* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. máj. 25. 9:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1270 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tetra
HozzászólásElküldve: 2013. jan. 07. 18:35 
Szent Tömlő őrzője

http://www.hir24.hu/baleset-bunugy/2013 ... -tuzoltok/

"Kerestük az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságot, az Országos Rendőr-főkapitányságot és az Országos Mentőszolgálatot is az állítólagos hiba miatt, a katasztrófavédelem és a rendőrség sajtóosztálya egyelőre nem tud a problémáról, és a mentők is későbbre ígérnek tájékoztatást."

Hát igen, a sajtóosztályok nem azon forgalmaznak... még a problémáról sem tudnak. Ez már a csúcs, nincs hová fejlődni.

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. jan. 07. 18:30 
vízpocsékoló

SzikraTávírótól szeretném megkérdezni, hogy amikor megáll a csodás edr mint pl ma délután akkor milyen lehetőségeink vannak a kommunikációra?
Itt valaki felvetette az urh-t mint tartalék rendszert, de azt "tudományosan" meg magyarázták, hogy az már nem jó és csak a tetra a jövő!
Azt nem tudom, hogy a többi felhasználónál is voltak-e problámák vagy csak a tűzoltóságnál, azért kíváncsi vagyok, hogy mire fognak hivatkozni, hogy mi volt a hiba oka.

SzikraTáviró írta:
marfisz írta:
SzikraTáviró írta:
:-D :-D :tapsolo: :radobbent: :tapsolo:

Ezt most mire véljük? :-?

Minden benne van! De főleg azt, hogy fáradt vagyok überkéset jáccccani.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. nov. 17. 23:02 
lángterelgető

:toprengo:
Kinek és mivel van itt baja? :megbocsato:
S főleg, mi a gond az idézett OTSZ résszel?

Merthogy (szvsz) éppem most, ezzel az apró változással javult meg az OTSZ EDR-re vonatkozó része, s lett jól érthető, s mi több, objektív. :tapsolo:

Azt is mondja már meg nekem valaki, hogy mi is az a "EDR-szerződés" amiről a NISZ nyilatkozó beszél... :ideges:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. nov. 17. 9:08 
Szerkesztő

Kötelező lakossági hozzájárulás az EDR-hez?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Tech.hu
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 15. 7:39 
Szerkesztő

Digitális rádióval szerelték fel a német parlament épületeit

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 02. 19:56 
vízpocsékoló

SzikraTáviró írta:
marfisz írta:
SzikraTáviró írta:

Nem kell überkéset jácccani, csak ne állítsunk valótlant, hogy ezeket a készülékeket már ki kell cserélni mert nem felelnek meg az új előírásnak, meg hogy közel ugyan annyiba kerül egy új urh készülék, mint az új edr készülék, stb.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 26. 0:14 
csizmás kandúr

marfisz írta:
SzikraTáviró írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 25. 23:34 
slagmester

SzikraTáviró írta:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 25. 23:16 
csizmás kandúr

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 23. 10:10 
vízpocsékoló

SzikraTáviró írta:
SzikraTáviró Szeretném megkérdezni tőled mint megyei híradós szakembertől
Köszi a kinevezést! nem vagyok megyei híradó szakember... ezért csak mint szikratávíró tudok Neked válaszolni.

Az kell megérteni, hogy az EDR használatát Kormány Rendelet írja elő, ettől eltérni csak az NFM miniszter engedélyével lehet. Tehát a megyei híradósnak nem feladata alternatív híradáson gondolkodni. A régi rádiók már nem alkalmasak a jelenlegi URH szabvány szerinti használatra. Újakat kellene venni. Az új ipari rádiók ára viszont nem sokkal olcsóbb mint a TETRA-é.
A leglényegesebb dolog amit szeretnek elfelejteni az emberek, hogy a régi URH rendszer csak azért működött, mert volt mögötte egy igen drága infrastruktúra, ha most azt újra építenék, igen szép számlát nyújtanának be. Ezeket a költségeket régen sem láttátok fogalmatok sem volt mi van a háttérben.

Bele kell nyugodni, ebből nem lesz visszaút. Rendbe kell tenni, fejleszteni kell és használni.

Volt itt okos hozzászólás, hogy ezeket a rádiókat már máshol rég kidobták. A fenét… most építik a rendszert teljes erőbedobással.

Szikra Távíró!

Én nem azt mondtam, hogy az EDR legyen megszüntetve, hanem azt kérdeztem, hogy arra lenne-e valamilyen megoldás, hogy az önkéntesekkel akik nem rendelkeznek EDR készülékekkel, de URH készülékekkel igen, tudjunk kommunikálni, tekintettel arra, hogy a mi ügyeletünkön, illetve a szerekbe bent vannak még az URH készülékek.

