Tűzoltó-felszerelésekkel kapcsolatos kérdések

Minden amit tudni kell vagy tudni szeretnél a tűzoltóautókról és a tűzoltók által használt eszközökről, felszerelésekről.
Válasz küldése
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. okt. 11. 19:42

Köszönjük az értékes információ! Ez valami egészen új dolog, ugye?
" A mosoly olyan, mint sötét ablakban a gyertyaláng. A lélek jelzi vele, hogy otthon van."
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2007. okt. 11. 17:17

Szervusztok!
még reggel a következőket írtam:

A képen a Draeger cég PSS Merlin névre hallgató bevetés ellenőrző rendszer irányító táblája látható.

Részletek:
Na, itt volt egy link amelyre a moderátor "oldalszétnyomás" miatt megintett és kitörölt a témából. :-(

Azt írta, hogy

"Kérnénk a hozzászólás újbóli megismétlését, oldalszétnyomó link nélkül. Linkelni csak szabályosan lehet.

Moderátor "

Csakhogy én buta vagyok és nem tudom, hogy miként is kell szabályosan linkelni...

Tanulság:
Hiába tudom, hogy mi van a képen, hiába használtam (próba jelleggel) ugyan annyit ér, mintha nem is hallottam volna róla :fal: :radobbent: 8-[
Csekély értelmű medvebocsként vannak dolgok, amelyekhez én már nem érek föl :-P

De lássuk a medvét!

A PSS Merlin - teljesen automata, elektromos bevetés ellenőrző rendszer, amely irányítótáblát, a DrägerMan Bodyguard II-t és egy hordozható rádió egységet tartalmaz.
A rendszer lehetővé teszi, hogy egy csoprt egyszerre 12 tagját kísérjék nyomon, mindezt az adott bevetés helyszínétől távolabb.

A rendszer 3 fő jellemzővel rendelkezik:

- a nyomás, hátralevő idő és hőmérséklet folyamatos továbbítása
- vészjelző és manuális probléma jelző, melyeket külön lámpa jelez az irányítópulton
- csoportos és egyéni evakuációs parancsok, amelyeket önkéntes visszavonulási lehetőség támogat.

A DrägerMan Bodyguard II - teljesen elektronikus jelző és figyelmeztető-rendszer a sűrített levegős légzőkészülékekhez (és zárt rendszerű légzőkészülékekhez.)

Egyetlen eszközbe sűríti számos különálló figyelmeztető és ellenőrző eszköz funkcióit.

A viselője folyamatosan adatokhoz jut a nyomásról, hőmérsékletről, fennmaradó levegőellátás idejéről, az aktuális fogyasztás alapján.

A Bodyguard II együtt használható a Dräger PSS Merlin telemetriás rendszerével.

http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet.php? ... abla=hirek

http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet.php? ... abla=hirek

Remélem, most nem lettem "oldalszétnyomó"
Handbauer Péter
atompyka
tűzkőről pattant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atompyka » 2007. okt. 11. 14:36

Jé, ilyen is van? Köszi szépen...
Futóversenyt a Népligetbe, hídmászót a Dunába...
Imi
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Merlin tábla

Hozzászólás Szerző: Imi » 2007. okt. 11. 13:56

Ez egy jelzőtábla, amelyre a tűzoltók légzőkészülékére szerelt DrägerMan Bodyguard II küld adatokat a palackban lévő, még felhasználható levegő mennyiségéről és ezt a H (?) figyelemmel kísérheti az eseménytől távolabb. (Váltás megszervezése biztosabb.)
atompyka
tűzkőről pattant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atompyka » 2007. okt. 11. 10:18

Jedy írta:Azzem a Merlin táblára gondolt:)
Az, ami a képen van? De mi az?
Jedy
tömlőszállító
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jedy » 2007. okt. 11. 9:56

Azzem a Merlin táblára gondolt:)
atompyka
tűzkőről pattant
Kapcsolat:

Re: Tűzoltófelszerelésekkel kapcsolatos kérdések!

Hozzászólás Szerző: atompyka » 2007. okt. 10. 21:00

killerodu írta:Szerbusztok lánglovagok!

Nekem lenne egy pár kérdésem és szeretnék valaszt kapni rájuk. Sajnos nem vok tűzoltó szóval nem ismerem a felszerelések szalmai nevét így megpróbálom leírni mit is akarok. Na elkezdem. Láttam itt a LL portálon többször, képeken már hogy van eggy ilyen táblaszerű valami amin írások vannak, meg asszem gombok valaki eltudná nekem magyarázni hogy az mire való mit írtok rá és hogy hogyan segíti a munkátokat? Köszönettel [/img][/url]
Sziasztok!

Killerodu, pont ahhoz kerestem topicot, hogy megkérdezzem, ez micsoda, asszem, Te is erre gondoltál:
http://www.langlovagok.hu
/kepek/2007/kisguczipeter/071009_nadastolakas/eredeti/071009_nadastolakas_05.jpg
killerodu
vízpocsékoló

Tűzoltó-felszerelésekkel kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: killerodu » 2007. szept. 21. 13:02

Szerbusztok lánglovagok!

Nekem lenne egy pár kérdésem és szeretnék valaszt kapni rájuk. Sajnos nem vok tűzoltó szóval nem ismerem a felszerelések szalmai nevét így megpróbálom leírni mit is akarok. Na elkezdem. Láttam itt a LL portálon többször, képeken már hogy van eggy ilyen táblaszerű valami amin írások vannak, meg asszem gombok valaki eltudná nekem magyarázni hogy az mire való mit írtok rá és hogy hogyan segíti a munkátokat? Köszönettel [/img][/url]
Üdv, lánglovagok és nem lánglovagok :)!
Válasz küldése