OKF kontra görögországi beavatkozás

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2007. szept. 05. 20:51

Láttam. Úgy tűnik, hogy felülről szóltak. Végig magyarázta a levelét..
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2007. szept. 05. 20:26

http://napkelte.wildom.hu/naptv/naptv.v ... p=20070905#

A tűzoltók elfelejtettek engedélyt kérni?
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Leoka
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Leoka » 2007. szept. 05. 19:55

Ez is erről szól:

http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-146685

lehet, hogy csak én vagyok ilyen..., de nem értem, hogy miért kell ebből is ilyen gyomorforgató módon kijönni?! Miért nem lehetünk egyszer nyugodtan büszkék azokra, akik kint voltak?! Akik megszervezték gyorsan, profi módon?! Miért? Reklám kell az OKF-nek?! Ez inkább csak negatív reklám...tényleg nem értem, hogy miért????
Én büszke vagyok azokra, akik megérdemlik. Pont.
Leóka :)

„Magányos dolog lesz a halál, de nem lehet sokkal magányosabb, mint az élet..."-J. D. Vinge
soprano
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: soprano » 2007. szept. 05. 19:47

Kedves Tatár elvtárs!

Engedélyezték?: IGEN!
Helytálltak?: IGEN!
Szereztek ezzel "élesben" több gyakorlatot?: IGEN!
Jutalmat is kaptak a jól végzett munkáért?: IGEN!
Többet ért ez, mint egy országimázs plakát?: IGEN!

Mi akkor a gond? Miért kellett nyilatkozni egyáltalán? Halljuk!"
˝Magyar az, akinek fáj Trianon˝- a többi csak állampolgár!
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2007. szept. 05. 19:44

...hmmm... :???:
Nagyon egysíkú lett ez a mi kis diskurzusunk...

Másrészről..

Feltünt nekem valami. Mennyire gyorsan állt össze a konvoj.
1. létszámkivlasztás, (fizikailag, mentálisan, szakmailag strapabírók)
2. szerk, felszerelések, (már az oda-vissza út sem piskóta, de az igazi gépzabáló az maga a tűzoltás, azt nem tudom, hogy az ottlét alatt volt-e szerkarbantartás, volt-e kinn szerelő, kellett-e javítani...de az biztos, hogy az FTP jól vizsgázott)
3. dieselen kívül teljes önellátás, (enni, inni, tisztálkodni, pihenni... nem is olyan könnyű ezt biztosítani... Emélkeztek még Hejcére? 20-30 km a legközelebbi laktanyától és mennyire nem sikerült az ottlévőket ugyanezekkel ellátni...)

Uraim! Nem semmi, amit a "háttér" szervezett, intézett ilyen röpke idő alatt a segítségnyújtás gondolatának megszületésétől az indulásig!

Minden elismerésem!

megjegyzem: ezért talán a parancsnok is megérdemelne egy jutit. ;-)
Handbauer Péter
Pernyetipró
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pernyetipró » 2007. szept. 05. 18:55

Dwyn írta:Pernyetipró!

Ez két dolog. Demszky az Athéni felkérésre lépett. Ez az ő szerződése. Az OKF meg a nemzetközi segélykérésre NEM lépett. Na ez meg az OKF-é. A görög miniszterelnök segítséget kért, nem csak repülőgépeket, hiszen az élő kiképzett tűzoltókból is hiány volt.
A Dobson kihangsúlyozta a Hír TV-ben, hogy légi járműveket kértek. Azért hajlok hinni neki, mert nehéz elképzelni, hogy az OKF kihagy egy ilyen lehetőséget. Ez remek alkalom lett volna, hogy fényezze magát, és hogy tőlük is egy számottevő kontingens látogasson el a helyszínre.
Moslékkal is lehet tüzet oltani.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. szept. 05. 17:03

Szerintem az utolsó simitási lehetőséget puskázta el Tatár, amikor nem hivta meg Bendét. Ha egy beosztottat kitüntetnek emelné a fényét az ünnepségnek, ha a parancsnokát is meghívnák rá. Az összes kintlévő tűzoltó tudja mi az igazság, ezért ez csak egy kicsinyes bosszú amit viszont mindenki megért. Szánalmas.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 05. 16:47

Kedves Wing!

Hasonló hír:

http://www.origo.hu/itthon/20070905-nem ... rogok.html

Van mit írnom a dologról. Meg is írom. Referálni nem fogok, mert az beszámolás. Inkább reflektálni. Ebben nem lesz hiány.

