* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 17. 21:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 77 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Műszaki mentő eszközök
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 04. 11:59 
tűzkakas-idomár

http://www.youtube.com/watch?v=voKWUq96 ... r_embedded

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 03. 15:25 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Ha már autókról beszélünk, és a topic címe is erre utal, akkor teljesen jogosak az észrevételek.
Ha már csak egyszerűen az áramtalanításra gondolunk, amit végre kell hajtani műszaki mentés esetén, akkor már megvagyunk "lőve", vajon hol az akksi? Na nem egy zsigulira gondolok, sajnos számolni kell az általad vázolt luxus és nem luxus kategóriás autókkal is. Egyre több fajta van, és a számuk csak szaporodik. Lehetne oldalakat írogatni, ezekről is. Sajnos még legjobb szakember sem hiszem hogy megtudja jegyezni az összeset, melyikben mi és hol van.
Az érem másik oldala, ha kifogunk egy olyan típust amiről gőzünk sincsen, mit csinálunk? Elkezdjük fel "pajszerolni" az össze lehetséges helyet, és bevállalva ezzel a további szándékos károkozást? Esetlegesen beperelhetnek szakszerűtlen munkáért, vagy nem? De igen!
Vagy megkérdezzük a tulajt hol az akksi, ha tud beszélni?
Vagy előveszünk egy okos programot és egyből ott nyitunk ahol kell.
Persze ezek mind általánosságban leírtak. Lehetne ragozni a szót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 03. 12:31 

one írta:
Hidd el Gyulám, kipróbáltuk, használtuk. Tényleg másodpercek alatt megvan, avatott kezekben. Jó az a két tűzoltós üvegkilökős módszer is, ha odaférnek, vagyis már hiányoznak azok az üvegfelületek ahol a tűzoltók benyúlnak és kilökik az üveget.
Mi van, ha minden üveg a helyén és úgy kell kivenni egy üveget, és nem nyílik egy ajtó sem.
Biztonsági szempontból, amikor feszítőzik az ajtót benne az üveggel, az bármikor elroppanhat, megelőzve ezt, kilehet védeni ilyen módszerrel. Utána már betörhet nyugodtan.
Legtöbbször ezek az eszközök tényleg csak egy célra jók, arra amire kifejlesztették őket, szóval nem mindig univerzálisak, de nem is kell annak lenni.
A semmitől bármilyen” segédeszköz jobb, ez tény, az is jó, amit említesz, mutatsz, azok a plexi darabok. Nem kötözködés képen, nem beesik az jó, de kint sincs nagyon jó helyen, megy a tűzoltó beletérdel, megy a mentős beletérdel. Mondom, nem kötözködni szeretnék, de ezt nekünk, tőlünk nyugatabbra már elmagyarázták, mit miért, teljesen igazuk volt, van. Normál ész érvekkel megértettük, teljesen egyszerű és logikus. Sőt, még más, szintén nagyon hasznos módszereket is láttunk, gyakoroltunk.
Igazad van, sajnos a fecskendők sem mindig azzal jönnek, amivel várják.

Tudom, értem... csak ismételni tudom, minél több módszert tud egy tűzoltó, annál több, ennyi!
Emellett szurkolok, hogy minél több üvegfóliázó kerüljön a tűzoltóságokhoz és ne kelljen fusizni, addig meg az van sajnos, ami éppen sikerül... :???:

Más...
Nagyjából egy éve láttam először egy érdekes kiadványt. A nagyobb és leginkább a német autógyártók kiadnak (lehetőség szerint évente) egy un. "Rettungsleitfade"-t (angolul Rescue Manual), amiben általában szerepelnek az általános mentési technikák leírása, valamint a cég által gyártott típusok általános mentési tudnivalói. Ezek legtöbbször a cég saját honlapjáról (pl. Daimler konszern) vagy a Moditech (ők gyártják a CRS szoftvert) honlapjáról (http://www.moditech.com) egy ingyenes regisztráció után letölthető. Sajnos magyar nyelv nincs, de németül és/vagy angolul szinte mindegyik elérhető. Sőt a rajzos rész, annak a néhány szónak a megtanulásával, ami bennük szerepel értelmezhető.
Tény, nem olyan mint egy CRS szoftver, de a szoftver árának töredékéből (nyomtatási és spirálozási költség) már egy nagyobb mennyiségű információhoz lehet jutni az adott gépkocsival kapcsolatban. Főleg itt a drágább és fejlettebb gyártók "játszanak" mivel, bennük van egyre több olyan technika, amire figyelni kell és/vagy bonyodalmat okozhat.

