OKF kontra görögországi beavatkozás

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
tűzember
tömlőszállító

okf/FTP

Hozzászólás Szerző: tűzember » 2007. nov. 04. 23:33

Péterkee, te most mire reagáltál?
Nem szivesen bántanálak meg, de ha nincs a szövegkörnyezetben kisebbség, te csak úgy írsz a vakvilágba valamit.
Gondolom Krampusz barátom is elolvasta az előzményeket...
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. nov. 04. 18:05

Emmán naon régies vót...

Nem új, de a többi megtalálható az ftsz.hu :írta rovatban. Lehet, hogy régi, de...
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. nov. 04. 16:22

krampusz írta:Hol vagy, macipyro?

Csak nem ez bánt?

Hősöm, a TV-maci
Ez megint nagyon jól sikerült!
tűzember
tömlőszállító

okf

Hozzászólás Szerző: tűzember » 2007. nov. 04. 15:46

Bár ez a legújabb topikba a "történelmi káresetek" -be is megállná a helyét én azonban mégis ide rom. Jól látom, most már biztosan sikerült az OKF vezetésének végre pontot tenni a Görög ügyre, reményeim szerint minden megoldódott, már ami a külföldi bevetéseket illeti. Írom ezt azért, mert olvasom :miszerint az ominózus buszbaleset október 29. én hajnalban történt és hát lás-
satok csodát, NEM MÁS, MINT MAGA A FŐIGAZGATÓ ÚR HELYETTESE még aznap - a tudosításuk szerint - hathatós segítő, krízis intervenciós pszichológiai csoporttal kiutazot. Ausztriába.
Kiutaztak és segítettek, ebben nincs is semmi különös, számunkra.
Azt azért megkérdezem, lehet nekik sem volt miniszteri engedélyük? Lehet volt csak már másképpen, gyorsabban is lehet kiutazást intézni?
Nos ezekre, gondolom úgysem kapunk választ, én a magam részéről mindkét esetben csak gratulálni tudok.
Vagy így, -vagy úgy, de kimentek, sőt 30 án már vissza is mentek, újabb különítménnyel...
Roppantul érdekelne, e tárgyban a teljes igazság, persze amennyiben nem oly titkos, hogy 80 évre titkosították volna!
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 21. 10:32

Hol vagy, macipyro?

Csak nem ez bánt?

