* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 22. 7:27

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 24. 9:12 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !

Ha valaki (ide tartozik egy frappáns jogi megfogalmazás) a másiknak (ide is) kárt okoz, azt köteles megtéríteni. Ha önként dalolva vagy biztosításilag nem megy akkor jogilag (akár nemzetközi jogilag is) ill. jogi eszközökkel!
Tehát, véleményem szerint mi csak a szakszerű !!! (mi se essünk a szakszerűtlenségből fakadó károkozásba) felszámolással foglalkozzunk, de azzal nagyon! A többinek az intézésére vannak nem is olyan rosszúl fizetett beosztások, hivatalok.

Ui.: Sajnos én is tudom, hogy az ÉLET-ben nem ilyen egyszerű... :(
No de azért az idő hál' Istennek nem áll meg...

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 24. 8:43 
kapocspárkulcs tekergető

Barni írta:
Attól még, hogy a tűzoltóság felitatta (összegyűjtötte) a veszélyes anyagot, nem került a tulajdonába. Az anyagnak van gazdája, még ha az szeretne inkább nem is tudni róla, ezért célszerű olyan tőkeerős cégnél megsemmisíteni, ahol fel tudják vállalni az ezzel járó költségeket, majd azokat jogászaik segítségével be is tudják hajtani.

S ha nincs ott az anyag gazdája?
Egy gépjármű balesetnél kiömlött veszélyes anyag esetében a felmerülő költségek egy részét vissza lehet hozni. De nagyon bonyolult abban az esetben, ha a fuvarozó cég külföldi. Egy konkrét esetben egy meg nem nevezett környezetvédelmi felügyelőség a mai napig próbálja behajtani egy szomszédos ország fuvarozójától a felmerült költségeket...sikertelenül.
De nem is kell ilyen nagyobb volumenben gondolkodni: nálunk volt olyan eset, hogy egy járókelő szólt be a 105-ön, hogy valami fém folyik a járdán. Higany volt, kb. 100 ml. Hogyan került oda? Ki tudja. Kinek kell összegyűjteni ezt a mérgező veszélyes anyagot? És utána mihez kezd vele? ...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 13. 19:08 
Szent Tömlő őrzője

Lehet, hogy a problémátok megoldására találták ki az ÁNTSZ-t. Lásd a fehér poros leveleket, becsomagoltuk, leadtuk az ÁNTSZ-nek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 13. 12:07 
Szent Tömlő őrzője

Backdraft!
Kösz a fordítást, tetszett. Én csupán a védőitalról írtam, de ha gond, akkor kérlek mégegyszer olvasd el az idézetet. (Ha ritkán is...) Ez, nyilván NEM szennyezett területre vonatkozik és nem állandóra, ha már szerepel a "ritkán" szó. Azt hiszem, félreértettük egymást.
Nyugodt szolit!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 13. 10:21 
vörös kakas réme

Barni!
Avval, hogy felitattuk tényleg nem került a tulajdonunkba az anyag.
Ha azonban nem a homokot használtad fel erre, akkor lehet, hogy drága felitatóanyagok (hurkák, lapok) lettek felhasználva. Ezek nem olcsók. Jó lenne, ha ezeket a tüzoltóság számára térítené valaki. Ezért gondoltam, arra, hogy a biztosítók fizessék ki számunkra a felitató anyag árát.

Másik fele a dolgoknak, hogy a megsemmísítő/tároló/szállító cégek is jogosan várnak a pénzükre adott esetben.

Voltam, olyan tűzvizsgálaton, ahol a biztosító az eset oltása után azonnal a környezetvédelmi károk felszámolását akarta megkezdeni és alig lehetett leállítani őket, hogy a tűzvizsgálatot szeretnénk befejezni. (ez is egy bizonyos biztosítói hozzáállás)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 13. 9:36 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Én ilyenkor szólnék a Környezetvédelemnek, aztán majd ők kiokoskodnak valamit.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 13. 8:30 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Attól még, hogy a tűzoltóság felitatta (összegyűjtötte) a veszélyes anyagot, nem került a tulajdonába. Az anyagnak van gazdája, még ha az szeretne inkább nem is tudni róla, ezért célszerű olyan tőkeerős cégnél megsemmisíteni, ahol fel tudják vállalni az ezzel járó költségeket, majd azokat jogászaik segítségével be is tudják hajtani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 13. 7:31 
vörös kakas réme

