Nők a hivatásos állományban

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
Freeman
tűzkőről pattant

Re: Nők a hivatásos állományban

Hozzászólás Szerző: Freeman » 2010. nov. 19. 11:18

Pinky írta:
Freeman írta:
tűz-varázsló írta:
tűzálló írta:

Hello!

csak most olvastam végig ezt a topicot és látom, van érv pro és kontra egyaránt.
a kisgépkezelőiről csak annyit, nekem is megvan mindenre (fűrészre is), pedig a tv szerint nem lehetne. a vizsgán jeleztem ezt, amire a hivatalos válasz annyi volt: Miért ne lehetne? és már mentem is vizsgázni :D

szóval ennyit erről!

Kitartás, kérdezgetés és mindent lehet!
Szia! Nem tudom, hogy Te hol vizsgáztál, DE hivatalosan nem lehet motoros láncfűrészre, és motoros roncsvágóra nőnek kisgépkezelői papírja!
Én annó a KOK-on úgy tanultam, hogy (fűrésznél is) személyi feltételek: ami így kezdődött: "csak az a 18 életévét betöltött FÉRFI......."
Írásodból gondolom, hogy Te is hölgy vagy, légyszíves mondd már nekem, hogy miért alkalmas egy nő tűzoltónak? Aláírom hagyományőrzés, tűzoltóverseny oké de vonulós állományba? azért ez még önkénteseknél sem jó szerintem. Véleményem szerint sok foglalkozás van amit nők is végezhetnek de ez NEM az!

üdv
Egyrészt a szabály változhatott is (nem tudom, mikor tanultad; meg nekem volt már a kezemben feszítővágó, használtam is). Másrészt pedig fordítsuk meg: miért _nem_ alkalmas egy nő vonulósnak?
Szia, annyira régen nem tanultam, de attól, hogy fogtál feszítővágót még nem azt jelenti, hogy használhatod is legálisan. Miért nem alkalmas? nem bír annyira nagy súlyt emelni, a kisgépek, egy nőtől nem kérheted ugyanazt amit egy férfitól pl. tűzoltás vagy műszaki mentés idején. és itt nem a sugárcső fogásán van a hangsúly....
hallgass oltóslány-ra neki van igaza :tapsolo:
oltóslány
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: oltóslány » 2010. nov. 19. 11:04

Üdv Mindenkinek,

Érdekes olvani, hogy nők miként vélekednek a tűzoltói hivatásról.
Megfogalmazódik bennem a kérdés, hogy azért naív néhány hozzászólás mert ennyire nem látják a srácok nap mint nap milyen lelki fizikai szellemi munkát végeznek.
Az én párom tűzoltó, iszonyatosan büszke vagyok rá, de nem vállalnám ugyanezt a munkát.
Gondoljunk csak bele egy egy halálesetbe, vagy amikor gyermekekkel történik valami, és lehet látni a "kemény, tűzoltókon", hogy azért hazatértnek és főként akinek van családja bizony megviselte őket az a nap.
Szóval kedves nőtársaim ne akarjunk mi ilyen terheket magunkra.
Legyen az a dolgunk, hogy biztos, stabil hátteret nyújtunk ezeknek a mindennapi hősöknek és megnyugszunk reggelenként mikor csörög a kulcs a zárba.

UI: hagyjuk meg a fiúknak azt a heti 2-3 nő nélküli napot, hogy tudnának így csajozni a kocsiból ha nők is lennének ott. Legyünk ennyire humánusak :-D
kerdezo84
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: kerdezo84 » 2010. nov. 19. 9:59

Pinky!

A szabály nem változott!
A feszítővágót meg használtad, de nem éles esetben, mivel nem tűzoltó vagy, hanem pv-s ha jól tudom ;)
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2010. nov. 18. 15:45

Freeman írta:
tűz-varázsló írta:
tűzálló írta:

Hello!

csak most olvastam végig ezt a topicot és látom, van érv pro és kontra egyaránt.
a kisgépkezelőiről csak annyit, nekem is megvan mindenre (fűrészre is), pedig a tv szerint nem lehetne. a vizsgán jeleztem ezt, amire a hivatalos válasz annyi volt: Miért ne lehetne? és már mentem is vizsgázni :D

szóval ennyit erről!

