* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 17. 21:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1270 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: ..
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 23. 8:39 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Imi !

„1. milyen rádiókat fognak használni? Van erre már elképzelés, terv?”

Már rég megvásároltak 14000 db készüléket. Egy-két hónap és kiírják a újabb 28 ezerre (lehet nem pontos a szám) a pályázatot.

„ 4, nem lett volna egyszerűbb egy olyan rendszert összehozni, ahol a meglévő túlnyomóan simplex rádiókat korszerűbbre cserélik, és csak szervezetek, és megyék közötti kapcsolatokat oldották volna meg az új rendszerrel? Úgy gondolom technikailag megoldható lenne az analóg, és a digitális kommunikáció összekapcsolása nagy távolságokra. „

Szerintem is jobb megoldás lett volna. :shock:

„5, Bevallom én ezt eddig nem tudtam, hogy a készenléti egységek egymással közvetlenül csak igen nehezen tudnak kommunikálni. Hiszen a legtöbb rádióban ezt a funkciót meg lehetne oldani, vagy ha minden rádión nem is lenne célszerű, de a vezetőknél nem ártana.”

Itt nem az volt a probléma, hogy nem tudnak, inkább nem akarnak. Az én váram irányítási elv érvényesül. Ezeket nem a feladat megoldása érdekli, csak a hatalom. Mindegyik a saját szemétdombján a főkakas. Még szervezeteken belül is az állandó hatalmi harc megy.

„valaki nagyon jól jár”
Na de Imre! :-D Ilyet feltételezni B.F. és népizenekaráról! Soha egy fillért nem vennének ki a kasszából! Ezek talpig becsületes emberek. :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 23. 1:36 
szikracsapkodó

Sziasztok!

Én nem vagyomk tagja semmilyen készenléti szervezetnek, de érdeklődési körömben benne van a rádiózás.
Régóta figyelem a trönkölt rádiókkal történő adatátvitelt, és még sosem nyerte meg a tetszésemet.
Igazából a mai napig nem értem hogy miért nem lenne egyszerűbb és olcsóbb a régi URH készülékeket egy újabb, korszerűbbre cserélni.

Több dolog is nagyon furcsa lesz a TETRA bevezetésével.
1. milyen rádiókat fognak használni? Van erre már elképzelés, terv?
2. ha jól láttam a kézi rádiók ezek után nem sokkal fognal eltérni egy hagyományos mobiltelefontól. Tudodd ezzel valaki már érthetően, hangosan komunikálni? Teszem fel ezekben nincsen valami hatalmas nagy hangszóró pl.
3, az adatkapcsolathoz nem értek. Eddig is több féle adatátvitel létezett a kölönböző szervezetek között. Volatk akik átjátszókat használnak, vannak akik nem, és bizony a trönkölt rádiók is előfordulnak. Már ez is egyfajta zavar keltett, hiszen egy járőrautóba akár 2-3 rádió is beszerelésre került felhasználástól függően. ( jó mondjuk okés, ez kellett a titkosítás miatt)
4, nem lett volna egyszerűbb egy olyan rendszert összehozni, ahol a meglévő túlnyomóan simplex rádiókat korszerúbbre cserélik, és csak szervezetek, és megyék közötti kapcsolatokat oldották volna meg az új rendszerrel? Úgy gondolom technikailag megoldható lenne az analóg, és a digitális komunikáció összekapcsolása nagy távolságokra.

5, Bevallom én ezt eddig nem tudtam, hogy a készenléti egységek egymással közvetlenül csak igen nehezen tudnak komunikálni. Hiszen a legtöbb rádióban ezt a funkciót meg lehetne oldani, vagy ha minden rádión nem is lenne célszerű, de a vezetőknél nem ártana.

Hát így látom én ezt most:

Káosz, pénzkidobás, és valaki nagyon jól jár. A régi rádiókat, antennákat, szerelékeket bedobják a raktárba porosodni miközben az embereknek a nyála csorogna érte, de nem - eladni nem lehet.
Hát ezek után kiváncsi leszek hogy miként fog működni bármi is, és megpróbálom majd figyelemmel kísérni.

Imi voltam

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 08. 20:53 
lángterelgető

Elég érdekes cikk jelent meg a "papíron már működő" redszerről a Tűzvonalban 37. számában! :???:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 24. 8:34 

"Ki fogja finanszírozni a készenléti szolgálatok készülék beszerzéseit?! "

A kormány költségvetésből finanszírozza az első 14000 db-t. Nyilatkozatokból az derül ki, hogy majd csak 2007. februártól fizeti. Évi 9,325 milliárd 10 éven keresztül +ÁFA (ez nem csak a készülékek)
Második körben még nem tudom mi lesz. De van egy olyan érzésem ezt az üzletet nem fogják kihagyni.

http://www.tetra.lap.hu/

http://www.tetrascanner.com

http://www.tetraforum.hu/aktualis.htm

http://www.ihm.gov.hu/data/16372/edr_ko ... nzatok.pdf

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: eccerű kérdés
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 24. 7:31 
slagmester

Hahó mindenki!

Jó szokásomhoz híven kérdeznék. ;-)

Ki fogja finanszírozni a készenléti szolgálatok készülék beszerzéseit?!

