Megkülönböztető jelzések

Minden amit tudni kell vagy tudni szeretnél a tűzoltóautókról és a tűzoltók által használt eszközökről, felszerelésekről.
Válasz küldése
blowfly
szikracsapkodó

Re: Megkülönböztető jelzések

Hozzászólás Szerző: blowfly » 2012. máj. 28. 11:54

KrisztianBp írta:MÁR MEGINT ......
EZ MI ?????
polgárőrautón
-sziréna
-sárga lámpa
-URH
-fényvisszaverős matrica ...

mik ezek ??????
ezt az autót pl nem látja soha rendőr? vagy ???

http://kepfeltoltes.hu/view/120510/polg ... es.hu_.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://kepfeltoltes.hu/view/120510/polg ... es.hu_.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ezen meg csak sima reflektor na meg valami kékes "izé", azért ez se igazán van így rendben:

A "kékes izé" egyébként csak világít, nem villog, éppen ezért taxilámpának minősül.
blowfly
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: blowfly » 2012. máj. 26. 16:37

Az előző hozzászólásomból még kifelejtettem egy-két dolgot:

URH rádió:
A polgárőrség frekvenciahasználati díjat fizet azért, hogy használhassa az URH rádiókat.
De mondok újdonságot is!
A 2011. évi CLXV. törvény alapján a polgőrök jogosultak az egységes digitális rádiórendszer (EDR,TETRA) használatára is.

KrisztianBp!
Hogyha kérdésed van a polgárőrséggel kapcsolatban, tedd fel nyugodtan.
blowfly
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: blowfly » 2012. máj. 26. 16:25

KrisztianBp írta:Na figyelj, Okostojás!

Szívesen kijavítalak, de kezdek ám belefáradni a sok hülyeségbe és szándékos értetlenségbe. Vagyis kezdem látni, hogy nem is annyira értetlenkedés, hanem valami egész más .... és ez gáz. :???:

Kérlek, olvasd el akkor csupán csak azt, amit most te magad beidéztél, és gondolkodj rajta egy nagyon kicsit! Hátha, hátha, hátha ..... Ugyanis saját magadat cáfolog meg.

Teljesen igazad van abban, hogy nem a fórumra való, amit páran elkezdenek mentegetésképpen felhozni (azaz a "hősies" munka stb), na de csak megjegyezném, hogy én a JELZÉSEKET kifogásoltam, nem a végzett munkát!

Ez így felfogható vagy sok már? Miért is kell elterelni tök más irányba az egészet? Valami mégis bűzlik?
A bizonyítást meg inkább ne erőltesd, mert aztán megteszem, és az meg ismét ciki leszt valakinek ...

(és akkor kiszálltam, de megint sikerült meggyőződnöm valamiről)
Sziasztok!

KrisztianBp kérdéseire válaszolva:

1.
A polgárőrök a jogszabályi felhatalmazások alapján figyelmeztető jelzés engedélyézénél a
12/2007. (III.13:) IRM rendelet 9.§ (1) bekezdés j) pontja alapján
jogosultak arra, hogy a forgalmi engedélybe bejegyzésre kerüljön a használati jogosultág.
A korábban említett 2011. évi CLXV. törvény 17.§. (2) bekezdés rendelkezik a figyelmeztető jelzés használatának jogosultságáról.

2.
A fényvisszaverő csíkokról is a 2011. évi CLXV. törvény rendelkezik, mégpedig a 17. § (1) bekezdésében.
A fényvisszaverődést segítő eszközök nem egyezhetnek meg a rendvédelmi szerveknél rendszeresített színösszeállítású és formájú mintázattal, mert azokat az állam levédette.

3.
A hang ügyében csak annyi, hogy ha csak az airhorn és a kibeszélő szól a tölcsérből, akkor az semmilyen jogszabályt nem sért.
A sziréna "váltakozó hangmagasságú" hang, az airhorn ezzel szemben csak egy azonos hangon szólal meg, éppen ezért "dudának" minősül.

