Faun tűzoltódaru

Minden amit tudni kell vagy tudni szeretnél a tűzoltóautókról és a tűzoltók által használt eszközökről, felszerelésekről.
Válasz küldése
arnyekod
vízpocsékoló

Re: Faun tűzoltódaru

Hozzászólás Szerző: arnyekod » 2010. máj. 01. 23:29

Kedves Kata69!
Egy kérdésem lenne, de szerintem nem kellene megválaszolnod!
Ha neked nincs semmilyen kapcsolatod a tűzoltósággal akkor, hogy tudod őt szakmailag megítélni???????????????
Ez számomra furcsa egy kicsit.
Ha nem értek hozzá és nincs kellő tájékozottságom, akkor nem beszélek bele!!!!!!!
Mennyire segíti az embereket, a kolléga már nem tűzoltó akivel történt a baleset :-( :-( No komment!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja és még egyszer felhívom a kedves figyelmedet, hogy én több éve próbálok vele dűlőre jutni személyesen, de semmi siker!!!!!!!!!!!! Ha persze személyesen ismernéd és nem így a fórumon keresztül, te is rádöbbennél miről beszélek!!!!!!!!!
Nem tudom milyen falkákról írtál, de biztosan igazad van :-D :-D :-D
Remélem soha-soha-soha nem szorulok az ő segítségére. (akkor inkább a Duna)
Természetesen a te véleményedet őróla nem akarom megváltoztatni, csak a komolyabb szakembereknek szeretném felnyitni a szemét.
Csak elárulom neked, hogy igen a tűzoltók lakva ismerik meg egymást. Miért, mert a nap 24 órájában együtt vannak jóban, rosszban. Ebben is volt már részem!!!!!!
Majdnem elfelejtettem, nem szoktam visszafele elsülni!!!!!!!!! :-D :-D :!:
Van gerincem!!!!!!!
És utoljára csak annyit szeretnék írni neked, hogy én is megadtam neked a tiszteletet, akkor kérném viszonozni tőled is, ez szerintem alapvető lenne!!!!!!!!!!!!! :radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent:
maestro
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: maestro » 2010. ápr. 28. 13:07

Na, ez tetszik komolyan. Pozsár, és Árnyék egy laktanyában van, de leveleznek, mint a gyerekek az oviban.
Nem lenne egyszerübb leülni egy pofa sör mellé, és ott megbeszélni a dolgokat, m,int itt a fórumon baszogatni Pozsárt? Ezzel nem őt akarom védeni, mert ő sem tökéletes, neki is vannak hibái, mint mindnekinek. De szerintem kurvára undoritó egy nikk mögé bujva hazugsággal vádolni egy alezredest (vagy bárki mást), aki ráadásul az ember főnöke is.
Én is párszor vitáztam vele nem kicsit, mindent meg lehet vele beszélni, ha elmondja az ember, mi a rák a baja. Az más kérdés, mi a vita végeredménye, de le lehet rendezni a dolgokat, nemcsak a fórum nyilvánossága előtt. Vagy talán az a cél, hogy le legyen járatva Pozsár? Mert ha igen, akkor ehhez csak gratulálni lehet, igazi komcsi a módszer....

Na bekussoltam ennyi épp elég belőlem.....

Ui.: Egyébként rohadtul nem tudom, hogy borult meg a daru, ki volt a balfasz aki hibázátt (ha hibázott egyáltalán) de ezt majd az okosok eldöntik....
szergejj

Hozzászólás Szerző: szergejj » 2010. ápr. 27. 19:22

Helló! Gratula, szuper kis videó. Nem tudom találkoztatok már ezzel:
http://www.yv.hu/p=41dc7f7d5b33bcefc45bc66cabbff5d5" onclick="window.open(this.href);return false;
Egy oktatóvideó "ajánló"-ja. A fórumon többet is megtudhatsz róla ha érdekel!
:C: Mindenkinek nyugodt szolgálatot :C:
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2010. ápr. 26. 20:48

Kedves kata69!

