* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 25. 8:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tűzoltóautót RÁBA alvázra?!
HozzászólásElküldve: 2011. nov. 29. 10:09 
slagmester

msztote írta:
Sziasztok
Én csak egy mezei önkéntes vagyok de olvasgatom az írásokat arról hogy a Rába így nem jó úgy nem jó.De azért nem kéne elfeledni hogy 1 éve még arról beszéltetek hogy milyen jó lenne ha a rába is csinálhatna tűzoltóautót .Csak azt nem értem hogy a natonak megfeleltek a felépítmények akkor nektek (nekünk)hazai pályán miért nem. Vagy már hozzá szoktatok a másik márkákhoz. Nekem az a véleményem nem kéne leszólnia dolgot addig míg kézzelfoghatóan nem győződtetek meg arról hogy nem jó. Katonaként vezettem h9-es rábákat és nem volt rossz tapasztalatom mint felépítmény mint menettulajdonság mint terepjáró képesség terén Csak nem mennék máshova mint az orosz tűzoltó autók kraz,ural,zil,kamaz ,egy bőhőm nagy dögök csak a felépitményt nem nézi senki

EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM

Istennek Dicsőség Egymásnak Segítség

Nem írtak rosszat a típus kezdeményezésről itt az előzőekben sőt!!!
Egyébként én is kíváncsian várom a végkifejletet.
Amúgy a Heros felépítményei egyre jobbak lesznek,végigolvastam a jubileumi könyvet abban ott az igazság beismerik a tanulóéveket vele együtt a hibáikat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 28. 19:19 
hamutipró

Sziasztok
Én csak egy mezei önkéntes vagyok de olvasgatom az írásokat arról hogy a Rába így nem jó úgy nem jó.De azért nem kéne elfeledni hogy 1 éve még arról beszéltetek hogy milyen jó lenne ha a rába is csinálhatna tűzoltóautót .Csak azt nem értem hogy a natonak megfeleltek a felépítmények akkor nektek (nekünk)hazai pályán miért nem. Vagy már hozzá szoktatok a másik márkákhoz. Nekem az a véleményem nem kéne leszólnia dolgot addig míg kézzelfoghatóan nem győződtetek meg arról hogy nem jó. Katonaként vezettem h9-es rábákat és nem volt rossz tapasztalatom mint felépítmény mint menettulajdonság mint terepjáró képesség terén Csak nem mennék máshova mint az orosz tűzoltó autók kraz,ural,zil,kamaz ,egy bőhőm nagy dögök csak a felépitményt nem nézi senki

EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 26. 21:02 
vízpocsékoló

Sziasztok!
A tűzoltóbiztos kezelőegységgel kapcsolatban tennék egy megjegyzést. Aki figyelemmel követi az utóbbi években a Heros járműveit az láthatja, hogy az érintőképernyős vezérlés mellett teljes értékű kézikaros kezelőpanel is található, így a kezelőnek szíve joga eldönteni, hogy melyiket használja. Ez messze túllép a külföldi beszállítók által biztosított, egyébként a kiírásnak megfelelő minimális vészműködtetési lehetőségeken. Aki próbált már Ategonál tartályszelepet így kinyitni az tudhatja ezt.
Ami pedig az átállás időtartamát illeti, az egész művelet egyetlen pneumatikus karos szelep átkapcsolásából áll, így ez a 2 másodperc biztos nem fog gondot okozni, még akkor sem, ha a "TŰZ ÁLLJ " parancs véletlenül nem működne.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Forrás: vg.hu
HozzászólásElküldve: 2011. nov. 16. 18:36 
Szerkesztő

