Segítségkérés

A katasztrófavédelmi rendszer felépítése, szervezeti egységek, általános témakörök.
Válasz küldése
Legoooo
szikracsapkodó

Re: Segítségkérés

Hozzászólás Szerző: Legoooo » 2012. szept. 14. 20:41

És a porraloltó pora nem teszi tönkre a könyveket, kottákat?
britishman
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: britishman » 2012. szept. 11. 13:16

Szia...

Ki mondta? Alapvetően a könyvtárban megfelelő védelmet nyújt a porral oltó készülék. Számítógéptermekben, illetve elektronikai környezetben a szén-dioxid annyival kíméletesebb,hogy egy kisebb elektromos tűz miatt nem veri tele porral a a gépek belsejét, lecsökkentve a tűz eloltásával járó károkozást. A szén-dioxid hőt és oxigént von el a tűztől de utána
azonnal elpárolog nem hagyva szennyeződést. A por minimális hőelvonással, és kémiai reakcióval, és fojtással vet véget a tűznek ennek feltétele, a por égésbe való bejuttatása. Ergo minden poros lesz az oltás után.
"Az önző ember sosem lehet boldog. - Aki igazán élni akar, éljen másért." /Seneca/
Legoooo
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Legoooo » 2012. szept. 10. 21:30

Üdv!
Szeretném megkérdezni, mekkora szennyező hatása van oltáskor a porral oltónak? Pl Ált. iskolai könyvtárban nálunk 6 kg-os poroltó van. Mondták, cseréljük CO2-vel oltóra. Olvasom, az nem hagy szennyeződést. A poroltó ekkora kárt tesz ott? Vagy hatékonyabban olt egy könyvtárban a CO2-vel oltó?
Köszönöm : Legoooo
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2012. aug. 20. 13:20

lapidus írta:FONTOS SEGÍTSÉGKÉRÉS!

Az 1978. évi IV. törvény a Büntető Törvénykönyvről XX. fejezete a katonai bűncselekményekről, csak a katonákra vonatkozik, vagy minden hivatásos állományúra?
Tűzoltók nem tudnak elkövetni katonai bűncselekményt.
lapidus
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: lapidus » 2012. aug. 20. 13:07

FONTOS SEGÍTSÉGKÉRÉS!

Az 1978. évi IV. törvény a Büntető Törvénykönyvről XX. fejezete a katonai bűncselekményekről, csak a katonákra vonatkozik, vagy minden hivatásos állományúra?
Frank J. Lapidus
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2012. aug. 18. 19:05

Barni írta:Én ezt nem, értem. Embereket küldenek el, mert megszűnt a beosztásuk. Ugyanakkor embereket vesznek fel, de hova?
Remélhetőleg annak a helyére, aki egy e-mailt sem volt képes elküldeni.
t0K1
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: t0K1 » 2012. aug. 18. 17:22

Tényleg nagyon fontos lenne, biztos a helyszinen is megoldható lesz,de nem szeretném ha ott még velem külön bajlódni kellene.
Barni
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Barni » 2012. aug. 18. 16:07

Én ezt nem, értem. Embereket küldenek el, mert megszűnt a beosztásuk. Ugyanakkor embereket vesznek fel, de hova?
t0K1
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: t0K1 » 2012. aug. 18. 13:32

Esetleg letölthetöe ez valahonnan?
t0K1
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: t0K1 » 2012. aug. 18. 3:57

Elöször is üdv Mindenkinek!
SOS gondom lenne, mégpedig a következö: jövö7 kedden megyek aláirni a szerzödésem, meg megbeszélni ugye mindent az alapkiképzéssel kapcsolatban stb. Pénteken hivtak fel ez ügyben és a telefonban azt mondták kiküldtek egy emailt nekem amiben találok egy nyomtatványt amiben különbözö méreteket kell megadom pl magasség, derékböség, vállszélesség stb. A gond az hogy nekem ilyen nem jött, söt semillyen email nem jött. Hétvégén már nincs bent az illetékes, hétfön augusztus 20.-a kedden meg már mennem kellene. Megtenné valaki aki kapott hasonló emailt a felvétele alatt, hogy az elküldené nekem is ezt a nyomtatványt? Nagyon fontos lenne. Elöre is köszönöm a segitséget a leendö kollégáknak és mindenki másnak is.
BimmBamm
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: BimmBamm » 2012. aug. 14. 13:58

Köszönöm a magyarázatot Zsolt!

Attól tartok, erre nem lesz szüksége legoooo-nak, de jó tudni, hogy van ilyen is.
Már csak azért sem lesz rá szüksége, mert itt - ott amire te hivatkozol - beavatkozási idő-ről van szó.
A kérdező nem ezt, hanem a vonulás megkezdéséig "eltelhető" (kitekert magyarsággal kifejezve) időt kérdezte.