Ízelítőként, a Daimler "művek" ilyen témájú sorozata (mindegyik Adobe Acrobat formátumban van!):
Mercedes-Benz, AMG, Maybach, McLaren és Smart járművek általános mentési kézikönyve - 2010 (Angol)
Mercedes-Benz, AMG, Maybach, McLaren és Smart járművek típusra lebontott tudnivalói - 2010 (Angol)
Mercedes-Benz tehergépjárművek általános mentési kézikönyve - 2007 (Angol)
Mercedes-Benz kistehergépjárművek általános mentési kézikönyve valamint konkrét típusok - 2008 (Angol)
Mercedes-Benz buszok általános mentési kézikönyve valamint konkrét típusok - 2008 (Német)

A többi gyártó (pl. Opel, VW, BMW, stb.) a Moditech honlapról érhetők el, sajnos azokhoz regisztráció kell, nem tudom így belinkelni.

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 01. 18:29 

Megértem az aggodalmat, nem erőszakoskodni akartam, csak szerettem volna elmondani, megmutatni hogy milyen eszközök vannak a világban, amik segíthetik a tűzoltók munkáját, növelhetik a biztonságot. Nem azt írtam hogy a többi módszer rossz.
Hidd el Gyulám, kipróbáltuk, használtuk. Tényleg másodpercek alatt megvan, avatott kezekben. Jó az a két tűzoltós üvegkilökős módszer is, ha odaférnek, vagyis már hiányoznak azok az üvegfelületek ahol a tűzoltók benyúlnak és kilökik az üveget.
Mi van, ha minden üveg a helyén és úgy kell kivenni egy üveget, és nem nyílik egy ajtó sem.
Biztonsági szempontból, amikor feszítőzik az ajtót benne az üveggel, az bármikor elroppanhat, megelőzve ezt, kilehet védeni ilyen módszerrel. Utána már betörhet nyugodtan.
Legtöbbször ezek az eszközök tényleg csak egy célra jók, arra amire kifejlesztették őket, szóval nem mindig univerzálisak, de nem is kell annak lenni.
A semmitől bármilyen” segédeszköz jobb, ez tény, az is jó, amit említesz, mutatsz, azok a plexi darabok. Nem kötözködés képen, nem beesik az jó, de kint sincs nagyon jó helyen, megy a tűzoltó beletérdel, megy a mentős beletérdel. Mondom, nem kötözködni szeretnék, de ezt nekünk, tőlünk nyugatabbra már elmagyarázták, mit miért, teljesen igazuk volt, van. Normál ész érvekkel megértettük, teljesen egyszerű és logikus. Sőt, még más, szintén nagyon hasznos módszereket is láttunk, gyakoroltunk.
Igazad van, sajnos a fecskendők sem mindig azzal jönnek, amivel várják.
Kedves Pozsár, értelek én. Tisztában vagyok az ár/értékkel. Nagyon is jól gondoltátok, a Magyar ember leleményes, stb. Ez az eszköz is csak egy lehetőség a sok közül, ami megkönnyíti a munkánkat, illetve sokat lehet „honosítani”, ha érted mire gondolok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 01. 12:06 
Szent Tömlő őrzője

Hát persze.
Nem szabad, hogy pénz kérdése legyen... :neutral:
Csakhogy annyi minden van, ami hasznos és szükséges is :csendesen: Meg ezeknek az alternatív megoldását nyújtó más felszerelések... Na, ennyi pénz nics, még a gazdag nyugaton sincs.

Itt van a mi példánk. Pár éve megvettük a Weber-től a jármű stabilizáló készletüket. Kértem árajánlatot arra a dobozkára (és beltartalmára :-) ) melyet Szemlics kolléga kettővel korábbi hozzászólása végén képben is megmutatott... Nem vettük meg. Pedíg Pécs ugye az ország egyik legnagyobb tűzoltósága.

A doboz tartalmából egyedül a szélvédő-fűrészt vettük meg... a ragasztó gépet az ár érték arány miatt nem. Használati értékét és árát tekintve, felelősségteljesen egyszerűen nem tehettük meg, hogy fizessünk érte. Akkor, amikor annyi, de annyi minden hiányzik még a felszerteléseink és védőeszközeink közül...