Eldőlt: Az államé lesz a Rába

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 14. 10:21 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Tisztelt Kartársak!
Lehet még aprózni, ez nem vitás. Merci, Reanult, Steyer, Man, stb. Olyan úgysem lesz soha, hogy mindenkinek megfeleljen, mindenki azt mondja rá, hogy ez igen, az tűzoltóautó. Ilyen nem létezik sehol sem a világban, ezt be kell látni mindenkinek, sajnos kompromisszumokat kell kötni.
Lehet itt panaszkodni, bármelyikre, ebben az nem volt jó, abban ez nem volt jó, stb., fel lehetne sorolni a hibákat, de nincs értelme. Tudja mindenki, vagy remélem, hogy miért ilyennek lettek a jelenleg hazánkban futó tűzoltó autók. Miért lett egyiknél a váltó gyenge, a másiknál az alváz, a harmadiknál a fékek, stb.
Ha jártatok a Renault, vagy bármelyik szervizben, már ahol hozzáértők vannak, az ottani szakemberek megmondják, hogy ez így szerintük sem összeillő, nem jó, de mit tudnak tenni, ezt így kérték. Ezekért mind a hozzá nem értés, nem megfelelő szakértelem, a közbeszerzés kiírója nagyban felelős. Tudjátok, minél kevesebbe kerüljön, ellenben jó drágán el tudjuk adni. Erre a legjobb a közbeszerzés. A használója meg majd szenved vele, az őket nem érdekli.
De azt sem kell elfejteni, hogy legjobb Mercedes vagy a Rolls-Royce is elromlik, ha nem 100%-ban arra használják, amire kitalálták, illetve az utak minősége sem elhanyagolható, ami szétrázza a karosszériát. Lehetne ezt még ragozni, több oldalról megvilágítani, de felesleges.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy egyedi gyártásra van szükség, nem biztos hogy az ország minden részébe ugyan olyan összeállítású kell, ha csak azt nézem, városi, terepes, országúti, stb., + még a málházása sem elhanyagolható.
Kedves Pozsár!
Te magad mondtad ki, írtad le a frankót, - Bizony egyre jobb felépítmények kerülnek ki tőlük, sőt! Ezzel elismered azt a tényt, hogy kell az a bizonyos idő, évek, amíg beérik valami. Meg kell nézni az első hazai víz szállítókat, mennyi idő, hány év kellett mire elvileg normális lett, kijöttek a gyerekhibák. Nem biztos hogy most már tökéletes.
A kezelő panelben maximálisan egyetértek veled, minek ide ennyi elektronika???????? Ki az a f@sz aki ezt erőlteti. Persze lehet rá mondani, hogy kényelmes, de aki járatos a járművek világában az tisztában van vele, hogy minél több elektronika annál több a meghibásodás lehetősége. Vegyünk egy BMW-t tele elektronikával, egyik érzékelő, vezérlő, meghibásodik, áll az egész, lehet szervizbe vinni. Aki ért hozzá az tudja miről beszélek.
Ide nekünk tűzoltó biztos kezelő egységek kellenek. Hiába van a hátsó panel mögött a kézi vezérlés elrejtve, káresetnél mennyi idő ezt igénybe venni, átállni rá, mikor van más ezer dolog még. Addig majd mondjuk hogy „TŰZ ÁLLJ”, amire már volt példa. Persze mondhatják hogy kezelői hiba, igen az is van, de a többsége nem az.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 13. 11:49 
Szent Tömlő őrzője

Szervusztok!

Bizony :csendesen:
Én is hasonlóan gondolom.
Korán sem biztos, hogy a legbonyolultabb technikával kell kezdeni. Képzeljétek csak el, ha mindjárt indulásnak létrát vagy emelőkosarast akarnánk gyártani kishazánkban... :-)
Aztán meg az is igaz, hogy van azért ám nálunk is valamiféle tapasztalat speciális jármű gyártásban (alváz, futómű, katonai igénybevétel) a Rábának, de tűzoltófelépítmény gyártásban is (Heros).
Még mielőtt fölszisszenne a többség!
Bizony egyre jobb felépítmények kerülnek ki tőlük, sőt! Akinek volt szerencséje tavaly Lipcsében megnézni az európai tűzoltójármű tervezés és gyártás milyen irányba halad, láthatta, hogy legalább az erős középmezőnyt bőven megüti a honi járműgyártásunk. (Hogy konkrétabb legyek: a Herosz.) Nagy utat és fejlődést járt be a nálunk gyártott tűzoltói felépítmények színvonala, minden gyermekbetegsége mellett. Bizony megvan már a tapasztalat és szellemi kapacitás a fejlesztéshez. Persze nyilván van hová fejlődni, de szerintem az alapok megfelelőek, van mire építeni.
Megjegyzem, talán "túl is fejlődte" magát, ami a kezelőpanelek színvonalát jelenti... :roll:

Más.