„A régi rádiók már nem alkalmasak a jelenlegi URH szabvány szerinti használatra. Újakat kellene venni. Az új ipari rádiók ára viszont nem sokkal olcsóbb mint a TETRA-é.”

Én vettem a fáradtságot és összeírtam, hogy a szerekben milyen tipusú urh rádiók vannak, valamint azt is, hogy milyen típusú kézi urh rádiók vannak leadva a raktárunkban.
A szerekben találtam 5-db Motorola Gm360 típusú rádiót, (3 db-on még a kijelzőn rajta a fólia) valamint 2-db Motorola Gm300-as rádiót.
A raktárban találtam 17-db Motorola Gp340-es kézi rádiót. (ezekből 2-db kapcsolt csak be, a többi akkumulátor hiba miatt nem)
Közben a kíváncsiság hajtott, hogy ezeket a rádiókat, (főleg amin még rajta a fólia) minek is kell(ene) lecserélni, ha maradt volna az URH rendszer.
Felhívtam 3 Budapesti rádiós üzletet akik rádiós termékek eladásával foglalkoznak, és meg kérdeztem tőlük, hogy ezeket a készülékeket valóban le kell cserélni mert az új szabvány szerint már nem használhatóak? A válasz határozott NEM volt mind a 3 cégnél, illetve a Gm300 típusnál előfordulhat, hogy már nem felel meg az új szabványnak, de ezt csak akkor tudják meg mondani ha a kezükbe kerül a készülék, vagy bediktáljuk neki a készülék típus számát. Azt is kérdezték, hogy mi a célom, miért érdeklődök ez iránt. Mondtam nekik, hogy az önkéntesekkel történő kommunikáció lenne a cél.
2 cég egyből felajánlotta, hogy ha bevisszük nekik a készülékeket akkor ők ezeket ingyen és díjmentesen átprogramozzák nekünk. (meglepett ez a pozitív hozzá állás a részükről)
Ezek után a Pk-tól kértünk engedélyt erre, amit szerencsére meg is kaptunk. (igaz többszöri próbálkozás után)
Másnap irány a nagyváros ahol megígérték a programozást. Az üzletben megnézték az összes készüléket a Gm300-as rádiókat is, és azt mondták, hogy egyiket sem kell kicserélni még véletlenül sem. A programozást elég hamar megoldották az összes rádión.
Közben megkérdeztem az eladót, hogy kb mennyi ár külömbség van egy új EDR és egy
új URH rádió között. Azt felelte, hogy kb 2/3 ár külömbség van közöttük. Mutatott új EDR, és URH készüléket is amit ők forgalmaznak. Mondott érdekes dolgokat erről az egész EDR-ről, de ezt ide inkább nem írnám le. Azt is mondta még, hogy 1 megyét, 2 ember, 1 hónap alatt, URH rendszer ügyileg simán helyre pofozna, csak egy kis akarat és hozzáértés kell hozzá, és meg volna oldva az önkéntesek rádiós problémája. Természetesen töredék költségből mint az EDR, és hosszú éveken keresztül nem kellene hozzányúlni.
A lényeg, hogy az URH készülékeink át lettek programozva és most már szükség esetén tudunk az önkéntesekkel rádiózni. (ami a szereket és az ügyeletünket illeti)
Egyébként halkan megjegyzem, hogy a boltosnak sem lett volna feladata ingyen segíteni nekünk. Főleg, hogy soha nem vásároltunk tőle semmit. Szerintem az ember ennyi segítséget elvárhatna a megyei szakemberektől is. Csak hozzá állás kérdése lenne az egész. Az önkéntesek segítenek nekünk, a tőlük elvárható módon. Akkor nekünk is kellene segítenünk nekik, mert ennek a dolognak így kell (ene) működnie.
Abban is igazad van, hogy valóban régen sem láttuk ezeket a költségeket, de lehet, hogy jobb is így talán mindenkinek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 22. 5:10 
tömlőszállító

"már nem alkalmasak a jelenlegi URH szabvány szerinti használatra. Újakat kellene venni. Az új ipari rádiók ára viszont nem sokkal olcsóbb mint a TETRA-é. "

--Azért ezzel én nem teljesen értek egyet, és sztem rajtam kívül még elég sokan se, de igazad van, nincs visszaút ebből a rendszerből.

"Rendbe kell tenni, fejleszteni kell és használni. "

---Na igen, már HA lehet(ne).