Remélem kielégítő választ adtam a kérdésekre, ott vannak a jogszabályi helyek, bárki által megtekinthetőek.
Szomorú, hogy egyesek azzal vannak elfoglalva, hogy a mások által végzett "ingyen munkát" kritizálják, ahelyett, hogy megköszönnék...
Bár KrisztiánBp megmondta, hogy a polgárőrök sem ingyen végzik a dolgukat, ő biztosan tudja, gondolom sokszor látott el polgárőr szolgálatot...
Vicces, hogy olyan emberek kritizálnak másokat, akiknek fogalmuk sincs arról, amiről/akikről véleményt alkotnak.
szélkakas
slagmester

Hozzászólás Szerző: szélkakas » 2012. máj. 12. 13:44

KrisztianBp !
Unatkozol, vagy a tyúkszemedre lépett valaki és az fáj?
  • „Jogost művelni legszebb árulás."
    Euripidész

szélkakas=(apu szds. 2003. aug. 27. 8:16)= Fejes József aki figyeli, figyelteti, hogy mit írok, teljesen képben legyen!
Sheriff
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Sheriff » 2012. máj. 12. 12:50

Nézd, ha a forgalmiba bele van ütve, hogy figyelmeztető jelzés használatára jogosult, akkor lehetsz akármennyire felháborodott, jogosan van az autón elhelyezve. Ezt te nem tudtad bizonyítani, ahogy azt sem, hogy az autóba sziréna lenne beszerelve...Márpedig a jogrendszerben a vádlónak kell bebizonyítania a vádlott bűnösségét. A fényvisszaverőre kitérve annyit, hogy a tv. értelmében lehet az autón, de nem hasonlíthat rendvédelmi szerv autóira. Nos ebben az esetben ez teljesen rendben van, mert egyáltalán nem hasonlít semmire sem.
Egyetértek abban, hogy vannak olyan esetek, amikor valóban átlépnek egy bizonyos határt, s ez nem szerencsés, mert nem rendőrök, de kérlek, hogy olyan esetben, amikor nem vagy benne 100% biztos, akkor ne tegyünk elhamarkodott kijelentéseket.
Üdv
KrisztianBp
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: KrisztianBp » 2012. máj. 12. 9:58

Na figyelj, Okostojás!

Szívesen kijavítalak, de kezdek ám belefáradni a sok hülyeségbe és szándékos értetlenségbe. Vagyis kezdem látni, hogy nem is annyira értetlenkedés, hanem valami egész más .... és ez gáz. :???:

Kérlek, olvasd el akkor csupán csak azt, amit most te magad beidéztél, és gondolkodj rajta egy nagyon kicsit! Hátha, hátha, hátha ..... Ugyanis saját magadat cáfolog meg.

Teljesen igazad van abban, hogy nem a fórumra való, amit páran elkezdenek mentegetésképpen felhozni (azaz a "hősies" munka stb), na de csak megjegyezném, hogy én a JELZÉSEKET kifogásoltam, nem a végzett munkát!

Ez így felfogható vagy sok már? Miért is kell elterelni tök más irányba az egészet? Valami mégis bűzlik?
A bizonyítást meg inkább ne erőltesd, mert aztán megteszem, és az meg ismét ciki leszt valakinek ...

(és akkor kiszálltam, de megint sikerült meggyőződnöm valamiről)
Sheriff
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Sheriff » 2012. máj. 12. 9:26

Figyelj csak kiscsikó,
"17. § (1) A polgárőr egyesület gépjárművén a fényvisszaverődést segítő eszközökön és anyagokon kívül jelzésként kizárólag a „polgárőrség” felirat, a polgárőr egyesület székhelyének megjelölése, az Országos Polgárőr Szövetség és a település címere helyezhető el. A polgárőr szervezet gépjárműve nem lehet valamely rendvédelmi szerv vagy más hatóság gépjárművéhez való hasonlósága miatt megtévesztésre alkalmas.

(2) A polgárőri szolgálat ellátása során a gépjárművön figyelmeztető jelzést adó készülék - jogszabályban meghatározottak szerint - működtethető."

