* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 11:21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1270 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03. 14:23 
tűzkőről pattant

Igen, amennyiben valóban van egészségkárosító hatás. A készülék folyamatosan kommunikál a hálózattal akkor is, ha nem használod. Hasonlóan működik, mint a mobiltelefon. Ellenben elég kicsi a kimenő teljesítmény, úgyhogy a fene tudja itt mi az igazság. A tudósok is vitáznak róla....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: p210
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02. 20:14 
Szent Tömlő őrzője

faron1 írta:
Érdekes, ha meglessük a tetra.lap.hu oldalt, akkor magyar vonatkozású oldalak csak a rendszer dícséretéről szólnak.míg az ugyanilyen angol nyelvű oldalak elég sok pl. egészségügyi problémát vetnek fel.Nem furcsa?

Az egészségügyi probléma ugyanaz, mint a mobiltelefonoknál?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: p210
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02. 16:02 
csizmás kandúr

Hali!

Ha dolgoztál marossal és motorolával,akkor gondolom tudod, miről beszélek.
Arra akartam utalni, hogy a rádiófejlesztést nem feltétlenül egy új rádiórendszer megépítésével kellene megoldani.
Nembeszélve ,hogy a lentebb szóló által felvetett problémák nagyon is reálisak.

Érdekes, ha meglessük a tetra.lap.hu oldalt, akkor magyar vonatkozású oldalak csak a rendszer dícséretéről szólnak.míg az ugyanilyen angol nyelvű oldalak elég sok pl. egészségügyi problémát vetnek fel.Nem furcsa?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02. 13:16 
hamutipró

Mért?

Milyen jelentős külömbség van - használat szempontjából - a Maros D és a P210 között???

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: hmm
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02. 8:57 
csizmás kandúr

Hali!

Azért szerintem nem szabad a Maros B illetve D technikát összehasonlítási alapnak venni.Ott ahol ilyen technikát használnak, már egy Motorola P210 is nagy előrelépés lett volna.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31. 16:53 
vízpocsékoló

Rendőrként én személy szerint csak dicsérni tudom a technikát. Általában azok panaszkodnak réá, akik nem tudják használni akik megmaradtak a Maros B vagy D rádióknál.

Sok előnye van főként a közvetlen BM hívás adatlekérési lehetőség És amellett egy masszív darab is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: TETRA vs Analog
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31. 13:13 
tűzkőről pattant

A rendőröket kérdeztem..., náluk pl. az a gond az együttműködő frekivel, hogy a készülékükön nem volt szabad csatornahely a programozásához. Új készülék beszerzése pedig, régóta tiltott...... :-(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: tetra
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 30. 23:11 
hamutipró

Ha annyira akarnák a közös kommunikációt, eddig is kivitelezhető lett volna (lásd 13. csati). De NEM akarta senki ott fönt!
Most is azon vitatkoznak, hogy kinél legyen az összekapcsolás (egy csoportba rendezés) joga...
Szerintem az analóg rendszer most is teljesíti azokat a követelményeket, amire hivatott! Az EDR-es készüléket én sem tudom megfinanszírozni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: TETRA vs Analog
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 30. 14:49 
tűzkőről pattant

kb. másfél éve így láttam és ezt írtam le több helyen:

A Katasztrófavédelemnél két fő URH rendszer működik jelenleg.

1., Polgári Védelmi duplex rendszer, szelektív hívóművel, titkosítási lehetőséggel, önálló átjátszókkal. A GSM elterjedésével és divattá válásával, egyre kevesebb figyelmet s persze pénzt fordított az állam, illetve az (időközben többször átszervezett) Polgári Védelem, valamint a Tűzoltóság. Jelenleg összevont szervezetben tevékenykedünk, de a Polgári Védelem URH rendszere egységes rendszert alkot, nem keveredik a tűzoltó, vagy más érdekű forgalmazásokkal. Ezen a rendszeren tartjuk a kapcsolatot az önkormányzatoknál működő Polgári Védelmi Kirendeltségekkel, Irodákkal, Vezetési Pontokkal, nagyobb kiterjedésű katasztrófák, események beavatkozó erőivel. Szükség esetén mobil átjátszó állomás telepítésével lefedve a „fehér” területeket, pld. árvíz esetén. A rendszer képes BM, HM, Városi vonalak lekérésére, és használatára is. Véleményem szerint fenntartása, fejlesztése szükséges a különféle természeti, civilizációs, stb. katasztrófák kezelésének érdekében. Többször előfordult már, hogy a GSM és vezetékes telefon rendszer túlterhelté vált és csak a SAJÁT rendszerünk alkalmazása mentette meg a kommunikációt.