(A beavatkozási idő a tűzoltó és mentő szolgálatok első riasztásától eltelt idő addig, amíg az
első beavatkozó gépjármű(vek) megfelelő helyzetbe kerülnek és megkezdik a beavatkozást)

Üdvözlettel: BimmBamm
Vizsgáljuk a múltat, fürkésszük a jövőt. Ki törődik a jelennel?
fsztuz
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: fsztuz » 2012. aug. 14. 10:09

BimmBamm írta:
fsztuz írta:
Legoooo írta:Üdvözlet: azt szeretném megtudni, melyik az a jogszabály/törvény, ahol la van írva, mennyi a különböző szintű tűzoltóegységek riasztási/vonulási ideje? Azaz hogy a riasztástól számítva mennyi időn belül kell útra kelni? Tűzvédelmi előadónak tanulok (távoktatásban) és ezt az információt így konkrétan még nem találtam.
Köszönöm: Legoza Gábor

Kedves Legooo!

A polgári repülőterekre vonatkozó jogszabály a 2007. évi XLVI. törvény, amely a nemzetközi polgári repülés Chicagóban aláír Egyezmény Függelékeit kiadja magyar nyelven. (Megtalálod http://www.magyarkozlony.hu" onclick="window.open(this.href);return false; 2007. év június hónap 70. szám 1-2 rész.) A kiadott ICAO Annexek közül, ami téged érdekel a 14. Annex 9.2.21, ill. 9.2.22., 9.2.23. pontja érdekelhet 6836. oldal.

Üdv!
F. Zsolt
Mit csináltunk ?????? :-/
Kedves BimmBamm!

A hivatkozott ICAO előírás a polgári repülőterek tűzoltóságának vonulási idejére vonatkozik, ez eltér a "hagyományos" tűzoltósági normától. Ezért bátorkodtam jelezni Legooo-nak, hogy van egy spec. terület is, ami lehet, hogy nem kerül szóba az előadói képzésen, de ha mégis akkor buktató lehet.

Üdvözlettel:

F.Zsolt
BimmBamm
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: BimmBamm » 2012. aug. 13. 17:20

fsztuz írta:
Legoooo írta:Üdvözlet: azt szeretném megtudni, melyik az a jogszabály/törvény, ahol la van írva, mennyi a különböző szintű tűzoltóegységek riasztási/vonulási ideje? Azaz hogy a riasztástól számítva mennyi időn belül kell útra kelni? Tűzvédelmi előadónak tanulok (távoktatásban) és ezt az információt így konkrétan még nem találtam.

Kedves Legooo!

A polgári repülőterekre vonatkozó jogszabály a 2007. évi XLVI. törvény, amely a nemzetközi polgári repülés Chicagóban aláír Egyezmény Függelékeit kiadja magyar nyelven. (Megtalálod http://www.magyarkozlony.hu" onclick="window.open(this.href);return false; 2007. év június hónap 70. szám 1-2 rész.) A kiadott ICAO Annexek közül, ami téged érdekel a 14. Annex 9.2.21, ill. 9.2.22., 9.2.23. pontja érdekelhet 6836. oldal.

Üdv!
F. Zsolt
Mit csináltunk ?????? :-/
Vizsgáljuk a múltat, fürkésszük a jövőt. Ki törődik a jelennel?
fsztuz
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: fsztuz » 2012. aug. 13. 8:22

Kedves Legooo!

Üdv!
F. Zsolt
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2012. aug. 08. 21:16

http://jogszabalykereso.mhk.hu/cgi_bin/ ... 374.596598" onclick="window.open(this.href);return false;
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Legoooo
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Legoooo » 2012. aug. 08. 15:23

Üdvözlet: azt szeretném megtudni, melyik az a jogszabály/törvény, ahol la van írva, mennyi a különböző szintű tűzoltóegységek riasztási/vonulási ideje? Azaz hogy a riasztástól számítva mennyi időn belül kell útra kelni? Tűzvédelmi előadónak tanulok (távoktatásban) és ezt az információt így konkrétan még nem találtam.
Adriana
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Adriana » 2012. júl. 05. 23:29

Kedves Lánglovagok.

A fórumra feltett kérés okafogyottá vált ma estére, a demonstráció befejeződött a hőség miatt. 5 napig tartott a tűzforró betonon.

Üdvözlettel.
Adriana
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Adriana » 2012. júl. 05. 11:22

Adriana írta:Mindenkinek jó és kevésbé meleg napokat kívánok.
Bocsánat, hogy ide is teszem, nem találtam megfelelő topikot ahhoz, amit írnék. Bár lehet, hogy pont ez az.
Segítségkérés ügyében jöttem. Illetve tanácsért. Vagy nem is tudom.... :-(

Kinek lenne bármilyen jó ötlete, hogy a Hősök terén kint demonstráló rokkantak és fogyatékkal élőknek valaki végre fellocsolja a teret? Ott aszalódnak a jogaikért vasárnap óta, azóta egyszer sem locsolták fel a teret, amit a turistaszezonban egyébként minden nap megtesznek.
Különféle kacifántos utakat kell bejárni ahhoz, hogy egyáltalán megrendelhető legyen a locsolóautó, és még akkor sem biztos, hiszen most mindenhol kell a víz és kifogás is mindig akad.