A következő üzenetet a "Lánglovagok fórum" fórumról arnyekod küldte neked.
Amennyiben ez az üzenet kéretlen, illetve számodra sértő vagy egyéb támadó
megjegyzést tartalmaz, kérünk, lépj kapcsolatba az oldal adminisztrátorával
a következő e-mail címen:

lforum@langlovagok.hu

A levélhez mellékeld ezt az üzenetet (különösen ügyelve a fejlécre). Ennek
a levélnek a válaszcíme arnyekod e-mail címére van beállítva, így a választ
ő kapja meg.

Az üzenet a következő:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tisztelt Kata69!
Nem tudom mennyire ismered ezt a darus esetet, de most elárulok neked egy
titkot amire én céloztam. A megnevezett személy a két gépjárművet a média
munkatársai elé állította, hogy ne tudjanak felvételt készíteni az esetről.
Hogy ez a cselekedet miért volt azt nem tudom, úgysem lehetett volna
eltusolni az esetet, ja és ő adta az utászt a kollégáknak.
Ez sajnos így volt ezen nincs mit kozmetikázni. Ő meg azt nyilatkozta ha
visszaolvasol, hogy mindent megtett a tájékoztatásért, ez vicc.
Ha ezt továbbküldi neki, amit természetesen nyugodtan megtehet, akkor már
most megmondom neked, hogy egy nagyon hihető magyarázatot fog adni. (kinek
a parancsára és miért kellett.......) Ha Kata69 ismeri a cég felépítését,
akkor a választ is megkapja egyértelműen. Persze a magyarázkodásával már
rögtön egyértelmű lesz, hogy én az első hozzászólásommal mire céloztam.
Amire ön célzott, hogy milyen embernek ismeri, erre csak azt tudom mondani
"Lakva ismeri meg az ember a másikat".
ÉÉÉÉÉÉn aztán tudom, mi az a beosztott és elöljárói kapcsolat vele szemben.
Órákat tudnák mesélni erről, de nincs értelme mert erre is csak azt kapnám
meg hogy így elbújva csak befeketítem őt.
Reagálva az ön javaslataira, hogy vele kellene ezt megbeszélni.
Ezt nagyon jól látja. Igen én is evvel kezdtem, és elárulok egy titkot,
több éven keresztül próbálkoztam evvel de sajnos nem jutottam egyről a
kettőre.
Sajnos elvagyok keseredve mert nem csak a kb. 140 pécsi tűzoltó életét
keseríti ha nem a fórum tagságát is félrevezeti.
Köszönöm a figyelmét egy megfásult pécsi tűzoltó.
Pozsár kérése ellenére írok, mert ő kért a fórum topikba, hogy „ Ne védjük” elnézést, most mégis megteszem.

