* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 22. 4:38

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 82 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Különleges tűzoltószerek
HozzászólásElküldve: 2016. márc. 20. 8:38 
tűzkőről pattant

Üdvözlet Mindenkinek!

:tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

https://www.youtube.com/watch?v=5o9jx7koibA

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. márc. 17. 15:19 
hamutipró

Adjon az Isten szép napot!

Igaz ez? :idea:
2014.12.11 -én átadott KML Land Rover Defender típus vizsgájából senki nem vizsgázott le?
Mert az hallottam BM kék könyvbe csak a Mercedes KML van bepecsételve!!
Akkor hogy lehet hogy a rajta lévő beépített csörlőből és aggregátorból levizsgáztok és bepecsételik a BM kék könyvbe.A gépkocsit miért nem??
A K tehernél is le kell vizsgázni a szerből és a csörlőből külön és sok ilyen gépkocsinál is!!!
Eddig senkinek nem tűnt fel ez?? :tilos: :idea:
Elvileg egy BM rendszeresített kék lámpás gépkocsi át adás is volt??!!

http://www.langlovagok.hu/kepek/9084_ma ... budapesten

Lassan itt jártok!!! :tapsolo: :tapsolo:

https://www.youtube.com/watch?v=gGTC2jTJ8L0

Mi az, mi embert boldoggá tehetne?
Kincs? hír? gyönyör? Legyen bár mint özön,
A telhetetlen elmerülhet benne,
S nem fogja tudni, hogy van szívöröm.
"A vezetőkhöz is szól a Bölcsesség könyve (6,1-3)
Halljátok hát, és szívleljétek meg,
Tanuljatok, akik a föld hatalmait kormányozzátok!
Figyeljetek föl, akik a sokaságon uralkodtok,
És büszkék vagytok a népek nagy számára.
A Mindenható adta nektek a hatalmat és a
Magasságbeli az uralmat, s majd számon
Kéri tetteiteket, és kivizsgálja szándékaitokat."

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 30. 19:11 
Szerkesztő

Einsatz-Bike Modell Feuerwehr in Feuerrot

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. okt. 31. 18:54 
Szent Tömlő őrzője

http://autodarublog.blog.hu/2010/08/31/tuzolto_daru_ltm_1070_4_1_feuerwehrkran
Ilyen tűzoltó daruk, igaz 40 méteresek s az ellensúly hiánya végett -ugyan 50 t-ás horogszekrénnyel, de kevés drótkötélmennyiséggel - lebutított változatban közel tíz esztendeje nálunk is szolgálnak, csak nincs még "monitor" rajtuk. Szolnok, Veszprém. Jövőre 2011-ben esedékessé válik a daruszerkezetek 10 éves FŐVIZSGÁLATA ! Érdemes lenne elgondolkozni ezen a lehetőségen is. Egy újabb magasból oltó szer. Természetesen vannak más mentőbázisokon FAUN-ok is minden bizonnyal azokra is meg lehet oldani ezt a technikai "kihívást"!!! :-)
Nyugodt, eseménymentes szolgálatot!
Fajó

S egy gyertyát gyújtsatok azokért akik már nem lehetnek közöttünk!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 17. 20:46 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Érdekes "vezetési pont" gépjármű a Héros gyártásából az Atomix-nek:
Kép
Kép
Képek: http://heros-atomix.heros.fotoalbum.hu/

Leírás:
Vezetési pont alkalmas káresemények során az előre elkészítet tervek megjelenítésére és azokban foglaltakat felhasználni a hatékony kárfelszámolás érdekében. Előre elkészített tervrajzokat a káresemény nagyságához igazítani és azon feltüntetni a jelenlévő és kirendelt erőket, eszközöket, beavatkozókat. A gépkocsi málházása tartalmazza az informatikai eszközöket melyek monitorokból vezérlő számítógépből, rádiókészülékekből állnak. Alkalmas térképek, veszélyes anyagok, szöveglapok, jogszabályokból való keresésre. Alkalmas a helyszínen az intézkedéseket kép és hang formájában rögzíteni. Minden eszköz duplikálva van így esetleges működésképtelenség esetén is alkalmas minden funkció ellátására papír alapú dokumentumok és mágnes tábla használatával. Tartalmaz két aggregátort az egyik gondoskodik az irányítási pont folyamatos áramellátásáról. A másik a kárfelszámolás egyéb eszközeit látja el elektromos árammal. Található rajta 6 db légzőkészülék a helyszínre érkező magasabb beosztású személyek részére. Illetve A és B szintű védőruházat és nehéz hővédő ruhák.
Éérdekes megoldás és gondolat, de hát kinek mi! :???:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08. 7:33 
csizmás kandúr

