* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. dec. 14. 0:21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1270 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22. 23:44 
szikracsapkodó

osszekoto1 - Kifejtenéd kicsit érthetőbben, kevésbé kétértelműen hogy mire is gondolsz ?
Dzsonszi - Ez nem ismeretlen jelenség nálunk sem. :-) Csak itt már nehezebb tagadni, pl. mert a diszpécsereken simán látni hogy az adott készülék be van-e kapcsolva, melyik csatornán áll, és esetleg nem trécsel-e egyéniben. :-) Sőt, ha egyszer befejezik aa AVL fejlesztését akkor a GPS vevővel szerelt rádiók pontos pozíciója is követhető lesz ( most még csak annyi látszik, hogy melyik bázisállomásra van bejelentkezve ). Hogy ennek sok helyen nem örülnek, az sejthető, a kummantás is követhető lesz. :-) Na persze a GPS műholdak jelei sem mennek át mindenen. :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22. 11:15 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

"Mindenesetre azt ki kell jelentsem hogy a hálózat nem vált használhatatlanná, nem volt olyan hogy akár 1 percig ne tudtunk volna rádiózni"

Véleményem:
:-D :-D :-D

"én biztos vagyok benne hogy itt is azok köpködnek a legjobban a Tetrára akik még csak filmen látták"

Filmen sem!
Mi egyszerű, nagyon hüyle gyerekek vagyunk. Csak ugatunk, még soha nem láttunk rádiót! :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22. 9:35 
vízpocsékoló

Heló Urak! Még új vagyok itt.
Hát igen, megpróbálják azért mindíg valamire rákenni a dolgot. Ugyanez volt az áramszolgáltatónál is, ha hibára akarták küldeni a szerelőt, miközben magándolga volt, mindíg elromlott az URH. Az hogy az adást vette-e, nem volt nyugtázva, illetve mindíg elkapcsolta egy olyan csatornára ahol nem lehetett elérni. Mostanra viszont bevezették az FSMS-t (lapos főnök), itt írásban kapják meg az utasítást, és adott időn belül el kell végezni a feladatot. A komunikáció pedig mindkét irányba nyugtázva és logolva van. Érdekes, azóta nincs annyi panasz a rádiókra, igaz gyakran annyit mondanak csak bele hogy hívj fel mobilon.
Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21. 21:04 
szikracsapkodó

Valóban korai még temetni a Tetrát, bár azért fontos lesz hogy a BM kemény legyen a szolgáltatóval. Amit írok azt én tapasztaltam, nem hallomásból szedett információ.
Az MTV ostromnál a fő problémát nem a Tetra léte vagy hiánya okozta ( bár nyilvánvaló hogy amíg a világon nem csak 1 rendszer lesz addig a különböző rendszerek felhasználói nem mindig tudnak majd egymással kommunikálni ), hanem az az elképesztő felkészületlenség ami tapasztalható volt a Rendőrség oldalán. Meglátásom szerint fejetlenség volt. Viszont a Tetra rendszer egyáltalán nem volt leterhelt, nem voltak problémák. Persze ez nem hivatalos vélemény. :-)
Nem így 23.-án, amikor rengeteg delegáció mozgott a városban, és ráadásul ugye az utcán is ment a harc. Nagyon nagy terhelést kapott a rendszer, és eléggé kis területen, szinte a teljes forgalom 3-4 bázisállomáson folyt ! Ebből tényleg voltak kommunikációs problémák, de azért nem volt használhatatlan. A rengeteg egyéni hívás komoly problémát okozott, a statisztikák szerint a forgalom kb. 70%-a egyéni ( értsd telefon-szerű ) hívás volt ! A hálózatot azóta is folyamatosan javítgatják, és még mindig tapasztalhatóak néha érdekes anomáliák. 23.-a után még hetekig észlelhető volt hogy a hálózat nem üzemel úgy mint előtte. Mindenesetre azt ki kell jelentsem hogy a hálózat nem vált használhatatlanná, nem volt olyan hogy akár 1 percig ne tudtunk volna rádiózni. Az együttműködés miatt sem kell aggódni, a gyakorlat szerint ez üzemel, mikor szükségünk volt rá akkor a BRFK-s rádió 1 percen belül tudott forgalmazni a Rebisz csatornáján, és viszont. A tüzoltóság ügyeletével is Tetrán tartottuk a kapcsolatot, azzal sem volt gond egy percig sem. Szóval korai ezt még temetni.
A többi készüléket be fogják szerezni, nem biztos hogy mind ilyen lesz, több gyártó készülékei szerepelnek az ajánlatok között. Biztosan van olyan készülék ami jobban megfelelne a Tűzoltóknak mint ez a Nokia, bár ez is sokat bír.
Kíváncsi leszek hogy ha minden szerv a terv szerint használni kezdi a hálózatot akkor mi lesz a helyzet, én biztos vagyok benne hogy itt is azok köpködnek a legjobban a Tetrára akik még csak filmen látták. Én is sokáig javítgattam az MRKB-t, nosztalgiával gondolok rá, de eszembe nem jutna a Tetra után visszaállítani azt, vagy az analóg rádiókat. Minden rendszernek vannak gyenge pontjai, és ezért fontos hogy a BM kemény legyen, és igenis ahol a forgalom indokolja ott verje ki a szolgáltatóból a nagyobb kapacitású bázisállomásokat, és ahol nincs rendes lefedettség ott addig verje az asztalt amíg meg nem csinálják, stb. stb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21. 20:10 
tömlőszállító