Azért ne felejtsük el, hogy az első nagy fecsitenderkor behozott Mercik döntően az IFA korszaknak vetett véget, és ez hatalmas fejlődést jelentett. :csendesen:

Üdv:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 13. 8:57 
Szerkesztő

http://www.lkw-infos.eu/images/themengalerien/feuerwehr/allgemein/teil-1/Feuerwehr%20allgemein%20Teil%201/slides/MAN-KAT-Feuerwehr.jpg

A fenti kép nem Magyarországon készült, semmi köze a leendő Rába tűzoltóautóhoz. Mindössze azért érdekes, hogy a jelenlegi H szériás MAN-licensz fülke + alváz sem elképzelhetetlen például egy vízszállítóként.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 12. 23:12 
pernyekergető

Na igen és ezek csak a Mercik amiket említettél és a Renault-k? Ezektől csak jobbak lehetnek a Rábák és igen is gyártsanak MAGYAR tűzoltóautókat! Tudok olyan Renault-ról amiben 6000km után törött volt a laprúgó és a poén az hogy a szerviz 2 hónapig jegelte mert nem volt alkatrész hozzá szerintem a Rába simán hozza az elvárt szintet de ezektől biztosan jobb lesz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 11. 19:12 

Már megbocsáss, én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ne reménykedjünk, hogy azonnal MAGYAR TŰZOLTÓAUTÓ lesz itt. Vagy ha mégis akkor mi várható, a sietség miatt. Ki kell hogy forrja magát, különben megbízhatatlan, rossz lesz.
Továbbá, elvileg mindegy hogy milyen márkájú, az is fontos, de lényeges s nem elhanyagolható dolog az, amiről írtam, az hogy kb. egyszerre fognak azok „elkopni”. Hogyan lesznek pótolva?
Nem szeretnék nagy szavakat használni, de szerintem egy tűzoltóautót illene arra célra, arra a speciális igénybevételre kifejleszteni. Itt nem csak a víztartály és a szivattyú elhelyezésére gondolok. erősített, futómű, erősített fékek (akár retarder is), erősített alváz, (hiszen 24 órán keresztül folyamatos terhelésen van), erősített rugók, megfelelő motor+váltó, stb. Az hogy a magyar utak szétrázzák, hidd el egy idő után mindegyiket.
Egyet azért meg kell jegyezni, olyan „márkájú” autó nincs, ami kibírja, hosszú akár 10-12 éven keresztül a hazai tűzoltós igénybevételt, a hazai utakat, stb. Sőt, nem is kell oly messzire menni, máshol időben cserélnek járművet. Ja hogy ott az állam látja a lényeget, hogy bizony erre áldozni kell, mert ……..
Az hogy mennyibe is kerül egy jármű, azt hiszem említettem, a legfőbb gond a közbeszerzés, illetve a tisztességtelen haszon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 11. 15:12 
kapacsmester

nl írta:
http://www.htfsz.hu/hirarchivum/136-hirek-2011-november/1231-tzoltoauto-gyartasban-nagy-lehet-a-raba-a-kormany-szerint

Magyar tűzoltóautó?
Egyelőre ez is csak álom lehet. Sokára lesz ebből valóság. Jó, legyen magyar tűzoltóautó, megérti az ember, inkább Magyarországon maradjon az a pénz.
Ne tévesszen meg senkit, azért nem olyan egyszerű ez. Ahhoz hogy minőségi, megbízható járművet gyártson valaki, ahhoz komoly előkészítő munka kell, gépsorok, üzemcsarnok, stb. Én nem azt akarom mondani, hogy nem jók a RÁBA autók. Az hogy összeraktak pár darab katonai tűzoltó járművet, még édes kevés. Azok arra a „speciális” helyre készültek, hány darab is? Ide nekünk kicsit más összeállítás kell, más viszonyokhoz. Továbbá ahhoz hogy valami megbízható legyen, bizony nem kevés kilométert le kell neki futni, hogy lehessen rá mondani ez igen, ez jó lett. Szerintetek az autógyártók mennyi millió kilométert tesztelik a járműveiket, mire azt mondják, hogy széria érett? Az kevés hogy egyes fődarabok gyártásában jó a RÁBA, ne de ezeknek összességében, összeszerelve is jól és megbízhatón kell működnie. (alváz-motor-futómű-váltó-felépítmény)
Másik, mikorra fog elkészülni, mert bizony mostanára elég sok kilométert futottak a jelenlegi autók. Már többen elemezték, az első Mercik kb. egyszerre jöttek be, kb. 120 db. Ezek egyszerre fognak elöregedni, leamortizálódni, vagy ha nem is, de nem 1-2 darab fogy kihullni bizonyos időn belül. Ezek cseréjéről gondoskodni kell, kellene. Lesz addigra megbízható jármű?
Végül is be lehet próbálkozni egyből sorozat gyártani. Maximum, majd sűrűbben látogatja a műhelyt, sűrűbben le lesz mondva, addig kitart a város, tűz állj!
Mi a biztosíték arra, hogy olcsóbb lesz?
Bele kell gondolni, a jelenlegi tűzoltó autók sem voltak ám olyan drágák, csak hát a közbeszerzés, üvegzseb, stb. Ez mind mind árnövelő tényező. Ha megnézi valaki azt, hogy a közvetlenül a gyártó mennyiért adja, mennyiért alította össze, ezzel szembe vajon mennyiért ”vette” az OKF(az állam) ezeket a járműveket, bizony nagyokat lehetne csodálkozni, hogy hogyan lett enni a végösszeg.

