* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. júl. 23. 8:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 2030 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 82  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Jelentkezés tűzoltónak
HozzászólásElküldve: 2016. dec. 09. 12:27 
vízpocsékoló

Senki nem születik úgy, hogy mindenben rutinja van. Nyilván én se úgy gondoltam, hogy egyből sofőr lennék, de idővel ha meg lenne a kellő rutinom akkor miért ne. Mondjuk elsősorban engem a beosztott tűzoltói állás érdekelne, a hivatásos jogsi csak plusz, hogy minél több helyen alkalmazható legyek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 09. 12:16 
slagmester

Matias írta:
........................................... Még egy kérdésem lenne. Mennyire van most hivatásos sofőr hiány mit tudtok ezzel kapcsolatban? Ha minden jól megy megcsinálom január végére mivel sok helyen előny ahogy informálódtam.

Friss jogosítvánnyal, gyakorlat nélkül?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 09. 11:59 
vízpocsékoló

Köszönöm a gyors válaszokat! Tudom, hogy ha felvételt nyerek akkor beiskoláznak csak bekerülni nem egyszerű mivel nem nagyon van felvétel, plusz nincs semmilyen ismeretségem aztán gondoltam ezzel megolajoznám a dolgokat. Úgy gondolom ez a suli a kisgépkezelői igazolvány megszerzése végett lenne fontos nekem, nem az oktatott anyag miatt. Remélem az új évben sikerül átkerülnöm valamelyik hivatásos helyre. Még egy kérdésem lenne. Mennyire van most hivatásos sofőr hiány mit tudtok ezzel kapcsolatban? Ha minden jól megy megcsinálom január végére mivel sok helyen előny ahogy informálódtam.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 08. 22:11 
Szent Tömlő őrzője

A 9/2015. (III. 25.) BM rendelet tűzoltósági és ügyeleti szakterületen felsőszintű szakképzettségnek fogadja el a védelmi igazgatási alapképzési szak, tűzvédelmi és tűzoltó szakirányt. Ennél fogva semmilyen "alapfokú" képzés nem lesz, és nincs is szükség rá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 08. 21:42 
hamutipró

Nem hinném, hogy sok értelme van saját kontón elvégezni az alapfokút. Ha vonulós tűzoltónak jelentkezel és felvesznek, akkor úgyis beiskoláznának az alapfokúra.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 08. 18:24 
vízpocsékoló

Tiszteletem!

Olyan probléma kapcsán szeretném a segítségeteket kérni, hogy alapfokú tűzoltó képzést saját kontóra meg lehet csinálni? Amiért kérdezem: öt éve vagyok főfoglalkozású létesítményi tűzoltó. Kb. az első perctől kezdve kértem, hogy írassanak be az iskolába, de mindig jöttek azzal, hogy mivel nekem felsőfokú végzettségem van (a nemzetvédelmi egyetemen végeztem védelmi-igazgatási szakon, tűzoltó szakirányon) így nincs szükségem alapfokú iskolára. Nekem komolyabb céljaim vannak ezzel a hivatással kapcsolatban és szeretnék átkerülni a hivatásos állományba, de amíg nincs meg az alapfokúm addig csekélyek az esélyeim ezzel tisztában vagyok. Emellett folyamatban van a "c"-s jogosítvány letétele is.
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. nov. 21. 18:33 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Üdv,
először jelentkezz egy megyei Katasztrófavédlmi Igazgatóságon (megyei székhelyű városokban van) ott megmondják, hogy van-e hely és megmondják a feltételeket. Ha ezen túl vagy és felvettek, akkor küldenek el iskolába 5 hónapra. Utána lehetsz tűzoltó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. nov. 21. 14:14 
vízpocsékoló

Üdvözlet.

Állampolgársággal rendelkező külhoni magyar vagyok, és szeretnék tűzoltónak jelentkezni. Rendelkezem magyarországi bejelentett lakcímmel, viszont még szerbiában élek. E- kártyával rendelkezem, viszont ez minden. Taj kártyám sincs mivel egyenlőre szerbiában dolgozom.
Milyen papirok kellenek hogy jelentkezni tudjak, és mennyire baj hogy egyenlőre nem lakok magyarországon?
A jövőben ott szeretnék élni, de úgy terveztem, hogy csak a képzés után keresek állandó lakhelyet, attól függően hogy hova tudok bekerülni.
előre is köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. nov. 05. 17:45 
Szerkesztő

