Tetra

Minden amit tudni kell vagy tudni szeretnél a tűzoltóautókról és a tűzoltók által használt eszközökről, felszerelésekről.
Válasz küldése
marfisz
slagmester

Re: Tetra

Hozzászólás Szerző: marfisz » 2012. szept. 14. 21:01

SzikraTáviró írta:Joe smaszi!

Hálás vagyok Neked! Végre sikerült megértenem miért megy nálatok ilyen nehezen ennek a rádiórendszernek a használata.

Kérlek Önként, még ma közöld parancsnokoddal, hogy szeretnél lemondani a nyakadba kapott „teljes EDR” feladatról. Hozzászólásodból kiderül baromira messze vagy ettől a témától.
Káros és veszélyes tudatlanságod.
Látom jártál már olyan asztalnál ahol szakemberek ültek, csak az a baj, hiába szedted össze a tudásmorzsát, baromira rosszul és pontatlanul alkalmazol szakkifejezéseket.

A megkérdőjelezésedre csak ennyi a válaszom:
Az új nagyobb teljesítményű rádiókkal lehet DMO-ban forgalmazni. Nekem 10 km az eddigi legnagyobb távolság…

Joe smaszi írta:
"Azért sem lehet mindig forgalmazni, mert a Rendőrségnek abszolút prioritása van az összes adott csatornamennyiségre. Ha sokat forgalmaznak, a Ti és a mi készülékeink nem tudnak kapcsolódni a rendszerre."
:hazudos:
Ha tudnád mekkora baromságot írtál? Felháborító!
Vagy! !
Téged fizetnek, hogy ilyeneket írj? Van valami URH-s cég aki szeretne rádiót eladni?

Fiúk! Nehogy megkajáljátok az ilyen ("Rendőrségnek abszolút prioritása van") hangulatkeltést!

"A mobil készülékek és a kézikészülékek egy 3G telefon adásteljesítményén tolják ki az adást, ami megmagyarázza a kis lefedettséget. A párban kétezerötbe kerülő Stabóknak nagyobb adóteljesítménye van!"
Ez nagyon vicces! Kezdelek megszeretni! E D R á d i ó k a b a r é b a felvételt nyertél! :tapsolo:
Nem tudom miért csinálom, egyszer már írtam ez ügyben és semmi értelme nem volt.

Szerinted azzal, hogy idejössz és gyakorlatilag mindenkit aki tőled eltérő álláspontot fogalmaz meg elküldesz a francba mit fogsz elérni? Miért nem megoldásokat javasolsz, ötleteket adsz?

Vagy ha rend lenne akkor már nem is érdekelne a téma?
Joe smaszi
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Joe smaszi » 2012. szept. 14. 20:52

