Műszaki mentő eszközök

Minden amit tudni kell vagy tudni szeretnél a tűzoltóautókról és a tűzoltók által használt eszközökről, felszerelésekről.
szemlits
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: Műszaki mentő eszközök

Hozzászólás Szerző: szemlits » 2008. okt. 12. 21:09

Az általam képviselt vélemény, magánvélemény, nem tükrözi annak a szervezetnek a hivatalos álláspontját, aminek a tagja vagyok!
szemlits

Re: Műszaki mentés kicsit másként

Hozzászólás Szerző: szemlits » 2008. okt. 09. 10:48

Tisztelt One!

Teljes mérékben igazat adok, a "másképp" szó elsősorban annk szólt, hogy a legmodernebb módszerekkel és technikákkal.
Másod sorban, az utolsó nap volt "alternatív mentés" (Alternaive Rettung) amely alapvetően három részből állt:
- új autó technológia (vágtunk egy Ford Focust, Mercedes C limuzint és egy S600-as mercibe belekezdtünk), ezeknél az autóknál nagyon sok régebbi technika csődöt mond (pl. VW Tuareg küszöberősítés szinte vághatatlan)
- minimum felszereléssel való mentés: két gépkocsi emelő, néhány deszka és gerenda, néhány emelőpárna és egy multifunkciós balta. Ehhez egy összeroncsolódott gépjármű.
- valamint utolsónak mikrobusz/kisárúszállító vágás (eddig nem vágtam ilyet)
Ami még lényeges, hogy több nemzetből álló vegyes csapatokban dolgoztunk (nálunk volt svájci, német, osztrák, holland, USA és török) és mindenki tapasztalatot gyűjtött, hogy milyen ilyen nemzetközi csapatban dolgozni.
Mindenesetre érdekes volt!

Üdv.
Az általam képviselt vélemény, magánvélemény, nem tükrözi annak a szervezetnek a hivatalos álláspontját, aminek a tagja vagyok!
one

Re: Műszaki mentés kicsit másként

Hozzászólás Szerző: one » 2008. okt. 09. 9:37

Szerintem nem másképpen, hanem a a mai kor elvárásainak megfelően.
Én is voltam hasonlón, csak más országban, de a színvonal az olyan mint amit te írtál.
szemlits

Műszaki mentő eszközök

Hozzászólás Szerző: szemlits » 2008. okt. 08. 18:35

Rescue Days 2008, Wolfhagen

Egy szóval "frenetikus" volt ... :tapsolo:
Válasz küldése