" ezeket a rádiókat már máshol rég kidobták"

--- Csak az én személyes agymenésem persze, de ez amolyan féligazság. Meglátásom és tapasztalásom szerint egyáltalán nem dobták ki őket. Legtöbb fejlett országban még a járőrön is ott van a 2 db rádió, egy EDR rendszerű, és egy tök analóg Motorola (vagy éppen ami). Kocsikban detto. Miért? Mert tudják, hogy a kettő közt milyen felhasználásbeli különbségek vannak, és mindkét rendszert fejlesztik, karbantartják. Nemrég Londonban fotóztam is egy rendőrt, mert tetszett nagyon, ahogy megoldották a dolgot, az egyenruha bal oldalán VHF analóg, jobb oldalon EDR. A kocsikon meg nagy általánosságban 3 antenna, mert 3 rendszerben is dolgoznak egyszerre, ebből 2 analóg ... De ez már abszolút országfüggő.

Na mindegy, ezeket az ellentéteket soha az életben nem lehet feloldani úgyse az EDR-tábor és az analóg-tábor között, úgyhogy marad ez már örök vita. Tény ami tény, teljesen más lehetőségeket biztosít az egyik és másokat a másik, egyszerűen más (lenne) a rendeltetési területe.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 17. 1:58 
slagmester

SzikraTáviró írta:
Köszi a kinevezést! nem vagyok megyei híradó szakember... ezért csak mint szikratávíró tudok Neked válaszolni.

Az kell megérteni, hogy az EDR használatát Kormány Rendelet írja elő, ettől eltérni csak az NFM miniszter engedélyével lehet. Tehát a megyei híradósnak nem feladata alternatív híradáson gondolkodni. A régi rádiók már nem alkalmasak a jelenlegi URH szabvány szerinti használatra. Újakat kellene venni. Az új ipari rádiók ára viszont nem sokkal olcsóbb mint a TETRA-é.
A leglényegesebb dolog amit szeretnek elfelejteni az emberek, hogy a régi URH rendszer csak azért működött, mert volt mögötte egy igen drága infrastruktúra, ha most azt újra építenék, igen szép számlát nyújtanának be. Ezeket a költségeket régen sem láttátok fogalmatok sem volt mi van a háttérben.

Bele kell nyugodni, ebből nem lesz visszaút. Rendbe kell tenni, fejleszteni kell és használni.

Volt itt okos hozzászólás, hogy ezeket a rádiókat már máshol rég kidobták. A fenét… most építik a rendszert teljes erőbedobással.

Ha megveszik a PRO-M-től akkor ugyanúgy nekiállhatnak drága infrastruktúrát építeni vagy tévedek?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 17. 1:55 
slagmester

Tűzoltósofőr írta:
SzikraTáviró Szeretném megkérdezni tőled mint megyei híradós szakembertől, hogy abban a dologban történt-e valamilyen előre lépés, hogy azok az öték akiknek nincsen EDR készülékei csak URH rádiói azok valamilyen formában tudjanak rádiózni akár a kárhelyen a hivatásos állománnyal akár a hivatásos tűzoltóság ügyeleteivel. Tekintettel arra, hogy van kijelölve erre több frekvencia. Vannak egyesületek, akik hivatalosan is kértek erre engedélyt és meg is kapták. Ez teljesen rendben is van csak az a probléma, hogy a hivatásos állomány már nem használ URH készülékeket, holott a szerekben és az ügyeleteken még meg vannak az URH készülékek. (legalább is felénk) Csak át kellene őket programozni és valószínűleg már működnének is. A kézi rádiókba pedig új akkuk kellenének és azok is működő képesek lennének Ezzel megkönnyítenék az egyesületek munkáját. Teljesen felesleges (szerintem) egy kárhelyen több százezer forintos készüléket használni főleg ha az nem megbízható. Persze biztosan erre is van magyarázat, hogy ez az előírás, meg az urh nem titkosított meg stb. De azért csak figyelembe kellene venni az anyagi oldalát, hogy mennyibe is kerül egy EDR és egy URH rádió, valamint a megbízhatóságot is. Ezért kérdezem, hogy személy szerint mit tett a megyei híradó szolgálat, hogy ebben történjen változás, előre lépés, stb. Gondolok itt olyanra, hogy kérelmet, vagy javaslatot nyújtottak-e be a feletteseiknek ez ügyben. Vagy ezzel nem foglalkozik a megyei híradó szolgálat mert nem látja értelmét, nincs rá ideje, vagy mint rádió csak az EDR rádió létezik a szemükben.
Az EDR rádiók teljesítményét illetően nekünk oktatáson azt mondták, hogy a kézi rádióké 1 watt, a mobil rádióké pedig 3 watt. (ha jól emlékszem) Az, hogy DMO módban, hogy veszi fel a versenyt a régi URH-val ahol a kézi rádiók 5 watt, a mobil rádiók pedig 20-30 watt teljesítménnyel üzemeltek, azt nem tudom, de a szakemberek azt mondják, hogy ezzel is át lehet akkora területet rádiózni mint az URH-val. Nekünk ez sajnos nem sikerült még eddig. Egészen biztosan, itt is bennünk van a hiba, az az a felhasználókban.