Hősöm, a TV-maci
Felhasználói értékelés: / 1
Gyenge Legjobb
péntek, 16 március 2007
A gyermekkorból már rég kinőttem, a tévémaci csak öreg, kedves emlék. A valóságból kiábrándultan kapcsolgatok a csatornák között. Távirányító, kapcsolás, elemcsere, kiábrándultság… De várjunk csak! Egy kedves, kissé megőszült szőrzetű rokonszenves, kedves alak az egyik, „H” jelű adón éppen rólam beszél! Bár jelmeze kék színű, nosztalgia fog el… Gyermekkorom visszatér, hallgatom a mesét. Azt mondja, hogy a tűzoltó (pl. én), a dupláját dolgozom, mint régebben. Sok a káreset. S egy törvény hivatott szolgálni érdekemet. E törvény arról szól, hogy a heti munkaidőmet fokozatosan 48 órára csökkentik, mert ez a jó nekem és még az Európai Unió is így akarja. Az Ország és a szolgálat érdekében újabb 500 tűzoltót vesznek fel. 2010-re minden rendben lesz. De hiszen ez a kedves ember az egyik legnagyobb főnököm! A Törvények, szabályzatok legfőbb tudója, alkalmazója, az OKF főnöke! Az én érdekemben nyilatkozik. Hallgatom, hogy szegényes ismereteimet bővítsem. Olvad szívem körül a jég, törődnek velem! Mint gyermek, Karácsony ünnepén, tágra nyílt szemmel nézem az ajándékokat. A friss bejgli, a fenyő illata összekeveredik, puha hó hull. Játékaim a kezemben… Boldog vagyok! De a Karácsony véget ér, jön a fürdés, s mert nincs melegvíz, jön a hideg zuhany. Ébredezem lassan, a nosztalgia múlóban… A gyermekkorból kiszakadok, játékaim sehol, az illatok elszálltak… Azt mondja, hogy meg kell vizsgálni, hogy a szolgálatból mennyi időt töltök valójában munkával. Kegyetlen ébredés! Mint minden nap, ébredésnél, most is morcos vagyok! Haragszom az órára, aki felébresztett. Vagy még alszom? De hát ez rémálom! No de hát ki is álmodik?! Én nem, mert előttem egy idézet, ezt olvasom: „Az egészségügyben az ügyeletet teljes egészében munkaidőnek kell tekinteni, és aszerint kell díjazni - mondta ki a Legfelsőbb Bíróság. Pontosabban, fenntartotta az erről szóló Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bíróság korábbi döntését. A felperes a Hetényi Géza Kórház 14 orvosa volt. Képviselőjük az Európai Unió irányelvére hivatkozott, 2004. május elsejétől kérte visszamenőleg a kifizetést. A Legfelsőbb Bíróság döntésének indoklásában az áll: a felperes közvetlenül hivatkozhatott a közösségi irányelvre, mert az pontos rendelkezést tartalmaz a munkaidő meghatározásáról, alkalmazásának gyakorlata pedig kialakul.” Az orvosok sem operálnak állandóan, ha így alakulna, az régen rossz lenne, mert egészséges embert nem találnánk az Országban. Így van ez a tűzoltókkal is, mert ha állandóan tüzet oltanánk, lángokban állna az Ország. No de velem meg lehet egyezni: ha nem munkaidő az, mikor nem oltok tüzet (a többiről nem is szólva), akkor szívesen hazamegyek és majd szóljanak, ha tűz van. Ha nem munkaidő az, hogy nem teszem amit akarok, nem a családommal vagyok, akkor mi? Bér nélküli időtöltés? Márpedig az időmet jobban is el tudom tölteni, mint ők akarják. A társadalmi munka kora úgy 1990 körül végleg lejárt. Persze azt is meg lehet, s talán meg is kell vizsgálni, hogy az irodákban (pl. OKF), mekkora erőfeszítéssel dolgozzák ki a teljes munkaidőt. Azt a heti negyven órát, kávézással, miegyébbel, mert oda már megérkezett