Megkülönböztető jelzések

Minden amit tudni kell vagy tudni szeretnél a tűzoltóautókról és a tűzoltók által használt eszközökről, felszerelésekről.
Válasz küldése
töte20
tömlőszállító

megkülönböztetett jelzések

Hozzászólás Szerző: töte20 » 2004. okt. 05. 21:40

Üdv mindenkinek!

Szerintem nem kimondottan az emberekben van a hiba. Addig amíg a KRESZ csak úgy fogalmaz a megkülönböztetett jelzés használatával kapcsolatban, hogy a megkülönböztető jelzéseit használó gépjárműnek akkor van elsőbbsége ha azt a többi közlekedő egyértelműen megadja, akkor túl sok jóra és előzékenységre nem számíthatunk. Semmi nem kötelezi őket arra, hogy megadják az elsőbbséget. :(
Fényképész
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fényképész » 2004. okt. 05. 18:46

Talán az lehet a baj, hogy az emberek vezetési kultúrája egyébként is szánalmasan rossz. Semmi jó érzés nincs bennük, nem is lehet számítani rá, ha a többség (tisztelet a kivételnek) a kismamákat és az időseket nem engedi át a zebrán, sőt még rá is dudál...

Mindíg arra gondolok, hogy egyszer ő lesz a másik oldalon, akkor majd talán jobb belátásra tér.

Hibás a dologban az autósoktató de még az általános iskola is, ott kellene elkezdeni a nevelést.

Üdv
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2004. okt. 05. 17:37

Szia fényképész!

Ismerős a környék :wink: , Karolina úton laktunk régen, de a nagymamám még ott lakik (mindketten az ortopédiától 2 házzal odébb). Van erkély az utca felé. Ha nála vagyok, sokat ülök kint, és nekem is aza tapasztalatom, hogy nem is veszik figyelembe a mentők kéklámpáját :cry: . A Tűzoltókét inkább :( . Sokszor nem vesznek tudomást róluk. Nem értem őket...
Mi lenne, ha valamelyik családtagjukhoz sietnének a mentők, vagy az ingatlanjuk gyulladt volna ki vagy egyéb történt volna :radobbent: !!!

Üdv: mcsabi
CSD-344
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: CSD-344 » 2004. okt. 04. 22:57

Ugye, hogy a nagyobbak jobban érvényesülnek?
Az I-II-XII-n van egy "takarító gép"! Martomi írt róla valahol alább.
Ki kéne' próbálni másik szereken is...hátha "bejön"!

Üdv Csd
Fényképész
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fényképész » 2004. okt. 04. 16:43

backdraft írta:Van nekem egy szupi kis helyem.
8-ik emeleti kilátás, ami az Irinyi útra néz, a XI. ker.ben.

Innen jó kis mentő, rendőr, BKV (szerelő, forgalomirányító) és néha Tűzoltó! forgalom figyelhető meg!

Véleményem, hogy ami van GYENGUS! :?
Nem messz lakom onnan, és én a Skála előtti forgalmat látom. A mentők minthe nem is lennének, hárman állnak a három sávban a pirosnál, és senki sem akar mozdulni. Az új gyermekmentő és a koraszülöttmentő nagy és színes, és jól felszerelt, ezeket jobban engedik. A gyermekkorház kocsiját, apulzus forgalomirányítót és a bkv szerkocsit sem engedik el túl előzékenyen. Érdekes, a hasonlóan felszerelt rendőrautót már észreveszik. Az említett bkv-s vontató elöl menekülnek, talán azt hihetik, hogy nem áll meg... A kelenföldi tűzőrség szerei hatékonyan alkalmazzák a kürtöt, de az emerek többsége lebénul, és nem tudja, mit kell tenni. Ezért, ha nem jön a 4-es villamos, gyakran a sinen mennek tovább. A legjobban a FAUN boldogul, elég csak megjelennie és spriccelnek az emberek. Tehát számít a méret is, de a daru nagyon jól szól. Semmi faxni, csak jó hangos és nagy.