Szikratávíró!
Boldogan lemondanék az EDR-ről. DMO üzemmódban lehet EDR-készüléken forgalmazni. Ezt le is írtam. A rendszer jellegéből, valamint az illetékes rendőri szerv igazgatójától tudom a rendőrségi abszolút elsőbbséget. Az egész rendszer jogosultságokra épül, mint egy piramis. Bizonyos szempontból látható, az állam az őt védő legnagyobb hatáskörű erőszakszervezetét látja el a legtöbb jogosultsággal. Politikamentesen és érthetően. Magyarázom, mit értek ez alatt: Adott egy sávszélesség, adott számú felhasználóra kiosztva. A számokat jó magyar szokás szerint jelentősen alultervezték. Példa: -15Kbit/sec 10 felhasználóval sávszélességre nem tudsz ráültetni pl. 20-25Kbit/sec sávszélességet igénylő 20-22 felhasználót. A későn csatlakozni szándékozókat le fogja dobálni a rendszer! Egyszerűen nem talál időrést nekik. Érthető?!? Ez tény, és nem hangulatkeltés. Informatika, első leckék egyike. Az utolsó megjegyzésedhez szól az enyém: Az EDR a T-Mobile átjátszótornyait reléállomásként felhasználva működik, a mobiltelefónia berendezéseit felhasználva a költséghatékonyság érdekében. Egy digitális EDR adásnak nem kell nagy teljesítményűnek lenni, mert pl. a T-Mobile (vagy bármely tetszőleges ország tetszőleges, TETRA-célokra felhasznált mobiltársaságának) lefedettsége a lakott területeket tekintve jó. Tehát nincs szükség nagy kimenő teljesítményre, pontosan elég a mobiltelefonok teljesítménye. Viszont DMO-üzemmódban is a kis teljesítmény az általánosan elterjedt készülékek jellemzője, mivel nem cserél benne az ember adóvégfokot. Tehát P2P használva azt a készüléket, ami ráadásul a gyártó által is bevallva nincs a technika piramisának csúcsán műszaki tulajdonságait tekintve, egyszerűen nem tudja elérni a másik készüléket bizonyos kedvezőtlen paraméterek mellett. Ezekből mindig több van, mint az ideálisokból. Ezeket a Sepurákat más országban már nem használják, a típus kedvezőtlen paraméterei miatt. Amennyiben van rá akarat, kipróbálható: Tetszőleges PMR készüléket tessék összehasonlítani az EDR készülék tulajdonságaival. Az EDR fog veszíteni. Hangsúlyozom, a kézi készülék. Gúnyolódással, vádaskodással nem foglalkozom a továbbiakban. Tessék utánanézni a rendszer működésének, műszaki paramétereinek, megérteni, s csak utána mondani bármit is! A valódi jellemzőkre gondolok, nem a reklámhirdetésekre, illetve a parasztvakításra. A jelek szerint nem csak engem tisztelsz meg a stílusoddal. Az pedig jelent valamit, ha az általad használt EDR-készülék DMO-üzemmódban 10 Km-t is áthidal. Ilyenek a legújabb EADS, Nokia és Sepura készülékek, melyeket csak súlyos, millió környéki darabárban lehet megvásárolni. A szakszolgálatok kaptak csak belőlük, senki más. A Honvédség sem. Forrást nem fedek fel. Innentől szerintem nem nekem kell magyarázkodnom.
Nyugodt szolgálatot!
Üdv: Joe

Hozzászólás Szerző: paloc » 2012. szept. 14. 12:31

Tisztelt szikratávíró anno vitatkoztunk az edr ügyében te is állítottad a magadét és én is
Volna kérdésem az ügyben történt e előrelépés a lefedettség ügyében? bármi pozitív
lecserélték e a készülékeket robbanásbiztosra?és ha nem miért?és ha igen akkor kb mennyit?
és miért csinálja a kézi készülék a nagy piros x et és miért nem bont vonalat a fecsin lévő viszonylag gyakran?

és pozitív fejlemény ami az őrületbe tudott kergetni a nanu nanu most csak khhkhhhssss legalább megnyugszik az idegrendszerem
köszönve a válaszod akármi lesz az
politikus mentes Magyarországot,egytől egyig Fukusimába velük
módosítom Örményországra én fizetem az első 2 napjukat
SzikraTáviró
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzikraTáviró » 2012. szept. 14. 1:08

Joe smaszi!

Hálás vagyok Neked! Végre sikerült megértenem miért megy nálatok ilyen nehezen ennek a rádiórendszernek a használata.

Kérlek Önként, még ma közöld parancsnokoddal, hogy szeretnél lemondani a nyakadba kapott „teljes EDR” feladatról. Hozzászólásodból kiderül baromira messze vagy ettől a témától.
Káros és veszélyes tudatlanságod.
Látom jártál már olyan asztalnál ahol szakemberek ültek, csak az a baj, hiába szedted össze a tudásmorzsát, baromira rosszul és pontatlanul alkalmazol szakkifejezéseket.

A megkérdőjelezésedre csak ennyi a válaszom:
Az új nagyobb teljesítményű rádiókkal lehet DMO-ban forgalmazni. Nekem 10 km az eddigi legnagyobb távolság…

Joe smaszi írta:
"Azért sem lehet mindig forgalmazni, mert a Rendőrségnek abszolút prioritása van az összes adott csatornamennyiségre. Ha sokat forgalmaznak, a Ti és a mi készülékeink nem tudnak kapcsolódni a rendszerre."
:hazudos:
Ha tudnád mekkora baromságot írtál? Felháborító!
Vagy! !
Téged fizetnek, hogy ilyeneket írj? Van valami URH-s cég aki szeretne rádiót eladni?