Európa. Ha azt nézem, hogy a Szolgálati Szabályzatot tíz év alatt hozták össze és mintegy lemásolták az FTP Szolgálati Rendjét… Különben ez az egész ügy értelmetlen. Az illetményemet azért kapom, mert több, mint 24 órán keresztül KÉSZENLÉTBEN vagyok. A tűzoltásért és egyéb kárelhárításért fizetik a veszélyességi pótlékot. A gyakorlatokon, oktatásokon való részvétel nem munka? Hobbi? Ha a Tábornok úrnak lenne tapasztalata a tűzoltók életéről, tudná, hogy a napirend nem kevés feladatot ad. Olyannyira, hogy ha valamely foglalkozás káreset miatt elmarad, azt a legrövidebb időn belül pótolni kell. Bizony, a tűzoltók szigorú napirend szerint élnek, de erről persze csak annak lehet némi fogalma, aki legalább egyszer kipróbálta a tűzoltást. Újabb 500 tűzoltó? No ez dicséretes. Ezt a „létszámnövelés” nevű sajtot a „szakszervezet” nevű róka több éve próbálja kiénekelni a „holló” szájából. Különben, ha ez a létszám terv a munkaidő csökkentést célozza, kissé elkésett: az a rossz hír, hogy Munka Törvénykönyve már 2001-ben beállt a 40 órás munkahétre. Nem hiszem el, hogy ezt csak most vették észre. Ez a maci kissé figyelmetlen! De hogy nem nemzetközi jogtudós, az is bizonyos. Ugyanis az Unió nem 48 órás munkahetet határoz meg, hanem hétnapos időtartamokban az átlagos munkaidő, a túlórát is beleértve, ne haladja meg a 48 órát. A hatályos jogszabály szerint a szolgálatteljesítési idő heti 40 óra. A 40 óra felett teljesített órák túlórának minősülnek, tehát ki kell fizetni! Tudásról azért sem beszélhetünk, mert ez az előírás KÖTELEZŐ! Vagyis kedvencünk nem csak figyelmetlen, erősen tájékozatlan is. A kék színű jelmezről: sajnos, nem ismeri a Ruházati Szabályzatot sem, mert az OKF-en szolgálatot teljesítő tűzoltó (?) rendfokozatú személyek részére a 65 M típusú ruha a kötelező, már persze, ha betartják a szabályokat. S ez még a szóvivőre is igaz. A vegyesruházat nem azt jelenti, hogy bármit hordhat, hanem csak azt, ami engedélyezve van. Szegény maci most már meztelen. Történt egyszer a Nagyvázsonyi nagy kerek erdőben, hogy az OKF kiharcolta magának a tűzoltásvezetői jogot. Ámde a kerek erdő felsőbb szervei megalkották az 1/2006-os intézkedést (a maciék segítségével). Ez a „Szolgálat Szabályzat” néven vált ismertté. Tehát ismerni kellene. Van benne olyan rész, ahol a légzőkészülék viselésére kötelezetteknek megtiltják a szakáll viselését. Nomármost, ha az OKF tűzoltásvezetői joggal bír, akkor bizony légzőt is kell viselni, már persze, ha komolyan gondolják ezt a jogot. Vagy csak a partvonal mellett szurkolnak? Ha a csúcsszerv tűzoltásvezető, akkor a csúcsvezető is az. Tehát légzőt kell viselnie. De ezt az arcszőrzet miatt nem teheti azonnal. Ebből az következik, hogy vagy nem ismeri az általuk kidolgozott, OKF-re nézve is kötelező szabályt, vagy egyszerűen folyamatosan megszegi azt, ami azért érdekes, mert a saját Minisztere írta alá. Vagy a borotva a sisak mellett van. Habbal. Kedvenc macink most már csupasz, szőrtelen. Most már ébren vagyok! Drága macim figyelmetlen, tájékozatlan, meztelen és csupasz! Most tudtam meg az igazságot: nincs télapó és a TV maci is mítosz! A hét törpe hajléktalan munkanélküli, Andersen meghalt… Igaz, Mátyás is. De Münchausen él! Ördög László www.ftsz.hu