Szia! Nem tudom, hogy Te hol vizsgáztál, DE hivatalosan nem lehet motoros láncfűrészre, és motoros roncsvágóra nőnek kisgépkezelői papírja!
Én annó a KOK-on úgy tanultam, hogy (fűrésznél is) személyi feltételek: ami így kezdődött: "csak az a 18 életévét betöltött FÉRFI......."
Írásodból gondolom, hogy Te is hölgy vagy, légyszíves mondd már nekem, hogy miért alkalmas egy nő tűzoltónak? Aláírom hagyományőrzés, tűzoltóverseny oké de vonulós állományba? azért ez még önkénteseknél sem jó szerintem. Véleményem szerint sok foglalkozás van amit nők is végezhetnek de ez NEM az!

üdv
Egyrészt a szabály változhatott is (nem tudom, mikor tanultad; meg nekem volt már a kezemben feszítővágó, használtam is). Másrészt pedig fordítsuk meg: miért _nem_ alkalmas egy nő vonulósnak?
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"
Freeman
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: Freeman » 2010. nov. 18. 15:21

tűz-varázsló írta:
tűzálló írta:

Hello!

szóval ennyit erről!

üdv
kerdezo84

Hozzászólás Szerző: kerdezo84 » 2010. nov. 18. 11:38

Kedves hölgyek!
Annyira ne akarjatok ilyet: http://fingutca2.blog.hu/2010/11/16/noi_tuzoltosag" onclick="window.open(this.href);return false;
tűz-varázsló
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: tűz-varázsló » 2010. nov. 18. 10:59

tűzálló írta:Sziasztok!

Tudtommal csak láncfűrészre nem szerezhetik meg a papírt, mert az valamiféle egészségkárosodáshoz vezet. Bár nem értem mitől rosszabb a roncsvágónál, de ez így van. A többire gond nélkül levizsgázhatnak.

üdv.:Lángálló

Hello!

szóval ennyit erről!

iolaus
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: iolaus » 2010. nov. 09. 10:59

A fővárosban két nő is van a hírközpontban. Úgy tudom, hogy jól végzik a munkájukat.
Freeman
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: Freeman » 2010. nov. 08. 19:20

Tudtommal csak láncfűrészre nem szerezhetik meg a papírt, mert az valamiféle egészségkárosodáshoz vezet. Bár nem értem mitől rosszabb a roncsvágónál, de ez így van. A többire gond nélkül levizsgázhatnak.

Rosszul tudod, a láncfűrészre a rezgése miatt, mivel ez a nőkre nézve e.ü-leg káros, ez a helyzet a motoros roncsvágóval, a feszítő-vágónál pedig a súly miatt...meg hivatalosan biztosítani kell/kellene számukra a külön hálót, vizes blokkot, wc-t nem olyan egyszerű ez....
tűzálló
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: tűzálló » 2010. nov. 08. 16:12

Sziasztok!

Freeman
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: Freeman » 2010. nov. 08. 10:22

Még csak most olvastam bele a fórumba, és szívesen megosztok veletek egy pár gondolatot.

A Szentendrei tűzoltóságon a hivatásos tűzoltókkal párhuzamosan működik egy ÖTE is. Van 4-5 hölgy tagja is, nekik meg van a 40 órás tanfolyamuk, de már 3-nak megvan a 4 hónapos alapfokú is. Saját ÖTE autóval vonulnak( mitsubishi L300), a hivatásosok után, de volt már rá példa, hogy önállóan is beavatkoztak(vízszivatás). Szerintem jó velük dolgozni, mert lelkesek. Sokszor már az is nagy segítség, ha pl. egy kapacsot odahoz nekünk, vagy összeteker egy-két tömlőt. Részt vesznek a napi továbbképzéseken, szerkarbantartásokon stb.Az épületet átalakítottuk a közös életre. Van saját öltözőjük, saját zuhanyzójuk, és saját hálójuk is. Alapjaiban jól megvagyunk egymás mellett. De vannak árnyoldalai is a dolgoknak. A feleségek közt időről időre felüti a fejét a féltékenység, és sajnos volt már hogy nem alaptalanul. De ez megtörténhet a tűzoltóságon kívül is.
Összességében jó, hogy itt vannak, de ennek ellenére nem szeretném hogy bármelyikőjük is hivatásos legyen.
Úgyhogy hölgyeim aki vonulni szeretne, az csak egy önkéntes, vagy egy köztestületi tűzoltóság berkein belül teheti meg. Bár tudok hivatásosról is, a fővárosban a hírközpontban.