Tisztelt arnyekod !
Ezt a levelet küldted el nekem és még kitudja mennyi embernek. Nyilvánosságra hozom, mert én és remélem, mások sem mennek bele ebbe a „minden áron fogást keresni” játékba. Nem tudom az okát, miért keres /tek/ el fogást ? Ha te megkeseredtél valamiért, akkor először magadban kéne megkeresni az okát, hogy helyreálljon az önértékelésed. Nem gondolom, hogy a felborult daru ügy olyan nagy esemény lenne, egyébként a rendőrség sem ad addig nyilatkozatot, amíg fel nem göngyölítették az ügyet, akkor miért lenne első számú a Tűzoltóságnál a média tájékoztatása ? Egyébként a sérült daru be lett mutatva ! No, ezért volt aztán okod megkeseredni ? Nem hiszem, hogy bárki is el akarta tusolni az ügyet, miért is lett volna erre szükség, hiszen nem szándékosság történt, hanem véletlen baleset. Ha Ő adott ki utasítást, akkor ehhez nyilván meg volt az oka és felhatalmazása. Felelősségtudatú ember, nem néhány év tűzoltói év áll a háta mögött, hanem 25 év !
Ugyan, honnét ismerném a tűzoltóság felépítését, hiszen nem vagyok tűzoltó, sőt még csak be sem járok mondva csinált ürüggyel sem a tűzoltóságokra, azt viszont tudom, hogy a Pécsi tűzoltóság pk. egy okos ember és szerintem, ha valami gond lenne, akkor nem hagyná annyiban, de ez a mindenáron fogáskeresés a Péteren, ez mire jó ? Kinek az egóját állítaná helyre ?
Sértett tűzoltókét, akiknek valami nem tetszett az elöljárójukkal szemben ? Vagy netán magánjellegű probléma megoldást látják abban, hogy egy tisztességes Tűzoltón keressenek fogást, attól megoldódik a sértettségük vagy az otthoni problémák ?
Ugyan már, miről beszélsz te ? Megkeseríti a tűzoltók életét ? Az az ember, aki segíti és bátorítja őket nap, mint nap, aki aggódik az állomány épségért és azon dolgozott, hogy új laktanya épülhessen nektek, hogy jobb legyen nektek, erről az emberről beszélsz ? Ő rajta keres(tek)el fogást ? Csak vigyázz, mert fordítva is elsülhet, tudod, aki másnak vermet ás…
Miért nem olyan „tűzoltókon” kerestek valami foltot, akik szinte csak pihenni járnak be a tűzoltóságra, aki frászt kap attól, ha riasztást kap.
Nem az olyan tűzoltókon kell keresni fogást, akik mellett a szolgálati idő és hozzáértésük is igazol. Unom már, hogy olyan tisztességes tűzoltókat akarnak besározni, akik letettek az asztalra valamit, van mögöttük tudás és hozzáértés. Persze, falkában mindig bátrabb az ember, ugye ?
Bezzeg a férfiasság, hogy szemtől- szemben elmondani névvel, azt már nem vállalni fel, az a könnyebb és az, hogy a másik ember életét, karrierjét hazavágni, ahhoz elég tökös lennél, ugye ? Persze, mindezt névtelenül, gerinc nélkül. Csak vigyázz, mert a sors néha furán visszavághat, akkor, ha minden alaptalan hazugság (ebben az esetben az) lehet hogy egyszer téged állítanak célkeresztbe és talán pontosan a Péter védelmére szorulnál, de ha ő már addigra belefáradna ( pont miattad) akkor ugyan ki fog megvédeni téged, talán a falka ? A falka ki fog taszítani eledelül másoknak.
Azt javaslom neked, hogy hagyd abba ezt, amíg nem késő, mert lehet, hogy a saját tűzoltó pályafutásod lesz a tét, megéri ? Ha valóban személyes problémád van vele, akkor legyél férfi és állj elé, beszéljétek meg, de ezt a kör priviket és mailokat ne folytasd. Az embernek van elég problémája, nem kell plusz terhetek rá tenni a másikra.
Ismerek valakit (az nem a Péter), aki a falkát pillanatok alatt szétdobálja (vélhetően falkába vagy) és akkor egyen- egyenként már védtelenek lesztek. Szállj kicsit magadba, megéri ez neked ?
„lakva ismerni meg az ember a másikat” Laktál már vele együtt ? Fura…
Kapd elő a gerincedet és vállald fel férfiasan amit írtál névvel, mert ez kimeríti a rágalmazás fogalmát. Ha neked van mit veszíten, akkor az előljáródnak nincsen ? Csak még egyszer leírom, hogy: vigyázz, nehogy te veszíts többet.
כל הימים שלי יותר יפה, כי אתה איתי Pozsárné
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2010. ápr. 26. 14:47

Árnyékom!

Én megkaptam a nekem írtat.
Válaszom úton van...

Üdv:
Handbauer Péter
arnyekod
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: arnyekod » 2010. ápr. 26. 0:38

Kedves Kata69, Pumper!

Érdeklődöm, hogy megkaptátok az e-mail?
Ha véletlenül nem, akkor írjatok.
steven
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: steven » 2010. ápr. 24. 21:49

Az illetékeseknyilatkoztak az ügyben. Arról viszont senki nem beszél, igaz, hogy már régebbi történet, hogy az M1-es autópályán kamionmentés után lebontottak a fiúk egy felüljárót. Erről tud valaki többet?
maximafi
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: maximafi » 2010. ápr. 23. 19:54