Magyarországon már akkor megbukik minden ötlet , ha koppintjuk valami "nagyhatalomról"....
Kíváncsi vagyok nállunk(vasút) hogyan fog meghalni a GSM-R rendszer.....
A Jó öreg motorolák még mindíg bírják a strapát, igaz gyakrabban kéne szervizelni, de majd rájönnek ha akkora baleset lesz, amihez majd jöhettek Ti mélyen tisztelt tűzoltók , kipróbálni a tetrát.
Drága állami vezetőknek észre kéne venni, hogy nem a drágább a jobb, hanem a MAGYAR a legjobb :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21. 16:30 

A pontosság kedvéért - még a temetés előtt:

"Az országos főkapitány szerint az is probléma volt, hogy a különböző egységek nem tudtak egymással hatékonyan kommunikálni. Az események kiterjedtsége miatt több szervezet állományát kellett azonos időben alkalmazni, így olyanok működtek együtt, akiknek korábban nem volt lehetőségük az együttes gyakorlatozásra.

Kiemelte: az EDR-rendszerű rádiókat először a fővárosban és néhány megyében vezették be, a teljes állomány ellátása ezzel a készülékkel csak 2008 első negyedévére várható. Így fordulhatott elő, hogy a vidéki csapatszolgálati századok a hagyományos, a fővárosi egységek viszont az EDR-rádiót használtak, ami a kapcsolattartási problémákhoz vezetett. A rendőrségen belül kialakított koordinációs rendszer kisebb egységek együttműködésére alakult ki, most váratlanul több szervezet nagyon nagy létszámú állományát kellett koordinálni, és ennek technikai feltételei nem biztosítottak a rendőrségen - tette hozzá."

http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=150568&fr=hk

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21. 15:10 
Szent Tömlő őrzője

"Temetkezési vállalat"

Morbid ötlet, de nagyon találó. Ott ugyanis remélhetőleg már nem hal bele senki, ellenben ez a veszély megvan, ha a mentők, tűzoltók ezt fogják használni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21. 15:04 
lángterelgető

osszekoto1 írta:
Harley írta:
A székházas jelentés, ha egy mondat erejéig is, de kimondja, az EDR megbukott:

"A rádióháló több alkalommal túlterhelt volt, ezért a közlések sok esetben az érintettekhez nem jutottak el. "

Ne de kérem! Ilyet mondani! :-D :-D :-D

Az EDR nem most bukott meg!
Ezt "HalvaSzületettÖtletnek" mondják! :-D

Na! léccci! léccci! Vegyünk még 28ezer darabot!

Azért kidobni nem kell!
A következő felhasználóknak ajánlom!
-Közterület-felügyelet
-Közlekedési Főfelügyelet
-Autópálya Mérnökségek
-Temetkezési Vállalatok
-Vízügyi terület
-BKV VOLÁN és városok tömegközlekedését segíthetné
-Rendvédelem esetén a mint kormányzati (fedett) rádiótelefon.
-Katasztrófavédelem "nem minősített esetben" rádiótelefonként.