Na erről ennyit, a hangsugárzóról meg bizonyítsd be kérlek, hogy az nem az...
Más részről meg teljesen fölösleges egy ilyen fórumon szapulni a polgárőröket, mert úgy érzem, hogy a fórumozók többsége van olyan értelmes-ellentétben veled-, hogy fölméri ennek a karitatív munkának a hasznosságát. Elöttem többen említették, hogy tényleg saját szabadidejükben tevékenykednek, és igenis a közösség hasznára válik az, amit tesznek, hiszen a bűnözőknek is ugyanolyan idegesítőek, mint neked, csak ők kussolva továbbálnak, keresve egy másik helyet. Minden szervezetnél vannak visszaélések, de azt kell előtérbe helyezni, hogy többet használ, mint árt. Én inkább érzem azt, hogy valami kisebbségi komplexus lakozik a probléma mögött, de javíts ki ha nincs igazam:)
Üdv!
KrisztianBp
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: KrisztianBp » 2012. máj. 11. 23:14

jogervenyesites írta:lassan mondom hogy megértsd:

figyelmeztető jelzést a polgárőr 2012.február 1. óta kérelmezhet, és NEM kell hozzá ORFK engedély, csak az okmányiroda bejegyzi.

azért mert hangsugárzó van a kocsin, az még nem biztos hogy tud szirénázni, lehet hogy kibeszélő vagy csak airhorn, mert azt is lehet.

a fényvisszaverő csíkokat a 6/1990 KÖHÉM rendelet szabályozza, tehát nem alapból tilos!

Mi kérdésed van még?

Ha a polgárőr fogja megzavarni szabadidőben ingyen ellátott szolgálata alatt a te lakásod feltöröjét, akkor abból nem kérsz?

Tudtad hogy a polgárőr jelzőőri tevékenységet is elláthat?
Tudtad hogy lehet nála gázspray?
Tudtad hogy törvény szabályozza a tevékenységét?

Te mit teszel ingyen szabadidőben a szomszédod vagy a lakókörnyezeted biztonságáért?
Na nézzük megint ezt a sok zagyvaságot ...

1, eddig se feltétlen az ORFK volt az illetékes, nem értem, ezt most hogyan és miért kevered ide

2, 6/1990-ben hogy is vannak a fényvisszaverő dolgok ?? mert sztem NEM ÍGY !!!

3, figyelmeztető jelzést már 3-szor letiztáztuk, és tehát idézgethetsz nyugodtan, akkor se lehet felszerelni a kocsira!

4, mint említettem, az nem csak egy hangszóró, hanem bizony komplett sziréna, sajnos a kocsi belsejét nem tudtam lefotózni (de igyekszem használat közben megcsípni, majd akkor is várom válaszod!)

5, felőlem aztán lehet jelzőőr meg ami akar, ha ettől érzi magát valakinek, de azért arra ideges leszek, amikor hatóságként akar feltűnni, és volt mát példa, hogy még "csomagtartó-átvizsgálást" is óhajtott volna tartani az ezereszű, ha nem térítem észhez

6, attól mert joga van hadonászni az úton, és ez neki jól esik, még nem jutunk el a sziréna és egyebek használatáig! Mi a kapcsolat szerinted ??? Se odáig, hogy hatóságnak képzelje magát!

7, Kérdésem? Csak annyi, hogy mi a frászért nem tudod megkülönböztetni a mágnestalpas lámpát a fixen felszerelt figy. jelzéstől? Ez olyan nehezen értelmezhető a jogszabályban? (gyengébbek kedvéért: tehát a sárgáról van szó, és nem pedig a kékkel száguldozni 120-al keresztül-kasul a városon!)

8, Polgárőr kocsikon lévő egyéb fények szintén kérdésesek, továbbra is! Majd készítek egy szép foto-összeállítást a sok szabéálytalanságról, de mindenesetre eddig 4-0 nekem, ha jól számoltam!!
KrisztianBp
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: KrisztianBp » 2012. máj. 11. 22:38

marfisz írta:
KrisztianBp írta:Oké, nagyon szép mindez, de hol is találom a kérdéseimre a választ?