De ha mégis, ki fogja összeállítani, csak a RÁBA, esetleg a Heros? Ez vicc, a Heros? Eddigi munkáit ismerve hát, az ember a hátsójába dugja az egyik kezét akkor is jobb, minőségibb munkát ad ki a kezei közül mint ők.
Majd jön egy másik politikai fordulat, és akkor vissza az egész?

Miért.. szerinted a 97-es 98-as Mercik annyira jók? Össze-vissza borulnak, a málhatérben a határolóelemek szétválnak, a lenyíló lépcső leszakad, a fék a 4000-esen gyalázat, az atego-król meg ne is beszéljünk. Mindez (mostani áron) százmillió forintért? Ugyanmár...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 11. 11:21 

http://www.htfsz.hu/hirarchivum/136-hir ... ny-szerint

Magyar tűzoltóautó?
Egyelőre ez is csak álom lehet. Sokára lesz ebből valóság. Jó, legyen magyar tűzoltóautó, megérti az ember, inkább Magyarországon maradjon az a pénz.
Ne tévesszen meg senkit, azért nem olyan egyszerű ez. Ahhoz hogy minőségi, megbízható járművet gyártson valaki, ahhoz komoly előkészítő munka kell, gépsorok, üzemcsarnok, stb. Én nem azt akarom mondani, hogy nem jók a RÁBA autók. Az hogy összeraktak pár darab katonai tűzoltó járművet, még édes kevés. Azok arra a „speciális” helyre készültek, hány darab is? Ide nekünk kicsit más összeállítás kell, más viszonyokhoz. Továbbá ahhoz hogy valami megbízható legyen, bizony nem kevés kilométert le kell neki futni, hogy lehessen rá mondani ez igen, ez jó lett. Szerintetek az autógyártók mennyi millió kilométert tesztelik a járműveiket, mire azt mondják, hogy széria érett? Az kevés hogy egyes fődarabok gyártásában jó a RÁBA, ne de ezeknek összességében, összeszerelve is jól és megbízhatón kell működnie. (alváz-motor-futómű-váltó-felépítmény)
Másik, mikorra fog elkészülni, mert bizony mostanára elég sok kilométert futottak a jelenlegi autók. Már többen elemezték, az első Mercik kb. egyszerre jöttek be, kb. 120 db. Ezek egyszerre fognak elöregedni, leamortizálódni, vagy ha nem is, de nem 1-2 darab fogy kihullni bizonyos időn belül. Ezek cseréjéről gondoskodni kell, kellene. Lesz addigra megbízható jármű?
Végül is be lehet próbálkozni egyből sorozat gyártani. Maximum, majd sűrűbben látogatja a műhelyt, sűrűbben le lesz mondva, addig kitart a város, tűz állj!
Mi a biztosíték arra, hogy olcsóbb lesz?
Bele kell gondolni, a jelenlegi tűzoltó autók sem voltak ám olyan drágák, csak hát a közbeszerzés, üvegzseb, stb. Ez mind mind árnövelő tényező. Ha megnézi valaki azt, hogy a közvetlenül a gyártó mennyiért adja, mennyiért alította össze, ezzel szembe vajon mennyiért ”vette” az OKF(az állam) ezeket a járműveket, bizony nagyokat lehetne csodálkozni, hogy hogyan lett enni a végösszeg.