Hol nem?
-Mentőszolgálat
-Tűzoltóság
-Katasztrófavédelem
-Rendőrség bizonyos szituációkban.

Szerintem jó ötlet!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21. 15:01 

Harley írta:

"A rádióháló több alkalommal túlterhelt volt, ezért a közlések sok esetben az érintettekhez nem jutottak el. "

Ne de kérem! Ilyet mondani! :-D :-D :-D

Az EDR nem most bukott meg!
Ezt "HalvaSzületettÖtletnek" mondják! :-D

Na! léccci! léccci! Vegyünk még 28ezer darabot!

Azért kidobni nem kell!
A következő felhasználóknak ajánlom!
-Közterület-felügyelet
-Közlekedési Főfelügyelet
-Autópálya Mérnökségek
-Temetkezési Vállalatok
-Vízügyi terület
-BKV VOLÁN és városok tömegközlekedését segíthetné
-Rendvédelem esetén a mint kormányzati (fedett) rádiótelefon.
-Katasztrófavédelem "nem minősített esetben" rádiótelefonként.

Hol nem?
-Mentőszolgálat
-Tűzoltóság
-Katasztrófavédelem
-Rendőrség bizonyos szituációkban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20. 22:25 
Szent Tömlő őrzője

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: érdekesség
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13. 23:34 
tűzkőről pattant

egy kicsit adjunk az érdekességeknek is....

A végtelenségig elhanyagolt Polgári Védelmi analóg URH rendszerrel a mai napig meg lehet tenni pl. azt, hogy Szabolcs Sz.B. megyéből kézi rádión keresztül Budapesten a főnököm vezetékes alközponti mellékén jelentek. Ez fordítva is lehetséges.......a főnököm az asztaláról felhív rádión.
Minden megyében vezetékes vonal van biztosítva az ügyeleti rádiókra, rádióközpontokra, amit jogosultság esetén lekérhetek. A TETRA-soknak említettük s elkerekedett a szemük, nem tudták.....
Biztosan egyszer jó lesz az új rendszer, de ezt sem használtuk ki teljesen és már min. egy évtizede hanyagolják a hálót. A készülékek szintjén is hihetetlen fejlődés volt (akár említve a hosszúhullámú rádiókat is) és nem lett alkalmazva nálunk. S ne felejtsük el: ezek nem virtuális rádiók, bizony fizikailag is kint vannak az éterben.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13. 22:26 

"a roham /mentő/ kocsiból tudtam a Markó utcával simán forgalmazní"

A jó öreg gerinc-csatornák! :-D :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Tetra.
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13. 19:07 
tűzkőről pattant

Nagy figyelemmel olvasom a mai hozzászólásokat, és elmesélném a mai élményemet.
Nevezzük úgy hogy egy Urat kellett ma Szegedi Csillagba vinnünk rendőri kisérettel, én a roham /mentő/ kocsiból tudtam a Markó utcával simán forgalmazní, a rendőr kollégák a Tetrával még a Szegedi kapitányságot sem hallották, nem , hogy Budapestet.

Hát ennyi az beszámolom.

Egy mentös. további kellemes estét mindenkinek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13. 17:42 

"a tetra rendszert zavarják akkor ahoz egy kicsit kölcségesebb beruházás szükséges nem csak egy egyszerű URH amit már most is kapsz."

Látom nem a rádiós szakterületen ténykedsz, mert akkor ebben sem lennél ennyire bizos!

Gondolj bele, ha szinte nulla forintból ilyen hagyományos rendszert tudtunk biztosítani a felhasználóknak, akkor milyet tudnánk közel 100 milliárdból. És ott nem kellene félni a „hálózat kimaradástól.”