:shock:
oooooo írta:
Barni írta:Kedves vitatkozók!
Engem még mindig érdekelne, hogy lehet egy darut megborítani. Nincs benne egy számítógép, ami jelezné, ha labilis a gép?
Gondolom úgy, hogy felszereltettek rá pár éve egy plusz mentőkosarat, aminek a súlya akkora, hogy kitolt gémnél simán megborul a daru olyan pozícióban, amikor a kosár nélkül még nem kellett volna.
Tisztelt " oooooo " =minden6o=mindenható !
Volt az okf-en egy okos és kitalálta ezt a technikai vívmányt ! :tapsolo:
Mentőkosár ??? :radobbent: Ami kiérkezés után félórás időtartamban telepíthető, életmentésről már szó sem lehet !
Munkakosár ??? :radobbent: Amikor a bérmunkázást a felszereléssel maga az okf. tiltotta le.
Érthető is dolgozik a kosárban a szakember , érkezik egy riasztás melyet félóra visszaszerelés után tud megkezdeni a készenlétiszer. Ki vállalja a felelősséget ezen időveszteségért ???
:radobbent: Persze a torz-szüleményért páran felvették a " jól megérdemelt " gázsit , ugye okf - horoszcoop páros !!! :gunyos:
Az egyik így felszerelt darun csak 4 db gumit kellett hamarosan cserélni a jármű jobb oldalán - a +terhelés miatt 2.400.000.- Ft-ért - a rendellenes kopás miatt ! :tapsolo: Hamarosan le is szerelték a gémről a nem oda valót. Az éves 550.000.-ft-os állami támogatásból (fenntartásra,üzemeltetésre) még műszakiztatni,kötelező biztosítani ,szervizelni,munkavédelmi vizsgáltatni, stb. , kell a gépet .
Sajnos Pécsett nagyobb kárt okozott ez a torz-szülemény!!!
Ezen technikai barbárságnak lesz-e felelőse ??? 8-) maximafi
oooooo
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: oooooo » 2010. ápr. 22. 19:16

Barni írta:Kedves vitatkozók!
Engem még mindig érdekelne, hogy lehet egy darut megborítani. Nincs benne egy számítógép, ami jelezné, ha labilis a gép?
Gondolom úgy, hogy felszereltettek rá pár éve egy plusz mentőkosarat, aminek a súlya akkora, hogy kitolt gémnél simán megborul a daru olyan pozícióban, amikor a kosár nélkül még nem kellett volna.
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2010. ápr. 22. 16:41

Kedves vitatkozók!
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2010. ápr. 22. 12:06

Kedves Olvasók és Hozzászólók!

Köszönöm, hogy vannak, akik kiállnak értem, de szeretném elkerülni, hogy ez a topok ebbe az irányban haladjon ...
Kérlek benneteket, ne védjetek tovább.

Az viszont nyilvánvaló, hogy a nézeteltéréseket tisztázni szükséges!

Hála "arnyekod"-nak, felkínált egy e-mail-os kérdezési és válaszadási lehetőséget.

Én az imént éltem ezzel a lehetőséggel és megkerestem "árnyékomat" egy levéllel.
Úgy gondolom, hogy az igért válaszában minden tisztázódni fog.

Levelem nem titok. Íme, ezt írtam árnyékomnak:

"Kedves Árnyékom!

Második hozzászólásodban felkínáltál egy lehetőséget az e-mail-ben történő közvetlen megkeresésre.
Felajánlottad: "...Ha esetleg valakinek kérdése lenne e-mail-ben szívesen válaszolok!"

Miután érintett vagyok, élek ezzel a lehetőséggel.

A darubalesetről három ízben írtam eddig.
április 13-án 21:57-kor,
április 13-án 22:30-kor,
április 21-én 12:41-kor.

Egyik hozzászólásom sem hosszú.

Kérdésem: Melyik általam írt mondat hazug?

Az általam írt mondatokról van szó, nem azokról, amelyeket más írt és nem azokról, melyek szájhagyomány alapján indultak útjukra...

Kérem, idézd ezeket a mondatokat.
Azokat, amelyről ezt írtad: "folyamatosan hamis állítások jelennek meg az illető "billentyűiből, szájából"./idézet tőled/

Szeretnék ország-világ előtt én is felelősséget vállalni a szavaimért. Ha kell, helyesbítéssel. Ha kell, beismeréssel.

ui: Köszönöm, hogy e-mail-os felajánlásod lehetőséget ad a dolog tisztázására.