Martin1219 írta:
Üdv,

Olyan kérdésem lenne, hogy valaki letudná-e nekem írni, hogy ha a toborzó után minden alkalmassági sikerül és felvételt nyerek, utána hol (Budapestre szeretnék menni toborzóra), hogyan (mármint milyen rendszerben, bentlakásos, vagy nem) illetve mennyi idő a képzés?
Előre is köszönöm, szép napot!

http://www.langlovagok.hu/jelentkezes-tuzoltonak
http://www.langlovagok.hu/tuzvonal/687_ ... lmi-kepzes

Bentlakásos a képzés, az első rész biztosan.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. nov. 03. 11:04 
vízpocsékoló

Üdv,

Olyan kérdésem lenne, hogy valaki letudná-e nekem írni, hogy ha a toborzó után minden alkalmassági sikerül és felvételt nyerek, utána hol (Budapestre szeretnék menni toborzóra), hogyan (mármint milyen rendszerben, bentlakásos, vagy nem) illetve mennyi idő a képzés?
Előre is köszönöm, szép napot!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. nov. 03. 10:38 
szikracsapkodó

Ilyet sem láttam még, ugyan azon helyre 2x toborzás egymás után.
Ez miért van? Nincs meg a kívánt létszám?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. nov. 03. 8:52 
Szerkesztő

2016. november 10-én (csütörtök) 10 órakor tűzoltó toborzó a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóságon.

További információ és regisztráció

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Budapest
HozzászólásElküldve: 2016. okt. 21. 9:25 
Szerkesztő

2016. október 25-én 10 és 13 órai kezdettel tűzoltó toborzó a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóságon

További információ és regisztráció

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. okt. 19. 0:10 
tömlőszállító

Érdekes hogy megváltoztak a követelmények 4 év alatt! 2012-ben a hírhedt átszervezés / bekebelezés/rátelepedés/kibelezés során sok 100 embernek ajánlottak fel új szolgálati helyet a lakhelyétől több száz km-re!!! Aki nem fogadta el, azt leszerelték! Így tudta kirúgni tömegesen hivatásosokat, közalkalmazottakat , megszabadulni a nonpolkorrekt, megbízhatatlan elemektől. Lásd Árok Kornél.
Mi történt azóta??? Elvtársak, mi ez a paradigmaváltás?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. okt. 18. 15:59 
szikracsapkodó

Na, sikerült megérdeklődni. Nem hiába volt kiírva követelménynek az a 30 km. Csak Egerbe akarnak embereket felvenni, sehova máshova nem a megyébe. :(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. okt. 18. 15:06 
Szent Tömlő őrzője

Jobban jársz, ha felhívod a megyei igazgatóság humán osztályát, és megkérdezed. A válasz persze minket is érdekelne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. okt. 18. 14:54 
szikracsapkodó

A Heves megyei katasztrófavédelem honlapján is láttam a tájékoztatót.
Viszont ott van a feltételek között egy olyan kritérium, hogy Egertől max 30km-re bejelentett lakhely. Ha én több mint 30 km-re lakok attól jelentkezhetek, megéri elmenni? Vagy ez azt jelenti, hogy konkrétan az egeri tűzoltósághoz lesz felvétel? A megye más tűzoltóságaira nem (pl: Gyöngyös, Hatvan)?
Valaki meg tudná ezt nekem válaszolni még a mai nap folyamán?
Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Heves megye - jelentkezés tűzoltónak
HozzászólásElküldve: 2016. okt. 13. 16:15 
Szerkesztő

A felvételi tájékoztató helyszíne, időpontja:

Egri Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság (3300 Eger, Vincellériskola u. 5.)

2016. október 19. (szerda) 13.00 óra

A felvételi tájékoztatóra a jelentkező hozza magával:

kézzel írott önéletrajzát;
végzettséget, képzettséget igazoló bizonyítványok, oklevelek másolatát;
személyazonosító igazolvány, lakcímet igazoló hatósági igazolvány, adó-igazolvány, hatósági igazolvány (TAJ) másolatát;
valamint az esetleges vezetői engedély másolatát.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 08. 20:35 
vízpocsékoló

Papesz írta:
zolq írta:
Udv megint en. :-D

Szerintetek lesz ősszel toborzas? (Eleg turelmetlen tipus vagyok) Illetve mik a varhato fizikai kovetelmenyek pontosabban, csak, hogy fel tudjak keszulni ha esetleg vmi nem menne meg. Es meg annyit, hogy a magasság lehet hatrany felvetlnel (ha mondjuk a fizikai teszten mindenbe jo lennek (de csak 175-6cm vagyok? Ismertek ilyen magas tuzoltot?