http://automenedzser.hu/motor/20100907_BMW.aspx#rss
:tapsolo:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 14. 0:33 
slagmester

http://www.vedelem.hu/files/UserFiles/F ... 0World.mpg

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. júl. 17. 14:15 
Szent Tömlő őrzője

Kedves barátom!Persze ezek full verdák,de tapadjunk le a magyar valóságon...Eltűntek a KCR-es mentőszerek,pedig jók voltak a kisebb káresetekhez;ma nagy daruk mennek oda is ,ami nem indokolja;kit érdekel?Emelőket(30-40 m -st)hívunk oda ,ahol pl.favágás egy 16 m -es elég volna...Qui prodest?,hogy nekünk ilyen nincs,de van pl:a helyi Elműnek?Ne xarjunk be a hirtelen megokosodott Fidesztől,mert azonkívül,hogy visszahozta a barátait,egy fittyet sem hallassz szakmaiságról...de miért is értene hozzá!Mikor a főviktor kijelentette,hogy nem a szakmaiság a döntő!Persze Te légy lojális...MI a xar változott a qrva körletedben 20 év alatt?Ugyanazon a rezsón főzöd a kajád,(amit otthonról hoztál),Ugyan az a lópokróc fed alul felül,ülsz a "máltaiaktól"kapott 22 féle fotelbe ,székbe,van telefonod,hogy egyszer legalább a családdal pampogj(mint a 20-on)pénzért...Nem fog ez változni,bármennyire és bárkinek reménykedtetek...Sajnos ezt már csak az "időben lelépett kollegáknak"nyöszörgöm.Ha sértő voltam bocsi Pubá

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. júl. 16. 20:12 

A Lentner új járműkoncepciója
Elérhető LF 20/16, HLF 20/16, GW-L és RW kivitelben. (A képek és az adatok egy HLF 20/16 járműről vannak)

Fontosabb technikai adatok:
- alváz: MAN TGM 13.290 4x4 BL FW
- össztömeg: 15 500 kg.
- víztartály: 1600 liter
- habanyag tartály: 120 liter
- 4 db. légzőkészülék a legénységi térben, menetiránnyal szemben
- szivattyú: Hale 10/3000 Prima (3000 liter/min 10 báron), a jármű fülkéje mögé beépítve, mindkét oldalon kezelőhely kialakítással
- 1500 kg terhelhetőségű emelőhátfal
- 5 db. "rollcontainer" elhelyezési lehetőség a fix málházaton felül

Képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Nem rossz ötlet, egy variálható málházatú fecskendő! :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. júl. 02. 8:21 
Szent Tömlő őrzője

szemlits írta:
Védelem cikk a "kombinált" (fecskendő+magasból mentő) szerekről:
http://www.vedelem.hu/letoltes/tanulmany/tan215.pdf
Érdekes... :tapsolo:

A címben feltett kérdésre, miszerint " evolóció vagy revolúció? " nekem van egy válaszom: egyik sem [-X , hanem zsákutca :csendesen:

:-) :-D :mrgreen:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jún. 30. 17:19 

Új Iveco-Magirus Multistar:
Kép
Kép
Kép
Katalógus (német)
Ahogy látom fejlesztettek egy kicsit.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. okt. 16. 21:05 
slagmester

szemlits írta:

Marfisz!

Ha az árát nem vesszük alapul, akkor is sokkal nagyobb költség fenntartani egy ilyet mint egy gépjárműfecskendőt. Gondolj bele, nehézgép kezelői+típusképzés minden gépkocsivezetőnek, revíziók, kötelező javítások és cserék, a törvényszerű meghibásodások esetén az alkatrészköltség. Emellett a legtöbb ÖTE vidéken van, ahol létfontosságú a terepjáró képesség!
Szerintem ez ÖTE-knek maximum annyira bonyolult szert szabad vásárolni, mint egy fagolyó. Nem azért mondom, mert lebecsülném őket! Hanem azért, mert az egyesületeknél fontosabb a megbízható működés, az alacsony fenntartási költség és a könnyű kezelhetőség, mint az, hogy csilli-villi, mindenre jó, de igazából semmire nem jó járműveik legyenek... aminek a fenntartásába esetlegesen "belerokkannak".

