SZOLGÁLATI IGAZOLVÁNY

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
Norbörg
pernyekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Norbörg » 2007. júl. 01. 16:49

Sziasztok!

Nekem a szolgálati igazolványom 6 hónap után érkezett meg, de ez az idő lehet egy év is!
atyus
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: atyus » 2007. júl. 01. 12:30

A fényképeket egy központi adatbázisban tárolják, nekem 98 óta ugyan az a kép kerül rá pedig már legalább 4 igazolványt cseréltek azóta nállam.
Az adatbázis országos igy mindegy honnan hová szerelt fel, vagy helyeztek át valakit. A fényképe megmarad. néha bátorítani kell a személyügyiseket, okosan kedvesen és lásd csodák még vannak.
Atyus
atyus
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: atyus » 2007. júl. 01. 12:12

Hali!

Mi 1 hónapja kaptunk új igazolványokat kb 11 db.
Volt ujfelszerelő és cserés is. Várakozási idő 4től 15 hónapig.

A kitartás csak a türelem bizonyítéka.
Atyus
darkshadow
vízpocsékoló
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: darkshadow » 2007. júl. 01. 11:53

De tényleg a kis műanyag kártya probléma kifogás az nagy hülyeség véleményem szerint, mert a jogsim megjött:) Elég hamar:))

OKF bennfentesek! Tudtok írni erre valami okosat? Vagy mehet a levesbe a téma. Most ha elveszteném, valószínű én is várhatnék 6évet:)) Ha egyáltalán el nem törlik:)
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

szolg.ig...

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2007. jún. 29. 15:58

Javaslom szólítsd meg ez ügyben az OKF.ill.az ÖTM. ügyfélszolgálatát....aztán mesélj :-D
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
K_Laci
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: K_Laci » 2007. jún. 29. 15:58

Én is 2006 februárjában szereltem fel és nekem sincs szolgálati igazolványom.Pedig többször érdeklődtem mikor kapok de választ nem tudtak adni. :???:
darkshadow
vízpocsékoló
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: darkshadow » 2007. jún. 29. 14:29

Szeretném ha valaki olyan is hozzászólna, aki közel van a "tűzhöz", illetve tud konkrétumokat, mire ez a nagy várakozás...illetve mikor lesz már valami:) Lesz-e:))
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2007. jún. 29. 14:07

A TAJ szám olvashatatlansága miatt(?) kaptunk TAJ kártyát is.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
vizsgáló
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: vizsgáló » 2007. jún. 29. 13:05

A magam részéről a TAJ szám miatt nem idegeskedem. Legalább egy kártyával kevesebb kell. (és akkor még nem beszéltem arról a kellemetlen helyzetről amikor szolgálat közben tudom magam a kórházban igazolni, és TAJ számot is tudok mondani)

Egyébként 10 hónapja várok igazolvány cserére.
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2007. jún. 29. 12:11

Az enyémet csak cserélték.
Ha emlékeztek a plasztik bevezetése után rögtön eltünt egy gép a BM raktárából. Lehet ott gyártatják bérbe?????
:-P
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
darkshadow
vízpocsékoló
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: darkshadow » 2007. jún. 29. 10:59

fireman!fél év? akkor örülhetsz. ismerek olyat, aki 2006elején szerelt fel, és nincs neki szolgálai. :))) Durva?:)) Az több mint 1,5év:) És nem is tudják, mikor lesz neki. De ezekszerint ha te fél éve megkaptad, akkor nem mindenhol bénultak le a nyomtatók?:))
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2007. jún. 29. 10:43

Enyémet több mint félév alatt készítették el, fotót sem kellett csinálni.

De kész van! Megcsinálták!
Evvel már a MIR-en is intézkedhetek!

Egy szomorúságom van. Az igazolvány szám és a TAJ szám is rajta van, úgy emlékszem, hogy az AB már egyszer alkotmányellenesnek nyílvánította.
Babarczi Eszter
darkshadow
vízpocsékoló
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: darkshadow » 2007. jún. 29. 9:56

Egyetértek veled Puska bá'! SZerintem is felelőtlenség ez a minisztériumtól, illetve nem tudom kinek a kötelessége ezzel foglalkozni!
Valamilyen szinten a kollegáknak ez kedvezményvesztés, mert van úgy tudom több városban ingyenes tömegközlekedés, illetve más szolgáltatások. És itt jön be az a szöveg amit te is irtál: Otthon hagytam, elhagytam, papám megette, nem adta oda a nyomda, stb:))
Kutyát nem fogja érdekelni. De ez már nem is annyira újkeletű probléma, ha jól tudom 2006tól megszünt létezni bizonytalan ideig:)
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

szolgálati igazolvány

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2007. jún. 29. 9:26

Szia!Van egy ilyen:1/20006(VI.26.)ÖTM.rendelet,aminek albekezdése így szól: "Állományhoz tartozás igazolása".....4.§.A tűzoltót az intézkedése során a szolg.ig.igazolja.Polgári öltözetben-továbbá az intézkedésben érintett személy kérésére egyenruhában is-köteles bemutatkozni,nevét,rendfokozatát,beosztását,közölni és szolg.ig.-át felmutatni.No!Ezek után mit lépsz,ha valaki kéri?Jön a vakarózás,mint a BKV.ellenőr előtt álló diák,hogy otthonfelejtettem,elvitte a papám a dolgozóba,kimosta a feleségem a gatyámmal,szétrágta a Blöki stb.......Enyhén szólva felelőtlenség.Nem beszélve arról,hogy sok egyéb helyen is szükség lehet rá,nyílt parancs használata,jóléti eü.ellátások,beléptetések,egyéb. :-(
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
darkshadow
vízpocsékoló
Kapcsolat:

SZOLGÁLATI IGAZOLVÁNY

Hozzászólás Szerző: darkshadow » 2007. jún. 29. 8:48

Nem tudom miért van, de az országban a 2006tól felszerelőknek nincs szolgálati igazolványuk. Az ország északi részében szintúgy mint másutt. Nem tudom Pesten mi a helyzet. De az tény, hogy azt mondják mindenütt, hogy nincs meg az a műanyag kártya amire lehet nyomtatni. Ez eleve kizárt, mert tegnap jött meg az új jogosítványom és úgy tudom ugyanolyan kártyalapra nyomnak minden ilyen iratot. SZerény véleményem szerint az a helyzet, hogy a BM mint felügyeleti szerv, megszünt. Az eddigi igazolványokon belügyminisztérium volt feltüntetve. Szerintem most nem tudják mit írjanak rá, mert mint minden, képlékeny az országban és nem kiforrott a rendszer.

Tud valaki valamit mikor nyomtatnak "újra" szolgálati igazolványokat?
Vagy az már ezentúl felejtős lesz?:))
Válasz küldése