A minap láttam hírt arról, hogy a VOLT fesztiválon egy tűzoltóautó tetejéről a tömlőkkel locsolták a hejehujázó fiatalokat. Nincs véletlenül valahol egy segítőkész csapat, aki hajlandó lenne a locsolást megoldani, no nem az embereket, csak a teret kéne. Mondjuk, naponta 1x, de jó alaposan.

Hová fordulhatnék? Kérem szépen a közösséget, segítsen. A rokkantak, megváltozott munkaképességűek között is van bizonyára hajdani tűzoltó...

Köszönöm, hogy leírhattam, várom az S.O.S választ.
Üdvözlettel és tisztelettel.
Kedves Mindenki! A kérésem/kérdésem továbbra is fennáll.

HELP!!!!!! :-/
Adriana
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Adriana » 2012. júl. 04. 20:00

Mindenkinek jó és kevésbé meleg napokat kívánok.
Bocsánat, hogy ide is teszem, nem találtam megfelelő topikot ahhoz, amit írnék. Bár lehet, hogy pont ez az.
Segítségkérés ügyében jöttem. Illetve tanácsért. Vagy nem is tudom.... :-(

Kinek lenne bármilyen jó ötlete, hogy a Hősök terén kint demonstráló rokkantak és fogyatékkal élőknek valaki végre fellocsolja a teret? Ott aszalódnak a jogaikért vasárnap óta, azóta egyszer sem locsolták fel a teret, amit a turistaszezonban egyébként minden nap megtesznek.
Különféle kacifántos utakat kell bejárni ahhoz, hogy egyáltalán megrendelhető legyen a locsolóautó, és még akkor sem biztos, hiszen most mindenhol kell a víz és kifogás is mindig akad.

A minap láttam hírt arról, hogy a VOLT fesztiválon egy tűzoltóautó tetejéről a tömlőkkel locsolták a hejehujázó fiatalokat. Nincs véletlenül valahol egy segítőkész csapat, aki hajlandó lenne a locsolást megoldani, no nem az embereket, csak a teret kéne. Mondjuk, naponta 1x, de jó alaposan.

Hová fordulhatnék? Kérem szépen a közösséget, segítsen. A rokkantak, megváltozott munkaképességűek között is van bizonyára hajdani tűzoltó...

Köszönöm, hogy leírhattam, várom az S.O.S választ.
Üdvözlettel és tisztelettel.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2012. jan. 18. 20:26

Benke Donát köszöni a segítséget, a felhívásra nagyon sokan mentek vért adni.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2012. jan. 18. 13:32

bikmakk
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: bikmakk » 2011. feb. 24. 10:03

nyinyi írta:Szia Bikmakk!
Menjél be a kerületi Tűzőrségre és ott keresd a Őrségparancsnokot, ő tud segíteni. Hozzáteszem, a jelenlegi megszorításoknak köszönhetően csak térítésesen fogod megkapni, ami nem olcsó.
Üdv: Nyinyi

Nagyon köszi!
Pirinyó
slagmester

Hozzászólás Szerző: Pirinyó » 2011. feb. 24. 9:54

bikmakk írta:Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Egyik barátnőm nagy álma, hogy egyszer tűzoltók, bevetési ruhába beöltözve köszöntsék fel valamilyen alkalomból. Mivel hamarosan it a nőnap arra gondoltam, hogy ez egy jó ajándék lenne neki. Kihez fordulhatnék ez ügyben? Tudnátok nekem segíteni? Budapesten lakunk. Előre is köszönöm!
Keresd meg a Pilisvörösvári önkénteseket ők segíteni fognak.
"Ne sírj azért, mert valami véget ért, mosolyogj, hogy részese lehettél."
nyinyi
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: nyinyi » 2011. feb. 24. 8:35

Szia Bikmakk!
Menjél be a kerületi Tűzőrségre és ott keresd a Őrségparancsnokot, ő tud segíteni. Hozzáteszem, a jelenlegi megszorításoknak köszönhetően csak térítésesen fogod megkapni, ami nem olcsó.
Üdv: Nyinyi
bikmakk
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: bikmakk » 2011. feb. 23. 10:45

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Egyik barátnőm nagy álma, hogy egyszer tűzoltók, bevetési ruhába beöltözve köszöntsék fel valamilyen alkalomból. Mivel hamarosan it a nőnap arra gondoltam, hogy ez egy jó ajándék lenne neki. Kihez fordulhatnék ez ügyben? Tudnátok nekem segíteni? Budapesten lakunk. Előre is köszönöm!
Válasz küldése