Bocs, hogy bár nem nekem szól a kérdés, de beledumálok. Vastagon érintettek vagyunk a dologban.

Az utolsó vonulásunkat hoznám példának. Kezdeném azzal, hogy nem lakott területen volt a tűz ezért pontos címet nem kaptunk, csak annyit tudtunk, hogy két község között aljnövényzet ég. Mikor beértünk az egyik riasztásban megjelölt községbe gondoltam most már kint van legalább egy szer ezért felhívtam az érintett tűzoltóság híradóügyeletet a saját telefonomról, hogy a kint lévő szer gps pozíciója alapján irányítást kérjek. Namost az IFA az felettébb hangos főleg ha működik az mkj ezért a híradóügyeletes nem nagyon értette, mit is szeretnék, mikor megértette akkor pedig a mi pozíciónkra volt kíváncsi, hogy tudja mondani merre is menjünk. Mondanom sem kell előbb láttuk meg a füstöt mint ezt megbeszéltük. Normálisan működő EDR rendszerben látta volna a pozíciónkat és csak annyit mondott volna, hogy az utca végén balra forduljatok és kb 1500m egyenesen. Az már csak hab a tortán, hogy a nagy rohangálásban szétcsúszott a headsetem (ami azért szétszedhető, mert kellett vennem hozzá egy olyan hangszóró részt a gyári helyett ami nem potyog ki a fülemből mivel sisakban elég kényelmetlen minduntalan visszarakosgatni) és a földre leesve megolvadt a borítása.

Nekem semmi bajom az URH-val mikor határőr voltam használtam sokat (hogy sorkatonaként miért én az megint egy szép történet :), nagyon jól működött, az ég-világon semmi gond nem volt vele. De akkor 1995 volt most 2012-t írunk. Biztos vagyok benne, hogy ha valami nem úgy működik az EDR rendszerben ahogy a tűzoltóságok számára elvárható arra van megoldás az EDR keretein belül. Hogy miért más a tapasztalat az nem biztos, hogy az EDR hibája. A titkosítás része egyáltalán nem érdekel, de engem például nem zavarna, ha rögzítenék a beszélgetéseket, mert bárhol előkerülhet egy idióta aki valami mondvacsinált üggyel beperli a tűzoltóságot és akkor jól jöhet még.
Az biztos, hogy az 5W-os adóteljesítmény nehezen pótolható (a KENWOOD-nak pl: van 3w-os kézi EDR rádiója), 20-30-ról meg már nem is beszélve, de léteznek nagy teljesítményű (10+ Watt) beépíthető EDR átjáró/átjátszó készülékek amelyekkel nagyban elősegíthető a kézi rádiók használhatósága DMO módban. Nem teljesen laikusként én úgy látom, hogy mindenre van megoldás, csak szokás szerint nálunk valahogy megint nem találják. Az önkénteseket pedig fel kéne felszerelni, EDR rádiókkal, hiszen az esetek többségében ők érnek ki először. Tudjuk milyen fontos, hogy a dolgokról minél előbb minél több érintett értesüljön, a helyismeretből fakadó elirányítási előnyökről már nem is beszélve. Nem hiszem, hogy most amikor megyénként csak 1 ügyeletben gondolkodnak, visszahoznák az URH-t hiszen az URH forgalmazás eljuttatása a központi ügyeletre elég nehézkes lenne. Persze ha jól tudom van EDR-URH gateway is csak azt is meg kell venni. De akkor már inkább normális kézi rádiókat vegyenek.

Aztán lehet, hogy újból bekapcsolásra kerülnek a dupla Motorolák a Katvéd tornyok alatt ;).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 17. 1:02 
csizmás kandúr

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 17. 0:59 
slagmester

SzikraTáviró írta:
A közelmúlt EDR ügyi történéseit is figyelembe véve lát-e valaki bármi esélyt arra, hogy a rendszer napi használatra teljesen alkalmas lesz a közel jövőben.
IGEN!
Szerintem, ha azt a pénzt amit a „visszarendeződésre” költenének abból a TETRA hálózat jelentős javulással fejleszthető.

Képzés:
Nehéz téma! A szakmai munka jelentős része.

Valaki mW-okat írt adóteljesítmény gyanánt.
Nem ez volt az egyetlen súlyos szakmai tévedés.
Teljesítmény a készülékek adatlapján fehéren-feketén olvasható.

