Impulzusoltó

Minden amit tudni kell vagy tudni szeretnél a tűzoltóautókról és a tűzoltók által használt eszközökről, felszerelésekről.
Válasz küldése
tömke
tömlőszállító

Re: Impulzusoltó

Hozzászólás Szerző: tömke » 2018. márc. 21. 18:47

Ha visszanézed a régi commenteket, szerintem abból kiderül.
Maga az elv papíron nagyon jó és vannak olyan körülmények, amiben nagyon hatékony. DE itt a hangsúly azon van, hogy "vannak olyan körülmények". A gyakorlatban tűzoltástaktikailag egyszerűen nem elég sokoldalú és rugalmas. Nagyon nehezen megítélhető, hogy milyen esetben elég csak az impulzusoltó. Ilyenkor inkább jobb biztosra menni és sugarat szerelni, amivel biztosítva van egyrészt az elegendő mennyiségű oltóvíz, másrészt meg képezhető vele vízfüggöny, amellyel védhetik magukat a sugárkezelők flashover esetében. Arról nem is beszélve, hogy a légzésvédelem nem biztosítható.
smede1
szikracsapkodó

Impilzus oltó

Hozzászólás Szerző: smede1 » 2018. márc. 20. 18:36

Mért nem terjedt el az impulzusoltó !!!!!!
Ki akadályozta meg ?
nl
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: nl » 2009. ápr. 16. 20:27

Szerintem.
Az ilyen rendszer zárt térbe való, természetesen az impulzus oltó teljesítményéhez. Kis készülék, kis tér.
Bele kell csak gondolni, lakástűz, ég egy szoba. Ajtó ki sugár be, szórt, porlasztott állásban egy két nyitás, és láss csodát, elalszik a tűz. Persze hangsúlyozom, ideális esetben.
Még alapfokún tették fel ezt a kérdést, mi hatásosabb?
Egy liter víz, folyékony állapotban, vagy egy liter víz, porlasztott állapotban. Persze ez is az ideális körülményektől függ.
Jól írtad, mire előkészítem a következő "adagot", addig vissza gyulladhat.
Nyílt illetve nagy térben viszont nem tudja kifejteni a hatását.
Láttunk már erdőben ilyennel "lövöldözőt", nevetséges volt.
szemlits

Hozzászólás Szerző: szemlits » 2009. ápr. 16. 20:06

'Estét!

Nálunk van egy un. "gyorsbeavatkozó" jármű, egy kissé koros Mercedes 308 alvázon többek között van egy 50 literes impulzus (60 m tömlővel, ami a dobon van) és mellette van egy 220 báros nagynyomású vízzel oló berendezés (100 liter víz, szintén 60 m tömlő dobon).
Kép
Amikor elkészült, többször próbálgattuk, meg egy bemutatón is részt vett, de az Impulzussal akkor sem tudtunk még lefeketíteni sem egy trabantot, pedig 50 liter vízünk és egy 6 liter/300 báros palacukunk volt rá. A "lövések" gyorsaságával ven véleményem szerint a gond, vagyis amíg tölt az ember, addig annyira visszagyullad egy nagyobb tűz, hogy kezdheti előröl.
Néhány kép a bemutatórol:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Az általam képviselt vélemény, magánvélemény, nem tükrözi annak a szervezetnek a hivatalos álláspontját, aminek a tagja vagyok!
nl

Hozzászólás Szerző: nl » 2009. ápr. 16. 17:54

Az én véleményem az, hogy jó ez a készülék is. Csak még elég szűk a használati lehetőségeinek a tartománya. Magyarul, kevés helyen lehet vele "biztosra" menni. Lehet vele próbálkozni, de mi van ha nem elég, kevés?
Arra gondoltam, mostanság nincs lehetőség sehol sem, hogy valaki ezt viszi, és mellette ott a "rendes" sugár is, ha nem elég az impulzus oltó.
Ez így nagy luxus szerintem.
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2009. ápr. 16. 16:43

Pernyehuszár írta:Üdv!!!
Akár egy hirtelen gépjármű tűz eloltására. Pillanatok alatt el lehet vele oltani minimális vízzel. :-D
Ámítás. Itt a valóság:
http://www.langlovagok.hu/cgi-bin/lang/ ... eres&ID=74
nl

Hozzászólás Szerző: nl » 2009. ápr. 16. 16:29

Ennyire érdektelen lenne ez fajta oltási mód?
Esetleg ha a tapasztalatokat megosztanátok, már aki használt ilyet.
Mi is kipróbáltuk még anno amikor behozták. Próbáltunk vele gépjármű tüzet oltani, ha rendesen ég akkor ezzel semmi esélyed. Ha csak kicsi, kezdeti szakaszban van a tűz akkor talán, de nem mindegy hogy hol van az kezdeti szakasz. Mármint az autón kívülre, vagy belülre gondolok, ha nagyon eldugott helyen akkor szintén hatástalan, nem éri a vízpermet, sem a nyomás különbség, ami leszakíthatja a lángot.
Azt mondták a szakemberek hogy zárt térben hatásos, de gondolom ott is vannak méret korlátok. Egy kisebb szoba, lakás esetleg.
Pernyehuszár
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: Pernyehuszár » 2009. ápr. 16. 14:54

Üdv!!!
Akár egy hirtelen gépjármű tűz eloltására. Pillanatok alatt el lehet vele oltani minimális vízzel. :-D
Káresetmentes szolgálatot kívánok!!!
nl

Impulzusoltó

Hozzászólás Szerző: nl » 2009. ápr. 14. 17:20

Lehet hogy rossz "topicba" írok.
Az érdi tűzoltók gyakorlatán látszik az "impulzus oltó készülék". Ha jól értelmezem a képeket akkor azzal mentek felderíteni?
Meg szeretném kérdezni, mire lehet használni, mert eléggé sok mindent mesélnek róla.
Válasz küldése