De ha mégis, ki fogja összeállítani, csak a RÁBA, esetleg a Heros? Ez vicc, a Heros? Eddigi munkáit ismerve hát, az ember a hátsójába dugja az egyik kezét akkor is jobb, minőségibb munkát ad ki a kezei közül mint ők.
Majd jön egy másik politikai fordulat, és akkor vissza az egész?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 09. 15:39 
kapacsmester

Az lenne már csak az igazán szép, ha a magyar alvázon, magyar felépítmény mellett egyszer majd magyar felszerelések is lennének...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 09. 15:25 
vízpocsékoló

Mikor jönnek az első autók?
Mennyivel lesznek olcsóbbak?

én személy szerint drukkolok!

Gondolom a Renault alváz helyett lesz Rába, a felépítményt meg majd a Heros készíti.

Remélem olyan jók lesznek majd, mint a KOK-on lévő Rába!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 09. 8:12 
Szerkesztő

Speciális járműveket és tűzoltóautókat is gyártana a jövőben a Rába

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 08. 19:09 
Szent Tömlő őrzője

http://www.portfolio.hu/vallalatok/tuzo ... rtfoliobox

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. nov. 07. 14:41 
slagmester

http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/11/07/allamositjak_a_rabat/

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. okt. 17. 17:43 
tűzkakas-idomár

A gondolat tetszik. :-D Arról van valami infó, hogy mikor kerülhet "utcára" az első csapatpróbás gép?
Fecskendő lesz vagy vízszállító?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. okt. 16. 18:33 
Szerkesztő

huntűzoltó írta:
Úgy tudom az OKF felvette a kapcsolatot a Rábával.Ki mit tud erről?Továbbá úgy tudom mindenféleképpen RÁBA tűzoltó autókat akarnak ...

Jól tudod. Jelenleg ott tart az ügy, hogy a papírokmunkán túl vannak, a Heros várja az első alvázat, amire ráépíthetik a felépítményt, amit majd _állítólag_ csapatpróbára küldenek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 02. 20:07 

Igen, kifelejtettem a gyártói kapacitás tényét.
Nem akarom védeni a Renault tűzoltó autót, de, remélem abban egyetértünk, hogy azért mert valaminek piros a színe, az még nem jelenti azt hogy alkalmas tűzoltó autónak. Sajnos a hazai közbeszerzések, hát, nem szeretném kifejteni a véleményemet, mert nyomdafestéket nem tűrne, főleg ami minket érint, tűzoltókat. Nem semmi, ami ott megy, ment. Már maga a kiírás is, sajnos nem hozzáértő emberek írják ki, a lényeg hogy nekik a zsebük jól álljon, az hogy a „szerencsétlen” felhasználó, tűzoltó szenved vele, ez őket nem érdekli. Ha megkérdeznétek a Merci vagy a Renault gyárat, hogy az az alváz, futómű, váltó, amik a hazai tűzoltó autókban vannak, megfelelnek-e egy ilyen igénybevételnek, ők is azt mondják, hogy nem. De ők nem tehetnek róla, ha a közbeszerzés úgy van kiírva, hogy minél olcsóbb legyen a bekerülés, ellenben jó sokat lehessen rajta keresni. Szerintem a gyártók sem olyan hülyék hogy egy ilyen dolog miatt a márka hírnevét csorbítsák, de mit tudnak tenni, az van kiírva, azt kell szeretni.
Van némi különbség egy sima teherautó és egy tűzoltó autó között, és itt nem a szivattyúra és a víztartályra gondolok. Ha csak az alapdolgokat nézzük, akkor már a használatuk módja is nagyon eltérő. Az egyikkel normálisan közlekedem, a másikkal meg kicsit sietősebben. Ahhoz hogy a tűzoltóautóval sietni tudjak, kell bele egy erősebb motor, és persze kellenek hozzá a komolyabb fékek is. Rátérve az alvázra, futóműre, minden autónak van egy megengedett max. terhelése, ami sima autó esetében ugye, hol üresen megy, hol rakottan. Na már most egy tűzoltó autónál ez folyamatos, tehát 24 órán keresztűl max. terhelésnek van kitéve. Ebből következik, hogy a tűzoltó autót erre az igénybevételre kell(kellene) tervezni, ami sajnos nem mindig sikerül.
Az hogy nem sok év kell a kifejlesztéshez, aláírom, de addig sajnos kopnak az autók és kellene cserélni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 02. 17:51 
vízpocsékoló