Fiúk! Nehogy megkajáljátok az ilyen ("Rendőrségnek abszolút prioritása van") hangulatkeltést!

"A mobil készülékek és a kézikészülékek egy 3G telefon adásteljesítményén tolják ki az adást, ami megmagyarázza a kis lefedettséget. A párban kétezerötbe kerülő Stabóknak nagyobb adóteljesítménye van!"
Ez nagyon vicces! Kezdelek megszeretni! E D R á d i ó k a b a r é b a felvételt nyertél! :tapsolo:
Joe smaszi
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Joe smaszi » 2012. szept. 11. 21:19

A gateway üzemmódot tudja a készülék, de nem annak készült. Van különbség az adásteljesítményt tekintve! Kemény Wattokról van szó! Míg a sima, járműbe szerelt mobil készülék is max 2-5 milliWattal ad, addig egy gateway akár 5 Wattal. Emiatt volt is ütközésem az ország másik felén gatewayt üzemeltető intézetekkel. Simán átfedjük egymás adóterületét. A különbség érezhető szerintem. EMÜ csatornát be lehet állítani, mint figyelt csatornát, ekkor nem az az elsődleges, de az ottani forgalmazást is közli a készülék. A regionális diszpécsert nem tudja elérni szinte senki sem a szintünkön, mert BP-en van, egy titkos rendőrségi épületben, mint rendőrségi dolgozó. Nem bírálom a dolgot, de ha lenne véleményem, akkor híg ürülékként jellemezném az egész EDR rendszert. Csupán azért, mert nálunk nem működik. Budapesten működik, de mi nem ott vagyunk. Ám, mint tudjuk, nem lehet véleményem, ezért nem is jellemzem sehogy sem! A mobil készülékek és a kézikészülékek egy 3G telefon adásteljesítményén tolják ki az adást, ami megmagyarázza a kis lefedettséget. A párban kétezerötbe kerülő Stabóknak nagyobb adóteljesítménye van! A mindenféle EU-s és jogharmonizált magyar törvények nem engednek nagyobb kimenő teljesítményt a frekin, állítólag a mobiltársaságok védelme érdekében. Az URH-kkal nem volt ilyen gondunk. Két sima Yaesu FT-411-est használva kilométereket tudtunk és tudunk áthidalni, még csökkentett adóteljesítménnyel és nem hadifrekivel együtt is. A sepurákkal felet sem. Épületen belül semmit sem érnek. Valóban jobb lenne a dolog állása, ha akár repeatereket kapnának a járműveitek, de piszok drágák: fél millió plusz ÁFA környéke. A gateway-ek még drágábbak. Az viszont igaz, hogy a fényárbócokra szerelt szektorok jelentősen javítanának a helyzeteteken!
Nyugodt, eseménymentes szolgálatot kívánok!
slagmester

Hozzászólás Szerző: marfisz » 2012. szept. 11. 19:50

Sajna már nem emlékszem, hogy a Határőrségnél használt URH rádióink milyen frekvencián működtek, (ha jól emlékszem VHF), de pár száz méternél lényegesen nagyobb volt a hatótávolságuk.

Valami közöm most is van a rádiótechnikához és szerintem a TETRA által használt 350-400 MHz frekvenciájú rádióhullámoknak (ami a beszédátvitelre szánt UHF rádiók környéke volt régebben és azok is használhatóak voltak nagyobb távolságokra) sokkal jobb kéne, hogy legyen a terjedése mint 400m. Valaki elmagyarázhatná végre, hogy mi az oka ennek, mert fel nem fogom.