Ez egy jó példa arra, hogy a leírtakkal lehet csak kötözködni. Köszi, meg is teszem.
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
wing
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: wing » 2007. szept. 05. 16:30

T.Krampusz!

Olvasd el alábbi linket léci-léci,és az utolsó bekezdésre koncentrálj majd referálj,ha van mit!,

http://inforadio.hu/hirek/belfold/hir-146685

Üdv:wing
Biztonsági öv használata kötelező!!!
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 05. 15:43

Kedves Gábor!

Az említett idézetből én meg azt nem tudom kiolvasni, hogy jelentette. Amit mi itt művelünk, két különböző műfaj. Az ilyen fórumozásnak nincs igazán jogi következménye. Az újságcikknek viszont van. Az akár törvény előtt is számon kérhető. És akkor nem csak engem, hanem az FTSZ-t is számonkérik. Valóban ezt akarod?

Tisztelettel elfogadom a véleményed, akkor is, ha nem egyezik az enyémmel. Azonban ha ennyire másként szemléled az ügyet, kérlek, írd meg magad egy cikkben és vállald Te az esetleges jogi következményeket. De ebben nem akarok résztvenni, mert csak BIZONYÍTHATÓ ügyeket vállalok.

Itt és most kijelentem: a véleményéhez mindenkinek joga van! De egy újságcikk tulajdonképpen jogi állásfoglalás is, ezért a bizonyíthatóság fontos. Ha egy per során nem tudod bizonyítani az igazadat, akkor veszíteni fogsz. És teljesen mindegy, hogy mi a jogos véleményed. Mondom: A JOGOS VÉLEMÉNYED!

Ha valaki, Te igazán tudod, hogy belemegyek erősen vitás ügyekbe is. De ezt úgy teszem, hogy az FTSZ ne legyen a szívóoldal rosszabbik végén. Most már el kellene gondolkodni azon, hogy Dr Bende Péter miért tette az említett nyilatkozatot, miért nem cáfolta azt az állítást, miszerint nem kért engedélyt. Ezek a nyilatkozatok erősen ködösek és ha esetünkben bizonyításra kerülne sor egy perben, akkor semmit nem érünk ezekkel.

Ha pedig egy sajtóperben elmarasztalják az FTSZ-t, akkor a hitelünket is elveszítjük és nem tudjuk képviselni a tűzoltókat. Ugyanis a mi feladatunk a fővárosi tűzoltók és nem az FTP védelme.

És végül, de nem utolsó sorban: nem értem az ingerült hangnemet! A cikk megírása előtt beszéltünk. Az írást megjelenés előtt elküldtem Neked. Az nem baj, hogy nem értünk egyet, de úgy vélem ilyen támadásra, ilyen hangnemre nem szolgáltam rá. Talán Neked nem számít, de most erősen a lelkembe tapostál. Arra sem méltattál, hogy felhívjál az ügyben. Helyette a nyilvánosság előtt tosztál le.

A kettőnk közötti, húsz éves baráti viszonyra tekintettel kérlek, hogy ha elégedetlen vagy velem, akkor váltsál le, vagy ha ezt nem akarod, akkor lemondok én, csak szólnod kell.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. szept. 05. 15:05

Pernyetipró!

Ez két dolog. Demszky az Athéni felkérésre lépett. Ez az ő szerződése. Az OKF meg a nemzetközi segélykérésre NEM lépett. Na ez meg az OKF-é. A görög miniszterelnök segítséget kért, nem csak repülőgépeket, hiszen az élő kiképzett tűzoltókból is hiány volt.
BM KOK
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BM KOK » 2007. szept. 05. 13:50

Jutalmat kaptak a tűzoltók
2007. 09. 05. 12.48 Hírextra
Dicséretet, jutalmakat és előléptetéseket adott át azoknak a tűzoltóknak Bajnai Gordon önkormányzati miniszter szerdán Budapesten, akik az erdőtüzek oltásában, a hőségriadó és az augusztus 20-i rendezvények szervezésében vettek részt; a görögországi erdőtűz oltásában segédkezett fővárosi tűzoltók bátorság érdemjelet kaptak.

http://www.hirextra.hu/hirek/article.ph ... e_id=18509
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2007. szept. 05. 13:16

Mind ezt sejtettem, amit a válaszokban kaptam és köszönom szépen kedves Dwyn és Krampusz.