Továbbra is hülyén nézek, hát ott van világosan, hogy felszerelni semmiképpen se lehet, na szirénát tenni a kocsiba meg főleg nem. stb stb ...(azt a kis apróságot hagyjuk is a jogszabályban, hogy a polgárőr kocsi milyen szállítási feladatot is hajt végre???)

Nem kezdem el sorolni a többit, nagyon leragadtunk a figy. jelzésnél, de ennél is tök hiába.
Nem ugyan ott állunk, ahol indultunk?

Tehát milyen alapon vannak ezek feltéve a kocsira?

Tényleg vannak ennél fontosabb dolgok, de azért meglehetősen felbosszant az a pár jogszabályokon kívüli szervezet / személy, de majd nagyon szívesen belinkelek olyat is, amikor ezek kéklámpával "vonulnak". Kíváncsi leszek, arra mi lesz a magyarázat.
Komolyan örülök, hogy ez a legnagyobb problémád jelenleg. Sajnos vannak helyek az országban ahol az embereket egyáltalán nem érdekli, hogy polgárőr jön vagy rendőr, csak jöjjön már valaki. Persze tudom, hogy egy nagy városban idegesítő, ha minden jött-ment kék lámpával és szirénával vagy annak látszó tárggyal vonul. Az engem is a halálba idegesít ha adott önkormányzatok saját kis erőszakszervezetnek használják a polgárőrséget, tűzoltó egyesületet ettől egyenlőbbnek gondolják magukat az egyenlőknél. Persze engem személy szerint jobban idegesítenek a vagyonvédelmi cégek rendőrségnek maszkírozott autói. Azért ők mégis pénzkeresésre használják az átverést a polgárőrségek meg kevés kivételtől eltekintve nem. Szóval ha meg tudod magyarázni adott polgárőröknek, hogy akik ezzel az pénzt kaszálnak miért tehetik meg és ők meg miért nem akkor igazad lesz. Addig nem.

Nekem maradt a szokásos véleményem. Vagy mindenkire vonatkoznak a jogszabályok vagy senkire sem. Marad a másik véleményem is, hogy lassan a legkisebb gond ebben az országban a polgárőrség.
Mindebben teljesen igazad van! Nem is akarnék semmiben "kötözködni".

Valóban nagyon durva, amit a magán biztonsági cégek megengednek maguknak, na de nyilván Te is tudod, miért is tehetik .... Csak annyi észrevétel, hogy nemám elhiszed, hogy a polgárőrök csak úgy ingyen, csupán szeretetből benzinezgetnek ... ugyan ugyan, nagy pénzek mozognak ott is (persze tisztelet a kivételnek).
jogervenyesites
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: jogervenyesites » 2012. máj. 11. 20:57

lassan mondom hogy megértsd:

figyelmeztető jelzést a polgárőr 2012.február 1. óta kérelmezhet, és NEM kell hozzá ORFK engedély, csak az okmányiroda bejegyzi.

azért mert hangsugárzó van a kocsin, az még nem biztos hogy tud szirénázni, lehet hogy kibeszélő vagy csak airhorn, mert azt is lehet.

a fényvisszaverő csíkokat a 6/1990 KÖHÉM rendelet szabályozza, tehát nem alapból tilos!

Mi kérdésed van még?

Ha a polgárőr fogja megzavarni szabadidőben ingyen ellátott szolgálata alatt a te lakásod feltöröjét, akkor abból nem kérsz?

Tudtad hogy a polgárőr jelzőőri tevékenységet is elláthat?
Tudtad hogy lehet nála gázspray?
Tudtad hogy törvény szabályozza a tevékenységét?

Te mit teszel ingyen szabadidőben a szomszédod vagy a lakókörnyezeted biztonságáért?
marfisz
slagmester

Hozzászólás Szerző: marfisz » 2012. máj. 11. 19:58

KrisztianBp írta:Oké, nagyon szép mindez, de hol is találom a kérdéseimre a választ?

Továbbra is hülyén nézek, hát ott van világosan, hogy felszerelni semmiképpen se lehet, na szirénát tenni a kocsiba meg főleg nem. stb stb ...(azt a kis apróságot hagyjuk is a jogszabályban, hogy a polgárőr kocsi milyen szállítási feladatot is hajt végre???)