TETRA szabvány nem GSM! Ezt is nagyon fontos tisztázni. Valaki elhíresztelte, hogy a T-Mobile rádiótelefon hálózaton megy a forgalmazás,
ez nem igaz. Teljesen elkülönített TETRA (EDR) hálózatról van szó, ezt nagyon fontos elhinni és megérteni.

Sok mindenben egyet értünk. Sajnos én nem tudom a típusát a rendszeresített rádióknak ezért nem tudtam utánanézni az adóteljesítménynek, viszont nagyon meglepődtem volna, ha tényleg csak mW-okban lett volna mérhető. A visszavásárlás engem is meglepett. Az értelmét nem nagyon látom, de ez nem is az én dolgom. Erős a gyanúm, hogy a működtetése semmivel sem lesz olcsóbb mint eddig hiszen a PRO-M-nél és anyacégénél amúgy is rendelkezésre állt pl: a szaktudás amelyet ezentúl majd külön kell megvásárolni, nem beszélve az infrastruktúráról amit pótlólagosan ki kell építeni. Mondjuk lehet ezt akár nemzetbiztonsági szempontokkal is magyarázni vagy bármi mással de ez nekem akkor is furcsa.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 16. 20:58 
vízpocsékoló

SzikraTáviró Szeretném megkérdezni tőled mint megyei híradós szakembertől, hogy abban a dologban történt-e valamilyen előre lépés, hogy azok az öték akiknek nincsen EDR készülékei csak URH rádiói azok valamilyen formában tudjanak rádiózni akár a kárhelyen a hivatásos állománnyal akár a hivatásos tűzoltóság ügyeleteivel. Tekintettel arra, hogy van kijelölve erre több frekvencia. Vannak egyesületek, akik hivatalosan is kértek erre engedélyt és meg is kapták. Ez teljesen rendben is van csak az a probléma, hogy a hivatásos állomány már nem használ URH készülékeket, holott a szerekben és az ügyeleteken még meg vannak az URH készülékek. (legalább is felénk) Csak át kellene őket programozni és valószínűleg már működnének is. A kézi rádiókba pedig új akkuk kellenének és azok is működő képesek lennének Ezzel megkönnyítenék az egyesületek munkáját. Teljesen felesleges (szerintem) egy kárhelyen több százezer forintos készüléket használni főleg ha az nem megbízható. Persze biztosan erre is van magyarázat, hogy ez az előírás, meg az urh nem titkosított meg stb. De azért csak figyelembe kellene venni az anyagi oldalát, hogy mennyibe is kerül egy EDR és egy URH rádió, valamint a megbízhatóságot is. Ezért kérdezem, hogy személy szerint mit tett a megyei híradó szolgálat, hogy ebben történjen változás, előre lépés, stb. Gondolok itt olyanra, hogy kérelmet, vagy javaslatot nyújtottak-e be a feletteseiknek ez ügyben. Vagy ezzel nem foglalkozik a megyei híradó szolgálat mert nem látja értelmét, nincs rá ideje, vagy mint rádió csak az EDR rádió létezik a szemükben.
Az EDR rádiók teljesítményét illetően nekünk oktatáson azt mondták, hogy a kézi rádióké 1 watt, a mobil rádióké pedig 3 watt. (ha jól emlékszem) Az, hogy DMO módban, hogy veszi fel a versenyt a régi URH-val ahol a kézi rádiók 5 watt, a mobil rádiók pedig 20-30 watt teljesítménnyel üzemeltek, azt nem tudom, de a szakemberek azt mondják, hogy ezzel is át lehet akkora területet rádiózni mint az URH-val. Nekünk ez sajnos nem sikerült még eddig. Egészen biztosan, itt is bennünk van a hiba, az az a felhasználókban.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 16. 20:03 
csizmás kandúr

A közelmúlt EDR ügyi történéseit is figyelembe véve lát-e valaki bármi esélyt arra, hogy a rendszer napi használatra teljesen alkalmas lesz a közel jövőben.
IGEN!
Szerintem, ha azt a pénzt amit a „visszarendeződésre” költenének abból a TETRA hálózat jelentős javulással fejleszthető.

Képzés:
Nehéz téma! A szakmai munka jelentős része.

Valaki mW-okat írt adóteljesítmény gyanánt.
Nem ez volt az egyetlen súlyos szakmai tévedés.
Teljesítmény a készülékek adatlapján fehéren-feketén olvasható.

TETRA szabvány nem GSM! Ezt is nagyon fontos tisztázni. Valaki elhíresztelte, hogy a T-Mobile rádiótelefon hálózaton megy a forgalmazás,
ez nem igaz. Teljesen elkülönített TETRA (EDR) hálózatról van szó, ezt nagyon fontos elhinni és megérteni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 16. 18:03 
slagmester

Most, hogy ennyi "jobban értesült" megjelent a fórumon megkérdezném:

Gondolok itt a jogosan kifogásolt hibák kijavítására és nem a "kiképzetlenség" miatti használati hiányosságokra.

