* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. okt. 23. 2:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 08. 10:40 
Szent Tömlő őrzője

Puska bá- nak igaza van. Kell a piszológiai vizsgálat, de nem ez fogja eldönteni, ki marad meg a szakmában, hanem az első "nagy találkozás"
Szerintem mindenkiben felmerült egy-egy káresetnél a kérdés, főleg az elején: tényleg ezt akarom csinálni?
Szerintem egy se normális, aki tűzoltó akar lenni,de soxor jó nemnormálisnak lenni!:)))

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 15. 20:03 
Szent Tömlő őrzője

Ha valakinek csak egy kicsi baja van (nem a tolószékre gondolok :-P )
az még elmehet Tűzoltónak (már csk az a kérdés felveszik e.....hehe...)
Válaszoljon valaki please....az szszot@freemail.hu-ra kösssszzzzz!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 13. 0:51 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Én is úgy érzem, hogy nem élem meg a következő Találkozót, hogy ott legyek finom étek az asztalotokon...!?! Brüüüüha-ha-ha! ;((((

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 12. 23:02 
Szent Tömlő őrzője

Nos, szerintem Neked annyi Kép! ;-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 12. 21:40 
vörös kakas réme

Most kiről beszélsz KisCsiga? 8-[

Egyébként:
Tudod, egy pszi az ilyen megnyilvánulásokból sokat megtud a másik félről. 8-)

:-D :-D :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 12. 13:56 

Szia vizsgáló!

A pszichológusoknak nincs mundérjuk. Az "álszakmák" nem rendelkeznek ilyennel...!!! :-D :-D :-D

Majd egyszer ti is rájöttök, hogy a pszichológus és a pszichopata nem ugyan azt jelenti! Úgyhogy pályát-tévesztettetek! Jajj, azért mert dolgozni nem szerettek, azért kereshettetek volna valami kevésbé kártékony elfoglaltásgot is! :???:

Üdv: KisCsiga 8-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 12. 12:05 
vörös kakas réme

Kedves "cigológusok" szólaljatok meg! Senki nem védi meg a mundér becsületét??
:-# ??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 11. 1:26 

Sziasztok!

Úgy látom, hogy a világ két részre szakadt! Egyik rész a valóban, pontosabban ténylegesen munkát végzők és a másik az olyan, mint a teljes foglakkoztatottságok idejében a látszatmunkák, hogy találunk magunknak és kollégáinknak valami témát, munkát és utána jó sokat foglalkozunk vele! Beszélünk róla jó sokat, majd ezt összegezzük és leírjuk mondjuk jelentésbe, összegzésbe, zárszónak... Vagy tematikát készítünk belőle, vagy programor, ne talán tán tervet! Majd - közel - semmit nem valósítunk meg belőle, mert egyetlen - igazi - lépést sem teszünk a megvalósulásáért! Jobbik esetben mi is tudjuk, hogy amit csinálunk egy fabatkát sem ér, rosszabbik esetben hiszünk benne, amit csinálunk és hittel és meggyőződéssel küzdünk... de ki tudja MIÉRT?

Miért keserítjük meg mások életét, azzal/ azért hogy nekünk van/legyen munkánk! Erre mondják, hogy mindenkinek kell valamit csinálnia! De könyörgöm, ne mások kárára!

"Ötlet" (olyan Hofi módra): A pszichológusok például elmehetnének a mezőgazdaságba a növények terésátlagának növelését segítendő, oly módon, ahogy a mi javunkat szolgálják! Annyira ahhoz is értenek!

Mindig azt mondom, hogy ötleteim nekem is vannak, mindent meg tudok magayrázni ("Mondjuk már régen baj, ha valamit magyarázni kell!"), telis-tele vagyok jótanácsokkal, akár egy szívsebész professzornak is újabbnál-újabb ötletekkel tudnám segíteni munkáját műtét közben, csak felelőséget ne kelljen vállalnom (Mert, mint ugye tudjuk: "A gibicnek semmi se drága!")