Ez csak estimese...

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 14. 22:55

Figyelmetekbe ajánlom Dobson Tibor úr válaszait.

A válasz szerint Bajnai Gordon tudott a dologról. No és a Külügyminisztérium is. Ez, eddig két minisztérum.

Az OKF meg nem tudott? Kérem szépen...

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. szept. 13. 13:39

:-D
" A mosoly olyan, mint sötét ablakban a gyertyaláng. A lélek jelzi vele, hogy otthon van."
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 13. 8:57

Hááá nemmerekk één ijjett mondani, tuul naggy vaggy hozzzzámmm.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

OKF...

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2007. szept. 13. 7:42

Hazudok én?!..... :-D
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 12. 15:38

Miért vagyok lökött?

BOLOND: Büntethetőséget Okosan Lepattintó Oktondi Naaagy Dinka.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 12. 15:23

Puska!

Úgy néz ki, ebben a hónapban leszázalékolnak. Vagyis: nyögdíj. De azért: gagy-gagy!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. szept. 12. 14:20

Ezzel egy kicsit úgy vagyok, mint a depresszióval! Aki azt állítja magáról, hogy depressziós, az hazudik, mert ennek a betegségnek pont az a veszélye, hogy a delikvens nem tudja magáról, hogy beteg. (Ha jól tudom!) A bolond sem tudja magáról, hogy bolond. Ha tudná, akkor akár bölcs is lehetne!
Normális vagyok, hiszen ezt mondják a hangok is a fejemben! :-D
Különben pedig aki ilyeneket tud írni, az nem lehet bolond!
Na ez most elég bolondos lett!
" A mosoly olyan, mint sötét ablakban a gyertyaláng. A lélek jelzi vele, hogy otthon van."
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. szept. 12. 12:48

Jah, Krampusz lehet, hogy bolond, de tisztességes. :-)
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

okf....

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2007. szept. 12. 12:43

Tudod Krampusz addig mondogatod,míg a végén úgy jársz,mint a "szopicskarcsi",aki a cél(nyugdíj)érdekében kezdett úgy is viselkedni s mint gyakorló gyagyás el is érte amit akart.A dolog szépséghibája,hogy úgy is maradt....... :-(
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 12. 12:03

Drága macipyro!

Vártam jelentkezésed, de eddig hiába. Talán úgy véled, hogy az „üldözési mánia” miatt megsértődtem? Való igaz, hogy ez egy tünete az elmebetegségnek, de számomra nem sértő. Már elismertem, hogy elmebeteg vagyok, ráadásul nagy nyilvánosság előtt. Így hát ez nem bántó számomra. Hogy ne legyen lelkifurdalásod, figyelmedbe ajánlom a következőket:

http://www.ftsz.hu/index.php?option=com ... Itemid=108

Mivel írásodból úgy tűnik, hogy Te is hivatásos vagy, ezért úgy hiszem, Téged is érint a nyugdíjreform. Mint gyakorló elmebeteg, ebben az ügyben is követtem el csúnya cikkeket. Okulásodra:

S végül:

Talán látható, legalábbis egy elmebetegnek, mint én, hogy vannak közös érdekek. Te másként látod?

Ördög László FTSZ

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 12. 10:50

Mindenesetre annyira nagyon is jó, hogy kiderül, nem mindegy mennyire megyünk vissza az időben.

Olyan ez, mintha valakinek adnék kölcsön egy millát (nem tudok) és csak arra emlékezne, hogy visszaadta. Akkor viszont én tartoznék.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Viskovics Károly
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Viskovics Károly » 2007. szept. 12. 10:44

Sajnos arra már nem emlékszem, hogy a BM TOP létrehozásakor a minisztérium szervezetében a TOP osztály jogállású volt e, vagy sem.
Nem zárom ki, hogy ebben is igazad van, mert ne feledjük, hogy az időtájt más volt a minisztériumok szervezeti tagozódása (osztály, alosztály stb.). De ebben tényleg bizonytalan vagyok. :shock:
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 12. 10:29

Kösz, hogy kisegítettél!

Amennyire vén marha vagyok, én is a '80-as években tanultam ezt.

Igazad van! Így teljes a kép és talán a mondanivalóm is...

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Viskovics Károly
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Viskovics Károly » 2007. szept. 12. 9:08

"Nálunk egykor létezett a Belügyminisztérium Tűzoltóság Országos Parancsnoksága, a BM TOP. Ez tulajdonképpen egy osztály volt a minisztériumon belül."

"Az első megállapítás igaz, létezett. De mint, minisztériumi osztály? Ördög Úr ezt nem gondolod komolyan. Elég 10 évet visszamenni és a BM TOP szmsz-ét megkeresni."

Csakis a történeti hűség kedvéért .......

Ha nem 10 évet forgatjuk vissza az idő kerekét, akkor bizony a tűzoltóság legfelső szintű irányítása a BM egyik osztályához tartozott. 1970-ben egészen bizonyosan. Ezt követően lett BM TOP. :shock:

Üdv.