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13. 16:51 
vízpocsékoló

Igazad van, sok mindenben, de akkor a hagyományos rádiókat kellett volna cserélni. Valamint a freki kínálatot bővíteni. Azt tudom, hogy minden rádióadás zavarható, meg azt is ha a tetra rendszert zavarják akkor ahoz egy kicsit kölcségesebb beruházás szükséges nem csak egy egyszerű URH amit már most is kapsz. akinek érdeke lessz zavarni az úgy is fogja bár nem igazán a bűnözők zavarták eddig sem az adást. A kapitánysági ügyeletek egy átjátszó állomáson át hallotta a járőrt de a két járőr nem hallotta egymást.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13. 10:14 

"nehezebben tudja zavarni"

Az a baj, hogy csak szerinted!
Ennek a rendszernek a zavarása is nagyon egyszerű, csak míg a réginél rögtön észreveszed a problémát, itt felteszed a kérdést „miért nincs térerő.” És ami a legrosszabb bemérni sem lehet oly egyszerűen. Hogy miért? Azt nem árulom el, legyen Házi Feladat.
Sajnos már nem kell sokat várni, kapható lesz a piacon ilyen kütyü. (igen sajnálom, rend és rendőrség párti vagyok)

Igen ennek a rendszernek nagy előnye, hogy nagytávolságból is mindenki TISZTÁN (elég rossz amúgy a hangminőség) forgalmaz. De lesznek (már voltak) meglepetések, amikor látod a kollegát, de beszélni nem tudsz vele. DMO? SZIGET? Ezek csak papíron megoldások!

Ma kaptam Kanadából pár fotót! Abban a „szegény” országban még hagyományos rendszerrel rádióznak a tűzoltók. Miért is???
Azt meg, hogy milye jó ez az egész, attól a ker. kapitánytól kérdezzük meg, aki csapatával legalább 30 percig élvezte, a van térerő nincs térerő játékot. Csak egy rendezvénybiztosítás volt a feladata. Senki nem halt meg, senkinek nem lett baja.

Van aki azt híreszteli, hogy augusztus 20-án minden hagyományos rendszer feéborult, de az EDR bírta. Ekkorát hazudni! Akik mentésben részt vettek tudják az igazságot, csak az Ő hangjuk nem hallatszik az égig.
„Írásomat” egy közmondással zárnám….
„A pénz beszél, a kutya meg ugat!”

Vau! vau!
avagy leragadtam a MAROS-B korszaknál! :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13. 9:36 
Szent Tömlő őrzője

maresano írta:
A két járőr nem azért nem tudott beszélni egymással mert nem tudott csatornát váltani, hanem mert nem volt rá lehetőség technikailag, mert jó esetben a0,5 Watttal házak között csak 3-4 utcányi távolságra tudtál elbeszélni kézi rádióval a gépkocsikon lévővel sem sokkal többet.

0,5 Watt? Nem is tudtam, hogy PMR-t használnak a rendőrök.

A járőrök közti forgalmazás kerületen belül sem valósul meg mindenhol, ehhez nem kell kerülethatár, és ez nem az URH gyengesége miatt van, hanem azokon a kapitányságokon ezt így oldották meg (ha jobban belegondolnál abba, amit írtál, rájönnél, hogy akkor az egy-két kilométerre lévő ügyelet se hallana téged). Egyébként ezekben a kerületekben az ügyelet közvetítésével egymástól távolabbra eső rendőrök is tudnak kommunikálni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13. 9:27 
vízpocsékoló

A két járőr nem azért nem tudott beszélni egymással mert nem tudott csatornát váltani, hanem mert nem volt rá lehetőség technikailag, mert jó esetben a0,5 Watttal házak között csak 3-4 utcányi távolságra tudtál elbeszélni kézi rádióval a gépkocsikon lévővel sem sokkal többet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13. 9:25 
vízpocsékoló

Nézd nálunk a kerületben mielőtt bejött a tetra csak Maros D volt a maga kis 8 csatornájával. illetve volt 4 db. Yaesu 12 csatornával programozva.

ezekkel még egymás között is nehezen ment a kommunikáció.

Azt aláírom, hogy olcsóbban is meg lehetett volna oldani az egéstzet, de mi apéldául amikor jobb volt az idő akkor hallgattuk a fővárosbban az ukrán taxisok rádiózását, a kerületi csatornán, és nem tudtunk kommunikálni tőlük. Volt egy pár civil örült akki szándékosan rányomott a forgalmazásra így megint csak nem tudtunk rádiózni. Volt olyan hogy 4 kerület volt egyszerre egy csatornára kiosztva + ebből 2 helyen mérkőzés biztosítás. gondolhatod ott mi volt akkor.
Még járőr koromban előfordult több esetben, hogy műszaki mentéshez a saját rádiómon navigáltam a tűzoltókat és a mentőket. csak azért mert tudtam, hogy hol és milyen csatornán forgalmaznak,. Ja és olyan volt a rádióm ami ezt meg is tudta valósítani.