Úgyhogy, aki nem ért a szakmához nem látja át jobban, nem tudja jobban csinálni és a saját szakmájában is gyakorolatlan, tapasztalatlan, mondjuk túl van sok minősítő szak- és záródolozaton, tanulmányon és vizsgán az ne akarjon nekünk segíteni!

"NE SEGÍTS, MERT SIETEK!" :-D :-D :-D

üDV: KisCsiga 8-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: pszichologia
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 10. 23:09 
Szent Tömlő őrzője

Döbbenetes ami e téren történik!Általunk szeretett már vonulás közben is bizonyitott kollégát,azért bocsátottak el,mert mint kiderült motiválatlan!!!Mindez az álatala kitöltött tesztlapból derült ki Kezdetben vala: A tatabányai bányakapitányság eröszakpályája,aki ezt végigjárta férfi lett!Nem kellett hozzá lélekbuvár.Egyszer csak valaki felsírt álmában "Jajj a tüzoltók lelke" és lön a pszhicikai csoport.Kezdetben vala két ember,Tatabányáról átcsábitva,aztán még kettö és még kettö és még kettö és ez így megy az idök végezetéig!Tündéri,ahogy vigyáznak a lelkünkre,lelkiállapotunkra CSAK az a baj,hogy ez a szép csapat a civil életböl jött és megprobálja belemagyarázni a Mi pejslinkbe,amit Ö az iskolán tanult.Na szóval nem egy általános tesztnek kellene eldönteni ,hogy kiböl lehetne majdanán jó tüzoltó,hanem talán oda kéne állitani a felvételnél egy tapsztalt vonulos kollégát(maximum ftzls-t!)Nem a felszaporodott pszichocsoport ellen vagyok,De eddig is elvoltunk nélkülük az ilyen dolgokban!Viszont külön üdvözlöm és le a kalappal a 24 órás léleksimogato szolgálatot mely,csak a fövárosban létezik,és meg kéne ennél maradnunk!!!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 10. 21:03 
vörös kakas réme

A pszichológia már csak ilyen tudomány.

Exakt méréseket nem lehet végezni, mint mondjuk a fizikában, de azért működik a dolog. Freud, Watson, Bühler stb, Szondi, Mérei, Ranschburg -hogy magyarokat is mondjak- a személyiség lélektanban fontos dolgokra jöttek rá. Természetes, hogy ezeket a mindennapokban használjuk is. Például a munkahelyeken, ahol a munkaadó igyekszik minél többet megtudni a munkavállalóról.
Az meg természetesen nem esik jól az embernek, hogy személyiségének, jellemének olyan vonatkozásait hallja vissza mástól, amit önmagának sem szivesen vall be. Máshogy látnak engem, mint ahogy én gondolkodom magamról. Ha túl nagy a távolság a külső és a belső énkép között akkor azt helyre kell tenni!

A vizsgálatokat meg emberek végzik, akik hibázhatnak. A tesztekkel nincs baj, azokat jól meg lehet csinálni. Az interjúkkal már baj lehet ha nem járnak el kellő alapossággal.

A hülye kérdésekről meg annyit, hogy az azokra adott válaszokkal rengeteget elárulsz önmagadról. A nyolcszáz kérdésben meg igen sok viszatérő kérdés van más-más megfogalmazásban. Tehát ha csalni próbálsz gyorsan kiderül a turpiszság!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 10. 16:21 
vízpocsékoló

Halo!