Nem kezdem el sorolni a többit, nagyon leragadtunk a figy. jelzésnél, de ennél is tök hiába.

Tényleg vannak ennél fontosabb dolgok, de azért meglehetősen felbosszant az a pár jogszabályokon kívüli szervezet / személy, de majd nagyon szívesen belinkelek olyat is, amikor ezek kéklámpával "vonulnak". Kíváncsi leszek, arra mi lesz a magyarázat.
Komolyan örülök, hogy ez a legnagyobb problémád jelenleg. Sajnos vannak helyek az országban ahol az embereket egyáltalán nem érdekli, hogy polgárőr jön vagy rendőr, csak jöjjön már valaki. Persze tudom, hogy egy nagy városban idegesítő, ha minden jött-ment kék lámpával és szirénával vagy annak látszó tárggyal vonul. Az engem is a halálba idegesít ha adott önkormányzatok saját kis erőszakszervezetnek használják a polgárőrséget, tűzoltó egyesületet ettől egyenlőbbnek gondolják magukat az egyenlőknél. Persze engem személy szerint jobban idegesítenek a vagyonvédelmi cégek rendőrségnek maszkírozott autói. Azért ők mégis pénzkeresésre használják az átverést a polgárőrségek meg kevés kivételtől eltekintve nem. Szóval ha meg tudod magyarázni adott polgárőröknek, hogy akik ezzel az pénzt kaszálnak miért tehetik meg és ők meg miért nem akkor igazad lesz. Addig nem.

Nekem maradt a szokásos véleményem. Vagy mindenkire vonatkoznak a jogszabályok vagy senkire sem. Marad a másik véleményem is, hogy lassan a legkisebb gond ebben az országban a polgárőrség.
KrisztianBp
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: KrisztianBp » 2012. máj. 11. 19:34

Harley írta:Olvasd el a polgárőr törvényt a figyelmeztető jelzéssel kapcsolatban, és javaslom, az energiádat fektesd hasznosabb dolgokba, mint olyan emberek csesztetésébe, akik önként, ingyen akarnak tenni valamit a környezetük biztonsága érdekében.
Feltételezem, ezt jó poénnak szánod ....
KrisztianBp
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: KrisztianBp » 2012. máj. 11. 19:30

Oké, nagyon szép mindez, de hol is találom a kérdéseimre a választ?

marfisz
slagmester

Hozzászólás Szerző: marfisz » 2012. máj. 11. 8:32

KrisztianBp írta:
Harley írta:Sárga lámpa: törvény által engedélyezve
Sziréna: én nem látok rajta, max egy hangszórót
URH: törvény által engedélyezve

Már megint miért kell feleslegesen gerjeszteni a feszültséget a polgárőrök ellen? Ráadásul nem túl megalapozottan.
Talán mégse olyan felesleges ...

1, Feltételezem, te belülről nem láttad ... (megnyugtatlak, az a hangszóró nem csak úgy önmagáért van rajta...)
2, Megmondanád, melyik jogszabály alapján van rajta a sárga lámpa? Engedélyezve ???? Hogyan ???
3, URH - ez az egy, amit talán tényleg leengedélyeztethettek, bár kis esélyt látok rá (láttam az "ügyeleti szobájukat", ahonnan indulnak "vonulni", na nem hiszem, hogy darabonként, a jogszabálynak megfelelően az úgy le van engedélyezve, frekire szólóan (de kérlek, javíts ki, ha tévednék). Tudomásom szerint a régi megyei rendőrségi frekit használják.
4, A fényvisszaverő matricákat kihagytad! Azok hogyan? Én úgy tudom, a KRESZ szigorúan tiltja! Erre is tudsz nekem esetleg §-t mondani?

Itt van a kezünkben az IRM r, és ugyan nem találunk egyetlen pontot se, amely alapján a figyelmeztető jelzést engedélyzni lehetne egy polgárőr-tevékenységre. Tehát nagyon komolyan várnám a válaszod, mert ezek szerint mi vagyunk tudatlanok. Erről a kocsiról így ahogy van, azonnal le kellene szedni a rendszámot. Ehhez képest a rendőrségnél parkol pl.
Igaz is, miért teszem szóvá, csak egyszer kapjam lencsevégre a kékfényes polgárőr kocsit, ahogy éppen "vonul", na arra is kíváncsi lennék, mit mondasz.