Gondolom ezeket a kézi rádiókat nem is arra szánták, hogy DMO módban forgalmazzanak egymás közt kilóméterekre. Inkább kéne nagyobb vételi érzékenységű és adóteljesítményű telepített gateway/repeaterekkel alkalmazni pl: fecskendőkben ahol a nagyobb áramfelvétel sem okozhat gondot. Szóval szektorokat a fényárbócokra! :-D
Tűzoltósofőr
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Tűzoltósofőr » 2012. szept. 11. 19:26

Joe smaszi írta:Mivel éppen most kaptam meg a teljes EDR-t a nyakamba, mint melót (kapcsolattartás, javíttatás, stb), de már évek óta a munkámhoz tartozik, ezért merészelek hozzászólni a témához. Az EADS, Nokia, Sepura rádiókat nem lehet megfelelő módon javítani, karbantartani speciális és igen drága eszközök nélkül. DMO üzemmódban a maximális hatótávolsága egy Sepurának sík vidéken, fák nélkül 350-400 m. Ez TETRA üzemmódban kicsit nagyobb, max 3 Km fák és domborzat nélkül. (Tapasztalaton alapulóak az adatok, a gyári adatoktól eltérhetnek.) Csak az első telefonos adótoronyig kell elérnie. Ha van. Sokszor nincs. Azért sem lehet mindig forgalmazni, mert a Rendőrségnek abszolút prioritása van az összes adott csatornamennyiségre. Ha sokat forgalmaznak, a Ti és a mi készülékeink nem tudnak kapcsolódni a rendszerre. A társszervekkel pedig az adott regionális diszpécser tudna összekapcsolni egy csatornára: EMÜ csatorna! Ha volna rá akarata, ??tudása?? a kivitelezésre, és azzal foglalkozna, ami a dolga. Az összekapcsoláshoz szükséges indokok fel vannak sorolva az általam nem ismert számú rendeletekben. Üzemmódok között kapcsolgatni, ha fel van programozva a készülékre a lehetőség, a számbillentyűkkel lehet. DMO átjátszásához TETRA csatornákra pedig külön Gateway készülék kell, ami tutti, hogy nincs egy fecsiben sem. Az országban van talán belőle 15-20 db, abból 3 az enyém. Plusz a rendőrségnél 6, a tűzoltósági 4 db a katasztrófát védőknél a mobil hírközpontokban. A maradék másik börtönökben van.
Remélem, nem keserítettelek el túlzottan...

Akkor pár mondatot írnék még erről a dologról. Van olyan hely a működési területünkön, ahol még a fecskendőkbe beépített készülékeken sincs térerő. Innentől csak dmo-ban tud a kézi rádiókkal kommunikálni. De ez jó esetben is pár száz méter. Van amikor elég ez, de előfordul elég sokszor, hogy nem elég ez a távolság, mert a fecskendőtől távolabb kell menni. (ezért bátorkodom kijelenteni, hogy az urh-s ídőszakban ez nem volt probléma, hogy a kézi rádiók, ne tudjanak a fecskendővel forgalmazni)
Az EMŰ csatornával egy a probléma, hogy a felhasználók nem hallgatják, max az ügyeleti diszpécseri terminálok. Nekünk az kellene, hogy egy kárhelyen szükség esetén szinte azonnal tudjunk kommunikálni a társszervekkel. Arra, hogy a felhasználók beszéljenek egy diszpécserrel, ott elmagyarázzák, hogy minek is szeretnének egy másik társszervvel forgalmazni, és, hogy kivel, és, hogy most hol vannak erre nincs idő. Ekkor marad az a megoldás amit az előző hozzászólásomban már írtam. Tehát futjuk a felesleges kőröket megint.
Csak tájékoztatás képen mondom neked, hogy szinte mindegyik fecskendő amiben sepura készülék lett fixen beépítve tudja a Gateway üzem módot. Tehát nem csak 15-20 db van belőle az országban.
Joe smaszi
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Joe smaszi » 2012. szept. 10. 23:12