Elhiszem én a 10 km-es forgalmazást, nekünk is van a cégnél hibátlanul működő 45km-es rádiólinkünk, de ahogy mondani szokták nem ez a jellemző. Szerintem sokan megelégednének a pár száz méteres hatósugárral is ami figyelembe véve az alacsony frekvenciát nem elérhetetlen.

Valaki mW-okat írt adóteljesítmény gyanánt. Lehet, hogy én vagyok tudatlan, de egy normál mobiltelefon is képes 2W adóteljesítményre szóval ezt nem értem.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 16. 17:37 
csizmás kandúr

"Az pedig jelent valamit, ha az általad használt EDR-készülék DMO-üzemmódban 10 Km-t is áthidal. Ilyenek a legújabb EADS, Nokia és Sepura készülékek, melyeket csak súlyos, millió környéki darabárban lehet megvásárolni. A szakszolgálatok kaptak csak belőlük, senki más. A Honvédség sem. Forrást nem fedek fel. Innentől szerintem nem nekem kell magyarázkodnom."

"Azokat a bizonyos készülékeket, melyeket említettél, sikeresen kiosztották a csúcsvezetőknek, tehát olyanok, mintha nem is lennének."

Látom már nincs a nagy titokzatos duma... tudod Te az igazat, csak az nem oly hangzatos.

Nem fogom keresni a megoldást a gondokra, látván a reagálást az illetékesek oldaláról még itt is, hanem a rendszer lecseréléséért fogok küzdeni. Legalábbis lokálisan, nálunk. Nem lesz nehéz megtenni.
Neked nem is kell keresni. Javaslom a NISZ-nél a megfelelő szakembert.

"lecseréléséért fogok küzdeni" :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Lecserélés??? Előbb cserélnek le Téged!
:-D
Amúgy voltam már börtönbe...
de..."katonának minősülök, nem adhatok ilyen jellegű valós adatot nyilvánosan" :tapsolo: :tapsolo: :-D :-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 16. 13:26 
pernyekergető

Tisztelt Szikratávíró!
A prioritásokról nem vitatkozom, mindenesetre nem hangulatkeltésként, és nem a Tűzoltók önérzetével játszva írom azt, amit írtam. Azt adom tovább, amit kaptam információként az illetékes rendőr (akkor még) alestől. Mindenről még a KatVéd szakszolgálatnál dolgozó Valaki sem tudhat, pláne, ha nem is akar. Nem minden nyílt közbeszerzéssel kerül beszerzésre. Azokat a bizonyos készülékeket, melyeket említettél, sikeresen kiosztották a csúcsvezetőknek, tehát olyanok, mintha nem is lennének. Visszaolvasva a fórumban, látom, hogy a valós adásteljesítményeket leírták. Az általam megadott adatok hiteltelenítenek engem, de nem csak mi olvassuk ezt a fórumot. Veled (katasztrófát védővel) ellentétben én katonának minősülök, nem adhatok ilyen jellegű valós adatot nyilvánosan. Azt viszont tagadni sem érdemes, a BV-nél nem működik a rendszer vidéken. Mi mindig faraday-kalitkaként viselkedő épületekben használnánk. Ha pedig mégsem, akkor is ledobálja a rendszer a kézi készülékeinket. Ez nem programozási hiba, a Pro-M munkatársai megállapították. Lehet kapálózni, lehet engem kígyó-békává nyilvánítani, akkor sem működik nálunk! Nem véletlenül kaptunk gateway készülékeket, de akkor sem lett sokkal jobb a helyzetünk.
Te is bemutatod, a legjobb védekezés a támadás. Ezt bőszen gyakorlod is. Ezzel nem teszed valótlanná a problémákat, legfeljebb eléred azt, amit esetemben is. Nem fogom keresni a megoldást a gondokra, látván a reagálást az illetékesek oldaláról még itt is, hanem a rendszer lecseréléséért fogok küzdeni. Legalábbis lokálisan, nálunk. Nem lesz nehéz megtenni.
Köszöntem a segítséget. Mindenkinek nyugodt szolgálatot kívánok!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 15. 18:24 
csizmás kandúr

Még valami!
Csak, hogy mindenki lássa mekkora vetítés folyik!
Joe smaszi írta:
"Az pedig jelent valamit, ha az általad használt EDR-készülék DMO-üzemmódban 10 Km-t is áthidal. Ilyenek a legújabb EADS, Nokia és Sepura készülékek, melyeket csak súlyos, millió környéki darabárban lehet megvásárolni. A szakszolgálatok kaptak csak belőlük, senki más. A Honvédség sem. Forrást nem fedek fel. Innentől szerintem nem nekem kell magyarázkodnom."