Aki kedvet érez hozzá, annak sok sikert kívánok.
üdv, erről csak annyit, hogy ez nem minden parancsnokságon megoldható, meg ugye szép é jó hogy a hölgyek segítenek de arra is figyelni kell hogy ők nem használhatnak mindenféle eszközt (roncsvágó, motoros láncfűrész, fesz vágó stb stb) meg ugye nem is emelhetnek nagy súlyt.....
tűzálló
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: tűzálló » 2010. nov. 07. 23:32

Sziasztok!

Még csak most olvastam bele a fórumba, és szívesen megosztok veletek egy pár gondolatot.

A Szentendrei tűzoltóságon a hivatásos tűzoltókkal párhuzamosan működik egy ÖTE is. Van 4-5 hölgy tagja is, nekik meg van a 40 órás tanfolyamuk, de már 3-nak megvan a 4 hónapos alapfokú is. Saját ÖTE autóval vonulnak( mitsubishi L300), a hivatásosok után, de volt már rá példa, hogy önállóan is beavatkoztak(vízszivatás). Szerintem jó velük dolgozni, mert lelkesek. Sokszor már az is nagy segítség, ha pl. egy kapacsot odahoz nekünk, vagy összeteker egy-két tömlőt. Részt vesznek a napi továbbképzéseken, szerkarbantartásokon stb.Az épületet átalakítottuk a közös életre. Van saját öltözőjük, saját zuhanyzójuk, és saját hálójuk is. Alapjaiban jól megvagyunk egymás mellett. De vannak árnyoldalai is a dolgoknak. A feleségek közt időről időre felüti a fejét a féltékenység, és sajnos volt már hogy nem alaptalanul. De ez megtörténhet a tűzoltóságon kívül is.
Összességében jó, hogy itt vannak, de ennek ellenére nem szeretném hogy bármelyikőjük is hivatásos legyen.
Úgyhogy hölgyeim aki vonulni szeretne, az csak egy önkéntes, vagy egy köztestületi tűzoltóság berkein belül teheti meg. Bár tudok hivatásosról is, a fővárosban a hírközpontban.

Aki kedvet érez hozzá, annak sok sikert kívánok.
kicsitűzoltó
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kicsitűzoltó » 2010. aug. 08. 15:13

Arra lennék kíváncsi,hogy ki gondolja komolyan.Akkor érdemes megcsinálni az egészet,ha nem kb 10-en lennénk hanem sokan.Engem ez tényleg érdekel és jó ötletnek tartom,de ez az én véleményem.A Ti véleményetekre is kiváncsi lennék. :-D
Tűzoltóként indultak el,de hősként mentek el.
"Az élet egyik legszebb jutalma, hogy miközben az ember máson segít,egyben önmagán is segít."
girl
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: girl » 2010. aug. 08. 14:47

kicsitűzoltó írta:én a helyetekben megalakítanám az:
ELSŐ NŐI TŰZOLTÓ SZÖVETSÉGET(ENTSZ) névvel aztán hajrááá :tapsolo:

És lehet is ilyet csinálni? Engem ez nagyon érdekelne. :-D Jó ötlet lenne.De ha már így felhoztad,akkor biztos tudod,hogy lehet csinálni. :-) Egy kis infót adhatnál,én szívesen megcsinálom.
Kicsitűzoltó,
Az alábbi linkek alatt találsz pár hasznos infót egyesület alapításhoz:
http://eupalyazatiportal.hu/egyesulet_alapitasa/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nonprofit.hu/utmutato/119.html" onclick="window.open(this.href);return false;
girl
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. aug. 08. 14:28

Szövetséget szervezetek összefogására alakítanak, emberek "csoportosulására" pedig egyesületet kell.
kicsitűzoltó
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kicsitűzoltó » 2010. aug. 08. 12:43

én a helyetekben megalakítanám az:

És lehet is ilyet csinálni? Engem ez nagyon érdekelne. :-D Jó ötlet lenne.De ha már így felhoztad,akkor biztos tudod,hogy lehet csinálni. :-) Egy kis infót adhatnál,én szívesen megcsinálom.
"Az élet egyik legszebb jutalma, hogy miközben az ember máson segít,egyben önmagán is segít."
gyagyáska
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: gyagyáska » 2010. aug. 08. 11:50

Sziasztok! Ha lehet csatlakozok. :-D
Nem vitatkozni akarok, de ha egy nő "tűzescsaj" akar lenni azt úgyis kiképzik, rálát a dolgokra
és tudja mit vállal.
Egyébként ha a nőket mindig mellőznék azokon a napokon, akkor ki dolgozna? Nem kellene minket félteni,volt időnk megtanulni kezelni a bajunkat. Eü-s csaj.
elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2010. aug. 08. 9:50