Mivel éppen most kaptam meg a teljes EDR-t a nyakamba, mint melót (kapcsolattartás, javíttatás, stb), de már évek óta a munkámhoz tartozik, ezért merészelek hozzászólni a témához. Az EADS, Nokia, Sepura rádiókat nem lehet megfelelő módon javítani, karbantartani speciális és igen drága eszközök nélkül. DMO üzemmódban a maximális hatótávolsága egy Sepurának sík vidéken, fák nélkül 350-400 m. Ez TETRA üzemmódban kicsit nagyobb, max 3 Km fák és domborzat nélkül. (Tapasztalaton alapulóak az adatok, a gyári adatoktól eltérhetnek.) Csak az első telefonos adótoronyig kell elérnie. Ha van. Sokszor nincs. Azért sem lehet mindig forgalmazni, mert a Rendőrségnek abszolút prioritása van az összes adott csatornamennyiségre. Ha sokat forgalmaznak, a Ti és a mi készülékeink nem tudnak kapcsolódni a rendszerre. A társszervekkel pedig az adott regionális diszpécser tudna összekapcsolni egy csatornára: EMÜ csatorna! Ha volna rá akarata, ??tudása?? a kivitelezésre, és azzal foglalkozna, ami a dolga. Az összekapcsoláshoz szükséges indokok fel vannak sorolva az általam nem ismert számú rendeletekben. Üzemmódok között kapcsolgatni, ha fel van programozva a készülékre a lehetőség, a számbillentyűkkel lehet. DMO átjátszásához TETRA csatornákra pedig külön Gateway készülék kell, ami tutti, hogy nincs egy fecsiben sem. Az országban van talán belőle 15-20 db, abból 3 az enyém. Plusz a rendőrségnél 6, a tűzoltósági 4 db a katasztrófát védőknél a mobil hírközpontokban. A maradék másik börtönökben van.
Remélem, nem keserítettelek el túlzottan...

Hozzászólás Szerző: Tűzoltósofőr » 2012. szept. 10. 20:56

SzikraTáviró írta:
marfisz írta:
Az egységes digitális rádiórendszert miként képesek integrálni az önkéntes tűzoltói hálózathoz?
– Előfordult, hogy egy-egy Tetra készüléket átmenetileg kiadtunk az önkéntes tűzoltóságoknak, ám jelenleg inkább azt vizsgáljuk, hogyan lehetne átjátszókra alapozott hagyományos URH adó-vevőkkel ellátni ezeket az állomásokat. Az önkéntes tűzoltóságok ma is birtokolnak URH kézirádiókat, pusztán az a kérdés, miként lehet azokat összekapcsolni a megyei bevetési irányítási központokkal.
http://www.magyarhirlap.hu/belfold/atsz ... atast.html
Persze, hogy lehet. Csak érdemes-e erre költeni. Tudom van akiknek ez még mindig jól jönne...(egy kis üzlet... havi karbantartási díj!)
Hány új SEPURÁT lehetne venni az árából?
DMO-ba tökéletes rádiók ezek SEPURAK, pont "annyit ér" mint egy régi URH...(amit ma már semmi sem indokol) csak adott helyzetben még a hálózatot is tudja, tehát szerintem jobb megoldás.
Remélem az "új állami tulajdon" nem engedi herdálni (hülyeségre) a pénzt.