Üdvüzlettel: Handbauer Péter"
Handbauer Péter
pumper
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: pumper » 2010. ápr. 22. 10:42

Így van. Csatlakozva Kata69-hez és oooooo-hoz szintén azon a véleményen vagyok, hogy kérj bocsánatot Pozsártól!

Amennyiben nem teszed, úgy pedig add a nevedet az állításodhoz.
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2010. ápr. 22. 8:06

arnyekod írta:Tisztelt Kata69, oooooo, Pumper!
Nem vádaskodni szeretnék, mert nem ez a célom. Az ami azon az ominózus napon történt az sajnos :lenezo: így volt. Aki esetleg nekem nem hisz az kérdezzen meg egy másik kollégát aki akkor szolgált és lám :idea: derül az igazságra. Betelt a pohár :-x :-x :-x az bosszant engemet, hogy folyamatosan hamis állítások jelennek meg az illető "billentyűiből, szájából". Örülök, hogy bennetek ilyen kép alakult ki róla és én ezt nem is szeretném meg változtatni, csak felszeretném nyitni a szemeteket. Nem ítélem el a hozzászólásaitokat de kicsit erősnek tartom, már csak azért is mert nem ismertek engemet, és egy hozzászólásom alapján rögtön felháborodtok :csodalkozo: :csodalkozo: . Nem akarok vitát nyitni az eseményről mert jól ismerem akivel történt a baleset, és ártanék neki :csendesen: . Én a részemről lezártam ezt a témát a fórumon az előző mondatom miatt. Ha esetleg valakinek kérdése lenne e-mail-ben szívesen válaszolok!
Lehet, hogy nincs gerincem, de van nagyon sok veszteni valóm :ijedt: :ijedt: :ijedt: .
Van egy jó mondás "Ha megmondod az igazat, betörik a fejed" röviden. :tilos: :tilos:
Ennyi.......

Nem vádaskodsz ? Akkor mi az, amikor egy embert hazugsággal vádolsz, de tényeket nem közölsz,csak rossz hírét próbálod kelteni. Aztán, mint aki jólvégezte dolgát kivonulsz, lezárod a témát, ebből látszik, hogy egy rossz indulatú lejárató műveletet próbálsz itt elhinteni.
Én ismerem Pétert és nem olyan embernek ismertem meg, aki bárkinek is fejét venné, ha egy problémával megkeresé az állomány egy tagja. Te miért nem próbáltad meg először vele megbeszélni , azt ami neked szúrja a szemedet ? Ha már itt a nyilvánosság előtt állítottad pellengérre, akkor nem illik hátat fordítani és elhinteni, hogy, aki többet akar tudni annak megsúgod e-mailben, ezt nevezik pletykának.
Azt javaslom, ha már elkezted ezt a lejárató műveletet, akkor írj konkrétumot, vagy kérj bocsánatot és nyeld le a békát.
oooooo
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: oooooo » 2010. ápr. 21. 23:53

Akkor írd már le, hogy mely állításával nem értesz egyet a daru balesete kapcsán!
arnyekod
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: arnyekod » 2010. ápr. 21. 22:52

Tisztelt Kata69, oooooo, Pumper!
Nem vádaskodni szeretnék, mert nem ez a célom. Az ami azon az ominózus napon történt az sajnos :lenezo: így volt. Aki esetleg nekem nem hisz az kérdezzen meg egy másik kollégát aki akkor szolgált és lám :idea: derül az igazságra. Betelt a pohár :-x :-x :-x az bosszant engemet, hogy folyamatosan hamis állítások jelennek meg az illető "billentyűiből, szájából". Örülök, hogy bennetek ilyen kép alakult ki róla és én ezt nem is szeretném meg változtatni, csak felszeretném nyitni a szemeteket. Nem ítélem el a hozzászólásaitokat de kicsit erősnek tartom, már csak azért is mert nem ismertek engemet, és egy hozzászólásom alapján rögtön felháborodtok :csodalkozo: :csodalkozo: . Nem akarok vitát nyitni az eseményről mert jól ismerem akivel történt a baleset, és ártanék neki :csendesen: . Én a részemről lezártam ezt a témát a fórumon az előző mondatom miatt. Ha esetleg valakinek kérdése lenne e-mail-ben szívesen válaszolok!
Lehet, hogy nincs gerincem, de van nagyon sok veszteni valóm :ijedt: :ijedt: :ijedt: .
Van egy jó mondás "Ha megmondod az igazat, betörik a fejed" röviden. :tilos: :tilos:
Ennyi.......
oooooo
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: oooooo » 2010. ápr. 21. 20:14