"Már megint gerjeszteni" ??? --- akkor tán lehet ennek valami alapja. Nem csak én akadok ki ezen, de persze nem csak ők a jogszabályon kívüliek ebben az országban. Csak úgy önmagában felháborító a jelenség.

Köszönjük előre is segítséged!
Hát ezt tényleg nem kellett volna
A figyelmeztető jelzést adó készülék felszerelésének engedélyezése és használata

9. § (1) Nem kell hatósági engedély a figyelmeztető jelzést adó készülék felszereléséhez
a) az út, úttartozék vagy közmű építésére, ellenőrzésére, fenntartására (javítására), illetőleg tisztítására szolgáló járműre,
b)15 a települési (kommunális) hulladék, ide értve a szelektíven gyűjtött hulladék szállítását végző járműre,
c) a jogszabályban előírt hosszúsági vagy szélességi méretet meghaladó méretű járműre, és járműszerelvényre,
d) a külön jogszabályban meghatározott mezőgazdasági erőgépekre,
e) a radioaktív anyagot hatósági engedély birtokában szállító járműre, ha annak használatát az engedélyben előírták,
f) a külön jogszabályban megengedett hosszúsági vagy szélességi méretet a rakománya miatt meghaladó járműre, amennyiben annak használatát az útvonalengedély előírja,
g)16 a közlekedési hatóság jogszabályban meghatározott ellenőrzési feladatát végző járművére,
h)17 a külön jogszabályban előírt hosszúsági vagy szélességi méretet meghaladó járművet esetenként kísérő járműre,
i)18 a mezőgazdasági vontatóból vagy lassú járműből és mezőgazdasági vontatmányból álló járműszerelvényre, ha az a külön jogszabályban előírt hosszúsági vagy szélességi méretet meghaladja,
j)19 a polgárőri szolgálat ellátása során használt járműre.
(2)20 Az (1) bekezdés e)-f) és h)-j) pontja esetében csak mozgatható üzemmódú (mobil) figyelmeztető jelzést adó készüléket szabad használni, amelyet az adott szállítási feladat végrehajtásához szükséges időtartamra lehet a járműre felszerelni.
10. § (1)21 Figyelmeztető jelzést adó készülék felszerelésére hatósági engedély
a) a radioaktív anyagot szállító vagy a külön jogszabályban megengedett hosszúsági vagy szélességi méretet meghaladó járművet rendszeresen kísérő,
b) az elromlott jármű vontatását vagy a közúton elromlott jármű hibaelhárítását rendszeresen végző, valamint
c) a járművek hatósági elszállításához, illetve a kerékbilincs alkalmazása során rendszeresen használt,
d)22 a pénz- és értékszállítást - személy- és vagyonvédelmi tevékenység keretében vagy pénzügyi szolgáltatást végző szervezet által üzemeltetett - rendszeresen végző,
járműre adható, ha a jármű üzemeltetési célja azt indokolja.
(2) A figyelmeztető jelzést adó készülék felszerelésére engedélyt csak az (1) bekezdésben meghatározott célból üzemeltetett jármű üzembentartója igényelhet.
(3)23 Ha a figyelmeztető jelzést adó készülék felszerelésének engedélyezése iránti kérelmet benyújtó a figyelmeztető jelzés felszerelését és használatát megalapozó tevékenységét megbízás alapján végzi, a figyelmeztető jelzést adó készülék felszerelésének engedélyezése iránti kérelemhez csatolni kell az ezt igazoló okirat másolatát.
11. § (1) A figyelmeztető jelzést adó készülék felszerelésére jogosító engedély három évre adható, ha a jármű műszaki érvényességi ideje ennél hosszabb, a jogosultság időtartamát azzal megegyezően kell megállapítani.
(2)24 A hatóság a 10. § alapján kiadott engedély időbeli hatálya alatt ellenőrizheti az engedélyezés feltételeinek fennállását.
(3) A járműre felszerelt figyelmeztető jelzést adó készüléket e rendeletben, az engedélyben foglalt feltételek és a külön jogszabályban meghatározott rendelkezések megtartásával lehet működtetni.
(4)25 A 9. § (1) bekezdés j) pontja alapján a figyelmeztető jelzést adó készülék azon a járművön használható, amelyet a polgárőr szervezet a figyelmezetőt jelzést adó készülékhez rendszeresített indítási naplóban meghatározott.
Mondjuk a zölddel jelölt szabálynak nem felelnek meg de szerintem ez a legkisebb baj. Szerintem ebben az országban lassan a polgárőrökkel lesz a legkisebb gond. Javaslom lapozzunk.
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2012. máj. 11. 8:20