Ilyen új (STP 80XX sorozatú) készülékekkel az OKF is rendelkezik. Ára a "régi" SEPURA környékén van, 2010 december 27.-én lejárt KSZF szerint is meg lehetett vásárolni, tehát messze nem millió környékén van a darabára.
Íme a nagy tikos forrás, amit nem fedtek fel. Nyílt közbeszerzés pár "egérkattintással"!
Aki nem hiszi járjon utána: http://www.kozbeszerzes.gov.hu/portal/
lejárt szerződések közt kell keresni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 15. 17:41 
csizmás kandúr

marfisz írta:
SzikraTáviró írta:
Joe smaszi!

Hálás vagyok Neked! Végre sikerült megértenem miért megy nálatok ilyen nehezen ennek a rádiórendszernek a használata.

Kérlek Önként, még ma közöld parancsnokoddal, hogy szeretnél lemondani a nyakadba kapott „teljes EDR” feladatról. Hozzászólásodból kiderül baromira messze vagy ettől a témától.
Káros és veszélyes tudatlanságod.
Látom jártál már olyan asztalnál ahol szakemberek ültek, csak az a baj, hiába szedted össze a tudásmorzsát, baromira rosszul és pontatlanul alkalmazol szakkifejezéseket.

A megkérdőjelezésedre csak ennyi a válaszom:
Az új nagyobb teljesítményű rádiókkal lehet DMO-ban forgalmazni. Nekem 10 km az eddigi legnagyobb távolság…

Joe smaszi írta:
"Azért sem lehet mindig forgalmazni, mert a Rendőrségnek abszolút prioritása van az összes adott csatornamennyiségre. Ha sokat forgalmaznak, a Ti és a mi készülékeink nem tudnak kapcsolódni a rendszerre."
:hazudos:
Ha tudnád mekkora baromságot írtál? Felháborító!
Vagy! !
Téged fizetnek, hogy ilyeneket írj? Van valami URH-s cég aki szeretne rádiót eladni?

Fiúk! Nehogy megkajáljátok az ilyen ("Rendőrségnek abszolút prioritása van") hangulatkeltést!

"A mobil készülékek és a kézikészülékek egy 3G telefon adásteljesítményén tolják ki az adást, ami megmagyarázza a kis lefedettséget. A párban kétezerötbe kerülő Stabóknak nagyobb adóteljesítménye van!"
Ez nagyon vicces! Kezdelek megszeretni! E D R á d i ó k a b a r é b a felvételt nyertél! :tapsolo:

Nem tudom miért csinálom, egyszer már írtam ez ügyben és semmi értelme nem volt.

Szerinted azzal, hogy idejössz és gyakorlatilag mindenkit aki tőled eltérő álláspontot fogalmaz meg elküldesz a francba mit fogsz elérni? Miért nem megoldásokat javasolsz, ötleteket adsz?

Vagy ha rend lenne akkor már nem is érdekelne a téma?

A téma érdekel!
De jelenleg az 52-es VPN-be nincs jogom ölteket adni.
Én mindig a saját tapasztalatomat írom, amelyek nem oly rosszak. Egy EDR kapcsolat megítélésnél sok tényezőt kell figyelembe venni.
De, ha elkezdem részletezni, akkor valakit megint megbántok... Mert láttunk már trehányan beszerelt EDR rádiót, sőt rosszul programozottat is, ami nem a rendszer hibája. Azt is tudom, hogy sok dologra rámondják nem lehet megcsinálni, amúgy csak 5 perc.

Az a baj, hogy Te sem tudod megítélni mekkora baromságot írt le "barátunk" így nézd el nekem a válasz stílusát. Ezt nem lehet máshogy kezelni. Ha valaki ilyeneket ír az vagy nagyon nem ért az adott témához, vagy felbérelték hangulatkeltésre. Azt hittem befejezi, sikerült még egy lapáttal rátenni.