Minden megyében vannak híradós "szakemberek" akik ezzel a csodás rádiókkal foglalkoznak. Szerintem a karbantartást is rájuk lehetne bízni, így ezt nem kellene kiadni külsős cégeknek. Tekintettel arra, hogy még mindig nagyon sok egyesületnek nincsen edr rádiója, így egy kárhelyen nem megoldott a közös rádiós kommunikáció.
Egyáltalán minek kell ez a csilli viili, rádió a kárhelyen ami nagyon sok esetben használhatatlan. Azért azt erősen meg kérdőjelezem, hogy DMO-ban azt tudja mint egy régi urh rádió. Azt elhiszem, hogy egy városban pl: kisebb kárhelyen működik a DMO megfelelően, de vidéken erdős dombos hegyes területen ahol a fecskendőt el kell hagyni akár 1-2 km távolságra gyalogosan ott semmit nem ér a sepura rádió. Nem, hogy a kézi rádiónak nincs lefedettsége de még a fecskendőnek sem. Ha van lefedettsége a fecskendőnek akkor sem biztos hogy a kézi rádióval tudok rádiózni DMO-ban a fecskendőig. Ezen felül, ugye át lettek programozva a rádiók erre a kárhely csoportos kiosztásra. Ezzel csak az a gond, hogy az átjátszós üzemben mindig állitgatni kell a rádiót, hogy melyik kárhely csoportot játsza át a DMO ba tekintettel arra, hogy szinte minden kárhelynél változnak a csoportok. Erre nem mindig van idő. Ez így jól van, kérdezem én mint egyszerű felhasználó? A tűzoltónak olyan rádió kell, amit ha bekapcsol nyomja a ptt-t és beszél, nem pedig olyan amit kapcsolgatni, tekergetni kell. Ezen felül ez egy egységes rádió rendszer, legalábbis ezt emlegették régebben. Akkor valaki aki hozzáértő szakember legyen szíves árulja már el nekem, hogy egy külterületen egy kárhelyen, hogyan tudok én a társszervekkel beszélni, pl: egy útbaigazitás kérése céljából. Jelen állapotban én berádiózok az én ügyeletemre, az ügyeletesünk át telefonál a társszerv ügyeletére, a társszerv ügyeletese kirádiózik a kárhelyen lévő beosztottjának és ugyan ez a folyamat vissza fele. Erre valamilyen egyszerűbb megoldás esetleg? Lehetne itt még sorolni jócskán a problémákat de felesleges. (szerintem) Úgy, hogy szerintem ne legyünk már oda ezért a nagyon drága készülékekért.
SzikraTáviró
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzikraTáviró » 2012. szept. 10. 0:57

marfisz írta:
Az egységes digitális rádiórendszert miként képesek integrálni az önkéntes tűzoltói hálózathoz?
– Előfordult, hogy egy-egy Tetra készüléket átmenetileg kiadtunk az önkéntes tűzoltóságoknak, ám jelenleg inkább azt vizsgáljuk, hogyan lehetne átjátszókra alapozott hagyományos URH adó-vevőkkel ellátni ezeket az állomásokat. Az önkéntes tűzoltóságok ma is birtokolnak URH kézirádiókat, pusztán az a kérdés, miként lehet azokat összekapcsolni a megyei bevetési irányítási központokkal.
Persze, hogy lehet. Csak érdemes-e erre költeni. Tudom van akiknek ez még mindig jól jönne...(egy kis üzlet... havi karbantartási díj!)
Hány új SEPURÁT lehetne venni az árából?
DMO-ba tökéletes rádiók ezek SEPURAK, pont "annyit ér" mint egy régi URH...(amit ma már semmi sem indokol) csak adott helyzetben még a hálózatot is tudja, tehát szerintem jobb megoldás.
Remélem az "új állami tulajdon" nem engedi herdálni (hülyeségre) a pénzt.
SzikraTáviró
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzikraTáviró » 2012. szept. 10. 0:44

Úgy gondolom ezzel az adás-vétellel egy korszak befejeződött, ezért érdemes pár szót szólni.
Szeretném megköszönni a PRO-M csapatának az eddigi hozzáállást, amit eddig kértünk mindig teljesítették.
:tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: Baráti, nagyon emberi kapcsolat alakult ki az elmúlt pár évben. :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
Köszönöm!
szemlits
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: szemlits » 2012. szept. 05. 15:50

Új kézi rádió sorozat a Sepura-tól... :-o Az STP 9000/9100/9200.
Az STP 8000-es sorozat sem semmi, de a 9000-es már az IP67-es védelmi szintet tudja.
Kép
Kép
Az általam képviselt vélemény, magánvélemény, nem tükrözi annak a szervezetnek a hivatalos álláspontját, aminek a tagja vagyok!
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2012. szept. 04. 21:30

btresch írta:Üdv mindenkinek!

Ifjúsági tűzoltó vagyok és az érdekelne, hogy hogyan tudnám a főváros forgalmazásait hallgatni? Egyáltalán lehetséges-e valahonnan edr-t szerezni? köszi a választ
Igen, lehet hallgatni. Szorosan állj egy tűzoltóautó vagy egy tűzoltó mellé 8-)
btresch
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: btresch » 2012. szept. 04. 21:18

Üdv mindenkinek!

