* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. ápr. 21. 15:27

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 447 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 112-es segélyhívó
HozzászólásElküldve: 2017. aug. 01. 9:07 
Szerkesztő

Giro írta:
Sajnos megint (azaz ilyet nem először olvasok az itteni fórumon) pontatlan az oldalra kirakott tájékoztatás.
Nincs, és nem volt soha dupla kikérdezés. Minden szerv a saját igényeinek megfelelően kérdezteti ki a bejelentőt, a mentősökkel is így lesz. Ugyanakkor a mentésirányítási csoportok a többi szervvel együtt értesülhetnek a bejelentésről, csak a beavatkozást igénylő esetekkel kell foglalkozniuk, stb.

Akkor a Belügyminisztériumban rosszul tudják? Ott van világosan a cikkben, mikor lesz dupla kikérdezés.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. aug. 01. 8:47 
tömlőszállító

iroda írta:
De hiányzik szerencsétlen mentőknek ez a KÉT központi segélyhívási lehetőség.........

Hiányzik bizony, mivel főleg Budapest, Pest megye nagyon el van havazva!
Sajnos megint (azaz ilyet nem először olvasok az itteni fórumon) pontatlan az oldalra kirakott tájékoztatás.
Nincs, és nem volt soha dupla kikérdezés. Minden szerv a saját igényeinek megfelelően kérdezteti ki a bejelentőt, a mentősökkel is így lesz. Ugyanakkor a mentésirányítási csoportok a többi szervvel együtt értesülhetnek a bejelentésről, csak a beavatkozást igénylő esetekkel kell foglalkozniuk, stb.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 31. 13:56 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Szombaton (07.29) történt a halálos kimenetelű baleset az M0-on.
Mikorra odaértem már jó páran segítettek valaki próbálta újjáéleszteni az egyik sérültet. Továbbhaladtam közben hivtam a 112-t az operátornak elmondtam mi történt aki szerint már többen jelezte de kérte pontosítsam a helyszínt. Elmondtam neki hogy a 25-ös km-nél történt.Rendeben megköszönte majd közölte a szervek mennek a helyszinre. Ahogy letettük beugrott hogy kellene tűzoltó is, visszahivtam öket kérdeztem megy-e tűzoltó kis várakozás után közölte nem.Kértem riassza le őket is.
11 perc múlva hívtak vissza tűzoltóként mutatkozott be (36112) és kérdezte hova is vonuljanak. Ismét elmondtam. Visszakérdeztem még csak most mennek? Nem már elindultak állította. Válaszként közöltem vele szerintem Szigetszentmiklósnak lenne a legközelebb.Ez rájuk tartozik.
DE az a 11 perc nem hagy nyugodni. :ideges: :ideges:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 28. 6:38 
tömlőszállító

De hiányzik szerencsétlen mentőknek ez a KÉT központi segélyhívási lehetőség.........

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 27. 19:50 
Szerkesztő

Beleerőszakolják a mentőket a 112-be

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 23. 21:38 
kapacsmester

Néhány érdekes részlet a tűzoltó-mentő integráció diplomamunkából:
http://www.langlovagok.hu/cgi-bin/lang/ ... eres&ID=46

Ausztria: 112 központ 6 tartományban van.

Dánia: 39 helyen van 112 központ és minden régióban működtetnek mentésirányítási központokat.

Portugália: A segélykérő hívásokat 4 központi és 22 területi helyen fogadják, attól függően, hogy a 112-őt, vagy a nemzeti segélykérő vonalon érkezik-e a jelzés.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 23. 16:41 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Ausztriában 122, Olaszországban 115, Franciaországban 118.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 21. 17:11 
Szerkesztő

Mennyi az annyi?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 15. 9:06 
Szent Tömlő őrzője

Mondjuk az sokat elmond erről a kiváló és mindennél jobb rendszerről, ha az egész kikérdezést folyton az elejétől kell kezdeni. Szerintem kéne még a 112 fölé is vagy 18 db lépcső, akkor lenne a legkiválóbb a világon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 13. 20:45 
Szent Tömlő őrzője

peet írta:
http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/112_segelyhivo_hiba_felelos_halal
Pont a fene nagy helyismerettel rendelkező tűzoltósági műveletirányító beszélt a bejelentővel utoljára...