Ezzel csak azt akarom mondani Kedves One, hogy ez olyan mint a "kisgömböc" mindent képes elnyelni. Sohasem lesz annyi pesó egy tűzoltóságon sem, hogy minden szem-szájnak ingere megvehető legyen. :tilos:

Főleg akkor, amikor olcsóbb, vagy sokkal olcsóbb alternatíva is elérhető, megszerezhető :csendesen:

Maradok barátsággal:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 01. 11:09 

one írta:
Valóban ha az árakat nézzük akkor igazatok van. De ilyen hozzá állás mellett akkor vegyünk IFA-t mert az olcsóbb mint a Merci, azzal is hasonló eredményt érünk el, hiszen van rajta víz, van szivattyú stb... H a megnézzük akkor más eszközöknél is sok a pro és kontra.

One!

Nem vitatom! Csak ismerve, főleg a vidéki HÖT-ÖT-ÖTE-k anyagi helyzetét, nem biztos, hogy be tudnak szerezni egy olyan szerkezetet, fóliával. Tudom, mert volt olyan, amikor a ragasztószalag, a dobozragasztó, a műanyag burkolat leszedő eszköz, az "firkálótoll" a sajátom volt fenn az ÖT I.-es szerén, ami elfogyott azt saját pénzből pótoltam, ennyit tudtam rá szánni, többet nem... :???: A lent említett módszer, viszont töredékéből megvan. Valamint annyi előnye megvan, hogy ezzel a ragasztós módszerrel el lehet kezdeni, ki lehet próbálni (én is ezzel "kezdtem" valamikor 2007. tavaszán), ha tényleg látnak benne fantáziát, akkor lehet feljebb lépni, menni hozzád és venni fóliát... :-)
Másik, hogy szerintem minél több módszert tud egy adott feladathoz a tűzoltó, annál több, vagyis egyik sem elvetendő, mert lehet, hogy csak az van kéznél kint.

one írta:
Higgyétek el nagyon jó segítség, nem a legjobbra sikerült a videó, de ez sokkal gyorsabban is megy, saját tapasztalat. Itt azért volt lassú hogy lássák a mozzanatokat, a technikát.

Mondjuk azt nem értettem, hogy miért függőlegesen húztátok a fóliát, talán vízszintesen kevesebb tépéssel jár és gyorsabb lehet, elméletileg.
Mondjuk sokszor elég csak egy-két üveget így fóliázva kiszedni, ha van két tűzoltó erre, a következőt már egy vastagabb fóliával, vagy vékonyabb gumilappal (pl. egy gumiszőnyeg), azokat mögé rakva, szépen kilökhető az üveg. Ennél gyorsabb módszert nem tudok!
Kép
Kép
Kép
Bár tény, hogy így a jármű mellé esnek az üvegdarabok, de nem be az utastérbe. Erre már gyártanak speciális eszközöket, mint ez:
Kép

one írta:
Persze minden felszerelés, eszköz nagy segítség egy tűzoltó számára. Léteznek komplex üvegbetöréshez, több gyártónál is.

Igen, léteznek, de a pályázatokon átadott fecskendőkön (ha jól tudom) egyáltalán nincsenek ilyen készletek fenn, még néha feszítő henger sem... :???:

Vagyis még egyszer mondom, nem kötözködni akarok, hanem csak azt, hogy van másik, vagyis sok "alternatív" módszer, természetesen, amit kifejezetten egy célra fejlesztettek ki, az a legjobb, ha van olyan eszköz és meg tudja/akarja venni az adott szervezet!