VK
foti
slagmester

ötm

Hozzászólás Szerző: foti » 2007. szept. 12. 7:11

Olyan előfordult már, hogy csak dícséretet adott oklevél formájában, de pénzt nem. Volt is melepi az érintettek részéről. Ha jutalmat is ad, az miniszteri keretből megy. A főigazgatói terheli a tűzoltóságét.
föti
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2007. szept. 11. 20:20

Javítsatok ki, de én úgy tudom, hogy a miniszteri jutalom az adott tűzoltóság költségvetését terheli (nem a miniszter adja, csak átadja)!
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
tűzember
tömlőszállító

jutalom

Hozzászólás Szerző: tűzember » 2007. szept. 11. 20:15

Sanya, online kérdésére szeretném a választ megadni: a "kis pénz" ,amit nem adott át a miniszter Úr, az kereken 150 000 ft.
Ettől nem lett volna szegényebb sem az ország, sem az ÖTM.
A tény, hogy nem örültek ennek az egésznek, ami a Görög bevetés körül volt, így sikerült elérni, hogy te sem és a többiek se örüljenek annyira. Egy kis üröm, az örömben, szóval ez huszáros volt és kész.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. szept. 11. 10:01

Ujujjjjj!

Itt valaki nagyon fiatal! :-) A tűzoltószövetség és más fórumok igenis kérték az önkormányzatiságot.
Nem a törvényhozók találták ki, hogy legyen OKF, hanem egy érdekcsoport, akik hatalomra törtek és ezek jó része tűzoltó volt.
Törilecke vége...

Nem tudom ki vagy, talán nem is érdekel, de az látszik hogy az OKF következő generációja is adott. LOL
(ti: fingja sincs a szervezetről, de irányitani akar) :-D

Azoknál a fránya nyugati országoknál nem tudják a tuti biztonságot szavatolni mert nincs OKF-ük, az OKF hungarikum minden szempontból le is kellene védetni szerintem, másra sem jó mint mutogatni persze nem is csinál mást. :-)
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2007. szept. 10. 21:46

Tudjátok, hogy nem vagyok egy OKF barát.

Ennek több oka van, szervezeti, szakszervezeti, morális szembenállás. Igen sok jegyzőkönyvet olvastam, ez sem segített az említett szervezet elfogadásában. Vannak jogi és egyéb vitáink.

Szerintem az írás mérsékelt volt, hiszen nem titulált „bértollnoknak”, vagy „újságíróbérencnek”. Habár a póráz kérdése necces. Viszont ugyanannak a törvénynek a rendelkezéseit másként értelmezzük. Sajnos, a jog ilyen.

De egy dolgot le kell szögeznem: ha részemről természetes, hogy a tűzoltókat, tűzoltóságokat védem, a másik oldalon is természetes, hogy a saját szervezetüket védik. Katasztrófának tartom, hogy itt két oldalról kell beszélni, de ez van. Ez a valódi hiba!

A hozzászóló a saját „cége” érdekét, képét védi és ez így van rendjén. Aki így tesz, tiszteletet érdemel, akkor is, ha ezt név nélkül teszi. Mert van bátorsága kiállni!

Az, hogy a véleményünk nem egyezik, nem baj. Én úgy látom, hogy ahány ember, annyi vélemény, annyi igazság. Meg kell tanulni elfogadni a mások véleményét is, ez nem jelent egyet az érvek elfogadásával. De a másik ember létét, véleményét el kell fogadni, ha mi is szeretnénk, hogy elfogadjanak bennünket. Szerintem ebben nincs ellentmondás.

Bocsánatot kérek Tőletek, ha másként gondoljátok.

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Atesz690
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Atesz690 » 2007. szept. 10. 18:05

Lehet hogy nem vagy képben.
A tüzoltók nem kérték magukat az önkormányzatokhoz.
A törvényhozók így döntöttek. Az OKF-et sem a tüzoltók találták ki.
Erröl is törvény rendelkezett. Bár az OKF-mindig sajátosan értelmezi a törvényeket.
Így fordulhat elő hogy törleszkedőnek titulálsz miket.
CSak sajnálni tudlak!!!!!!!
Válasz küldése