2., Tűzoltó URH nyílt simplex rendszer. Mivel nyílt rendszer ezért természetesen a frekvenciák, csatornák, hívónevek kiosztása után egyszerűen működik és egyszerűen hallgatható le a forgalom. De olcsón fenntartható, maximálisan kiszolgálja a felhasználókat. A megyei ügyeletek ezen tartják a kapcsolatot a területi tűzoltóságokkal (Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság, Önkéntes Tűzoltóság, Önkéntes Tűzoltó Egyesület, Létesítményi Tűzoltóság). Ebből is látszik, hogy nem tartozik az állam által fenntartott szervezetek közé a területi tűzoltóságok jó része. Abban a pillanatban, hogy nem központilag biztosított eszközökkel, ráadásul fizetett szolgáltatásokkal akarják megvalósítani az EDR -t, nem lesz, aki kifizesse és használja. Ahol jelenleg rádió van, (híradó ügyeletek stabil rádiói, vonuló szerek mobil rádiói, beavatkozó állomány kézi rádiói) mindenhol biztosítani kell az új eszközből, de ezt az országos szervezet, a megyék, az önkormányzatok, az egyesületek nem képesek finanszírozni. Ezt ki is nyilvánították. Legújabb információim szerint 2005. szeptemberben hirdetik ki az EDR pályázat győztesét és 2007-ben (?) működne valamilyen szinten. Az EDR kiépítése a jelenlegi rendszerünk felhasználható elemeire épülne, a régi megszűnésével (frekvencia engedélyek visszavonásával) egyidejűleg. Jelenleg úgy látom, ez káoszhoz vezethet….

Megyei és országos szinten sok olyan rádiónk van, amely képes használni a Polgári Védelmi, Tűzoltó és Katasztrófavédelmi együttműködő frekvenciákat. Ebben csak az a probléma, hogy pld. a rendőrség végrehajtó állományánál sok esetben elavult kézi és mobil rádiók vannak és nincs hely az együttműködő csatorna felprogramozására. További kétségem az, hogy egy területi szervezetnek, illetve a beavatkozónak miért lenne szüksége a digitális rendszer igénybevételére ilyen áron? /Tudomásom szerint cca. egy kézi EDR rádió ára 500000HUF./ Évek óta tiltott a korszerűbb rádiók beszerzése a TETRA, majd EDR bevezetése indokával, ami a fentiek figyelembe vétele után, szerintem nem logikus, mert más jellegű rendszerekről van szó és közben romlik a jelenleginek az alkalmazási készenléte. Nem szabad a régit megszüntetni (még sokáig), az újat pedig lassan,(„csapatpróbára” bocsátva) a részleteket tisztázva és ingyenesen kell biztosítani a közbiztonságot, kárelhárítást, veszélyhelyzet kezelést, stb. végző szervezetek számára. Végeredményben nem utasítom el az új rendszer létrejöttét, de csak a legalsó felhasználói szintekig kimunkált, kipróbált elvi és gyakorlati alapokon, valamint nem haszonelvű módon látom megvalósíthatónak. A civil felhasználása más kérdés, akár lehet valamilyen szinten haszonelvű is, de ez már nem az Én területem…..