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 01. 10:35 

Valóban ha az árakat nézzük akkor igazatok van. De ilyen hozzá állás mellett akkor vegyünk IFA-t mert az olcsóbb mint a Merci, azzal is hasonló eredményt érünk el, hiszen van rajta víz, van szivattyú stb... H a megnézzük akkor más eszközöknél is sok a pro és kontra.
Szerintem rossz ez a megközelítés. Már több helyen felfedezték hogy milyen jó volna a járművek üvegét valamilyen módon "egyberögzíteni", kivételkor. Sok ötlet merült fel, a barna ragasztó szalagtól egészen az iskolás öntapadós borítóig. Most hogy valaki kitalált egy gyorsabb jobb eszközt, nem biztos hogy el kell vetni azt. Nálunk ahol is a másodpercek is számítanak, itt miért ne a gyorsabb, praktikusabb eszközt használjuk? Ezt nem kell minden káreset után cserélni, 50 méteres a tekercs, számoljátok ki hány esetre elég, utána is csak a tekercset kell pótolni.
Higgyétek el nagyon jó segítség, nem a legjobbra sikerült a videó, de ez sokkal gyorsabban is megy, saját tapasztalat. Itt azért volt lassú hogy lássák a mozzanatokat, a technikát.
Persze minden felszerelés, eszköz nagy segítség egy tűzoltó számára. Léteznek komplex üvegbetöréshez, több gyártónál is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. júl. 31. 21:53 

Harley írta:
keszeg01 írta:
hali.
Nem rossz, de az egyszerű barna ragszalag is hasonló eredmény ér el, árban biztosan.

Azzal eltartana egy darabig, már ha valóban alkalmas rá.

A barna a legrosszabb erre a célra, mivel könnyebben szakad és rosszabb a "ragadóképessége" mint a sima átlátszó vastag ragasztónak.
Vagyis a sima, átlátszó vastag ragasztó híve vagyok, van egy egyszerű szerkezet amit a dobozok "nagyüzemi" leragasztásához használnak, azzal (némi gyakorlás után) egy pillanat alatt meg lehet csinálni. Valamint árban kedvező, a legtöbb papír-írószer boltban kapható és bármilyen alakú üveghez lehet használni.
Kép
Kép
Kép
Kép
(Az utolsó képen, az üvegvágó mellett látható az említett szerkezet)
Tény, a videóban szereplő szerkezet sokkal gyorsabb, de nem biztos, hogy minden tűzoltóság be fog fektetni egy ilyen szerkezetbe... :???:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. júl. 31. 21:28 
Szent Tömlő őrzője

keszeg01 írta:
hali.
Nem rossz, de az egyszerű barna ragszalag is hasonló eredmény ér el, árban biztosan.

Azzal eltartana egy darabig, már ha valóban alkalmas rá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. júl. 31. 21:25 
tömlőszállító

hali.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: videó
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 31. 21:14 
Szerkesztő

Bemutató a fóliázásos ablakbetörésről Kókán

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 0:59 
slagmester

szemlits írta:
Amúgy a program demoja egy ingyenes regisztráció után letölthető a Moditech honlapjáról

A demó az magáért beszél, a kérdésem a következő: kik gyártanak még hasonló szoftvereket? Az ugyebár manapság elképzelhetetlen, hogy nincs konkurencia.

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 21. 12:17 

A lényeg... szerintem, hogy valamerre el kell indulni!
Elméletben valamit megtervezni, hogy működjön, aztán meg addig "kalapálni", amíg tényleg jól nem működik. Divatosan mondva, folyamatos fejlesztés és innováció. :elvarazsolt:
Amúgy a program demoja egy ingyenes regisztráció után letölthető a Moditech honlapjáról, valamint ami még letölthetők un. "Rescue Manual"-ok, amelyeket a különböző gyártók adtak ki a járműveikhez és ott össze van foglalva sok hasznos infó, ami a mentéshez kell. Viszont nincs magyar változat belőle, vagyis német vagy angol nyelvtudás szükséges hozzá.
URL: https://www.crashrecoverysystem.com
Néhány autónak a "rajzai" itt is megvannak:
http://www.tuztorony.hu/Files/taktika/newcar3.pdf

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 20. 21:40 
slagmester

Egyáltalán nem túl sok a ha:

1. ha: ha lesz
2. ha: ha lesz hány db lesz?

Amennyiben ezekre a feltevésekre egyértelmű választ kaphatnánk, abban az esetben már lehetőség lenne az aktuális állapotban a legoptimálisabb elosztás. 8-)

Feltevéseid jogosak, de csak az FTP-re érvényesek. Itt talán a tűzőrségenként egy db elhelyezése lenne a megoldás. Értelem szerűen a műszaki mentéshez vonuló egység vinné magával, mondjuk a híradó ügyeletről.