Én is tűkön ülve várom, minden nap ránézek az oldalra. :D

A testmagasság alsó határa férfiaknál 165 cm, szóval annyira nem kell izgulnod e miatt.
A fizikai követelményekről pedig: van egy 2000m-es kötelező futás és választanod kell még 4 feladatot a következőkből. Felülés, fekvőtámasz, fekve nyomás (60kg), helyből távol ugrás, 4x10m-es ingafutás, hajlított karú függés. Elvileg így van de olyanról is halottam hogy konkrétan megmondták, hogy melyeket kell megcsinálnod a felsoroltakból.
http://www.kunmadaras.hu/Hirdetmeny/cik ... lk_kov.pdf
Ezen a linken találod az egyes feladatok pontozását. 80 pontot kell elérni a 125-ből
Rád az 1. korcsoport vonatkozik egészen 29 éves korodig. :)

Koszi a valaszt, most egy kicsit megnyugodtam ennel azert nehezebb dolgokra szamitottam.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 08. 19:28 
szikracsapkodó

zolq írta:

Szerintetek lesz ősszel toborzas? (Eleg turelmetlen tipus vagyok) Illetve mik a varhato fizikai kovetelmenyek pontosabban, csak, hogy fel tudjak keszulni ha esetleg vmi nem menne meg. Es meg annyit, hogy a magasság lehet hatrany felvetlnel (ha mondjuk a fizikai teszten mindenbe jo lennek (de csak 175-6cm vagyok? Ismertek ilyen magas tuzoltot?

Én is tűkön ülve várom, minden nap ránézek az oldalra. :D

A testmagasság alsó határa férfiaknál 165 cm, szóval annyira nem kell izgulnod e miatt.
A fizikai követelményekről pedig: van egy 2000m-es kötelező futás és választanod kell még 4 feladatot a következőkből. Felülés, fekvőtámasz, fekve nyomás (60kg), helyből távol ugrás, 4x10m-es ingafutás, hajlított karú függés. Elvileg így van de olyanról is halottam hogy konkrétan megmondták, hogy melyeket kell megcsinálnod a felsoroltakból.
http://www.kunmadaras.hu/Hirdetmeny/cik ... lk_kov.pdf
Ezen a linken találod az egyes feladatok pontozását. 80 pontot kell elérni a 125-ből
Rád az 1. korcsoport vonatkozik egészen 29 éves korodig. :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 08. 17:19 
vízpocsékoló

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. aug. 27. 13:36 
Szerkesztő

zolq írta:
Ok kosz még egyszer. Most mar csak azt kéne tudni mikor lesz felvétel. :-D

Itt szoktuk közölni. Érdemes témafigyelőt beállítani a topikra.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. aug. 27. 13:19 
vízpocsékoló

tömke írta:
Szerintem simán csinálható másodállásban, de ez elsősorban attól a cégtől függ, akinél másodállásban dolgozol. És nem mehet a főállás rovására!

Ok kosz még egyszer. Most mar csak azt kéne tudni mikor lesz felvétel. :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. aug. 27. 13:10 
hamutipró

Szerintem simán csinálható másodállásban, de ez elsősorban attól a cégtől függ, akinél másodállásban dolgozol. És nem mehet a főállás rovására!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. aug. 27. 12:56 
vízpocsékoló

Papesz írta:
Mindegy, hogy egy évet vagy ötöt passziváltatsz. A tűzoltó képzést meg tudod oldani így de nappali tagozatos diák semmiképpen sem lehetsz a tűzoltóság mellett. Ahogy tömke írta "A levelező nem gond". Ha nem szeretnéd otthagyni az egyetemedet akkor menj át levelezőre. De azt is csak a képzés után tudod folytatni. Választani kell, hogy a világ legkirályabb munkája vagy béna egyetem :D

Értem. Nagyon köszönöm a segítségeteket! Akkor offolom az egyetem témát (már ha felvesznek tűzoltó képzésre) és miutan befejeztem majd csinalok vmi diplomat levelezőin. Am szerintetek milyen melot lehet csinalni tűzoltás mellett másod állásban? Engem például a szoftver fejlesztés érdekelne... Az szerintetek megoldható tűzoltás mellett?
Tudom nem vág teljesen a témába de érdekel a véleményetek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2030 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 82  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]