Nemrég hallottam, hogy a temetkezési vállalat kért egy, azaz egy darab kéklámpát, hogy dugóban is elvihesse közterületről az elhunytakat. Persze, hogy nem kapott, kell a sok miniszernek... röhejes.

Üdv
slider
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: slider » 2004. szept. 29. 20:16

....ehhhhh, megint kék-lámpás baleset, nem komoly mégis lehetett volna targédia is akár belőle...... mondja a másik fél: nem hallotta, nem látta...... és persze igaza is van, mert télleg nem lehet hallani....( a rendőr füllel "szemrevételezte" a helyszínen a né-nót és "aztat" mondta hogy lehet hallani.:tapsolo:....na ja gyalogosan én is hallom 10 méterrel a kocsi előtt (..... no comment......) na de a forgalomban vajon ki hallja meg időben????????? :?: :?:

:fal: :fal: :fal: :fal:
Golyó
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Golyó » 2004. aug. 01. 19:17

Sziasztok! :wink:
conair
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: conair » 2004. júl. 19. 7:24

:P T. pozsárka. A beirásod alapján azt hinné az ember ,hogy te is fővárosi vagy Mert amikor nekünk volt gaz66-osunk majdnem így jártunk mi is .Mi töbször elhagytuk a hátsó kardánt.De egyszer kőlcsőn volt az autonk és Ők bele állitották a földbe "bár lehet ,hogy csak horgonyozniakartak".
Pozsárka
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2004. júl. 16. 11:51

Sziasztok!

Hát bizony nagy gáz kéklámpa - sziréna hiányában vonulni...

Még nagyobb gáz 2 hengerrel (IFA)! :oops:
Bár ha visszagondolok cikibb is volt: TÜ-2-vel (GAZ-66) első kerék hajtással (hátsó kardán lekötve) 2 hónapon keresztül vonulni 2-es szerként.... :oops: :oops: :oops:

ui: bocsi az "elkanyarodásért"...
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2004. júl. 16. 9:05

Ízi Rájder!

Abba még nem hagytam a vonulást megkülönböztető jelzés hibája miatt, de minden pirosnál meg kellett állni. Eléggé agyeldurrantó vonulás volt.
Együtt a sárba, együtt a sírba!
martomi
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: martomi » 2004. júl. 16. 7:36

Amit én ismerek az szándékosan nem a fecsi levegö rendszeréről müködik ,igy ebbe már nem lehet belekötni :D
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2004. júl. 15. 20:23

Szeavasztok!
Kurd Öte IFA fecsije vonulás során használja a légkürtöt, mely eredetileg egy dízelmozdony(M62-Szergej) légkürtje volt!
Jó a hatásfoka, Mi a fecsiről üzemeltetjük, csak az a baj, hogy a beszerzése nagyon körülményes(szakmabeli vagyok, még Nekem is)!
Kint Tőlünk nem is olyan messze(a Lajtán túl), használják is, ott Mi is hallottuk, és kicsit másképpen szólt mint a mieink!
Amúgy a légkürtökbe szériában műanyag memebrán volt téve, de egy kis ügyeskedés után a réz is belemegy és irtózetosan szól!
Az Ifába meg van hely eldugni, nem is látszik csak ha közel jössz a hűtőhöz!
A TOLERANCIA EGYENESEN ARÁNYOS AZ INTELIGENCIA HÁNYADOSSAL!
Ízi Rájder
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Ízi Rájder » 2004. júl. 15. 19:38

Sziasztok!

Érdekelne, hogy ki hagyta már abba a vonulást, ha valamelyik megkülönböztető jelzése felmondta a szolgálatot?
Én még nem!!
csakén
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: csakén » 2004. júl. 15. 17:00

Az a gyanum már megint olyan témába vágtatok bele amit csak egymásközt fogtok megbeszélni ,mert nem hiszem ,hogy volna eredménye felsőbb kőrőkben,mert ez őket nem érdekli
martomi
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: martomi » 2004. júl. 15. 16:45

T.pumpa! egy dolgot elfelejtettem 1 nyomás csőkkentő is kell hozzá.DE nem is bízzom benne ,hogy ez egyszer hívatalos lesz. De aki ott ül az autóban azt nem is érdekli ,hogy egy -két gőgős mindent én tudok jobban tiszt !!!!!!!!Mit szól ehhez csak az,hogy tűzóltó módra gyorsan kiérjünk és segítsünk a bajba jutottakon
pumpa
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pumpa » 2004. júl. 13. 12:39

Hi Tom!