Lehet ellenszenvet válthat ki ez az írásom, de most nem akarom magamba tartani :-P

Megkérdőjeleződik benem, hogy szükség van e ilyan formában, ilyen "nagy" segítségnyújtási szándékkal, rátermettséggel fentartani az OKF- részéről 21 megyében igazgatóságot ???
Minek ?! Hiszen a 21 megyében levő igazgatóságok közül, ami feltételezi a 21 igazgatót, senkinek nem jutott eszébe, hogy valamit tenni kéne :shock:
Milyen szervezet ez, akikről nem hallok a médiákban, mit is csinálnak ? A hírekben amikor hallom, hogy a Katasztrófavédelmi emberek..itt és ott ilyen beavatkozáson voltak...csakhogy, akkor a televizíóban "csak tűzoltókat látok" dolgozni.
No, akkor hogy is van ez ?
Tudtommal a magyar tűzoltók eléggé jól képzettek és nem csak tűzoltósban, de alpin technikában is. stb.
Ha viszont TI eltudjátok látni ezeket a feladatokat, akkor mi szükség rájuk ?
Miért kell megyei szinten lecsípni a tűzoltósági épületekből, hogy ott jól elmúllassák a munkaidőt az okf- emberei ? De még csak belépni sem szabad arra a területre, mert...hmmm..szent terület.

Rengeteg pénzt elvisz, fölöslegesen ...ha már mindenképpen muszály fentartani, akkor legyen egy központi iroda Pesten.
A megmaradó milliárdokból "kiváltanám" a Nyugdíjintézettől a kényszer nyugdíjba vonult fiatal tűzoltókat és beállítanám őket a vonulós szolgálatba. Sőt néhány új gépjárműt vásárolhatnának a tűzoltóságok, felújíthatnák a laktanyákat és kifizethetnék az elmaradott járulékokat. Sok mindent lehetne kezdeni a milliárdokkal.
Ja és feltőlteném a felszámolt igazgtóságok embereivel a még aktív korúakkal a tüoság vonulós állományát , had tudják meg milyen az amikor valós ember mentéssel kell szembenézni és megoldani, nem stratégiákat kidolgozni...ami...nem mindig mükődik..
Ha már annyira hatalmat szeretnének gyakorolni a tűzoltóságok felett, egy jó lehetőség lenne számukra a 24/48 szolgálati beosztás.
כל הימים שלי יותר יפה, כי אתה איתי Pozsárné
Pernyetipró
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pernyetipró » 2007. szept. 05. 13:07

Dwyn írta:Kata!

Hogy miért lépett az FTP és az Önkormányzat? Mert átérezte a dolgok súlyát és Pénteken a görög Miniszterelnök segitséget kért az EU-tól.
Hogy miért nem lépett az OKF? Egyszerű a válasz, hétvége volt! :-D :-D :-D
Tudomásom szerint a görög miniszterelnök légi tűzoltó járműveket kért. Az meg nekünk nincs. A pesti tűzoltók tudtommal Athén és Budapest testvérvérosi kapcsolatán belül kerültek ki. Az Athéni polgármester kérte Demszky-t, hogy segítsen, ha tud. Legalábbis a Dobson ilyesmit mondott a Hír TV-n.
Moslékkal is lehet tüzet oltani.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2007. szept. 05. 12:55

Laci!

Te írod:

”Figyelemre méltó az alábbi idézet:

Bende Péter hozzátette, hogy az út szervezésekor valóban követett el formai hibákat, de a legfontosabb, hogy külföldön is elismerően beszélnek a budapesti tűzoltók munkájáról és, hogy az egység épségben hazatért a feladatának sikeres végrehajtása után."

Laci!

Az idézetedből én nem tudom kiolvasni, hogy az FTP Parancsnoka nem jelentette az eseményt!

Te írtad:

„Az OKF szemszögéből jogosnak tűnik az észrevétel, miszerint az FTP részéről jelenteni kellett volna az eseményt.”

A formai hiba esetleg lehet az, hogy a csapat nem várta be a miniszter írásos vezénylési határozatát.

Cíkk:

„Dobson Tibor, az OKF szóvivője elmondta hogy a formai problémák miatt olyan levelet kapott a tűzoltóparancsnok, amiben a katasztrófavédelem vezetője figyelmeztette a szolgálati út pontosabb betartására,…” azaz ( idézet a levélből)
„A tűzoltó állomány útbanditása nem a Hszt 49.§(5) bekezdése szerint történt, elmaradt, illetve csak kezdeményezésemre, késve történt meg a miniszteri vezénylési határozat elkészítése.”

