* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. dec. 13. 22:43

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 431 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mennyit keres egy tűzoltó?
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 06. 22:06 
kapocspárkulcs tekergető

Emberek emberek! kár egymást ilyen dolgokért piszkálni, ha ő ezt így szeretné csinálni, akkor hajrá próbálja meg aztán majd kiderül, hogy mit is mondanak.......sok sikert és kitartást....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 06. 22:00 
vízpocsékoló

Azt nem mondtam, hogy jó vezető vagyok, csak annyit mondtam, hogy majd akkor derül ki, ha ott leszek. Most még nem tudhatom én sem. Azt már ellenben volt alkalmam bebizonyítani, hogy tökös vagyok.
És miből gondolod, hogy a hittan diploma nem nagy was ist das? Próbáltál már végighallgatni egy egyházi alkotmánytan előadást?
Én egyébként, mint mondtam, nem megélhetési tűzoltó akarok lenni, hanem vonulós, rendes, normál, egyszerű, aki felrántja a bakancsát ha riasztják és eloltja a tüzet, vagy ilyesmi.
A kérdésem csupán arra vonatkozott, hogy majd, X év múlva, ha úgy döntök, hogy elég halott kislányt vágtam már ki a kocsiból, és mellesleg családot szeretnék alapítani, számít-e majd valamit a fizetésemben az, hogy van két diplomám. Nem rendfokozatot akarok, meg hogy dirigálhassak, de azt a két diplomát megszereztem, nem volt egyszerű, és szeretném látni az eredményét, ha már végigcsináltam. Addig meg bölcsen hallgatnék róla, mert én tényleg igazi tűzoltó akarok lenni. Aztán ha majd már nem bánom, ha bedugnak egy íróasztal mögé, bejelentem, hogy van két diplomám. De ha azt mondod, hogy ez nem lehetséges, vagy nem megérdemelt haszon, amiért nem küzdöttem, hogy megkapjam, akkor amellett érvelj. Ne a még le nem tesztelt rátermettségem ellen.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 06. 21:36 
tűzkőről pattant

hamutaposó írta:

Tökös vagyok, és helyén van a szívem. Az pedig, hogy milyen vezető lennék, majd kiderül a frontvonalban.

üdv,
az odáig rendbe van h tökösnek mondod magad, meg hogy jó vezető lennél de ezt te honnan tudod? nem akarlak megbántani de egy hittani diploma nem nagy was ist das......
és azért egyből vezetői beosztást kapnál egyből úgyse te irányítanál mindenkit, lehet hogy a 2 diplomáddal bedugnak egy iroasztal mögé aktát tologatni...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 06. 20:25 
vízpocsékoló

Jogos kérdéseket vetsz fel, amiket nem hagyhatok megválaszolás nélkül. Hidd el, én is sokat gondolkoztam ezeken a dolgokon.
15 éves koromban cserediák voltam Bambergben, ahol a fogadó családban a gyerek önkéntes tűzoltó volt, akkor 17 évesen. Sokszor elmentem vele, láttam miket csinál, és teljesen beleszerettem abba az életbe. 15 évesen voltam elsős gimnazista egy erős humán orientált középiskolában, ahol sok elvárásnak kellett megfelelni.
Érettségi előtt mondtam a szüleimnek, hogy szeretnék tűzoltó lenni, de hallani sem akartak róla, mert ha már végigküzdöttem egy nehéz gimit, legyen valami továbblépés. Az ő szemükben ez csak az én extrémitás utáni vágyam kiélése volt, korábban ugyanis versenyszerűen görkoriztam, sziklát másztam, küzdősportokat próbáltam, atletizáltam, és ezekkel gyakran az agyukra mentem.
Egy 18 éves fiatal nem teheti meg, hogy azt csinál amit akar, miközben a szülei fizetik az életét. Ráadásul szemüveges voltam, a korrekciós műtét pedig 250 ezer.
Most. hogy kifelé lábalok az egyetemről, majdnem teljesen önálló vagyok, és összegyűjtöttem a pénzt a szemműtétre, lehetőségem van megtenni azt, amit 18 évesen nem tehettem meg.
Nem megélhetési tűzoltó akarok lenni, de azért az is szempont, hogy mit adok enni a családomnak, ha majd lesz.
Tökös vagyok, és helyén van a szívem. Az pedig, hogy milyen vezető lennék, majd kiderül a frontvonalban.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 06. 14:05 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

hamutaposó írta:
Üdvözlet!
Jövőre lesz egy történelem és egy hittanár diplomám, de gyerekkorom óta tűzoltó akartam lenni. Kisit elkeserített, amiket itt olvastam, mert családcentrikus ember vagyok, aminek azért anyagi jellegű velejárói is vannak.