Nos... most, 2006.10.30-án nem sok mindenben látom másképp a helyzetet. Nálunk bekötötték az ügyeletre a "DWS"-eket (botrányos dzsumbuly módjára, amit hiába kifogásoltam), nem vagyok elájulva a kezelhetőségtől és a hangminőségtől sem. Ennél nagyobb gondnak látom, hogy a "Matáv D-kábelt" használja a rendszer. Ez elhanyagolt, mert évek óta nincs karbantartva és mivel az állam nem fizet szolgáltatási díjat a folyamatos fentartásra, ezért sok embert szélnek eresztett a "Matáv" és esetileg toldozzák. Ha valahol pl. csak polaritást cserélnek ugorhat az ök. , lásd pl. a BM vonalak megbízhatatlanságát. Utóbbi időkben kb. 2-3 havonta eltűnik az összes (5db) BM vonalunk. Nem gond, egy két nap múlva újra van :-(( .
Pest Megyében nincs semmilyen (PV-TŰ) TETRA rádió telepítve, ezért nem kommunikálunk senkivel. Ha lesz, akkor lesz bajom igazán...
csak néhány említést érdemlő:

- érdekes lesz felprogramozni 4-500 rádiót
- mennyi bajunk lesz a prioritási tényezővel
- mennyi csoportot hozzunk létre? Ugyanis a nagykőrösi utolsó főcsővezetőt is hallani fogja mindenki a megye tulsó felén, ha egy csoportban vannak.... a jelenlegi analog URH úgymond "önmagát korlátozza"
- ha sok a csoport, akkor a tűzoltó állandóan rákényszerül a tekergetésre
- mennyire bírják ezek a készülékek a durva helyszíneket és bánásmódot
- tudtommal nem adnak tartalék akkumulátort a kézi készülékhez
- ha nem éri el a készülék a bázisállomást, akkor a nagyon kis kimenő teljesítmény miatt DMO-ban igen korlátozottan lesz használható (vs FTH 2010 kb. 20-25km hatótáv 5/5-el)
- hogyan fogunk rádiózni az önkéntes és létesítményi tűzoltóságokkal? Nem gondolhatja senki komolyan, hogy pl. Százhalombattán , ha valami történik, akkor nem tudok független rendszeren beszélni a FER -el!
- ki fizeti a költségeket? Erre Pest Megyében nem képesek a szervezetek.

van még gond, de ennyire sem tudtak válaszolni az illetékesek... nem kifogásokat keresek, de ezek problémák és még nem is használjuk a rendszert.
Sziasztok

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: kérdés
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02. 9:51 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

"Megmaradt a trükközés"

"(Egyébként, mint azt az augusztus 20-i vihar és a zavargások mutatták, tudja: a Budapesten már működő rendszer jól vizsgázott.) "

Ha ez a jól vizsgázott, akkor milyen ha megbukik?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Népszabadság
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02. 9:20 
Szerkesztő

Megmaradt a trükközés

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: TETRA a REBISZ-nél?
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 23. 16:38 
pernyekergető

Jól láttam a TV-ben, hogy a zavargások alatt a REBISZ már az új rendszert használta a kommunikációra?
Ha így történt, akkor tud valaki közelebbit a gyakorlati tapasztalatokról?

Ehhez tartozó link:
http://index.hu/tech/mobil/telrend06092/

Üdv,

Vp709

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Tetra
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 16. 4:56 
tűzkőről pattant

Nagyon sok rendőr panaszkodik , hogy semire se jó ez a rendszer, és állítolag felső szimten is felvetődőtt a kérdés , hogy lehet nem fogja beválltaní a hozzá füzött reményeket. Mi mentősök biztosan tartunk tölle. :-x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: edéer
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 15. 11:15 
hamutipró

Még ha az ÖTE meg is kapja a rádiót, kivel beszél vele? A HÖT-ön EDR lesz!
Idézet:
akkor csak a frekvencia használatra kell ismét engedélyt kérni
De az NHH a régi engedélyt visszavonja és újat meg nem ad. Sztem...
Egyébként a frekvenciahasználati engedély tulajdonosa az OKF. Szerinted melyik irányba tart?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 15. 10:54 
hamutipró

Idézet:
máp írta:
De én a régi rendszert tartaléknak tényleg meghagynám.