"Barátunkkal" nem vitatkozom, Neked megsúgom nincs prioritás a felhasználók azaz a VPN-nek közt. Rádióforgalmazás szempontjából minden közlemény fontos, legyen az Mentő, Tűzoltó, Rendőr stb. . Elsőbbséget a narancssárga gomb megnyomása „élvez”, ez képes beszélgetést megszakítani, ha nincs szabad időrés.
Tudod nagyon káros az, ha valaki idejön és elkezdi nyomatni a dumát, hogy Ti már csak alsóbbrendű felhasználók vagytok. A tűzoltók önérzetével játszik, azt szeretné elhitetni a Ti munkátok nem fontos.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 15. 17:09 
csizmás kandúr

Joe smaszi írta:
Bocsánat, az elején a lényeg kimaradt. Az adott paraméterekkel bíró hálózatba a rendszer elsősorban a nagyobb prioritású felhasználókat fogadja. Amennyiben nincs már megfelelő kapacitás, akkor kidob egy alacsonyabb prioritással rendelkező felhasználót. Vagy ha telítve van, akkor nem engedi csatlakozni. Nagyjából ennyi.
:hazudos: :hazudos: :hazudos: :hazudos: :hazudos: :hazudos: :hazudos: :hazudos: :hazudos:

Hülyeség!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 15. 17:08 
csizmás kandúr

Joe smaszi írta:
Szikratávíró!
Boldogan lemondanék az EDR-ről. DMO üzemmódban lehet EDR-készüléken forgalmazni. Ezt le is írtam. A rendszer jellegéből, valamint az illetékes rendőri szerv igazgatójától tudom a rendőrségi abszolút elsőbbséget. Az egész rendszer jogosultságokra épül, mint egy piramis. Bizonyos szempontból látható, az állam az őt védő legnagyobb hatáskörű erőszakszervezetét látja el a legtöbb jogosultsággal. Politikamentesen és érthetően. Magyarázom, mit értek ez alatt: Adott egy sávszélesség, adott számú felhasználóra kiosztva. A számokat jó magyar szokás szerint jelentősen alultervezték. Példa: -15Kbit/sec 10 felhasználóval sávszélességre nem tudsz ráültetni pl. 20-25Kbit/sec sávszélességet igénylő 20-22 felhasználót. A későn csatlakozni szándékozókat le fogja dobálni a rendszer! Egyszerűen nem talál időrést nekik. Érthető?!? Ez tény, és nem hangulatkeltés. Informatika, első leckék egyike. Az utolsó megjegyzésedhez szól az enyém: Az EDR a T-Mobile átjátszótornyait reléállomásként felhasználva működik, a mobiltelefónia berendezéseit felhasználva a költséghatékonyság érdekében. Egy digitális EDR adásnak nem kell nagy teljesítményűnek lenni, mert pl. a T-Mobile (vagy bármely tetszőleges ország tetszőleges, TETRA-célokra felhasznált mobiltársaságának) lefedettsége a lakott területeket tekintve jó. Tehát nincs szükség nagy kimenő teljesítményre, pontosan elég a mobiltelefonok teljesítménye. Viszont DMO-üzemmódban is a kis teljesítmény az általánosan elterjedt készülékek jellemzője, mivel nem cserél benne az ember adóvégfokot. Tehát P2P használva azt a készüléket, ami ráadásul a gyártó által is bevallva nincs a technika piramisának csúcsán műszaki tulajdonságait tekintve, egyszerűen nem tudja elérni a másik készüléket bizonyos kedvezőtlen paraméterek mellett. Ezekből mindig több van, mint az ideálisokból. Ezeket a Sepurákat más országban már nem használják, a típus kedvezőtlen paraméterei miatt. Amennyiben van rá akarat, kipróbálható: Tetszőleges PMR készüléket tessék összehasonlítani az EDR készülék tulajdonságaival. Az EDR fog veszíteni. Hangsúlyozom, a kézi készülék. Gúnyolódással, vádaskodással nem foglalkozom a továbbiakban. Tessék utánanézni a rendszer működésének, műszaki paramétereinek, megérteni, s csak utána mondani bármit is! A valódi jellemzőkre gondolok, nem a reklámhirdetésekre, illetve a parasztvakításra. A jelek szerint nem csak engem tisztelsz meg a stílusoddal. Az pedig jelent valamit, ha az általad használt EDR-készülék DMO-üzemmódban 10 Km-t is áthidal. Ilyenek a legújabb EADS, Nokia és Sepura készülékek, melyeket csak súlyos, millió környéki darabárban lehet megvásárolni. A szakszolgálatok kaptak csak belőlük, senki más. A Honvédség sem. Forrást nem fedek fel. Innentől szerintem nem nekem kell magyarázkodnom.
Nyugodt szolgálatot!

Ez borzalom!
Annyira rossz és káros, hogy törölni kellene!
Segítség! Segítség!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 14. 21:14 
pernyekergető

Bocsánat, az elején a lényeg kimaradt. Az adott paraméterekkel bíró hálózatba a rendszer elsősorban a nagyobb prioritású felhasználókat fogadja. Amennyiben nincs már megfelelő kapacitás, akkor kidob egy alacsonyabb prioritással rendelkező felhasználót. Vagy ha telítve van, akkor nem engedi csatlakozni. Nagyjából ennyi.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1270 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]