Én egy kicsit kötekedő vagyok...
Ha gyermekkorod óta tűzoltó akarsz lenni akkor, hogy is kanyarodott ekkorát a felsőoktatási orientációd? Épp a hittanári karon volt kevés jelentkező és azt is felvették, aki az épület előtt a buszra várt? Azt nem hiszem. És mivel a képzésed folyamatban van, azt sem mondhatjuk, hogy pár évvel ezelőtt végezve, a végzett szakmádból v.miért kiábrándulva próbálod beteljesíteni másik gyermekkori álmodat.
TEHÁT MIÉRT NEM A TŰZOLTÓI MUNKÁHOZ SZÜKSÉGES SZAKIRÁNYÚ FELSŐFOKÚ KÉPZÉSEN ÜLVE MERENGSZ A JÖVŐN?

Tűzoltónak olyan ember válik be leginkább aki tökös, a szíve is a helyén van és fejlődőképes csapatjátékos.

Ha anyagi jellegű elvárásaid vannak az nem baj, sőt jó, ha tudod mit akarsz. De jobb előbb alaposan körbejárni, a lehetőségeket, mielőtt belevágsz valamibe és utána nyafogsz, hogy nem ilyen lovat akartam.

Úgy gondolom, hogy ma Magyarországon a képzési és pályaorientációs rendszeren is volna mit faragni rendesen. Nem a tandíj ész nélküli változtatgatására gondoldok (hol van-hol nincs-hol ennyi-hol annyi), hanem egy lehetőségeket biztosító de, a vállalt kötelezettségek be nem tartása esetén szankcionáló oktatási rendszerre.
Gondolok itt arra, hogy a felsőoktatási intézmények kapuját ne csukjuk be a tehetséges, eszes, de anyagilag korlátozott fiatalok előtt.De ha elvégez egy felsőoktatási képzést, (javarész az adófizetők pénzén), akkor legyenek kikötések, melyek korlátozzák, hogy a diploma után egyből lelépjen más országba, vagy nem szakmán belül helyezkedjen el. Vagy választhat kőkeményen fizetős képzést és utána azt csinál amit akar.
Bocsánat, hogy így elkalandoztam, és ne vedd személyes támadásnak, de ez már az X+1-ik eset, amikor azt hallom, (most erősen sarkítva a példát), hogy " én nőgyásznak tanultam, de mindig is kazánkovács szerettem volna lenni! Persze tudom, hogy a kazánkovácsok keveset keresnek, de én nőgyógyász kazánkovácsként sokat akarok."
Akkor miért nem annak tanultál???

Jó lenne felfogni, hogy a tűzoltóság nem az a hivatás amit az ember úgy végez, hogy "oh van egy művelődésszervező diplomám (és azt lazán felértékeli a delikvens a 8 év kőkemény szakmai tapasztalattal rendelkező, ám diploma nélküli "főtörzs"-höz képest) itt a tűzoltóság, itt gyorsan lehet karriert csinálni oszt jól van.

Miért nem lehet szakmailag időben orientálódni? Aki 18 évesen nem képes eldönteni, mit akar a saját jövőével, az miért gondolja azt, hogy egy olyan pillantban, amikor két másodperc alatt kell -akár életmentő- döntést hoznia, az menni fog neki?

Elég nagy baj, hogy a tűzoltó szakképzési rendszer -strukturált szinten- még nem tart ott, ahol a rendőri.

Reméljük lesz majd változás.