Minden autóra málházni ilyet az szvsz a következő 10 évben nem megoldható. (ez az optimista véleményem) ;-)

Talán ha bevonnák a cafeteria keretbe... :ugyefogyott:

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 20. 21:13 

Biztos hogy az ér ki először akinél van ilyen eszköz, ha más akkor azon miért nincs, vagy miért a később érkezőnél van, stb... Túl sok a "ha"!
Azért próbáltam javasolni az oktatást. Aztán egyszer talán eljutunk odáig mint a "sárga" könyvekkel hogy minden autóban van, talán.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 20. 20:36 
slagmester

Vidéki viszonylatban talán a legkézenfekvőbb megoldás az ha a műszaki mentő szerre málháznák az ilyen ketyeréket. ;-)

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 20. 20:21 

One!

Természetes, hogy minden kintről jövő módszert a hazai igényekhez kell igazítani.
De! Főváros és FTP tekintetében nagyon "láma" vagyok, vagyis nem tudom, hogy ott, hogy megy a dolog. Ezért írtam, azt, hogy az elsőnek kiérkező "vezető"-nél kellene, hogy legyen.
Másrészt, van egy nagyon jó anyagom a Teamwork (Csapatmunka) témában, előbb-utóbb... ahogy időm engedi megcsinálom, lefordítom, meg kalapálok rajta. Van benne sok okosság... ;-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 20. 19:23 

Értelek én benneteket. Én is úgy gondoltam, gondolom ahogyan szemlits írta. Továbbá fenntartom én is, hogy hasznos segítő lenne egy ilyen eszköz. Természetesen olyan tábla géppel amit kitaláltak hozzá, ahogyan említitek, kültéri munkára valóval és gyorsan működővel.
Higgyétek el nem ma kezdetem én sem a pályát, tudom hogy mi van káresetnél. Ezért nem látom még az esélyét annak hogy, kinél legyen, melyik fecskendőn, ki kezelje, a pk. vagy beó. Elvileg mindenkinek van feladata egy-egy eseménynél, persze ha jó a pk. és jól osztja ki a munkát. Csak a fővárosi példánál maradva, elvileg sokan lehetünk egyszerre egy kárhelyen, de mi sem egyszerre érnünk ki. Az elsőként érkező raj, félraj, létszáma a káresettől függ hogy mire elegendő az adott szituációban.
Biztosan belehet építeni a rendszerbe, majd valamikor, csak előbb meg kéne venni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 20. 17:05 

ONE!

Amit használtam "tabletpc", az olyan volt mint a legtöbb Pocket PC, hogy igazából a kikapcsológomb nem kikapcsolta, hanem "hibernálta". Így másodpercek alatt "bekapcsolt" és már lehetett vele dolgozni.
A típus alapján relatíve gyorsan lehet keresni van egy olyan opció is, hogy nem tudjuk a pontos változatot és akkor mindent belesűrít egy ábrába.

Hogy nyugatabbra, hogyan is működik?
A Német rendszert tudom ismerem jobban, ott a következő szakaszai vannak általánosságban:
- előkészületek, főleg stabilizálás és áramtalanítás, de ilyenkor fogatják le a légzsákokat is
- "első nyitás", ami elsősorban ahhoz kell, hogy a mentősök hozzáférjenek a sérülthöz (kint legtöbbször be is másznak a sérülthöz, mert van védőfelszerelésük)
- un. "ellátáshoz szükséges nyitás", ha olyan mértékű a sérülése a sérültnek, hogy további gépészkedés kell, hogy el tudják látni a sérültet [ez nem mindig szükséges]
- és végül a un. "kiszabadító nyitás", ami magáért beszél
Ezeket kombinálják.
Az előkészítés alatt legtöbb esetben ki lehet keresni a kocsi típusát és előhozhatók a szükséges adatok.
Vagyis mindenféleképpen annál az irányítónál kell, hogy legyen, aki elsőnek kiér, felépíti, megtervezi a beavatkozást, vagyis szerintem a TCS-n elhelyezni (válasz Cruise-nek) több mint a semmi, de kevés.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 20. 15:08 
slagmester

Budapesten a TCS-k részére kellene egy-egy ilyet kiadni. Úgyis vonulnak vihetnék magukkal, bár meg lehetne vizsgálni náluk a kárhely "ütközéseket", de valószínüleg az esetek többségében eljutna az eszköz a kárhelyre. Biztos előfordulna azonban olyan eset amikor nekik máshová kellene vonulniuk egy adott időpontban.

