* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 0:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Szolgálati ruházat
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 08. 16:15 
tömlőszállító

Hősi halott bajtársunk temetésével kapcsolatban felmerült az egyenruha viselésével kapcsolatos kérdés.
Én 1966. február 1-én szereltem fel, húztam csizmát és 1999. december 22-én a szolgálat felső határának elérésével tűzoltóként helyeztek nyugállományba. A szürke egyenruhámat megőriztem, nem híztam ki, büszkén viselhető állapotban tartom.
A nyugdíjas igazolványomban az szerepel szó szerint, hogy:
„2. Az igazolvány tulajdonosa ünnepélyes alkalmakkor jogosult egyenruha viselésére.”
A kegyeleti tevékenységet én szomorú, de ünnepi tevékenységnek feltételezem.
Kérdezem, hogy a hozzám hasonló helyzetben lévő bajtársaim milyen erkölcsi alap, jogi feltétel alapján vannak eltiltva az évtizedek során hordott, megszokott, megszeretett, sokak által irigyelt szürke egyenruha ünnepélyes alkalommal történő viselésétől.
Mikor engem nyugállományba helyeztek, a tűzoltóság egy elismert, működő szervezet volt, a katasztrófavédelemről egész érdekes, több, a nemzetközi tapasztalatokból ilyen-olyan információ alapján elképzelt elmélet létezett. A 2001. január 1-én megalakult szervezet létezésének, működésének tapasztalatait mindenki az őt érintő események alapján ítéli meg.
Én indokolatlannak tartom a tiltást, mert aki azt nem viselte, nem szenvedte meg annak viselésének hátrányait, nem tudja milyen büszkék voltunk esetenként annak viselésére, fogalma sincs róla milyen emberi indulatokat vált ki az attól való merev elutasító rendelkezés.
És akkor másról nem is szóltam…….

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. márc. 19. 22:05 
vízpocsékoló

Pinky írta:
Köszönöm szépen, hogy megcsináltátok elektronikus formátumra. :)
Kitöltöttem.
Viszont: ha hivatásosoknak szól, akkor szerintem ne a rang szót használd, hanem a rendfokozatot (most már hagyd így, de a dolgozatban, vagy másik kérdőívnél majd figyeljetek erre). A tűzoltóknál rangfokozat az önkormányzati (félig-meddig önkéntes) tűzoltókra vonatkozik, és jelentősen eltér a hivatásosok rendfokozati rendszerétől (ami a katasztrófavédelemnél, rendőrségnél, katonaságnál stb. többé-kevésbé ekvivalens szinteket tartalmaz).

Mi is köszönjük a kitöltést. (Mindenkinek!)
A húgom írta a kérdőívet, de nekem sem volt egyértelmű, hogy mi a különbség a rang és rendfokozat között (ezidáig). Ebből is látszik, hogy egy laikus civil mennyire nincs tisztában az ilyen fogalmakkal. Köszönjük a felvilágosítást, a dolgozatban természetesen javítunk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. márc. 19. 21:28 
lángterelgető

Köszönöm szépen, hogy megcsináltátok elektronikus formátumra. :)
Kitöltöttem.
Viszont: ha hivatásosoknak szól, akkor szerintem ne a rang szót használd, hanem a rendfokozatot (most már hagyd így, de a dolgozatban, vagy másik kérdőívnél majd figyeljetek erre). A tűzoltóknál rangfokozat az önkormányzati (félig-meddig önkéntes) tűzoltókra vonatkozik, és jelentősen eltér a hivatásosok rendfokozati rendszerétől (ami a katasztrófavédelemnél, rendőrségnél, katonaságnál stb. többé-kevésbé ekvivalens szinteket tartalmaz).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. márc. 19. 21:04 
vízpocsékoló

Zoli12345 írta:

én kitöltöttem.

Köszönöm szépen

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. márc. 19. 20:57 
csizmás kandúr

Piroska85 írta:
Pinky írta:
Piroska85 írta:
Pinky írta:
Piroska85 írta:
Kedves Lánglovag fórumozók/Tűzoltók/Katasztrófavédelmisek!
(...)
Üdvözlettel: Markacz Piroska

Szia!
Gondolkodtatok az online kérdőíveken esetleg? A kitöltési hajlandóság szerintem úgy nagyobb lehet.

Szia!
Igazából nem is gondoltunk rá, mert nem értünk hozzá, és rövid kifejtős kérdéseink is vannak. De, ha már így rákérdeztél, te kitöltenéd?

Igazából annyi helyről jönnek szembe online kérdőívek, hogy biztosan nem lehet bonyolult csinálni egyet. (Pontosabban szerintem egy jó kérdőívet nehéz összeállítani, de elektronikusan megcsinálni nem sokkal nehezebb.)

Oké igazad lett, tényleg nem volt bonyolult.
http://online-kerdoiv.com/index/view/ha ... b84efe2015
Akkor kitöltöd?