Olvasd el a polgárőr törvényt a figyelmeztető jelzéssel kapcsolatban, és javaslom, az energiádat fektesd hasznosabb dolgokba, mint olyan emberek csesztetésébe, akik önként, ingyen akarnak tenni valamit a környezetük biztonsága érdekében.
KrisztianBp
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: KrisztianBp » 2012. máj. 11. 7:23

Harley írta:Sárga lámpa: törvény által engedélyezve

Már megint miért kell feleslegesen gerjeszteni a feszültséget a polgárőrök ellen? Ráadásul nem túl megalapozottan.
Talán mégse olyan felesleges ...

1, Feltételezem, te belülről nem láttad ... (megnyugtatlak, az a hangszóró nem csak úgy önmagáért van rajta...)
2, Megmondanád, melyik jogszabály alapján van rajta a sárga lámpa? Engedélyezve ???? Hogyan ???
3, URH - ez az egy, amit talán tényleg leengedélyeztethettek, bár kis esélyt látok rá (láttam az "ügyeleti szobájukat", ahonnan indulnak "vonulni", na nem hiszem, hogy darabonként, a jogszabálynak megfelelően az úgy le van engedélyezve, frekire szólóan (de kérlek, javíts ki, ha tévednék). Tudomásom szerint a régi megyei rendőrségi frekit használják.
4, A fényvisszaverő matricákat kihagytad! Azok hogyan? Én úgy tudom, a KRESZ szigorúan tiltja! Erre is tudsz nekem esetleg §-t mondani?

Itt van a kezünkben az IRM r, és ugyan nem találunk egyetlen pontot se, amely alapján a figyelmeztető jelzést engedélyzni lehetne egy polgárőr-tevékenységre. Tehát nagyon komolyan várnám a válaszod, mert ezek szerint mi vagyunk tudatlanok. Erről a kocsiról így ahogy van, azonnal le kellene szedni a rendszámot. Ehhez képest a rendőrségnél parkol pl.
Igaz is, miért teszem szóvá, csak egyszer kapjam lencsevégre a kékfényes polgárőr kocsit, ahogy éppen "vonul", na arra is kíváncsi lennék, mit mondasz.

"Már megint gerjeszteni" ??? --- akkor tán lehet ennek valami alapja. Nem csak én akadok ki ezen, de persze nem csak ők a jogszabályon kívüliek ebben az országban. Csak úgy önmagában felháborító a jelenség.

Köszönjük előre is segítséged!
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2012. máj. 11. 6:21

Sárga lámpa: törvény által engedélyezve

KrisztianBp
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: KrisztianBp » 2012. máj. 10. 21:58

MÁR MEGINT ......
EZ MI ?????
polgárőrautón
-sziréna
-sárga lámpa
-URH
-fényvisszaverős matrica ...

mik ezek ??????
ezt az autót pl nem látja soha rendőr? vagy ???

Ezen meg csak sima reflektor na meg valami kékes "izé", azért ez se igazán van így rendben:

KrisztianBp
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: KrisztianBp » 2012. feb. 27. 19:04

Eyhay, valaki ismeri a mai baleset részleteit??
eyhahyyyyyyyy
Békés Csaba
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Békés Csaba » 2012. feb. 27. 15:40

Üdvözlet Kollégák!