Csatlakozva az előttem szólókhoz, magam is felháborodtam ezen. "arnyekod" ! Kérj itt a fórumon bocsánatot Pozsártól!
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2010. ápr. 21. 17:56

arnyekod írta:Tisztelt Pozsár!
A médiával kapcsolatban nem egészen úgy történt az eset, ahogy ön leírta. Érdeklődnék a fecskendő és a létra mi célt szolgált az eseménynél???????? :csodalkozo: :csodalkozo: :csodalkozo: :csodalkozo: :csodalkozo:
Vigyázzon! Nehogy ilyen orra :hazudos: :hazudos: :hazudos: :hazudos: legyen.
Előbb vagy utóbb minden kiderül, :-D :-D :-D és megismeri az ön igazmondásait a fórum tagsága :-(
Csak így tovább!!!! :csendesen: :csendesen:

Ki vagy te, igazságügyi szakértő ? Ki vagy te, hogy egy tisztességes Tűzoltó alezredest hazugsággal vádolj ! Valóban árnyékként élsz, ha már a szemében nem merted elmondani a véleményed, meg is értem, hiszen ahhoz gerincesség kell, az árnyéknak pedig olyan nincsen.

Áruld el, hogy milyen jogon kéred számon egyáltalán ?
pumper
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: pumper » 2010. ápr. 21. 14:42

A médiával kapcsolatban nem egészen úgy történt az eset, ahogy ön leírta. Érdeklődnék a fecskendő és a létra mi célt szolgált az eseménynél???????? :csodalkozo: :csodalkozo: :csodalkozo: :csodalkozo: :csodalkozo:
Előbb vagy utóbb minden kiderül, :-D :-D :-D és megismeri az ön igazmondásait a fórum tagsága :-(
Nem tudom, hogy honnan vetted a bátorságot, hogy Pozsárról ilyet mersz írni a névtelenségedbe burkolózva. Az egyik legjobb szakember a tűzoltóság berkeiben.
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2010. ápr. 21. 13:41

A médiával kapcsolatban nem egészen úgy történt az eset, ahogy ön leírta. Érdeklődnék a fecskendő és a létra mi célt szolgált az eseménynél????????
Előbb vagy utóbb minden kiderül, és megismeri az ön igazmondásait a fórum tagsága
Csak így tovább!!!!
Kedves "árnyákom" ! :-)

Miután személyesen engem szólított meg egy konkrét kérdéssel, szívesen állok rendelkezésére. Főleg, miután abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy konkrét válasszal tudok szolgálni :grin: .

Jól látta :csendesen: . A tűzoltóság udvarán a megbillent daruszeren kívül több jármű is volt.
Amint Ön is írta, a pécsi egyes fecskendő, a gépezetes tolólétra. De ez valóban nem teljes információ! :tilos:
Ugyan ezen az udvari részen ott volt még a pécsi műszaki mentőbázis kettes hordozó járműve a hordozóról leemelt teher konténerrel.

A felsorolás még mindig nem teljes.

A műszaki mentést végző szervezetek járművei is az udvaron álltak.
Éspedig: kettő darab autódaru (egy kisebb és egy nagyobb), valamint egy nagy teljesítményű csörlős kamionmentő, ez utóbbi egy időben emelni és húzni is képes.
Tehát összesen a balesetes daru és további hat nagyméretű jármű állt az egyébként nem túl nagy udvar betonos részén, amely ezzel teljesen megtelt.
Ezek a járművek a műszaki mentést voltak hivatva elősegíteni. Az persze más kérdés, hogy végül is bevetve mindössze a nagyobbik civil daru és a teherkonténer volt. Bár az egyes szer málhájához is hozzányúltunk, de csak jelentéktelen mértékben.

A felsorolás még mindig nem teljes.