Ifjúsági tűzoltó vagyok és az érdekelne, hogy hogyan tudnám a főváros forgalmazásait hallgatni? Egyáltalán lehetséges-e valahonnan edr-t szerezni? köszi a választ
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Népszabadság

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2012. aug. 31. 8:03

marfisz
slagmester

Hozzászólás Szerző: marfisz » 2012. aug. 29. 17:39

http://www.portfolio.hu/vallalatok/tele ... 72027.html

Ezt értem, de hogy veszi birtokba?
marfisz
slagmester

Hozzászólás Szerző: marfisz » 2012. júl. 24. 20:05

katasztrofális
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2011. dec. 19. 13:41

A tisztánlátás kedvéért:
Az EDR rádiókat a Pest Megyei Kataszrófavédelmi Igazgatóság adta határozatlan időtartamra használatba a Pest megyei ÖTE-k részére.
Legalábbis mi onnan kaptuk.
daci26
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: daci26 » 2011. dec. 19. 11:32

A tisztelt kollégáknak akik rádiót szeretnének.

Nálunk sem osztogatnak,1,5 éve pályáztunk,nyertünk és vettünk belőle rádiót.Ilyen egyszerű,ez a lehetőség mindenki előtt ott áll.Nem azt kell várni hogy adnak majd valamit,mert ha erre várnánk nem működnének az egyesületek.
SzikraTáviró
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzikraTáviró » 2011. dec. 19. 10:28

A negatív hangulatkeltés helyett inkább örülni kéne annak az elvnek, hogy az 52-es VPN-be – térítésmentesen, igen csak bőkezű jogosultsággal- bent vannak az Önkéntes Tűzoltók a „rendszerben.”
Régebben igen rossz hírek jöttek ebben a témakörben, szerencsére szemléletváltás történt.

Tehát nem fikázni és rontani a renomét! Elég legyen már az állandó beszólógatós sértegetős stílusból… a véleménynyilvánítás és a szemtelenkedés közt igen nagy a különbség. :radobbent:
Türelem fiúk…! "csak" idő és pénzt kérdése az egész! :idea:
limelatna
hamutipró

Hozzászólás Szerző: limelatna » 2011. dec. 19. 8:44

dreszi

[*][*]A Pest megyei igazgatóságon végzik a dolgukat, a többi megyében vakarják a töküket. Ennyi. :tapsolo:

Érdekes dolgot írsz! Olvasd már el a cikket, ki adta az OKF ?????A többi megye nem az OKF- hez tartozik????

(A nap folyamán azért egy kis munkánk is akadt, ugyanis az OKF-től kapott EDR rádiókat szereltük be.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság minden aktív Pest megyei Egyesületnek EDR rádiókat adott használatra. A csomag tartalmazott 1 db stabil rádiót,
1 db mobil rádiót ( autóba szerelhető ) és 2 db kézi rádiót, valamint az ezek üzemeltetéséhez szükséges eszközöket. Ezen rádiók összértéke meghaladja a 2 millió Ft-ot. )

Akkor miről beszélünk... üdv
A köz szolgálatába állni, nagy tisztesség. Önzetlenül szolgálni a közt: valóban nemes hivatás.”
Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény, amiben csalódott!
A példa a leghatékonyabb tanítók egyike, noha szótlanul tanít.
Samuel Smiles
segitek
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: segitek » 2011. dec. 18. 18:31

És a dolog pikantériája, hogy a múlthéten elfogadott POLGÁRŐR törvény alapján ami már a MAGYAR KÖZLÖNYBEN is megjelent 2012.febrúár 01. után a rádió forgalmazás EDR rádiókon fog történní. Ez csak Budapesti szinten 120-150 kézi és 30-50 stabil rádiót jelent. Miből lessz ez előteremtve,és ki fogja beüzemelní ezeket a készűlékeket? Vidékről nem is beszélve.
dreszi
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: dreszi » 2011. dec. 18. 18:14

A Pest megyei igazgatóságon végzik a dolgukat, a többi megyében vakarják a töküket. Ennyi.
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2011. dec. 18. 18:06

Álom édes álom,hogy egyszer vidékre is jusson :???:
Pedig jó lenne.
"Ne sírj azért, mert valami véget ért, mosolyogj, hogy részese lehettél."
Válasz küldése