én kitöltöttem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. márc. 19. 20:49 
vízpocsékoló

Pinky írta:
Piroska85 írta:
Pinky írta:
Piroska85 írta:
(...)

Szia!
Gondolkodtatok az online kérdőíveken esetleg? A kitöltési hajlandóság szerintem úgy nagyobb lehet.

Szia!
Igazából nem is gondoltunk rá, mert nem értünk hozzá, és rövid kifejtős kérdéseink is vannak. De, ha már így rákérdeztél, te kitöltenéd?

Igazából annyi helyről jönnek szembe online kérdőívek, hogy biztosan nem lehet bonyolult csinálni egyet. (Pontosabban szerintem egy jó kérdőívet nehéz összeállítani, de elektronikusan megcsinálni nem sokkal nehezebb.)

Oké igazad lett, tényleg nem volt bonyolult.
http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/ace0258492b02f651c57c0b84efe2015
Akkor kitöltöd?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. márc. 19. 20:02 
lángterelgető

Piroska85 írta:
Pinky írta:
Piroska85 írta:
(...)

Szia!

Szia!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. márc. 19. 19:25 
vízpocsékoló

Pinky írta:
Piroska85 írta:

(...)

Szia!

Szia!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. márc. 19. 10:57 
lángterelgető

Piroska85 írta:

(...)

Szia!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. márc. 18. 10:14 
vízpocsékoló

Nagyobbik húgom az újpesti Bródy Imre Gimnáziumban idén fog érettségizni. Választott tantárgya a Társadalomismeret. Írásbeli feladata egy esszé kidolgozása az egyenruhákról, egyenruhásokról. Projektmunkájában szerepelnie kell "interjúknak" is. Ezért készített egy anonim kérdőívet. Olyan embereket keresünk, akik kitöltenék neki ezt. Mentős, rendőr, katona már van (mert volt ismerős), de tűzoltó vagy katasztrófavédelmis még nincs. A kérdőívben a statisztikai kérdések mellett kíváncsiak lennénk az egyenruha minőségére és kényelmére, hogy mennyire változtatja az ember hozzáállását a munkához és személyes tapasztalatokra a társadalom visszajelzéseiről. Mint írtam az egész anonim és az érettségi befejeztével az minden kérdőívet megsemmisítünk.
Tehát, volna egy olyan 4-5 fő, akinek elküldhetném a papírt? Akár facebook-on, akár e-mailen keresztül?
Válaszukat előre is köszönöm.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. feb. 08. 16:19 
Szerkesztő

Ilyen lesz a 12M

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. jan. 23. 15:01 
kapocspárkulcs tekergető

"... 2012 év végére az állomány valamennyi jogosult tagja megkapta a 10M ruházatot."

Én például nem kaptam még semmit a 10M-ből, hiába adtam le 3-4x a méreteimet...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. jan. 22. 12:05 
pernyekergető

kerdezo84 írta:
Amiről valójában szó van az az, hogy az illetékes tűzoltók nem kapták még meg a 12M rendészeti szolgálati téli öltözetet, ami elvileg már meg kellett volna, hogy történjen. De mivel még sehol nincs elrendelve a 12M használata, ezért a cikk félrevezető és téves.

Arról meg miért nincs szó, hogy sokaknak bakancs sem jutott, vagy mérethibás volt a szállítmány, amit tél ide, tél oda nem sikerült pótolni. Talán a ködvágó kivételével minden mérethibás volt...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. jan. 22. 1:26 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Kesztyű. Elviekben mindenkinek van. A társasági ruhához való kesztyű való a 10M-hez is.

A téli pantalló késik. Állítólag gyártási késlekedés az oka. Igazi ok meg ki tudja mi.

A 12M különben is 2 vagy 3 részletben (2-3 év) fog érkezni az állománynak. Mert ebből is lesz szolgálati kabáttól kezdve, szolgálati dzsekin át, minden. Ez is egységes lesz mint más BM szerveknél.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. jan. 21. 23:51 
Szent Tömlő őrzője

kerdezo84 írta:
A 10M gyakorló az valóban nem évszakhoz kötött. Ebből nem létezik nyári és téli. Egyedül a téli sapka nincs még beszerezve, amely a 10M ruházathoz és a 12M szolgálati ruházathoz is egyaránt hordandó télen, amint be lesz szerezve.
Tehát így ez a cikk nem tükrözi a valóságot.

Amiről valójában szó van az az, hogy az illetékes tűzoltók nem kapták még meg a 12M rendészeti szolgálati téli öltözetet, ami elvileg már meg kellett volna, hogy történjen. De mivel még sehol nincs elrendelve a 12M használata, ezért a cikk félrevezető és téves.