Üdv.!

Hát igen, ha előkerül a pénzkérdés akkor sok mindent más színben látszik. Lehet, hogy különleges helyzetben vagyunk, de nálunk a sofőrök képzése megoldható lenne. A revíziók, kötelező javítások, cserék... hát ez a pénzkérdés. Elvileg úgy olvastam és a gyártók képein úgy láttam, hogy szállítják a szereket terepesben is. Persze, lehet neked van igazad és nem használna neki a terepezés.

Ugyanakkor ha jól tudom a jelenlegi törvényi szabályozás szerint ÖTE csak oda vonulhat ahol már jelen van vagy vonul a hivatásos tűzoltóság, egy ilyen jármű kiegészítést adhatna.

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez számunkra csak álom.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. okt. 16. 11:01 

Üdv!

Egy dologra reagálnék szemlits írásával kapcsolatban.

szemlits írta:
" ...Szerintem ez ÖTE-knek maximum annyira bonyolult szert szabad vásárolni, mint egy fagolyó. Nem azért mondom, mert lebecsülném őket! Hanem azért, mert az egyesületeknél fontosabb a megbízható működés, az alacsony fenntartási költség és a könnyű kezelhetőség, mint az, hogy csilli-villi, mindenre jó, de igazából semmire nem jó járműveik legyenek... aminek a fenntartásába esetlegesen "belerokkannak". "

Szerintem pedig nem csak az ÖTE -knek, hanem minden tűzoltóságnak is a legegyszerűbb, így megbízhatóbb szerekre lenne szüksége (amolyan "tűzoltóbiztosra :csodalkozo: )

Sajnos hallottam már olyan esetről, ahol a fecsi szivattyúkezelői eszköze egy érintőképernyő volt és az égő raktárnál valahogy nem akart vizet adni a computer! Egy laza restart és kb 4 perc és lett víz. :radobbent: Kell a technikai fejlődés, de megbízható és egyszerű kezelsű eszközök kellenek!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. okt. 14. 23:17 

'Estét!

A legjobb az egész cikkben, hogy felteszi azt az alapvető kérdést, hogy most ez a kombinált jármű különleges szer vagy fecskendő?!
Egyrészt, mert valahova be kell sorolni (ugye, struktúra), másrészt meg meg kell határozni a feladatát!
Amennyiben gépjárműfecskendő, akkor nem tudja teljes mértékben ellátni a feladatát. Legalábbis az itthoni struktúrát nézve.
- Egyrészt nem terepes, még egy kicsit sem. Amúgy se mennék vele szívesen terepre, mivel valószínűleg nem tesz jót az egész létraszerkezetnek a terepezéssel járó igénybevétel. Képzeljük el egy erdőtűznél a lentebbi képen lévő járműveket ... :radobbent:
- Másrészt, amit a német szerző is ír, hogy kevés benne a felszerelés. Először életemben IFA-val vonultam. Mire minden cucc bele lett rakva ami a tűzoltáshoz kell, valamint néhány műszaki mentéshez szükséges berendezés (feszvágó, agregátor, láncfűrész, stb.) már tele is volt. A tendencia viszont az, hogy egyre több és több felszerelés válik szükségessé.
Talán a jövő...
Kép
(Offenbach "HÖT", Németország, MB Atego HLF 20/16 Lentner gyártmány)
A másik tendencia, hogy a pályázatokon erősen dominál a félnehéz gépjárműfecskendő. Ezekben a kombinált szerekben, meg van 1000-1600 liter víz. Vagyis nem látom azt, hogy beleilleszkedne a tendenciába!
(Biztos) Lenne magoldás a jármű eredményes használatára, mondjuk a gépjárműfecskendők párhuzamosítása, vagyis az eseménytől függően ülnének fel a hagyományos vagy a "kombinált", fecskendőre. Vagy még vadabb a párhuzamosítás során egyszer fecskendőként szerepelne, ha úgy vonul... ha nem akkor meg egy fővel különleges szerként... Ezek csak ötletek, de látszik, hogy struktúra nem "veszi be"!
Viszont! Egy középkategóriás műszaki mentő, egy hasonló 20 m körüli létra+kosár párosítással szerintem használható lenne! Használhatóbb mint fecskendőként!
Elsősorban olyan helyeken, ahol a "normál" magasból mentő messze van. Persze ez sem csodaszer, de bővíti a lehetőségeket!