Hszt

„49.§ (5) A hivatásos állomány tagját külföldi szolgálatra az ezzel járó sajátos szolgálati kötelezettségeknek, ezek teljesítése feltételeinek és körülményeinek ismertetése után a miniszter vezényelheti,….
de

Értelmező rendelkezések
2. § E törvény alkalmazásában
r) vezénylés: a hivatásos állomány tagjának az eredeti szervezeti egységétől meghatározott szolgálati feladat teljesítése céljából más szervezeti egységhez időleges, illetőleg a rendelkezési állományból más szervezeti egységhez, valamint más szervhez időleges vagy határozatlan időtartamra történő átirányítása;”

Laci!

Kérdezlek, a görögországi út, vezénylésnek minősül?
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. szept. 05. 12:15

Kata!

Hogy miért lépett az FTP és az Önkormányzat? Mert átérezte a dolgok súlyát és Pénteken a görög Miniszterelnök segitséget kért az EU-tól.
Hogy miért nem lépett az OKF? Egyszerű a válasz, hétvége volt! :-D :-D :-D
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 05. 12:08

Ezt nem én írtam, idéztem.

Jogilag a helyzet egyszerű: az FTP-re tűzjelzés érkezett. A vonulást a lehető legrövidebb időn belül megkezdték.

Ami az engedélykérést illeti: a fene sem tudja, hogy hány hét telt volna el. Az OKF ismeretében egy, vagy kettő. És természetesen beleszóltak volna az összeállításba is. Ez pedig a következő eredménnyel járt volna: 6 tűzoltó, 40 megfigyelő. Mint a tanulmányutaknál.

Miért nem szervezte meg a katasztrófavédelem a kiutazást? Mert csak a katasztrófákkal nem foglalkoznak.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Almera
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Almera » 2007. szept. 05. 12:03

Petik5e!
Mindkét nagy Tiszai árvíznél pl. Lengyelországi (Kárpátalja Vajdaság, Krosno városi ) tűzoltók segítették a mentést, a védekezést!
Almera
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2007. szept. 05. 11:32

krampusz írta:külföldi bevetése előtt az illetékes parancsnoknak az OKF-en keresztül az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztériumtól kell engedélyt kérniük.
Az említett engedély kérés hány napot vett volna igénybe ?
Megengedhető lett volna a segítségnyújtási napokból elvenni néhányat, válaszra várva az OKF-től ?

Ezek csak kérdések és nem kukacoskodás !
Szerintem, éppen elegendő volt az adott szituációban a Főpolgármester felkérése, megbízása a tűzoltóság írányába.
És még mindig csak kérdezek, hogy miért nem szervezte meg előbb a Katasztrófavédelem a kiutazást ?
Hiszen nem az indulás előtt látott napvilágot a hír, hogy segítséget kérnek a Görögök.

Ez szép(?) gesztus, egyik kezével csípett az OKF- másik kezével fejet simogatott... :-x Inkább tette volna csak az egyiket, de azt határozottan.
כל הימים שלי יותר יפה, כי אתה איתי Pozsárné
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 05. 10:46

Kedves Gabi bátyám!

Írásom alapja az alábbi hír:

Engedély nélkül oltottak tüzet2007. 09. 02. 17.19 Hírextra

Egy kifelejtett formai lépés okozott kisebb feszültséget a Fővárosi Tűzoltó Parancsnokság és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) között a budapesti tűzoltók görögországi útja előtt. Az OKF szerint ugyanis a tűzoltók a szolgálati út megkerülésével utaztak ki Görögországba. A tűzoltók szerint azonban a gyors segítségnyújtás vezérelte őket, mikor a Főpolgármesteri Hivatal szervezésében a bürokratikus utak mellőzésével segíteni indultak a bajbajutottakon.

Dobson Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője a Független Hírügynökségnek elmondta, hogy a tűzoltók és polgári védelmi szakemberek külföldi bevetése előtt az illetékes parancsnoknak az OKF-en keresztül az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztériumtól kell engedélyt kérniük. Ez csupán formai lépés, valójában a jogi felelősség kérdését tisztázza.- mondta el Dobson Tibor. A Független Hírügynökség információi szerint a tűzoltók ezt az engedélyt nem tudták megkérni időben.

Bende Péter, fővárosi tűzoltóparancsnok szerint a gyors segítségnyújtás vezérelte, mikor Demszky Gábor főpolgármester kérésére engedélyt adott a tűzoltók külföldi kiküldetésére. Tette ezt azonban úgy, hogy mérlegelte, mennyi tűzoltó mehet úgy ki Görögországba, hogy az itthoni munkában ne lehessen semmiféle fennakadás. Egyébként a főváros és tizennyolc környező település mentő-tűzvédelméért a Fővárosi Önkormányzat és tűzoltósága a felelős.