A névtelenséget kérő operátoroknak is jó sok esze van. Próbálják áttolni a felelősséget a tűzoltókra, miközben nagyon jól tudni, hogy az egész rendszer a jelenlegi formájában úgy szar ahogy van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 13. 20:37 
vízpocsékoló

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/112_ ... elos_halal
Pont a fene nagy helyismerettel rendelkező tűzoltósági műveletirányító beszélt a bejelentővel utoljára...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: TV2
HozzászólásElküldve: 2017. júl. 13. 20:04 
Szerkesztő

Hiba: összekeverik a településeket

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 13. 17:28 
Szerkesztő

Az érem másik oldala: hibázott a 112 elbocsátott hívásfogadója, de...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 13. 12:22 
kapacsmester

A pomázi parancsnoknak azért kicsit ellentmondanék. Pont Bakondi volt az, aki kitartóan keresztbe tett a 112-nek és a TIK-be való költözésnek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 12. 19:15 
Szerkesztő

ATV-n Leidinger Istvánnal:
http://www.atv.hu/belfold/20170712-rend ... lykeresben

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 12. 13:18 
kapacsmester

Teljesen egyetértek azzal, hogy a felelőst el kell bocsátani. Tehát a belügyminisztert, nem az operátort.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 12. 10:27 
pernyekergető

A megalománia tipikus jegyei.Amerika akarunk lenni és csak a 112 vesszük át. Így működik ez nálunk. Na és persze azonnal elbocsájtottuk. rendjén van ez így?ha igen akkor soroljam a hibákat hibára halmozókat akik védettek és nincsenek elbocsájtva..becsületesen jelzem , nem csak a katasztrófavédelemre gondolok.Jó lenne,ha aki elbocsájtotta jelezne életében egyszer tüzet ...és akkor tudná mit is jelent az amikor a helyi tűzoltó aki mindent ismer ...veszi fel a bejelentést.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 11. 18:18 
Szerkesztő

Másik megyébe küldték a tűzoltókat

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Nyugat.hu
HozzászólásElküldve: 2017. máj. 31. 22:07 
Szerkesztő

Mi vezethetett oda, hogy a 112-es segélyhívó központ operátora munka közben öngyilkosságot kísérel meg?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. máj. 03. 11:46 
Szerkesztő

Milyen esetben hívja a segélyhívószámokat

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2017. ápr. 18. 7:48 
Szent Tömlő őrzője

Hajdú-Bihari Naplóban:

A jövőben a 104-es telefonszámon keresztül történő hívások is automatikusan a 112-es (ESR) központokba érkeznek, ahol az elsődleges adatfelvétel megtörténik, illetve az intézkedés megkezdődik. A lakosság szempontjából nincs változás, továbbra is hívhat mentőt a 112-es vagy a 104-es telefonszámon, ugyanakkor az ESR révén a segítségnyújtás logisztikája biztonságosabbá válik - mondta érdeklődésünkre Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kommunikációs és pr igazgatója.