Hiszen a fővárosi tűzoltóságról és a veszprémi tűzoltóságról is riasztva lett két nagy teljesítményű autódaru, persze a málhájukat szállító járművekkel együtt. (Kiérkezés előtt mind a négy szer vissza lett fordítva, mivel a rendelkezésre álló gépekkel nagyon profi módon - és térítésmentesen! – hajtotta végre a mentést végző cég a darunk talpra állítását.) No, ezek semmi képpen sem fértek volna el az udvarunkon a többiekkel együtt…

Na, most már teljes körűen felsoroltam mind a tíz igénybe vett járművet, kiegészítendő az Ön által említett két szert.

Remélem, most már nem érdemlem meg a küldött négy „hazudós” orrot. :megbocsato:

Ui:
Szerencsémnek tartom, hogy másokkal ellentétben nekem – a fényes nap adta árnyékomon kívül – immáron még egy árnyékom lett. :-D
Csak az a kár, hogy míg az előbbi jól látható, a másik, vagyis Ön: árnyékom, homályba burkolódzik és árnyékban marad… :gunyos:
De hiszen ilyen árnyék nincs is! :-) :-D :mrgreen:
Handbauer Péter
firefighter25
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: firefighter25 » 2010. ápr. 18. 12:33

http://www.youtube.com/watch?v=3jalob5SEKw" onclick="window.open(this.href);return false;
arnyekod
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: arnyekod » 2010. ápr. 16. 23:45

Tisztelt Pozsár!
Cruise
slagmester

Hozzászólás Szerző: Cruise » 2010. ápr. 16. 22:43

Barni írta:Nem vagyok szakértője a daruknak, de engem spec. érdekelne, hogy a pikulába lehet egy darut megborítani. Az emelők és létrákról tudom, hogy van egy működési tartományuk, amit túl lehet lépni a kezelő beavatkozásával, de még akkor sem éri el a borulási határt. Ha nincs letalpalva, akkor ki sem emeli a gémet. Szóval ez hogy működik daruk esetén? Kitalpalás nélkül lehet velük dolgozni?
Ezek a Faun daruk képesek kerekeken történő daruzásra is. Értelem szerűen ezt kitalpalás nélkül. Ebben az esetben a darufülkéből történik a jármű vezetése.
A leírtak az én véleményemet tükrözik, nem kapcsolhatóak és nem tükrözik sem a langlovagok.hu sem más szervezet vagy személy véleményét! További közlésükhöz nem járulok hozzá!

Cruise
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2010. ápr. 16. 22:22

Nem vagyok szakértője a daruknak, de engem spec. érdekelne, hogy a pikulába lehet egy darut megborítani. Az emelők és létrákról tudom, hogy van egy működési tartományuk, amit túl lehet lépni a kezelő beavatkozásával, de még akkor sem éri el a borulási határt. Ha nincs letalpalva, akkor ki sem emeli a gémet. Szóval ez hogy működik daruk esetén? Kitalpalás nélkül lehet velük dolgozni?
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2010. ápr. 13. 23:30

A lópikulát akartunk eltitkolni bármit is a nagybecsű sajtó elől. (Már megbocsáss... :ugyefogyott: )

A helyzet az, hogy még be sem fejeződött a mentés már volt hivatalos helyről telefonos nyilatkozat a sajtónak. (Igazgató)
A mentés befejeztével újabb hivatalos telefonos nyilatkozat a sajtónak (Parancsnok).
Másnap TV-s képanyag + nyilatkozat a sajtónak (pozsár).
újabb telefonos nyilatkozat a sajtónak (mentésszervezési oszt.vez.).

Tudom-tudom... ez mind nem elég :csendesen: . Csak győzné az ember, meg a munkájára is kell maradnia egy kis időnek... :elvarazsolt:
Handbauer Péter
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2010. ápr. 13. 23:01

Nagyon jó a meglátásod. A sajtó elől nagyon nehéz eltitkolni bármit is. És ha nem kapnak hivatalos helyről tájékoztatást, megszerzik az információt nem hivatalosan és hivatalosként tálalják. De az nem biztos, hogy a valóság, vagy nem biztos, hogy a jó (vagy a tűzoltóságnak jó) oldalról közelíti meg a témát.

De ez nem ennek a topiknak a témája. Várjuk a vizsgálat végeredményét.
Válasz küldése