. 2:35

Sziasztok!

Nagyon tetszik a tűzoltó szakma...,de lány vagyok! A kérdésem nagyon egyszerű... lány is lehet tűzoltó??
Előre is köszönöm!

Mira
Kety
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Kety » 2008. dec. 26. 22:39

Helo mindenkinek!
Kedves tűzzz és Norbedlee!

Miért pont Katalónia? :-) Mert nagyon szeretnék oda menni, meg még elég sok dolog miatt is, de ez kicsit elég hosszú!
Szóval, csak férfiak?
Mellesleg 165 cm vagyok(150 cm ellenében), lehet egy kicsit kicsi, ne a mondást tudjátok! Kicsi a bors...
Szerintem, aki nagyon szeretne vmit és elég erőt, akaratot és hitet is érez, annak sikerül.
Ha nem lenne "megkülönböztetés" férfiak és nők között, biztos, hogy be tudnánk bizonyítani, hogy vannak közöttünk is olyan rátermett nők, akik tudnának tűzoltók lenni.
Persze irodában sem lenne azért olyan rossz.
De ez Magyarország! Minden ország más!
malac
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: malac » 2008. dec. 19. 13:54

Sziasztok!

Én már akkor is boldog lennék,ha a híradóban ülhetnék nőként!!De sajnos egyelőre ezt sem engedik.De ami késik,nem múlik!!!!És igenis vannak női katonák,még külszolgálaton is,és megállják a helyüket,nem kevésbé,mint a férfiak.A barátnőm is ilyen katonalány,és érdekes,ott nem ellenzik a lányokat.Persze ez régebben a katonaságnál is így volt,de azóta sok minden megváltozott,és beváltak a lányok.Szóval szerintem ez csak hozzáállás kérdése lenne itthon.És bizony külföldön vonulhatnak lányok is,szóval ez már megint a nagy Magyar valóság,hogy mindenre van törvény,hogy minket "védjenek"amit senki nem kért,és ha csak egyszer adnának lehetőséget arra,hogy bebizonyírhassuk,igenis képesek vagyunk erre a munkára(is)akkor lehet,hogy meglepő eredmények születnének,még a nagy ellenzők körében is!
Norbedlee
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Norbedlee » 2008. dec. 17. 17:01

XARAI írta:
kamkam írta:
XARAI írta:
tűzzz írta:hát mondjuk a rádiós pl nemtom miért tűzoltó..ebben hol a tűzoltás:D..szal a megnevezés nem túl pontos..
Egy tűzoltó rengeteg dolgot csinál a tűz oltásán kívül a "rádiós" szakterület ugyanúgy feladat, mint egy égő ház eloltása..
Már azt hiszem már jó regen, de leírtam ezzel kapcsolatban a véleményemet. Mint szer.pk. mondtam és most is kitartok a véleményem mellett, hogy nem szerencsés híradó szolgálatra sem Nőket alkalmazni. Nagyon egyszerű magyarázata van... Egy híradósnak együtt kell "élnie" káresetnél a dolgozó tűzoltókkal. Át kell érezni a helyzetet, s "ott kell lenni" és ehhez szerény véleményem szerint elengedhetetlen a vonulós tapasztalat. Így vagyok a "friss" felszerelő Kollégákkal, akik híradós szolgálat elé néznek. Vonultatni és vonultatni kell őket előtte, hogy érezze meg a fillinget, lássa és tapasztalja meg azt, hogy milyenek a körülmények, és utána egy-egy káresetnél már a híradóban is együtt tud dolgozni a csapattal.
:tapsolo: :tapsolo:
Teljes mértékbe egyetértek!

Én is egyetértek, csajok! akkor marad az iroda :-D
XARAI
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: XARAI » 2008. dec. 17. 15:53

kamkam írta:
XARAI írta:
tűzzz írta:hát mondjuk a rádiós pl nemtom miért tűzoltó..ebben hol a tűzoltás:D..szal a megnevezés nem túl pontos..
Egy tűzoltó rengeteg dolgot csinál a tűz oltásán kívül a "rádiós" szakterület ugyanúgy feladat, mint egy égő ház eloltása..
Már azt hiszem már jó regen, de leírtam ezzel kapcsolatban a véleményemet. Mint szer.pk. mondtam és most is kitartok a véleményem mellett, hogy nem szerencsés híradó szolgálatra sem Nőket alkalmazni. Nagyon egyszerű magyarázata van... Egy híradósnak együtt kell "élnie" káresetnél a dolgozó tűzoltókkal. Át kell érezni a helyzetet, s "ott kell lenni" és ehhez szerény véleményem szerint elengedhetetlen a vonulós tapasztalat. Így vagyok a "friss" felszerelő Kollégákkal, akik híradós szolgálat elé néznek. Vonultatni és vonultatni kell őket előtte, hogy érezze meg a fillinget, lássa és tapasztalja meg azt, hogy milyenek a körülmények, és utána egy-egy káresetnél már a híradóban is együtt tud dolgozni a csapattal.
Teljes mértékbe egyetértek!
kamkam
tömlőszállító
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kamkam » 2008. dec. 17. 12:51

XARAI írta:
Hinni akarom, hogy erősnek és boldognak kell lennünk, mert csak így segíthetünk az embereken a bajban. Aki csak vonszolja az életét, és összeroppan a súlya alatt, senkin nem segíthet.
XARAI
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: XARAI » 2008. dec. 17. 10:14

Norbedlee
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Norbedlee » 2008. dec. 15. 18:40

A Tűzoltóságban ez is benne van, de mint vonulós nem lehetsz hivatásosan az is biztos, legalább is Magyarországon.......
tűzzz
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: tűzzz » 2008. dec. 15. 18:39

hát mondjuk a rádiós pl nemtom miért tűzoltó..ebben hol a tűzoltás:D..szal a megnevezés nem túl pontos..
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2008. dec. 15. 18:16

Nincs köze a nők foglalkoztatása és a fizikai erő között, az alábbi szabályozás zárja ki Őket, Magyarország viszonylatában:

- A TANÁCS 1976. február 9-i IRÁNYELVE
a férfiak és a nők közötti egyenlő bánásmód elvének a munkavállalás, a szakképzés, az előmenetel és a munkakörülmények terén történő végrehajtásáról

- A TANÁCS 1978. december 19-i IRÁNYELVE
a férfiak és a nők közötti egyenlő bánásmód elvének a szociális biztonság területén történő fokozatos megvalósításáról

- TANÁCS 1986. július 24-i IRÁNYELVE
a férfiak és a nők közti egyenlő bánásmód elvének a foglalkoztatási szociális biztonsági rendszerekben történő megvalósításáról

- 33/1998. (VI. 24.) NM rendelet
a munkaköri, szakmai, illetve személyi higiénés alkalmasság orvosi vizsgálatáról és véleményezéséről
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Válasz küldése