"Az egységes segélyhívó rendszer (ESR) lényege, hogy a vészhelyzeti hívások fogadása központosított (112-es központok), a szakmai kommunikációt - mint például telefonos elsősegély - és a mentőtevékenység operatív irányítását az OMSZ mentésirányítói végzik, a helyszínekre pedig a legközelebbi megfelelő mentőegységet riasztjuk" - hangsúlyozta Győrfi Pál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. jan. 19. 16:44 
kapacsmester

Kaposvár, Kontrássy utcájának családi házáról beszélt a bejelentő a tevékenység irányítási központ ügyeletesének.
http://somogy.katasztrofavedelem.hu/hir ... -epuletben

Elég komoly gondok vannak a fejekben. Mondhatni jellemző, hogy a katasztrófavédelemnél a saját rendszerük működését nem ismerik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 444.hu
HozzászólásElküldve: 2016. aug. 28. 8:02 
Szerkesztő

A főváros feltalálta a vonalas telefont

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. aug. 23. 0:02 
Szerkesztő

A pomázi tűzoltóparancsnoknak írta egy ember, aki segítséget kért a tűzoltóktól:

Tisztelt Leidinger István Úr!

Hálás köszönetemet szeretném kifejezni Önön keresztül a pomázi tűzoltóknak. A mai napon reggel a hozzám érkező vendég a Csobánka Bem utcában figyelmetlenül tolatott és felakadt egy betontámfalra, amelyről saját erőből nem tudott lejönni, a jármű félig a levegőben lógva torlaszolta el az utcát és a garázsbejáratomat. A pomázi tűzoltók a zuhogó esőben kijöttek és szakszerűen, gyorsan végrehajtották a műszaki mentést. Bajtársait csak dicsérni tudom, és persze hálásan köszönöm a segítséget.

Azonban azt is szeretném tudatni Önnel, hogy a bejelentés és az önök riasztása egyáltalán nem volt sem gyors, sem szakszerű, sem hatékony. A 105-ös számot tárcsáztam. Régebben ilyenkor rögtön a legközelebbi tűzoltóság jelentkezett, de most meglepetésemre egy valamilyen bevetésirányító vagy mifene központban egy hölgy vette fel a telefont. Szegénnyel nem sikerült megértetnem, hogy mi a probléma és miért kérek segítséget. Külön el kellett magyaráznom, hogy az utca meredek, ezért vannak támfalak és arra akadt fel egy óvatlan autós. Kértem, hogy kapcsolja a pomázi tűzoltókat, azoknak van helyismeretük és rögtön érteni fogják a problémát, meg úgyis az lesz a vége, hogy ők jönnek segíteni. Azt mondta, hogy nem kapcsolhatja a pomáziakat, de kapcsol egy szakértő tűzoltótisztet. Ez eltartott egy darabig, mert foglalt volt a tűzoltótiszt telefonszáma. Végül beszéltem a tiszttel, aki egy félmondatból értette a problémát és ígérte, hogy küldi a pomázi tűzoltókat. Később értesültem, hogy ez az új irányítási rendszer miatt ilyen komplikált és lassú. Költői a kérdésem, de mi lett volna, ha valaki sérülten beszorult volna az autóba, vagy az kigyulladt volna? Tartok tőle, hogy akkor már a temetkezési vállalkozót kellett volna küldeni.

Nem vagyok jártas tűzoltásban, de tudom, hogy egy családi ház 8-10 perc alatt leég. Ennyi ideig mi csak vitatkoztunk azon, hogy mi történt, és kell-e segítség.

Nem lenne egyszerűbb visszaállítani a jól bevált régi rendszert. Szerintem nincs annál jobb, mint amikor a helyismerettel rendelkező, helyi szakember veszi a riasztást és dönt arról, hogy mi a további teendő. És akkor csak egy lépcsős az értesítés és nem három személy telefonálgat egyetlen eset miatt.

Nos, bocsásson meg, hogy okoskodom, de tényleg rossz rá gondolni, hogy ezzel a vezénylési módszerrel mi történik, ha nagy a baj és emberéletekről van szó.

Tisztelettel
[...]

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. aug. 22. 9:33 
tömlőszállító

Nem kell csodálkozni, ez van abban az esetben amikor a szakmához nem értők vannak olyan pozícióban ahol dönteni kell és a közvetlen munkatársakat a lojalitás, esetleges üzleti érdek alapján választják ki. Ennyi.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 447 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]