Vonatbalesetek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
gas2
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: gas2 » 2005. feb. 16. 13:35

nazda:
azért a MÁV alkalmazottnak sem ártott volna végezni a dolgát és átváltani az átjárót biztosító jelzőlámpát pirosra......jó tudom 1% esély még van hogy műszaki hiba volt......amugy abban igazad van, hogy vonatnak nekimenni majdnem akkora butaság mint tűzoltóautónak /a nagyobb fajtákra gondolok ha villog ha nem/
amúgy a MÁV vezetői érzik, hogy hibáztak nem véletlen a gyors anyagi és erkölcsi segítségnyújtás....

közúton a forgalomirányitó jelzőlámpákon azért nem jó ötlet a fehér fény, mert akkor felesleges felszerelni őket, hisz ott az elsőbbséget a KRESZ szabályozza, a lámpa csak a biztomság és a gyorsaság növelése miatt van
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. feb. 16. 12:58

"Veszélyes vasúti átjárók
A fehér villogó jelzés nem azt jelenti, hogy szabad az út"
http://www.nol.hu/cikk/352133/
"A szakemberek szerint szinte minden esetben a KRESZ szabályainak megsértése okozza a tragédiát. A sofőrök megfeledkeznek arról, hogy a fénysorompó szabad jelzése ellenére is csak kellő körültekintéssel szabad az átjárókba behajtani. A fehér villogó jelzés nem azt jelenti, hogy szabad az út, mindössze azt, hogy a berendezés működik."

Világos nem? :shock: (Mint a fehér villogó!!! :wink: )
A "szabad jelzés ellenére" ami micsoda? Mert a fehér villogó jelzés az nem! Mert az csak az, hogy a berendezés működik... tehát, ha villog a fehér akkor működik de információt nem ad csak annyit, hogy ha valamikor pirosat/tilosat fog mutatni akkor azt "hivatalosan" (mivel a fehér villogó a működésre, hivatalosságra utal) teszi! :roll:
Pedig azt mondják a jogászok, hogy ami nem tilos vagy nincs tiltva az/azt szabad! Vagy ezek nem azok a jogászok?
Szegény asszonyka, a "papírforma" miatt akár egy év "sittet" is kaphat, a "vasúti közlekedés veszélyeztetéséért", a "fehér villogóért"! Agyrém!!!!
Némi extremitás:(avagy :roll: ...)
A közúti jelzőlámpáknál is alkalmazni kellene a zöld fény helyett és akkor a lámpa szabad jelzése ellenére is csak kellő körültekintéssel lenne szabad az átjárókba behajtani"! (Megkülönböztető járművek balesetei)
nazda !
Barni
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. szept. 24. 17:21

Mentő írta:Biztos én vagyok az egyszerü szerkezetü mentős, de a poroltó készülék mivel hűt? Hideg porral?
Nem, részecske mozgással. :D Amikor a por nagy sebességgel kiáramlik a tűzoltó készülékből, ugyanaz a jelenség játszódik le, mint amikor fújjuk a forró levest. :lol: :lol: :lol: Nem beszélve arról, hogy a tűz, vagy izzás megszünte után az anyag magától is visszahűl, így ha porralotóval megszüntetjük az izzást, akkor tulajdonképpen magát az anyagot is visszahűtjük. :D Így nem is írt akkora badarságot az Objektív Hírügynökség.
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. szept. 24. 16:43

Talán ide passzol nem tudom, a főoldalon olvastam a hírt a metró füstről:

"Műszaki hiba miatt füstölni kezdett a 3-as metró egyik kocsija csütörtök este az Arany János utcai megállóban – közölte a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság. Az utasoknak baj nélkül sikerült elhagyniuk az állomást, a tűzoltók pedig porral oltóval lehűtötték az első kocsi alatti irányváltó kapcsoló meghibásodása miatt felizzott alkatrészt"

Biztos én vagyok az egyszerü szerkezetü mentős, de a poroltó készülék mivel hűt? Hideg porral?
pockos fred
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: pockos fred » 2004. aug. 08. 11:30

Igen ott dolgozom és, mint Te is tudod a kötelező oktatásokon felolvassák a negyedéves baleseteket és értékelik.
Ott közölték a vizsgáról szóló infot.
pockos
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2004. aug. 05. 21:12

