* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 0:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1891 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 21. 12:59 
tűzkakas-idomár

A KPM-sek műszaki vizsgán nem dijazzák :evil: a pirosat, piros lap kiséretében adnak érte egy új csekket. Velük vitatkozni....ahogy gondoljátok.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 20. 21:16 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

T. Urak!
Mielőtt téves következtetéseket vonnánk le a piros lámpák használatával kapcsolatban, nézzük meg, miként rendelkezik a megkülönböztető és figyelmeztető jelzést adó készülékek felszerelésének és használatának szabályairól szóló 33/2000. (XI. 29.) BM rendelet: „Megkülönböztető fényjelzést és a hangjelzést adó készülék: a gépjárműre szerelt rögzített, vagy mozgatható üzemmódú (mobil), villogó kék vagy kék-vörös fényjelzést adó berendezés, illetve a sziréna, vagy a váltakozó hangmagasságú hangjelzést adó berendezés.”
Tehát a vörös színű lámpa a kék mellett szabályosan működtethető.
A jogszabály egyébként rossz. Bővebben: sz.r.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 22:33 
szikracsapkodó

Úgy gondolom, hogy a jogszabályok csak az egyik oldalát adják a dolgoknak. De ami kell, az kell.......
Nap mint nap szól kb napi 6 órában a fejem felett a sziréna, amitől már soxor herótom van , mert iszonyatos hangja van....... a kocsiban. De a forgalomban sokan nem hallják, mert szól a rádió, zúg a motor vagy mittom én..... a lényeg, ha odafigyelnének és normális cuccok kerülnének fel a járgányainkra, akkor talán nem lenne halálfélelmem nap mit nap.
Ha kellően agresszív a villogód és a hangod akkor nyílik a forgalom. Ezt már tapasztaltam egy originál amerikai mentővel közlekedve Budapesten. Elhihetitek volt hatása. Azt hiszem egy kicsivel több ráfordítás megéri a biztonságot, de ezt csak mi tudjuk, akik ténylegesen közlekedünk kék lámpával. Íróasztal mellől ezt nem fogják megérteni soha!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 21:22 

Szerintem ez a kéklámpa beszerzés úgyanugy lehúzás mint az egyéni védőfelszerelés...
a piros a fehér a kék a sárga, igazából szerintem, mindegy, csak legyünk megkülöböztetve amikor szükséges, csakhát éber jogászaink, nem veszik a fáradságot, hogy megvizsgálják az egészt kéklámpás jogszabályt...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 17:58 
slagmester

Úgy látom lassan olvasok és lassan írok mert mire leírtam addig már más is megerősíttette a piros lámpa dóóógot!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 17:53 
slagmester

Csak röviden mondom mert csak egy pillanatra kukkantottam be...

"nighthawk Én értem, hogy régen azért volt ott a piros lámpa, amiért, de akkor most minek van rajta egyes kocsikon? "

Fölöttébb logikus vagy. Ha hozzászólásodat tovább gönygyölítem, vagy gyöngyölíted te magad akkor akár választ is találhatsz. Szerintem ma is azért van ott mint régen. Kivételt képez az aki bemegy a boltba és vesz valamit amiről azt sem tudja mi mit jelent- nem akarok senkit megsérteni. A piros lámpa egy kárhelyen műkdtettve vezetési pontot jelent.

"whelen.hu MGábor Talán az is elgondolkodtató , hogy pld.: Tűzoltók - Mentősök - Rendőrök - Polgári Védelmisek - Elektromos Művek stb.. a saját pénzükből vesznek megk. eszközöket mert már belefáradtak abba ,hogy kérnek de NINCSEN rá keret . "

Na ne vigyük már el a beszélgetést a humor irányába és ne keltsünk már műbalhét. Én még nem hallottam olyanról hogy Zizegő Zoltán villanyszerelő, Fakabát Filip rendőr őrmester, Lángoló Lajos tűzoltó vagy Mentős Mihály szakápoló pert indított volna Cseresnyési Péter irányába, amiért saját gyermekeik szájából kellett kivenni a falatot azért, hogy egy kék befőttesüveget feltegyenek a szerv kocsijának tetejére.
...és ekkor visszakanyarodhatnánk ki hogy teheti fel, kinek jár, kinek nem stb.