"Meg vannak erre az elfogulatlan, képzett szakértők, akik indulatoktól mentesen döntenek."

Meg van nekik 30 meg esetleg még 30 nap eljárási idő,hogy megmondja mit kellett volna
döntened abban a szituációban a kormánykeréknél 1/10 másodperc alatt!!
Meg esetleg még "C" kategoriás jogositványa sincs, de joga az van DÖNTENI!
köszi......sokat segitettél.....

Valete! BCS

Quod scripsi,scripsi.
KrisztianBp
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: KrisztianBp » 2012. feb. 27. 14:45

"De ez csak az Én meglátásom?
ELSŐBBSÉG HA MEGADJÁK!!!"

Nem, nem csak a Tied!
Ez azért közelebb áll a realitáshoz (na meg a józan észhez)!
KrisztianBp
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: KrisztianBp » 2012. feb. 27. 14:40

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Hogy mindenki milyen okos !!!

Erre mondják azt, hogy hülye, aki beszáll ilyen szintű vitába. Édes istenem.

Ez pedig külön tetszik:
"Meg vannak erre az elfogulatlan, képzett szakértők, akik indulatoktól mentesen döntenek."

Hogyne ... megvannak, persze, ahogyan azt TE elképzeled ....hogyne. Nem hiszem el. Egyesek valóban a Marson élnek, ezt mindig meg kell állapítanom.

Objektivitás? Hát legyen: mindenki úgy közlekedik, ahogyan kell, csakhogy a civil gépjármű vezetője NEM HALLOTTA a hangjelzést. Érted? NEM HALLOTTA! Ez vajon mennyire objektív? Elrendelnek iü. orvosszakértői hallásvizsgálatot, hogy márpedig hallani kellett volna? Rendben, ezen is túl vagyunk, akkor ott a rádió. Hát istenem, nem hallotta.
Az eredmény még mindig ugyanaz: adott helyzetben hol van az objektivitás? Amikor sacc 1528 egyéb tényező közrejátszhat még plusz, a szabályok maximális betartása mellett is? ???
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2012. feb. 27. 7:25

pumpa írta:Hát erről van szó :radobbent:
http://auto.indavideo.hu/video/mento_baleset" onclick="window.open(this.href);return false;
A mentő sofőrje arra panaszkodik, hogy sokszor nem adnak nekik elsőbbséget, hiába használják a megkülönböztető jelzést. Ezután a riporter is beül a szirénázó kocsiba, hogy megtapasztalja miről is beszélt neki a sofőr... aztán szerepet kapnak a tűzoltók is...
Sajnos egy "kis" probléma - azonkívül hogy a mkj-t használó mentőnek nem adták meg az elsőbbséget - adódott a vonulás, "filmforgatás" során! A gjm. vezető figyelmét ELVONTA a riporterrel való beszélgetés, s Sajnos nem vagyok benne biztos, hogy jelen estben KÖRÜLTEKINTŐEN hajtott át a kereszteződésen!!!
De ez csak az Én meglátásom?
ELSŐBBSÉG HA MEGADJÁK!!!
"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.
pumpa
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pumpa » 2012. feb. 26. 20:57

Hát erről van szó :radobbent:
http://auto.indavideo.hu/video/mento_baleset" onclick="window.open(this.href);return false;
A mentő sofőrje arra panaszkodik, hogy sokszor nem adnak nekik elsőbbséget, hiába használják a megkülönböztető jelzést. Ezután a riporter is beül a szirénázó kocsiba, hogy megtapasztalja miről is beszélt neki a sofőr... aztán szerepet kapnak a tűzoltók is...
tonsil
hamutipró

Hozzászólás Szerző: tonsil » 2012. feb. 26. 12:38

BimmBamm írta:
tonsil írta:
BimmBamm írta:És ilyenkor mi van ? :idea:
Meglepő módon felelősségmegosztás... Már ha baleset történik persze.
Vagy nem. De szerencsére ezt nem a mi tisztünk eldönteni.
Meg vannak erre az elfogulatlan, képzett szakértők, akik indulatoktól mentesen döntenek.
Aha.Ha te mondod..
Válasz küldése