Teljesen igazad van!!!!De előbb gondolom fel kell venni a RÁBÁval a kapcsolatot hogy egyáltalán képesek lennének-e rá.Igen több év kell ahhoz hogy kiforrja magát ez.De őszintén a RENAULT-ok kiforrták magukat?Hát nem,és nem is fogják.ezt be kell látni hogy alkalmatlanok tűzoltó autónak.Ja és a RÁBA nem pár darab teherautót gyártott le.Van az több tucat is.A honlapjukon azért lehet látni hogy milyen autók is ezek.közbeszerzés?Ki kell szedni belőle a tűzoltóautó beszerzést.Ennyi!minden HÖT-nél fel kell mérni hogy mire lenne szükség.Prototípust kell gyártani egy pár darabot az ország különböző területeire.És a vonulósokat megkérdezni hogy mi a baja az autónak mi nem és még mi kéne bele.Szerintem nem kell ahhoz olyan túl sok év.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 02. 17:15 

Elvileg elfogadható a cél, a hazai tűzoltó gépjárműgyártás.
De azért gondolkodjunk!
Ahhoz hogy egy jó, kifejlett, megbízható autó legyen, nagyon hosszú évek kellenek.
Az hogy a RÁBA gyártott teherautókat, vigyázz, az nem tűzoltó autó!
Az hogy gyártottak pár katonai tűzoltó autót, vigyázz, ne tévesszen meg a neve. Vajon mennyi km-t megy, megy annyit, mint egy HÖT autója? Mennyit van használva, hogyan bírja a minden napi használatot?
Gondolkodjunk, én sem ellene vagyok.
Az hogy ezt valaki kitalálta, nagyon jó, csak a „gyerekbetegségeket” ki kell nőni, és az nem kevés idő, több év. Vagy szerintetek egyből, minden hiba nélkül működni fog?
Nézzetek meg bármilyen autót, gépjárművet, hány évig fejlesztenek, hány millió km-t kell megtennie, amíg piacra merik dobni, amíg megbízható nem lesz. Ne csak azt nézzük, hogy az alváz és motor, futómű jó, hanem a komplett autót, alvázastól, felépítményestől, futóművestől, szivattyústól, stb.
Nézzétek meg a HEROS első vízszállítóit, s nézzétek meg a mostaniakat, miket fejlesztettek, javítottak rajtuk.
Lényeges dolog a pénzügyi rész is, nem biztos, hogy sokkal olcsóbb lenne az eddigiektől.
Nézzétek meg ma hazánkban hogyan is működik egy közbeszerzés. Ha felhívtok egy tűzoltó autógyártó céget és megkérdezitek az árakat, utána összehasonlítjátok az itthon a közbeszerzésnél érte kifizetett árral, azt hiszem dobtok egy hátast.
Nem az autó drága, hanem a haszon a beszerzőknek, az a sok. Tudjátok, ide is oda is kell osztani, sajnos, a telhetetlenség nagyúr. Vajon miért kell több mint 10 miiliót keresni egy autón? Egy átadásnál ha csak 30 darabbal számolunk, akkor mennyi is az annyi?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 02. 16:31 
hamutipró

Sziasztok :tapsolo:
Végre rá jöttek hogy van más megoldás is .én is úgy tudom a hír igaz. Ha a honvétségnek jók akkor nekünk miért nem gyártottak az új RÁBÁK bol . mert olcsobbak ?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. máj. 28. 7:35 
vízpocsékoló

Úgy tudom az OKF felvette a kapcsolatot a Rábával.Ki mit tud erről?Továbbá úgy tudom mindenféleképpen RÁBA tűzoltó autókat akarnak ........Csak hazai gyártmányút,és minden HÖT-nél felmérik hogy milyen fecsire illetve különleges szerre lenne szükség.Mit tudtok ezekről?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 18. 16:54 

Fajó!

Igazad van teljesen, de azt azért még érdemes megemlíteni, hogy az erdőtüzes szer nem kettes fecskendő. Teljesen alkalmatlan rá. Használjuk a céljának megfelelően, ha már "ránksózták"!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 15. 18:52 
Szent Tömlő őrzője

Elnézést!
Eredetileg az erdőtüzes topicba szántam :radobbent:

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]