Nekem az eddigi tapasztalatom csak pozitív volt a Tetrával kapcsolatban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11. 22:25 
Szent Tömlő őrzője

maresano írta:
két járőr a kerületet nem tudta átbeszélni. Mivel a két rádió csak simplex összeköttetésben volt egymással. Ez a tetránál lényegesen jobban megoldható. több szerv is tud kommunikálni egymással.

Ja, ha nem tudja, hogyan kell csatornát váltani, akkor a Tetrával se fog sokra menni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: hmm
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11. 22:17 
csizmás kandúr

hali

kedves előttem szóló,kérlek írj csak egy olyan konkrét példát,ahol az fordul elő,hogy a helyszínen dolgozó rendőrnek a mentőkkel vagy a tűzoltókkal kell tömegesen kommunikálnia.hangsúlyozom,hogy tömegével,mert az irányításban dolgozó tűzoltó,rendőr és mentő közös kommunikációjára el tudok képzelni példát.

az,hogy nehezen lehessen lehallgatni egy rádiót,az a meglévő rendszereknél is megoldható lenne TETRA költségének a töredékéből

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10. 16:29 
vízpocsékoló

Azért amit én írok az személyes tapasztalat. Nem pedig az újságcikkek alapján írtam. Az egy dolog, hogy fejlettebb rendszer, meg miegymás, de egy rendvédelemi forgalmazásnál az is jó, hogy ha más nem halja, illetve nehezebben tudja zavarni.
Itt pesten egy URh csatornán nemritkán 2-3 vagy több kerület is forgalmazott, arról nem is beszélve, hogy nem volt megoldható egy teljes budapestet átfogó hirközlési háló. Azaz, sokszor a kapitányságtól 3 Km-re már nem hallottam a forrgalmazásrt. két járőr a kerületet nem tudta átbeszélni. Mivel a két rádió csak simplex összeköttetésben volt egymással. Ez a tetránál lényegesen jobban megoldható. több szerv is tud kommunikálni egymással.
Amit próbaképpen csináltuk a rendőrségi rádióval közös együttműködési csatornán tudtam forgalmazni a Miniszterelnöki hivatal készülékével.
Ez ugyanígy működne a tűzoltókkal és a Mentőkkel stb. ilyen szempontból ez nem rossz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10. 7:15 
tűzkőről pattant

Sziasztok.

Ma éjszaka vittünk kórházba egy dominens személyt /nevezzük igy/
és legnagyobb meglepetésre az az infót mondta , hogy valószinű, hogy a TETRA tovább terjedése itt vége, mert a megszórító csomag álltal nincs több pénz készülékek beszerzésére. Egyenlőre ez tünik biztosnak biztos.
Lehet eddig élt a TETRA, és jönnek vissza a régi rádiok???
Mindenkinek kellemes napot és balasatmentest.
Egy rohamos. :bio:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09. 10:45 
Szent Tömlő őrzője

A Figyelő most megjelent számában Félkészenlét címmen írás jelent meg a Tetráról. Mindez példája annak, hogyan lehet fizetett PR cikket valós cikknek álcázni, vagy pedig annak, milyen gyatra szinten művelik egyesek az újságírást, és mindent benyalnak, amit nyilatkoznak nekik, anélkül, hogy a dolgok mögé néznének.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05. 18:54 

bakmarci írta:
Igen, amennyiben valóban van egészségkárosító hatás. A készülék folyamatosan kommunikál a hálózattal akkor is, ha nem használod. Hasonlóan működik, mint a mobiltelefon. Ellenben elég kicsi a kimenő teljesítmény, úgyhogy a fene tudja itt mi az igazság. A tudósok is vitáznak róla....

A kommunikációban mindig akadnak káros hatások,amik érhetnek bennünket. :-D
http://www.vicclap.hu/movie/2088/

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1270 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]