Csak egészség legyen, meg fényerő!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 05. 20:14 
Szent Tömlő őrzője

Rosszul hallottad. Tudtommal magasabb beosztáshoz (és így rendfokozathoz - nem ranghoz, mert az pl. a gróf) ugyan szükséges az állami felsőfokú végzettség, de kell hozzá szakmai felsőfokú végzettség is, no meg az, hogy alkalmasnak találtass arra a beosztásra. Szóval nem kell lemondanod semmiről.
Az egy más kérdés, hogy a felvételnél a vezetés elgondolkodhat azon, hogy beosztott tűzoltónak felvegyenek-e egy "agyonképzett" embert, aki potenciálisan egy lehetőség magasabb beosztás betöltésére. Lehet ez előny és hátrány is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 05. 12:56 
vízpocsékoló

Azt én értem, de én csak egy egyszerű tűzoltó akarok lenni. Azt hallottam, hogy ha van valamilyen diplomám, akkor azzal muszáj, hogy rangot adjanak, bizonyos rang felett pedig már nem mehet az ember vonulni. Ez igaz? Le tudok mondani a diplomámmal járó kedvezményekről?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 04. 18:15 
tűzkőről pattant

hamutaposó írta:
Üdvözlet!
Az lenne a kérdésem, hogy mennyit számít egy szakmán kívüli felsőfokú végzettség...
Jövőre lesz egy történelem és egy hittanár diplomám, de gyerekkorom óta tűzoltó akartam lenni. Kisit elkeserített, amiket itt olvastam, mert családcentrikus ember vagyok, aminek azért anyagi jellegű velejárói is vannak.
Tehát ha mondjuk sikerül belépnem, kezdőként mennyi esélyem van egy normális egzisztenciára két egyetemi diplomával, meg nyelvvizsgákkal?
Előre is köszi a válaszokat!
D

Hát nem tudom, hogy egyáltalán 2 diplomával felvesznek-e?!
Mert akkor neked sokkal többet kellene fizetni, mint egy egyszerűbb dolgozónak (érettségi+valamilyen szakma)

üdv

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 04. 16:47 
vízpocsékoló

Üdvözlet!
Az lenne a kérdésem, hogy mennyit számít egy szakmán kívüli felsőfokú végzettség...
Tehát ha mondjuk sikerül belépnem, kezdőként mennyi esélyem van egy normális egzisztenciára két egyetemi diplomával, meg nyelvvizsgákkal?
Előre is köszi a válaszokat!
D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 27. 22:46 
vízpocsékoló

Apropó kereset...
Mennyit keres egy katasztrófavédelmis?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 04. 13:59 
Szent Tömlő őrzője

Hogy mennyit keres egy tűzoltó, azt mindannyian tudjuk (a HSZT eldönti, és nincs pardon).

Hogy egy frissen végző kozgazdász (viszonyításnak írom) miként látja saját jövőjét, azt itt olvashatjátok:

http://index.hu/gazdasag/magyar/palyke080304/

elvárt kezdő kereset nettó: 161 ezer
egy év múlva elvárt nettó: 220 ezer
öt év munkatapasztalat után elvárt nettó: 400 ezer
szívesen fogadott (tervezett) béren kívüli juttatás: a havi nettó 10-20 %-a
+ elvárás:
ingyenes bérlet,
egészség- és önkéntes nyugdíjpénztári befizetés

Nem értem? Miként lehet az, hogy más rétegek szépnek, jónak, de legalábbis gazdagabbnak látják a jövőt!?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: illetmény???????????
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03. 19:13 
vízpocsékoló

Szevasztok!

Sajnos úgy látom nem csak a mi öténknél vannak efféle problémák.

Én is azok közé tartozom akik beleszerettek a pernyészkedésbe.

De sajnos ott tartok, hogy nem engedhetem meg magamnak,

keresnem kell egy másik munkahelyet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25. 13:00 
Szent Tömlő őrzője

Igen,az eljárás a Te kiegészítéseddel teljes,lehetőleg legyen a képeken munkálkodó tűzoltók. De a hullák anélkül is meghozzák a várt hatást.

Természetesen minden jelentkezőnek látnia kell,megkülönböztetés nélkül. Aztán majd meglátjuk,mit hoz az egyenlőség,de szó ne legyen semmiféle pozitív diszkriminációról. ;-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25. 11:56 
Szent Tömlő őrzője

Valami fontosat elfelejtettem! :radobbent:

Természetesen mindennemű "hovatartozás" nélkü mutatjuk a képet és tesszük föl a kérdést a felvételi elbeszélgetés során. ;-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25. 11:53 
Szent Tömlő őrzője

Petikeeeee ötlete több mint jó!
Ugyanis nagyon beválik.