Okos fiú vagy Te és hamar kitalálod, hogy ez a fusi módszer vajh miért is nem lesz rendszeresítve :lol: :lol: :lol: míg épp eszű tisztet hord a hátán a Föld :wink:

Na, csá!
martomi
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: martomi » 2004. júl. 12. 20:43

aga palack+villanymozdony kürt: kész a takaritógép. 300 méter garantált. Ez már müködik. De nem hívatalos mert" jó" és nem tűó. tiszt találta ki "sok "pénzért!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :P :?:
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2004. jún. 06. 20:46

A közelmúltban olvastam egy szakdolgozatot, amiben volt egy mondat ami nagyon megfogott:
" A tűzoltás történelmét vérrel írták.......", azt hiszem ez nagyon találó!
A TOLERANCIA EGYENESEN ARÁNYOS AZ INTELIGENCIA HÁNYADOSSAL!
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. jún. 06. 13:42

Szia Slider !

Hogyan lehet elérni....

Szólj (szolg.jegy) a Pk.-nak vagy a Polgármesternek, hogy vegyen !
Nem tiltja nekik semmi ! :wink:

Nem akartam elmókázni a dolgot mert tudom, hogy nem ilyen egyszerű, bocs. Bár most is állítom, hogy vehetnek ha akarnak.

Ha figyeled a tűzoltó történelmet (de nem csak azt sajna) akkor láthatod, hogy nem kifejezetten szolg.jegyekre oldódnak meg az ilyen kérdések hanem bekövetkezett balesetek után... tisztelet a kivételnek.
Üdv ! 8)
nazda !
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. jún. 06. 9:09

Barni!
A nemzeti alaptanterv is. A tűzoltói beosztás is veszélyes mégis harcolni kell érte. Azt tudom mi van leírva, az érdekel, hogy mi a gyakorlat.
slider
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: slider » 2004. jún. 05. 22:41

Szerintetek hogyan lehetne elérni azt, hogy a kocsikra jó megkülönböztető jelzések kerüljenek, és a forgalomban feltűnő, jól látható, messziről hallható cumók legyenek felpakolva???
Kiket kéne meggyőzni arról, hogy egy picivel több ráfordítással a mi biztonságunkat is jelentősen növelnék??!!
Tanulmányozhatnák az amerikai, német, angol járgányokat.....tűzoltókat, mentőket egyaránt.......vajon miértis van annyi villogójuk, meg akkora hangjuk??
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. jún. 02. 22:09

sniper írta:Kb két éve volt kéklámpás balesetünk,
Emlékszem :D :D :D
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. jún. 02. 22:05

fireman írta:Valahol van még iskolai tanulóknál tűzvédelmi oktatás.
Valahol van még? Bakker, a tűzvédelmi törvény kötelező jelleggel előírja az oktatást!
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. jún. 02. 20:33

Valakinek eszébe jutott, hogy a KRESZ oktatáson 1 órát oktasson a rendőr/tűzoltó/mentő a megkülönböztetett jelzésről. Valahol van még iskolai tanulóknál tűzvédelmi oktatás.
sniper
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: sniper » 2004. jún. 02. 18:48

Kb két éve volt kéklámpás balesetünk, (képek fent vanak) akkor bevizsgálták a Mozaik utcában hangját. Még hangosnak is mondták(147db). Most egy hónapja volt vízsgázni a kocsi akkor megbukott mert betojt a tudomány (94db). Chip csere és újra szól. (szépen 151db-vel) :D
Válasz küldése