Szia Pockos!
A MÁV-nál dolgozol, vagy ismered a vezért, mert Én ott dolgozom, és ismerem is mindkettő vezért, az is igaz, hogy segíteni akart, de tudomásom szerint volt villanyvizsgája a srácnak!
Várom válaszodat!
A TOLERANCIA EGYENESEN ARÁNYOS AZ INTELIGENCIA HÁNYADOSSAL!
pockos fred
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: pockos fred » 2004. aug. 05. 14:46

A Délis baleset személycsere miatt történt. Még villanyvizsgája se volt, annak aki vezetett. Csak segíteni akart a kollegájának aki elkéredzkedett.
pockos
backdraft
slagmester

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2004. aug. 02. 8:08

Hát jahh...mikor ott hesszölök és nincs látnivaló akkor semmi sem törpénik..bezzeg nyári szünetben! :wink:

No de tényleg. Megfordultam már a déliben heti négy lakalommal. Ezt felszorozva titkos egyetemi éveim számával, kiderül, jó sok alkalom ez.

Jól megfigyeltem az ott folyó dolgokat.

Ezek a pilóták érzik, kb hol vannak. Így felszólítás nélkül is lassítanak a betolt kocsikkal...akkor ezt szegény kolléga hol szúrta el? Remélem nem teljesen Öt akarják okolni!! :evil:

Na Gyurma! Mik a fejlemények? Mennyire károsodott pl az épület? És hogyan sikerült kicibálni belőle a beszorult kocsit?
Üdv: Backdraft
sniper
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: sniper » 2004. aug. 01. 1:13

Csak az érdekelne, hogy mennyivel ment ez a tolatás? Mert lehet, hogy először csinálta, vagy azt hitte, hogy még Kelenföldön jár?
Ízi Rájder
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Ízi Rájder » 2004. júl. 30. 12:50

Én már megtanultam.
Ha sokat iszom nem használom a mobilomat mert érthetetlenül beszélek! :lol: :lol:
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2004. júl. 29. 20:10

Szevasztok!
Friss infó: valószínűleg most igaza van az RTL KLUBnak!
A Déli pályaudvaron a következőképpen történik egy ilyen betolás:
a tárolóból egy mozdony betolja a kocsikat az induló vágányokra, és a kocsisor elején van egy emberke, akinek az a feladata, hogy irányítsa a mozdonyvezetőt, mivel tíz kocsi betolása esetén semmit sem lát a tolás irányába! Rádió kapcsolat van közöttük, és a tolatásvezető, vagy a gépkísérő folyamatosan mondja, hogy mekkora a távolság a bak és a tolt kocsisor között!
A végén már centiméterekben modja, hiszen nem mindegy, hogy a kedves utas peronon, vagy bagi kövön száll fel a vonatra!
A rádió forgalmazásban akadt egy kis baki, nevezetesen a mozdonyvezető nem értette, mit mondott az az ember aki látja milyen messze van a bak!
Valószínű ez ekozta a balesetet!
Nagyon remélem, hogy vasutas kolléga nem fog bűnbe keveredni, mert ezt ki lehetett volna védeni, csak az pénzbe került volna!
Holnap valószínűleg, már tudni fogom az egész sztorit, és megígérem este tíz után tájékoztatlak Benneteket!
Ne lepődjetek meg, ha a sajtóban mást olvastok, de ezt azt hiszem megszoktuk már!
Ha valakinek lenne kérdése ezzel kapcsolatban akkor szavesen válaszolok!
A TOLERANCIA EGYENESEN ARÁNYOS AZ INTELIGENCIA HÁNYADOSSAL!
KGP

Hozzászólás Szerző: KGP » 2004. júl. 29. 19:00

Van valakinek valami belső infója a Déli pályaudvari balesetről? Az RTL szerint a figyelő hiába szólt rádión a mozdonyvezetőnek, nem állt meg.
backdraft
slagmester

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2004. jún. 10. 17:29

Helló!

Akadt mégegy vasúti kérdésem!

Mi van, ha a vonat alá szorul egy "akármi"? Szóval kocsi, pórkocsi, épület darab...

Gondolom ugyanez villamosnál, hév-nél könnyebb.
Azt a tüzik is febírják emelni.

Vagy az is komplikált?

Üdv.
mk48_2014
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: mk48_2014 » 2004. jún. 04. 12:55

backdraft írta:Közben kérdésem is adódott, míg írtam. Talán Gyurma kolléga, vagy más tudja.