én a helyetekben megalakítanám az:
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
girl
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: girl » 2010. aug. 08. 8:59

kicsitűzoltó írta:A tusolókat és a mellékhelységeket és a hálókörleteket nem lehet
közösen használni, mivel mint tudjuk vannak napok amikor a hölgyeknek
nehezebb napjaik vannak.
Egyébként például emiatt sem engedélyezik a vonulást a hölgyeknek,
mivel ezeken a napokon ki kell váltani őket a szolgálatból.
Hááát….Ez azért elég kamu indoknak tűnik, hogy „ki kell őket váltani szolgálatból, azokon a napokon”… és akkor mi van a többi nővel??? Minket sem vált ki senki „azokon a napokon”… bár tudnám értékelni! ;-)
És megjegyzem, hogy az katona és rendőr nőket sem váltja ki szolgálatból senki „azokon a napokon”.

De én akkor is azt mondom Lányok, hogy a „tűzoltósdit” hagyjuk meg a pasiknak. ;-)
girl
elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2010. aug. 08. 8:08

Na látod, ez így helyes.Megkérdezted az első embert, kaptál hitelt érdemlő választ,nem kell senkinek sem találgatni. :tapsolo: :tapsolo:
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
kicsitűzoltó
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: kicsitűzoltó » 2010. aug. 07. 23:50

Az érvényben lévő törvények és szabályozások tekintetében nem csak a
munkavédelmi szabályok nem teszik lehetővé, hogy hölgyek lássanak el
vonulós szolgálatot, hiszen ettől még hivatásos tűzoltók lehetnek és
vannak is, hanem a tűzőrségek nem koedukáltak és az átalakítások olyan
sok pénzt emésztenének fel amelyre a tűzoltóságoknak nincs pénzügyi
kerete és valószínűleg még sokáig nem is lesz.

A tusolókat és a mellékhelységeket és a hálókörleteket nem lehet
közösen használni, mivel mint tudjuk vannak napok amikor a hölgyeknek
nehezebb napjaik vannak.
Egyébként például emiatt sem engedélyezik a vonulást a hölgyeknek,
mivel ezeken a napokon ki kell váltani őket a szolgálatból.

Ezt írta nekem Molnár Péter.Utána jártam pár dolognak.
Csajok!Egy ideig úgy látszik,hogy önkénteseknek kell lennünk.Elégedjünk meg addig ezzel.Aztán egyszer úgyis elérjük. :-D
FDBP lifesaver
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: FDBP lifesaver » 2010. ápr. 23. 17:22

http://www.langlovagok.hu/kepek/2010/sz ... ajo_03.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

A hölgy a Szentendre ÖTE tagja.
kerdezo84

Hozzászólás Szerző: kerdezo84 » 2010. ápr. 23. 14:38

Pet!
Ez a kérdés nagyon sokszor visszatér, de ha érdekellne kicsit a téma, akkor elolvastad volna ezt a topicot! De látom ezt nem tetted.
Hivatásos vonulós tűzoltó nem lehetsz. Esélyed 0%. Tűzmegelőzési szakterületen lehetsz "tűzoltó" de nem tüzet oltó!
Önkéntes/köztestületi tűzoltóságnál lehetsz vonulós tűzoltó.
Pet
vízpocsékoló

Re: Egészségügyi követelmények

Hozzászólás Szerző: Pet » 2010. ápr. 23. 11:52

Sziasztok!

Én még új vagyok a fórumon, de lenne nekem is egy kérdésem: lányok milyen eséllyel indulhatnak a tűzoltópályán?
Pinky
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Pinky » 2010. feb. 08. 21:27

Teamweb írta:egy összeégett holtest,egy szétroncsolt holtest után aztmondod majd köszi elég volt
És ha ma láttam egy idős nénit, aki sikeresen bentégett a lakásban?
Most kell mondanom, hogy elég volt? :) Vagy lehet, hogy eddig sem akartam tűzoltó lenni, csak agitációs propagandát folytatnak a lányok a több irányból feléjük érkező szexuális elnyomás miatt? :)
---
Tényleg, az miért van, hogy a 105 hat percen át nem veszi fel a telefont? És hogy negyed órán túl van a vonulási idő a székesfővárosban? (És hogy az érintett kerületből nem jön szer?)
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"
Válasz küldése