Marfisz!

Ha az árát nem vesszük alapul, akkor is sokkal nagyobb költség fenntartani egy ilyet mint egy gépjárműfecskendőt. Gondolj bele, nehézgép kezelői+típusképzés minden gépkocsivezetőnek, revíziók, kötelező javítások és cserék, a törvényszerű meghibásodások esetén az alkatrészköltség. Emellett a legtöbb ÖTE vidéken van, ahol létfontosságú a terepjáró képesség!
Szerintem ez ÖTE-knek maximum annyira bonyolult szert szabad vásárolni, mint egy fagolyó. Nem azért mondom, mert lebecsülném őket! Hanem azért, mert az egyesületeknél fontosabb a megbízható működés, az alacsony fenntartási költség és a könnyű kezelhetőség, mint az, hogy csilli-villi, mindenre jó, de igazából semmire nem jó járműveik legyenek... aminek a fenntartásába esetlegesen "belerokkannak".

Üdv.!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. okt. 14. 13:29 

Üdv!

Szerintem igenis jól használható eszköz lenne, mivel nem kellene órákat várni emelőre vagy létrára, illetve egy olyan káresetnél ahol a létráink valamilyen okból nem használhatóak (pl vezetéken lógó faág) nem kellene elvonni egy magasból mentő eszközt és pénzt is spórolhatnánk. Emellett tűzesetnél úgyis vonultatva lesz egy magasból mentő, a szer létszámának nem kell az emelőszerkezetet használnia (csak kivételes esetben pl ablakból, erkélyből vagy a tetőről való veszélyben lévő személy(ek) lehozatala). Én e szerek mellett szavazok.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. okt. 14. 10:15 
slagmester

Érdekes.

Ahogy a dokumentumban le van írva mindenre jók és igazán semmire. Szerintem igazán csak önkéntes tűzoltó egyesületek tudnák alkalmazni a járműveket. Hivatásos tűzoltóságoknál ahol sokat vonulnak értelmesebb külön létra/gépjárműfecskendő szereket tartani és biztosítani rá a személyzetet. Én még mindig úgy gondolom, hogy az egyesületek a hivatásos tűzoltóságok kiegészítésére és nem pótlására valók. Emiatt nem érdemes külön szereket tartani minden feladatra, hiszen a kihasználtság jóval alacsonyabb lesz. Ugyanakkor a számukra előforduló feladatokra nem minden esetben érdemes odarendelni a hivatásos tűzoltókat. Pl: egy magas fa kivágására alkalmas a kombinált szer. Az 1t-s emelési lehetőség, a gépjármű szintje alatt 12 m-el való munkalehetőség is számos esetben jól használható .

Szerintem előnyös lenne, ha a hivatásosok által már megkezdett beavatkozás során felmerülő kiegészítő feladatokat maradéktalanul el tudnák látni az önkéntesek. Gondolok itt pl: kiegészítő táplálásra a gépjármű szivattyújának segítségével, a kárhely megvilágítására nagyobb magasságból stb. Ezekre mind alkalmas lenne egy ilyen jármű.

Nem jó elgondolás, hogy egy ilyen jármű párhuzamosan fog oltani/menteni. Ahhoz nincs elég ember rajt, meg a létra, szivattyú együttes működése kicsit "necces" akármilyen motort is raknak a meghajtásra. Talán az 1-es 2-es működtet egy sugarat a 3-as 5-ös szereli a tűzcsapot, párhuzamosan adja a vizet, a 4-es meg a parancsnokkal együtt hordja le az embereket a kosárral?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Különleges tűzoltó szerek
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 13. 10:38 
Szent Tömlő őrzője

Firefighter17 írta:
Szerintem a kis hazánkban is nagy haszna lenne egy jópár darab ilyen okos gépnek a belvárosokban. Szerintem olcsóbb lenne mint két különböző szer...