Van a MÁVnak asszem két vasúti daruja. Mozdonyt emelgetni is jó. Mennyit bír ez?
Mennyi idő a telepítése? És mennyire közelíthető meg a vonat sérült pálya esetén?

Üdv.
Halihó!
Igen,létezik még darujuk a vasutasoknak,ezek kb.160 tonnát tudnak emelni.A telepítés-ha más egyéb akadály nincs(pl.:villamos felsővezeték)-kb fél órára tehető.A helyszín megközelítéséről annyit,hogy gyakorlatilag teljesen mellé lehet menni a mentendő járművekhez(pl.:ÉCS,2000.júniusa,ahol EGYVÁGÁNYÚ pályán szembemenetkor frontálisan ütközött két tehervonat,és mind a két irányból ott voltak a MÁV-daruk,ha érdekel,van fotóm a helyszínről a baleset után kb.14 órával!),csak a többi járművet kell elszállítani!Ennek a darunak egyetlen hátránya,hogy vaskerekes,tehát a mentés idejét meghosszabbítja(igaz,hogy,ha már megvan a baleset,akkor a mentési idő már gyakorlatilag mindegy),mivel előzni nem tud!Ha érdekel,van fotóm a kitalpalt,emelésre kész daruról is,egy próbaemelés alkalmával csináltam őket Székesfehérváron,küldj ímélcímet és megboltolhatjuk a dolgot.Üdv:Mohácsi Sándor
backdraft
slagmester

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2004. jún. 03. 22:54

Közben kérdésem is adódott, míg írtam. Talán Gyurma kolléga, vagy más tudja.

Van a MÁVnak asszem két vasúti daruja. Mozdonyt emelgetni is jó. Mennyit bír ez?
Mennyi idő a telepítése? És mennyire közelíthető meg a vonat sérült pálya esetén?

Üdv.
backdraft
slagmester

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2004. jún. 03. 22:52

Mostanra már elterelődött a hangulat a mindennapibb felé...így idefér egy vicc is a gumicsizma.hu-ról. 8)

"A mozdonyvezető az átjáróhoz közelítve ezt gondolja: kamion, busz nincs! A többi meg nem ellenfél."

De nem szívetekre venni. :D

Üdv.
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2004. feb. 22. 15:02

Szevasztok!
Sajnos teljes a sötétség az ügyben, de hála Istennek, nem az "Én" állomásomon történt az eset. Valszeg emberi mulasztás történt, de nem zárható ki a biztosító berendezés meghibásodása sem. Ennyit mondhatok, és ennyit tudok is mondani. Ha valami konkrétum lesz azonnal megosztom Veletek!
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. feb. 20. 16:57

Ha a vonat a pusztában áll az megszakításkérelem vagy kék halál?
Keleti front
slagmester

Hozzászólás Szerző: Keleti front » 2004. feb. 19. 21:36

Állítólag gyurma gépén befagyott a váltó! :lol:
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2004. feb. 19. 19:33

:D nem szép dolog hogy ez visszatartja... :D :D
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2004. feb. 19. 10:51

Pozsárka!

Bocs, hogy én ugatok bele, de Gyurmának lepusztult a gépe ezért nem publikál!

Üdv!

DÖTE
Pozsárka

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2004. feb. 18. 18:17

Kedves Gyurma!

Ne habozz új híreket adni!
Úgy néz ki a dolog , hogy nélküled semmit sem tudhatunk meg a "Te" állomásod balesetéről... :roll:

Kedves hadnagyunk! Hajrá!!! (Tessék egy kicsit püfölni a gépet) De izibe :wink:
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2004. feb. 16. 8:25

Két vonat ütközött a IV. kerületben
http://langlovagok.hu/kepek2004/kovacsc ... onat.shtml
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. okt. 07. 13:34

Szevasztok!Új aktualítás:Százhalombattán 11:56-kor M62-147.pályaszámú mozdony 5 tengellyel;egy benzinnel rakott tartálykocsi 4 tengellyel siklott! Kinn vagyok a helyszínen;képek valószinű lesznek.A katasztrófavédelem nem lett riasztva,nem borult fel a kocsi.Szasztok!(mellesleg ezen és a szomszédos állomáson vagyok főnök)
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. aug. 21. 0:08

Megkövetem a Szerkesztőséget!Korábban jártam a fórumon, mint a főoldalon.Köszönöm szépen,a képek pedig kitűnőek!
Válasz küldése