Bende Péter hozzátette, hogy az út szervezésekor valóban követett el formai hibákat, de a legfontosabb, hogy külföldön is elismerően beszélnek a budapesti tűzoltók munkájáról és, hogy az egység épségben hazatért a feladatának sikeres végrehajtása után.

Dobson Tibor, az OKF szóvivője elmondta hogy a formai problémák miatt olyan levelet kapott a tűzoltóparancsnok, amiben a katasztrófavédelem vezetője figyelmeztette a szolgálati út pontosabb betartására, ugyanakkor egy másik levélben a sikeres munkáért gratulált neki és tűzoltóinak is.A Független Hírügynökség információi szerint az OKF vezetője második levelében az általa vezetett szervezet köszönetét és elismerését is kifejezte az önkéntes segítségnyújtásra induló tűzoltóknak.

A budapesti tűzoltók szombaton késő este érkeztek haza. A 18 tűzoltó és egy orvos hétfőnindultak a görögországi Évia szigetére, hogy segítsenek az erdőtüzek végleges eloltásában.A tűzoltás a görög segítségkérésére nemzetközi összefogásban zajlott. Az uniós városok közti együttműködés értelmében is kezdte szervezni korábban a Főpolgármesteri Hivatal, mint munkáltató a budapesti tűzoltók kiküldését.A nyár végi, görögországi erdőtüzekben eddig hatvannégy ember halt meg. A tüzek egy részét gyújtogatók okozták, közülük több embert már elfogtak, hetük ellen már vádat is emeltek.Forrás: FH-->

Nos, ez a hír, melynek alapján dolgoztam.

Figyelemre méltó az alábbi idézet:

"Bende Péter hozzátette, hogy az út szervezésekor valóban követett el formai hibákat, de a legfontosabb, hogy külföldön is elismerően beszélnek a budapesti tűzoltók munkájáról és, hogy az egység épségben hazatért a feladatának sikeres végrehajtása után."

Kedves Gábor!

A fentiek újbóli, figyelmes elolvasása során most sem találtam cáfolatot. Sőt, az utolsó idézet az ellenkezőjét sugallja. Sajnos jelentéktelenségem tudatában nem tudom megcáfolni az FTP parancsnokát. Ezért sem a hozzászólásod tárgyával, sem az indulataiddal nem tudok mit kezdeni.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
tűzoltó105
slagmester

Hozzászólás Szerző: tűzoltó105 » 2007. szept. 05. 8:03

Petikeeeee írta:Mi megyünk mindenhova,még a Holdra is,a világ minden egyes pontjára az adófizetők pénzéből,miközben a saját országunk meg lassan összeomlik.

Mikor nálunk a nagy árvizek voltak (1990 óta többször is),nekünk ki jött segíteni?

Egyáltalán: bármikor a történelem során volt-e valaha bárki is,aki Magyarországon önzetlenül segített,akármilyen bajban?

S-O-H-A S-E-N-K-I!!!

És én ezt meglehetősen nehezményezem.
Tudomásom szerint lengyel tűzoltók már segítettek magyar árvíznél.
Én Miskolcnál láttam is a konvojukat annak idején.
Lengyel, Magyar két jó barát...
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. szept. 05. 7:15

Ez nem válasz a kérdésemre,de azért köszönöm. :-)
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2007. szept. 04. 21:46

Petikeeeee írta:Mi megyünk mindenhova,még a Holdra is,a világ minden egyes pontjára az adófizetők pénzéből,miközben a saját országunk meg lassan összeomlik.

Mikor nálunk a nagy árvizek voltak (1990 óta többször is),nekünk ki jött segíteni?

Egyáltalán: bármikor a történelem során volt-e valaha bárki is,aki Magyarországon önzetlenül segített,akármilyen bajban?

S-O-H-A S-E-N-K-I!!!

Adja isten, hogy soha olyan helyzetbe ne kerüljünk, amihez külföldi mentőcsapatok kellenek.
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. szept. 04. 21:44

Egyébként természetesen minden tiszteletem azoké a tűzoltóké,akik kint voltak tőlünk,nagyszerűek voltak.
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. szept. 04. 21:41

Mi megyünk mindenhova,még a Holdra is,a világ minden egyes pontjára az adófizetők pénzéből,miközben a saját országunk meg lassan összeomlik.

S-O-H-A S-E-N-K-I!!!

Válasz küldése