Igen, asszem megvan a helye és szerepe... ott, ahol akkora a dözsi - mint az idézett osztrák, német, angol, stb. tűzoltóságokon - hogy böviteni tudják a repertoárt egy ilyen hasznos járművel 8-10-ikként, vagy 30-ikként...

Ki az, aki a hazai viszonyok és körülmények mentén el tudja az ilyen gépet képzelni második fecskendőként (helyett), vagy az egyetlen magasbólmentő helyett?

Urak, figyelem! Ez se nem fecskedő, se nem magasbólmentő! Hanem ebből is egy kicsi és abból is egy kicsi. Igaz, éppen ez az előnye és egyben hatalmas hártánya!!!

De nagyon érdekelne a szakmai véleményetek, hogy nálatok miként lenne illeszthető a szerállapotba, persze a vonulások és beavatkozások helyi specialitásait figyelembe véve.

Üdv:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. okt. 13. 10:06 

Védelem cikk a "kombinált" (fecskendő+magasból mentő) szerekről:
http://www.vedelem.hu/letoltes/tanulmany/tan215.pdf
Érdekes... :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 21. 15:51 

Szerintem a kis hazánkban is nagy haszna lenne egy jópár darab ilyen okos gépnek a belvárosokban. Szerintem olcsóbb lenne mint két különböző szer...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 21. 10:34 

'Napot!

Kombinált szer (fecsi + létra/kosár) van közellebbi európában is.
Például Magirus Multistar:
Kép
Kép
Kép
Kép

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 20. 20:58 
lángterelgető

És a brit megoldás: Fotók

Fecskendő és létraszer egyben. Szinte minden fecskendő ilyen Londonban, közel 170 van szolgálatba állítva, ezen felül kb. 40 tartalék és kb. 25 kiképzési céllal. 2002 és 2007 között állították őket szolgálatba.

13,5 vagy 9 méteres tolólétrával van rendszerben állítva és minden olyan alapfelszerelést tartalmaz, amit egy itthoni fecskendő is. Össztömege 11,2 tonna, 7,7 m hosszú, 2,3 széles, 3,3 magas, 1400 liter vizet képes szállítani.

Hoszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 20. 16:31 

Na, azért a Németek tudnak valamit... Nagyon jó ötlet! :tapsolo: Mondjuk van még egy ilyen nagy ötlet, egy fecsi amin rajta van egy 22 méteres kosár, és a kissebb favágásokhoz nem a 42 vagy az 53méterest kéne riasztgatni ami mondjuk nem is tud megtelepülni és már ki is van találva.
így nézne ki... Hmm... ebbe is lehet valami...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19. 22:28 

'Estét!

Ami benne van (csak a fontosabb):
teljesálarc + szűrőbetét (6 db.), 12 kg. ABC porral oltó (1 db.), 6 kg. ABC porral oltó (2 db.), 9 l habbal oltó (1 db.), multifunkcionális létra (1 db.), hordágy (1 db.), mentőkötél (4 db.), kézilámpa (3 db.), terelőbólya (4 db.), terelőlámpa (4 db.), kézi rádió (2 db.), kéziszerszámok, B tömlő (6 db.), C tömlő (6 db.), szívótömlő, KMF, állványcső, osztó, sugárcső, légzőkészülék, stb.
Ezen kívül a platón az amit felraknak, tárolókban, kocsiban.
A legáltalánosabb a tömlőszállító, de létezik vegyi és műszaki berendezés is.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19. 17:49 

Hogy hogy több célú? Mik vannak benne? Tudsz valami bővebbet? Így első ránézésre szép gép, belenéznék hogy ott mi van hogy van... :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: GW-L2
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19. 11:02 

'Napot!

A legújabb német "őrület" a GW-L2. Itthon talán a "K-teher" megfelelője.
A kinti kisebb tűzoltóságok folyamatosan szerzik be a fecskendő mellé, mint "többcélú járművet".
Mi mindenféleképpen tudnánk használni egy hasonlót ... :-D
Kép
Kép
Kép
Kép

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 82 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]