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 20. 14:51 
slagmester

one írta:
De meglehet külön csak a programot venni és "saját" laptopra rátenni, úgy használni.

Ez minden bizonnyal megoldható, azonban ilyenkor kerül képbe a táblaszámítógép fizikai kialakítása, amely alapján a legalkalmasabb terepi munkára. Egy laptop inkább való íróasztalra nem pedig egy esetleg sáros, poros, stb kárhelyszínre.

one írta:
Persze rögtön fel is vetődik a kérdés, ha kiérkezünk akkor elővesszük és addig a "munka állj"?

A technika üzembehelyezése vonulás közben megoldható. Ezek után a kárhelyszínen csak az adatbázis keresési idejével kell számolni, ami elenyészőnek mondható. Ennyi idő alatt még a szükséges felszerelések sem valószínű, hogy munkára készek lennének.

one írta:
Én azt mondom, már előbbre volnánk hogy oktatások alkalmával, egy bővebb ismertetőt leadnának az autók rejtett veszélyeiről. Minden típust úgysem lehet megjegyezni, csak hogy tisztában legyenek a kollégák a járművekben rejlő veszélyforrásokkal.

A szükséges információhoz hozzá lehetne jutni akár nyomtatott formában is mint pl. adr adatok. Valószínűnek tartom, hogy aki ezt megtehetné az nem kifejezetten érdekelt mivel sok utánajárást eredményezne. Az asztal mellől fényképen nézegetve a holmatro-t és a beszorult súlyos sérültet nincs meg a kellő késztetés, hogy valamit tenni kéne.

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 20. 7:21 

Értelek Gyulám.
Ez a "gép" arra készült ilyen formában hogy alkalmasint, káreseteknél előlehessen venni és abból dolgozni.
De meglehet külön csak a programot venni és "saját" laptopra rátenni, úgy használni. Persze rögtön fel is vetődik a kérdés, ha kiérkezünk akkor elővesszük és addig a "munka állj"?
Persze hogy nem, de azért kíváncsi lennék tőlünk nyugatabbra hogyan is működik ez?
Én azt mondom, már előbbre volnánk hogy oktatások alkalmával, egy bővebb ismertetőt leadnának az autók rejtett veszélyeiről. Minden típust úgysem lehet megjegyezni, csak hogy tisztában legyenek a kollégák a járművekben rejlő veszélyforrásokkal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 19. 22:10 
Szent Tömlő őrzője

Azért egy szolg.pk.értekezletet megérne,ha kölcsönbe is,de ahogy mondod;az asztalnál kit érdekel?!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 19. 22:04 

Kikerestem, hogy "menyi az annyi"...
BluePower Tablet PC Modell C4:
- Processzor: Intel Core Duo 1,2 GHz
- 1 GB RAM (2 GB-ig bővíthető)
- Képernyő: 10,4” TFT Display, XGA 1024x768 Pixel
- Merevlemez: 2,5” 120 GB Ultra DMA 100 (rezgésálló)
- Bluetooth, GPS, UMTS/GPRS
Kép
Összesen (tartozékokkal): 7476 Euro azaz ~2 080 000 Ft.
Hozzá program:
- CRS STD Lite - Europe (egy évre, egy frissítéssel): 149 Euro azaz ~ 42 000 Ft.
- CRS STD - Europe (egy évre, hati frissítéssel): 329 Euro azaz ~ 92 000 Ft.

Más, amit hallottam (akik kaptak ilyet erősítse meg, vagy cáfolja!), hogy az ujjonan átadott Magirus és Atego fecskendőkkel nem jött feszítőhenger és küszöbtámasz sem!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 19. 16:20 

Gyula, többen álmodozunk erről, az általad ismertetett gépről és szoftverről.
Ha csak Pestet nézem, nem hiszem hogy nem telik 1 darabra, ami aztán körbejárna. Persze ez még nem jelenti azt hogy mindenki tudni fog mindent. De, csak ha mindenkiben egy része megragad, már előrébb vagyunk. Ez is mindvégig a saját biztonságunk érdekében. De úgy látszik ez nagyon nem izgatja a feletteseinket.
Vidéken picit más lehet a helyzet, hiszen minden parancsnokság nem vehet ilyet amikor talán másra se nagyon van fedezet.
Az én kezemben is volt, nagyon jó és hasznos, mi értünk van, nekünk fejlesztették.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 77 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]