A régi rádiókat nem lehet majd használni, mert megszüntetik a frekvencia használatát (nem lesz rá engedély), nem fognak üzemelni az átjátszók. Ez állítólag jogharmonizáció. A 150-160 MHz-es tartományban nem lehet majd rádiózni.

Ez igaz, de attól még a rádiókat és az átjátszókat is meg lehet(ne) tartani,és ha netán az illetékesek rájönnek hogy mégis jó az az analóg
átvitel akkor csak a frekvencia használatra kell ismét engedélyt kérni.
Kivéve ha tényleg szétosztják a rádiókat az ÖTÉ-k között,mer akkor nem lesz mit újra rendszerbe állítani.....

Apropó az ÖTÉ-k a frissen kapott rádiókkal hol fognak forgalmazni,ha megszüntetik a frekit?????? :-k

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 15. 8:50 
hamutipró

máp írta:
De én a régi rendszert tartaléknak tényleg meghagynám.

A régi rádiókat nem lehet majd használni, mert megszüntetik a frekvencia használatát (nem lesz rá engedély), nem fognak üzemelni az átjátszók. Ez állítólag jogharmonizáció. A 150-160 MHz-es tartományban nem lehet majd rádiózni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 14. 22:03 
vízpocsékoló

Tegnap egyik kiemelt káresetnél az első tíz percben nem volt a rendőröknek rádiókapcsolatuk. Ha már a tűzoltók is az EDR-t használták volna, "érdekes" eredménnyel zárul a mentés! :-x :-x :-x :-x :-x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 11. 11:21 
tömlőszállító

Nálunk - mentőknél - újra felmerült, hogy alapból lesz benne GPS. Valamit tudtok esetleg a dologról?

Amúgy a mentők háza táján az állomásokon már van rádió, lassan tényleg közeledik a dolog. De én a régi rendszert tartaléknak tényleg meghagynám.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 21. 21:35 

Ubi!
Te tudsz valamit vagy csak leporoltad a mama kristáygömblyét? :-P

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: viharkárok
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 21. 15:05 

http://www.langlovagok.hu/forum/viewtopic.php?t=290

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: EDRavagyanagycumi...
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 21. 11:57 

Ilyen nem fordulhat elő, ismét megerősítik majd. Sőt már fogalmazzák azokat a kiáltványokat, ami azt hirdeti milyen jól vizsgázott a rendszer.
De csak idő kérdése mikor lesz ebből is 4-6-os villamos.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 21. 1:01 

A Vodafone hálózat egy része ugy tünik, kissé leamortizálódott Budapesten az este folyamán. De mi van az EDR cimű rendszerrel? Mi van, ha az jár igy egy kiadósabb vihar esetén? És tegyük fel, már nincs meg a régi technika? Ugy mondták, ez nem fordulhat elő ugyi... de ha mégis? Akkor lehet azt mondani, hogy ez a szopás magasiskolája? Mert azé kiváncsi lennék... lehet hogy nem kellene?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 17. 23:45 
szikracsapkodó

[quote="darti"]Amit számítógép vezérel, és vagy a neten, vagy az éterben kering, az biztosan feltörhető, és hallgatható.
Nehezebb, és nem mindenki tudja majd megoldani
de semmi sem lehetetlen.

ez az én véleményem.[/quote]

Ez így van. Akármelyik gengszter megoldja. Viszont a Tetra alkalmas arra, hogy akiknek igazán együtt kellene működniük, soha többé ne hallhassák egymást. Ez már Európa?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Tetraez+az
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 19. 12:11 
csizmás kandúr

Ahoj!
Elolvastam a cikket amit az uborka belinkelt.
Az,hogy a készenléti szerveknek nincsen országos rádióhálózata,szemenszedett hazugság!!!!!!A mentőknek van ilyen rendszere,a rendőröknek is van és a katasztrófavédelemnek is van.Azthittem,a TETRA szabvány és nincs belőle többféle.

Még mindíg azt kérdezem:mikor áll elő olyan eset,hogy mondjuk a mentőknek egy hálóban kell lennie a rendőrökkel?Szerintem sohasem.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: EDR
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 18. 23:03 

http://index.hu/tech/biztonsag/tetr6282/

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1270 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]