Lehet,h elfogultságból mondom,mert én nem ismerem el a pszichologiát mint tudományt,de rólam pl ne egy olyan tesztel alkossanak véleményt amit egy vadidegen írt vadidegenek jellemzésére és nehogy már a pszicholugus mondja már meg,h én tulajdonképpen milyen ember vagyok,mert szerintem én sokkal jobban ismerem magam mint ahogy ő képet alkot rólam az 5perces beszélgetése alpján velem és a h...e kérdésekkel!az egész pszichologia szerintem arra épűl,h az egyik ember a beszélőkéjével mennyire tudja manipulálni a másikat és természetesen az erősebb egyéniség győz!
Azt se mondom,h ne legyen ilyenfajta szűrés,de szerintem egy pár kérdésből és egy félórás beszélgetésből kiderűl,h tulajdonképpen kivel is állsz szemben(annyi emberismerete van mindenkinek,h ezt eldöntese)!
Ne süllyedjen már az egész a Corás pszichologia szintjére ahol megkérdezik tőled,h ha 3 közűl választhatszakkor mi szeretnél lenni:kocka,mufflon vagy rinocérosz!
Azzal nincs rendbe valami aki ezeket kitalálja és akkor egy ilyen mondana rólam véleményt?
Hozzáteszem,h az alkalmassági vizsgálaton azért még nem kérdeznek ilyet!..de mikor onnan kijössz 800 kérdés kitöltése után,már igen csak elgondolkozol mekkora mázlid lett volna,ha inkább mufflonnak születsz!:-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 10. 11:09 

Sziasztok!

Ez is nagyon fontos dolog, mint minden felmérés, vizsgálat és így tovább! Első sorban azért van rá szükség, hogy sok embernek munkát adjunk... Másod sorban valahogyan mérni kellen egy-két jellemzőnket, ami meghatároz(hat)ná, hogy mennyire leszünk, vagyunk jó szakemberek és végezzük megfelelően a munkánkat nap, mint nap!?!

Sajnos nem éppen "gyakorlat centrikus" (azaz nem veszi figyelembe, hogy sok esetben ami klasszikus értelmezésben jellemhiba, az itt az elkötelezettség, hivatástudat megnyílvánulási formája, ami valóban súrolja a pszihopata jellemzőit, de ez így jó... :-D :-? :-D ) az egész rendszer! Nem szempont, hogy mit csinálsz egész nap..., DE valami kell azért, hogy szűrni lehessen az állományt! CSAK az a baj, hogy sok esetben az alkalmatlanok, a nem közénk valók átcsúsznak a szűrön, megkerülve azt! A szegény embert még az ág is húzza, na meg az alkalmassági vizsgálatok!

Úgyhogy mindenkinek kitartást az - időszakos - alkalmassági vizsgálatokhoz!

Sok sikert! ÉS jó küzdést!

Üdv: KisCsiga 8-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 10. 10:34 
lángterelgető

:twisted:

Mélységes mély a tudásnak kútja.

Hát Kedves Barátom hajdanában Heltai Gáspár miután zanzáját adta egy-egy mesélyének így fejezte be:

...bizony így van ez...

:gunyos:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 09. 23:19 
vízpocsékoló

Jó estét mindenkinek!
Nekem csak egy kérésem lenne,h valaki magyarázza el nekem a pszichologiai vizsgálatnak mi az értelme,mert ez nekem nem teljesen világos mivel egy darab szakmát éríntő kérdés sincs benne!
Tul.képp kijött az,h hü..e vagyok,pedig már jópár ilyen tesztet megcsináltam ahol normálisnak itéltek!:-)
Elég érdekesnek tartom az eredményt,sőt megkérdőjelezem az egész hitelességét,mert ismerek olyan embereket akiknek seprüt nem adnék a kezébe,de ők a teszten normálisnak bizonyulnak!
Akkor hogy is van ez?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 23. 11:23 
hamutipró

Leklkemben??
az nem baj ott nem sok mindent találnak :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 22. 11:25 
hamutipró

ez tuti a szem mütét az baj ha már van?
:shock:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 21. 21:48 
vízpocsékoló

ibiza

A vizsgálat alapos, kívül-belül, tetőtől-talpig. Sőt, még a lelkedben is kotorásznak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 21. 21:13 
Szent Tömlő őrzője

A fogaknak rendben kell lenniük!

Szigorú??

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Egészségügyi követelmények
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 21. 13:13 
hamutipró

A vizsgálatok tényleg olyan szigoruak :?:
PL.:
Én azt halottam hogy még a fogakat is megnézik :lenezo:

Szovalk ha valaki tud erröl a témárol valamit az szoljon mert ez nagyon érdekel [/quote]

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]