A HTFSZ nyilatkozata a cikkben az, hogy leginkább a kesztyű és a sapka hiányzik. Amúgy a téli pantallóval mi a helyzet? Szerintem inkább úgy lehetne fogalmazni, hogy a dzsekin kívül nincs téli öltözet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. jan. 21. 23:44 

A 10M gyakorló az valóban nem évszakhoz kötött. Ebből nem létezik nyári és téli. Egyedül a téli sapka nincs még beszerezve, amely a 10M ruházathoz és a 12M szolgálati ruházathoz is egyaránt hordandó télen, amint be lesz szerezve.
Tehát így ez a cikk nem tükrözi a valóságot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. jan. 21. 21:18 
Szerkesztő

Fáznak a tűzoltók

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 21. 11:59 
vízpocsékoló

Nem akarom védeni az M10-es gyakorlót és azokat akik ránk akarják erőltetni ezt a "kényszerzubbonyt", de a sokak által dicsért fekete gyakorlóval anno, amikor bevezették,
ugyan ez volt problémája mindenkinek, hogy 65%-a műszál, csak azóta sokaknak kikopott az anyag összetétel a bevarrt címkéről és úgy látszik a memóriájukból is, mert röpke 8-9 év alatt se változtatott rajta a gyártó, a minden tűzoltó által tisztelt Vektor Kft.
A napmelegét magába szívó színéről és a "rádiótartó" oldalzsebekről nem is beszélve.
Valljuk be nyíltan a felirat és a címer irritál mindenkit és az, hogy ezáltal mi leszünk a Katasztrófavédelem két lábon járó ingyen reklámjai.
Az már apróság, hogy a méreteket elrontották a minősége harmad osztályú, de milyen munka várható el a cigi - és kávépénzért dolgozó raboktól. Akkor, meg miért kerül ennyibe? "Rejtély".
Hab a tortán ,hogy mindezt a ruhapénzünk terhére és állítólag jövőre jön az M12, meg a kereknyakú póló, amit megint megvetetnek velünk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 17. 8:10 
pernyekergető

Imi írta:
Talán háromszor volt rajtam a kék nadrág és tönkrement a patent. Biztos rosszul használtam.... :lenezo:

Őszinte, töredelmes beismerő vallomásod talán enyhítő körülmény lesz a fegyelmi tárgyaláson.
Egyébként meg tökéletes példája vagy annak, hogy tűzoltónak semmit sem érdemes adni... Mégis csak a többi topicban és MTSZ-ben aktív korábbi vezetőnek van igaza: CSÜRHE!

;)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 17. 8:06 

Talán háromszor volt rajtam a kék nadrág és tönkrement a patent. Biztos rosszul használtam.... :lenezo:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 13. 14:54 
pernyekergető

Kedves Kollégák!
Nem kis meglepetéssel olvasom amit az új ruháról írtok. Én egyik MOL tárolótelepen vagyok főállású létesítményi 24-es. Minden ruhánk tiszta pamut. Még zoknit is biztosít a tűzoltóság. Egyébként a telepre bárki csak antisztatikus ruhában jöhet munkát végezni. A munkaengedélyek tűzoltói ellenjegyzésekor nekem erről meg kell győződnöm. ( A munkaruhán kívülről jól láthatóan felvarrt cimke kell). Ezek után hogyan lesznek a gyakorlatok, ellenőrzések? A hivatásos kollégákat, KMSZ-t, stb vetkőztessem gatyára mielőtt bármit csinálnának? :-) Fura szitu. Fel van adva lecke.
Üdv.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 12. 18:57 
szikracsapkodó

Kedves Bajtársak!

A 10M mintájú gyakorlóöltözék éppen csak egy kicsit rosszabb, mint az azt megelőző fekete műszálas öltözet. Nem is ezzel van a baj. Hanem inkább azt szeretném tudni, mit vétett a teljesen pamut, jó viselet 65M ruha? Nekem jó volt. És felirat nélkül is tűzoltó voltam benne.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 12. 16:50 
tömlőszállító

NA ez Uraim a KÁOSZ amely most csúcsosodott ki!!!!

http://www.langlovagok.hu/erdekvedelem/ ... azat-korul

Kérdések fogalmazódnak meg de nagyon sok!
-Mi szükség volt erre a ruházatra?
-Műszálas gyakorló öltözet a tűzoltóknak?
-Ki fizeti a révészt,akarom mondani mennyibe kerül ez nekünk adófizetőknek?
-Aki ilyen hibás döntést hoz az marad e a helyén továbbra is?
-Segítségnyújtásra tart fent az állam egy ilyen mameluk szervezetet vagy arra hogy az állomány idegrendszerét tépázza két heti örült baromságokkal?
Várjuk észerveételeiket!!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 12. 15:18 
Szerkesztő

Problémák az egységes rendészeti ruházat körül

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 12. 15:00 
pernyekergető

http://www.ftsz.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1216&Itemid=1

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]