Csak annyival egészíteném ki, hogy jó, ha ezeken a képen több tevékenykedő tűzoltó is látszik...
... és a "mit lát a képen?" kérdésen túl azt is megkérdezik, hogy "látja-e magát (hol, melyik ő) a képen?"

Nagyon figyelemre méltó válaszok kerekednek ki a Sztereotípiákon túl.

Csak javasolni tudom a módszer minél szélesebb körű használatát.

üdv:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25. 9:57 
Szent Tömlő őrzője

Széntüzeknél LAPÁTOLÁS… virradatig!

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: --
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25. 6:33 
Szent Tömlő őrzője

halas22 írta:
Végülis most majd jön 550roma is...:)

Ez könnyen kiküszöbölhető.

Mutatni kell a felvételizőknek olyan fotókat,amik káreseteink során készültek. Összeégett hulla,lógó belű hulla,fej és törzs külön,nagy lánggal égő tüzek,stb.

Garantálom,hogy "egyesek" azonnal el fognak rettenni... ;-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25. 1:31 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Halas Barátom!

Civilesítés… Ez olykor szinte fenyegetésként jelentkezik a rendvédelemben…

Csak hát ennek már nincs jelentősége! A kormányzati szándékok, nyilatkozatok szerint nekünk túl sok jogunk van a civilekhez képest. Szerintük ezt meg kell szüntetni! Akkor viszont a joghátrányt is!

Vegyük a korkedvezményes nyugdíj kérdését: tudomásom szerint a tűzoltóságok a normál közterheken túl pluszban fizetnek a korkedvezmény miatt. Vagyis ez ki van fizetve! És ezt el akarják törölni. De a pénzt lenyelték, nem?

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: --
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24. 22:20 
pernyekergető

A civilesítés valahányadik lépcsőfoka..
Ha jó, akkor jó. Te tudod:)
Végülis most majd jön 550roma is...:)
Közmunkaprogram RULZ!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24. 16:36 
Szent Tömlő őrzője

Ja! A rendvédelmi dolgozók ugyanolyan állampolgárok, mint a többi.

Csak éppen kevesebb joggal, kevesebb pénzzel, több kötelességgel!

Aha! Akkor tényleg ugyanolyan?!

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: mennyit....
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24. 16:18 
Szent Tömlő őrzője

Tennap aszonta egy nagyon okos vezető,hogy ugyanolyan állampolgárok a rendőrök mint a többi,csak egyenruhában.Itt van az egész elbaxva!Nem létezik,hogy ne emlékezne kis emberként miért is zörgött.A kibaxott politikamentes lojalitás elvette az eszüket és a múltjukat,emlékeiket?!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24. 15:21 
Szent Tömlő őrzője

Halas!

A Munka Törvénykönyve jobb lenne nekünk!

Sztrájkjog.

Heti 40 órás munkahét.

Csak a meló lenne: festés, takarítás, őrködés, mifene nélkül!

Nincs eskü!

Teljes jogú állampolgárok lennénk!

Nincs parancs, nincs rendfokozat, visszakapjuk az emberi méltósághoz való jogainkat!

Alkotmányos jogok!

Még lehet sorolni, DE MI EBBEN A ROSSZ??!

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24. 15:06 

Igen! Kiszipolyoznak! Én is utálom! De mint mindenhol máshol is kiszivják az ember vérét! És megveszhetünk akkor se lesz pénz!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23. 21:56 

Itt az igazság.
"hogy kihasználnak és természetesnek veszik"

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: mennyit...
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23. 20:26 
Szent Tömlő őrzője

Szergejj!Ugye megmondtam,aki itt az első 3 évet kibírja,az menthetetlenül tűzoltó lesz.A jogokról való lemondást ugyan aláírtad,de azt nem,hogy még ki is szipolyoznak.Vagytok,nem kevesen akik kis környezetükben szabadnapjukon is teszik a dolgukat semmiért,ám előbb utóbb rájössz,hogy kihasználnak és természetesnek veszik.Ez fog megkeseríteni s megrendíteni.Üdvi:Pubá

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 431 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]