Üdv mindenkinek!
Majd néha bekukkantok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 17:48 

A piros villogó fény ma is az irányítási pontot jelöli, úgy mint régen, meg kevésbé régen a 70/1997 BM rendeletben, és ma is az 1/2003 BM rendelet szerint.
32. A tűzoltásvezető kötelességei
32.9 kijelölni a vezetési pontot, és azt indokolt esetben piros színű villogó fénnyel jelöltetni;
Ennek ellenére szerintem nem ezért van a fényhídon rajta a piros villogó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 17:30 
vízpocsékoló

Harley!
Én értem, hogy régen azért volt ott a piros lámpa, amiért, de akkor most minek van rajta egyes kocsikon??? Én csak nagyon ritkán láttam ilyet, ezért kérdezem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Érdekes !
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 14:39 
vízpocsékoló

Talán az is elgondolkodtató , hogy pld.: Tűzoltók - Mentősök - Rendőrök - Polgári Védelmisek - Elektromos Művek stb.. a saját pénzükből vesznek megk. eszközöket mert már belefáradtak abba ,hogy kérnek de NINCSEN rá keret . Viszont szeretnék a Hivatásukat Méltóan végezni és biztonsággal megérkezni oda ahová hívják .

A furcsa az ,hogy ez a tény senki -de senki nem érdekel , pedig ez az igazi hivatástudat .

várom a reakciókat ....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: nem sajátom és nem rendőrautó
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 14:34 
vízpocsékoló

Nem saját rendőrautóm van , az Országos Gyógyintézeti Központ Sürgősségi Szolgálatának vagyok a vezetője és ezzel a Skodával szolgálaom a Hazát és annak beteg Polgárait nap mint nap . Annyi a csavar benne , hogy magamnak építettem a gépkocsit és áldoztam rá 600.000 Ft -ot valamint ingyen és bérmentve szereltem - azért ,hogy a legjobb legyen és talán érdeklődést kisérje = " jééé így is lehet "

Ha már a reklámozásnál tartunk : Ajánlom mindenkinek a www.whelen.hu oldalt , esetleg a www.pok.com -ot . érdekesek .

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: 2004 -van de a felszerelések inkább 1970 et mutatnak
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 13:23 
Szent Tömlő őrzője

whelen.hu MGábor írta:
Egyszóval amióta a Skoda Octavia-m felszereltük whelen termékekkel azóta sokkal előzékenyebbek az emberek / nemkülönben sokkal hamarabb érek a-pontból- b pomtba és így gyorsabban mentegetem az emberkék életét . ( nem volt olcsó de megérte ) .

Ezek szerint neked van egy saját rendőrautód? :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 12:58 
Szent Tömlő őrzője

Ez itt a reklám helye! :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: 2004 -van de a felszerelések inkább 1970 et mutatnak
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 12:04 
vízpocsékoló

Szerintem síralmas helyzetben vannak mind a tűzolók mind a mentők és stb... , nem nagyon tudom felfogni ,hogy akik életükkel játszanak munkájuk végzésekor azoknak miért nem jár ki a legjobb felszerelés , vagy legalább a "jobb" minőség . NAponta járva az utakat - sokszor találkozom a kereszteződésekben 3-5 percig ácsorgó Tűzoltó -mentő stb.. járművekkel , persze vannak a közlekedésnel olyan résztvevői akkikre a 100.000 dB és a 300 kékfény sem hatna - de szerintem a technikával is baj van mert ha nem látom a szegény piros vagy fehér autót ami nagyon szeretne sietni akkor nem sok esélye van , hogy lehúzodjak .

nem is megyek ebbe bele mert hosszabb lenne mint amennyi karaktert lehet ide írni .

Egyszóval amióta a Skoda Octavia-m felszereltük whelen termékekkel azóta sokkal előzékenyebbek az emberek / nemkülönben sokkal hamarabb érek a-pontból- b pomtba és így gyorsabban mentegetem az emberkék életét . ( nem volt olcsó de megérte ) .

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 11:43 
Szent Tömlő őrzője

Viszont az ÖTE-ket becsülettel lekorlátozzák! Minden évben új kérvényt kell benyújtani ahhoz, hogy egyáltalán önkéntesként kéklámpát használhass! Elég nagy kiszúrás!
És kinek jó ez? Nekünk plusz kiadás, az állampolgárnak hátrány, ha éppen nem kapjuk meg.
Akkor most ezzel a rendelettel mi van? Nem a működő ÖTE-t kéne lekorlátozni, hanem a T. képviselőket, akik az esti kártyapartira is kéklámpával mennek!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 11:24 
Szent Tömlő őrzője

Firaman azt írja, hogy régen volt így. Ott van zárójelben, hogy a rendelet már hatályon kívül van.