(Súgjatok már, hogy hol lehet értelmes dolgoknak a TETRA-val kapcsolatban utána olvasni!)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 05. 15:03 

Működik?!
http://www.mobilport.hu/?r=6422

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 04. 12:17 
hamutipró

Kaptam egy új évi üzenetet anno...így szól:

"Adassék neked annyi lelki erő, hogy mindazt elfogadd, amin változtatni nem tudsz és mindazt megváltoztasd, amire képes vagy;bölcsességet ahhoz, hogy ezek között el ne tévedj!"
Kinek milyen lehetősége adatik.
Ha jól emlékszem a WTC "balhénál" ez a rendszer omlott össze és szedték elő a tüzik a régit.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 04. 9:27 
Szent Tömlő őrzője

Április 5-ről szóljon az ének!

Én már nagyon várom a budapesti átadást, mert rögtön át is tudnak állni erre a csúcsszuper kommunikációs rendszerre az árvízi védekezésnél.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 30. 15:14 

"A 94 százalékos lakossági lefedettséget biztosító országos rendszer..."

Ettől még nagy "rések" lehetnek benne. (pl. hortobágy,nagy terület,kis lakosság) :sad:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 30. 14:20 

Kérdés, a régi azért marad egyenlőre a fecsiken tarcsiba, vagy egyből leveszik, és csak az új lesz?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 30. 14:02 
csizmás kandúr

Kozma azt is hozzáfüzhette volna hogy ez a 22. század teknologiája ezért aztán nem biztos a mostani müködése, szerinte. :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 30. 11:39 
hamutipró

„Kozma hozzátette: ha a rendszer a hejcei légikatasztrófa idején már működött volna, biztosíthatta volna a mentésben közreműködők közötti kommunikációt ott is, ahol azt a GSM-technológia és a földrajzi környezet nem tette lehetővé.”

Gondolom Kozma úr ott volt a helyszínen és személyesen tapasztalta a
mentésben résztvevő szervek között fellépő kommunikációs nehézségeket....
:-x :-x :-x :-x

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 30. 9:17 
Szent Tömlő őrzője

A tetra készülékek bázis állomás (rádiótelefon rendszer) nélkül is tudnak egymással - a hatósugáron belül - kommunikálni. Ez ugyanaz, mint az URH. Ebből adódóan pl. egy völgyben egymást "látják", de bázis nélkül a külvilágtól el vannak vágva.
Kicsit túlzásnak tartom Kozma úr kijelentését. S ott van még a szervenként más hívóazonosítás és rádióforgalom szabályozás.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 30. 8:33 

ekkora lefedetsége lesz?! nem lesz nagyon gagyi? rögtön a müködés megkezdése után már 100%-os lesz a rendszer? ha a mohácsi vész idején müködött, akkor ki lett volna a győztes?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: GSM-technológia és Tetra
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 29. 17:50 

„Kozma hozzátette: ha a rendszer a hejcei légikatasztrófa idején már működött volna, biztosíthatta volna a mentésben közreműködők közötti kommunikációt ott is, ahol azt a GSM-technológia és a földrajzi környezet nem tette lehetővé.”

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 29. 15:02 

Április 5-én adja át a budapesti készenléti szerveknek...
http://www.napi.hu/default.asp?cCenter= ... ce=parnews

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 07. 14:08 
hamutipró

Nagyon jóóóó!
Az elméleti sík igen, de mi van a gyakorlattal?
Azt hittem hogy jókat tudok hozzáírni de ismételten csak több a kétely bennem, mint a pozitív meggyőződés. Tiszta -negatív leszek ha így folytatom..
Nagyon jó, mert talán tudok a társszervekkel kommunikálni romok között, pincében, alagútban hegyen és völgyön át.
Jó, mert tudok azonnal üzenetet küldeni beszéd közben is, segélyhívást produkálhatok, megtudhatják a pontos helyzetemet és hollétemet ami ugye a GPS miatt nagyon-nagyon jó (képzeljük csak el a lezuhant repülőgépet amihez a többi csapatot kellene navigálni, amikor azt sem tudom hogy Én hol vagyok).
Azért is jó mert ha kell össze tudnak kötni egy kárhelyen lévő összes készüléket, jó mert tudok a készülékemen adatokat küldeni és lekérdezni!
Talán ennyi..
2005 ös Korm. határozat alapján ezt a rendszert kell használnunk! Az OKF kapott 2007.ig haladékot a TETRA akarom mondani EDR rendszerre történő áttérésre.
Tehát le kell cserélni az összes stabil és mobil URH készüléket (talán a kárhely rádiókat még nem) hiszen a frekvencia használati engedélyünk vissza lesz vonva, az átjátszó állomások meg lesznek szüntetve!
Néhány gondolat. Mivel nem kis pénz szükségeltetik az áttéréshez és ugye az önkormányzati tűzoltóságoknak erre nem lesz anyagi ingerenciája, központilag állják-e a terheket?
Hogyan fogunk kommunikálni a "segítségünkre" jövő önkéntesekkel?
(nagy részük az elmúlt évben szerezte meg a korszerűbb MOTOROLLA v. YAESU URH rádióit)
Mikorra egységesítik a rendszert, ha a mentőszolgálatoknak arra nincs pénze hogy ADSL internet vonalat köttessenek be egy-egy állomásra?
Valahogy nincs jó előérzetem..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 07. 13:10 
Szerkesztő

Épül a budapesati EDR-hálózat

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 24. 14:46 
Szerkesztő

EDR és a trönkölt rendszerek

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 24. 6:48 
Szent Tömlő őrzője

"TETRA a jövő"

Látom a jövőt! A Soproni kollégával ha kell, hanem tudok majd kommunikálni, a tőlem 5 méterre állóval csak analóg (kiabálás) módon. :lol:

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1270 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]