Egyetértek Gyurmával, sokan használják indokolatlanul a kéklámpájukat, és sokan kapnak indokolatlanul kéklámpát. A tűzoltóságnál is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 9:47 
vízpocsékoló

Fireman!
Azt mondod, hogy a tűzoltásvezető irányítási pontjának megjelölésére szolgál a piros fény? Ezek szerint amelyik autón egy ilyen fény van a kék mellett, akkor az valamiféle "parancsnoki" kocsi? :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 18. 9:02 

Nekünk, akik az Öte szereivel vonulnak, meg volt tiltva hatóságilag a kék fény használata, de voltak, és vannak olyan személyek( akár civilek, akár szerintük fontos beosztást betöltők), akik mind a mai napig veszélyeztetik a közlekedést az engedélyezett kék villogójukkal, és hangjelzésük használatával!
Miért kell, hogy ha valami fejes a feleségét viteti a fodrászhoz akkor kéké fénnyel menjen, mert megtörtént ez a közelmúltban nem messze Tőlünk, és semmi baja nem lett a polgárnak, mert valakinek a valagavége volt!
való igaz, hogy a megkülönböztető jelzések használatával kockázatosabb közlekedni, de kérdezem én, hogy mind a mentők, mind a tűzoltók, mind a rendőrség állományából, nem csak azokat az embereket ültetik a vonuló autókba, akik pszichikailag érettek ehhez a feladathoz!??????
Most akkor előjön ugye az a kérdés is, hogy érettek vagyunk-e arra, hogy így közlekedjünk!? Sokaktól, köztük Magamtól is bocsánatot kérek a kérdésért, mert bizony vannak olyanok, minden szervnél, akik hajlamosak visszaélni ezzel a lehetőséggel, ami óriási hiba!
Valóban az lenne a helyes megoldás ami a fejlett államokban már működik, hogy látszani, látszani, látszani!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 17. 21:37 
slagmester

Az én tudtommal meg csak a kék számít megkülönböztető jelzésnek, ha mellette piros is van, az egy dolog. De CSAK piros nem jó, én nem is láttam még olyat, pedig én már.... :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 17. 21:14 
szikracsapkodó

Úgy tudom a piros villogó, anno, az átkosban kizárólag a kormányőrség használatában leledzett, később megjelent a konvoj-kísérő rendőrkocsikon, majd az említett ok miatt néhány tüo. autón.
Manapság semmi jelentősége, a kéket és a pirosat is elfogadja a kresz megkülönböztető fényjelzésként. Kombinálva max csak érdekesebb......

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 17. 16:39 
Szent Tömlő őrzője

Piros fény - lámpa - villogó

A tűzoltásvezető irányítási pontját kellett/kell megjelölni.
1/1975 BM TOP tűzoltási szabályzat 279. pont. (hatályon kívül!)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 17. 16:00 
Szent Tömlő őrzője

Arra a kérdésre nagyon egyszerű a válasz, hogy miben különbözik a kék és a piros villogó: a láthatóságban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 17. 15:53 
vízpocsékoló

Üdv!
Én csak arról szeretnék érdeklődni, hogy tudja-e valaki a következőket:
Néha a magyar rendőrautókon, és néhány személygépkocsin, amin persze fel van tüntetve, hogy tűzoltóság stb, látok egy kék-vörös fényhidat.
Ez nagyon ritka, hiszen nálunk nem divat egy kocsit teleaggatni mindenféle figyelmeztető fényekkel, nem úgy mint pl az USA-ban.
Ilyen fényhíddal ellátott rendőrautó álatlában helyszínelő, vagy konvojt kísérő feladatokat lát el, legalábbis így gondolom.
De hogy a tűzoltóságnál miben különbözik egy ilyen villogó a hagyományos "kékfénytől", azt nem tudom.
Valaki el tudná mondani, hogy ezek a ( Magyarországon ) ritka, speciális fényhidak mire szolgálnak a magyar kocsikon?
Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 14. 21:18 
Szent Tömlő őrzője

DÖTE kihagytad a katasztrófavédelmet és a újáépítési? biztost (Bakondi volt)
Nekik katasztrófa esetén engedi a rendelet a kék+hang használatát. Érdekelne, hogy egy katasztrófára hány megkülönböztető jelzés jut 10 évente.
Irányelvnek kellene lennie, hogy csak az életmentére vagy annak megelőzésére kötelezett közvetlen beavatkozók kapjanak kéklámpát meg, pirosat meg ... + PÁV I. A többiek érjék be a sárgával és tartsák be a KRESZT.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 14. 18:26 
tömlőszállító

Az is elég durva, mikor a gyalogosok kényelmesen átsétálnak a zebrán, miközben jön a mentő - megkülönböztető jelzéssel - abszulút nem zavarja őket, de még nem is gyorsítják fel a tempót, így a mentőnek nemhogy lassítania kell, de szinte már meg is áll. Pesten napi eset. :cry:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 14. 17:42 
vízpocsékoló

Akkor is igaz, hogy a kék jelzést tényleg csak a sürgős esetekre kellene használni...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1891 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]