Ha gjm volt akkor (szerintem) a kötelező biztosítása terhére kellene a biztosítójának az ezzel kapcsolatos költségeket csengetni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 13. 0:17 
kapocspárkulcs tekergető

A veszélyes anyag témakörhöz kapcsolódóan:
Mi lenne a megoldás a műszaki mentés során összegyűjtött veszélyes anyag esetén abban az esetben, ha a tűzoltóság, mint elsődleges beavatkozó a veszélyes anyag elfolyását stb. megakadályozza, netán felitatja csak éppen nincs aki kifizesse a veszélyes hulladéknak minősülő anyag késöbbi megsemmisítését?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 02. 8:25 
slagmester

A Német-Magyar szakmai szótárba kaptam Krampusz kollégától az az alatti hozzászólásomhoz a következőt!:

Elküldve: 2004. júl. 18. 5:12

--------------------------------------------------------------------------------

Backdraft!
Ha ritkán is, de szabad káreseteknél inni! Hallottál a védőitalról? Ez nyári időszakban ásványvíz, ami nem árt, ha pl. nagy melegben már több órája dolgozol kellemes védőruhába csomagolva. Élettanilag is fontos. Téli időszakban pedig jól jöhet a meleg tea.
Krampusz

Mit gondoltok ez tényleg így van a veszélyes anyagos bevetéseknél is, vagy a német szakirodalomnak higyjünk?

Én is fenntartással kezelném Kollégánk üzenetét, mert ez jó, de mi van mikor nem tudod mi van körülötted?

Ne haragudj Krampusz, de amit írtál azt szikracspkodásra teljesen elfogadom és nem is a létét tagadtam!
Csupán hajlandó voltam lefordíteni egy német szakirodalmi részt, mindenki okulására! :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: RSOE-VISZ - ADR Adatbázis
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 22. 15:52 
vízpocsékoló

fireman írta:
Nagyon jó a link. A salétromsavra kerestem rá és megint tanultam valami újat. Vörösen füstölgő salétromsav.

Az adatbázis A Verlag Dashofer által kiadott, 2005.juni.30-ig hatályos adatokat tartalmazza. Ami ott megtalálható, az a hivatalos ADR adat. :?:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 22. 15:44 
Szent Tömlő őrzője

Nagyon jó a link. A salétromsavra kerestem rá és megint tanultam valami újat. Vörösen füstölgő salétromsav.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Veszélyes anyag Adatbázis
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 21. 15:16 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Olvasgatom a veszélyes anyagokkal kapcsolatos hozzászólásotokat, és őszinte elismerésem ezért (is). Van egy szintén ingyenes ADR veszélyes anyag adatbázis a http://visz.rsoe.hu oldal, Tudástár részén. Ingyenes, gyors, és van WAPos elérhetősége is. Ötleteket és véleményeket szívesen várom, mire lenne még az adatbázisban szükség számotokra.

Üdvözlettel: Nomad

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 20. 8:32 
vörös kakas réme

Backdraft!
égéselmélet: ötös :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 19. 22:38 
slagmester

:evil:

Butus kérdés...ennek nem a vérében kéne már lenni? Ugye tanítják?

:idea: Tehát :idea:

Meg már hallottunk polgári életünkben is róla...ergo nem locsolok.
Lefedem, leveszem a tűzről.

Jó így? Levizsgáztam?

Ok...akkor is eszembe jut majd? :mrgreen:

Hát megpróbálom felidézni... 8)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 19. 14:49 
vörös kakas réme

Igen, ilyenre gondoltam. Az általam említett esetnél a gond "csak" annyi volt, hogy a tűzoltó öntötta a vizet az égő olajra!! :cry:

(Vélemények???)

Üdv.
vizsgáló

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 19. 12:01 
Szerkesztő

Itt az eredménye a vízzel oltásnak:
http://langlovagok.hu/kepek/dallos/gyakorlo.shtml

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 19. 11:21 
vörös kakas réme

Szevasztok!!

Az alábbi esettel találkoztam a közelmúltban:
A riasztás szerint füst jön a lakásból. A kiérkezett raj a 43-as kulccsal ajtót nyit és a lakásban gáztűzhelyen lábasban égő étolajat talál . A raj a tüzet egy kancsó vízzel eloltja.

Lehet, hogy nem tünik veszélyes anyagnak az olaj, de: számos eset bizonyítja a gyakorlatban, hogy ha a forró, égő olajba vizet öntenek akkor gyakran egy robbanásszerű folyamat játszódik le. (szerintem fizikai robbanás). Ezt számos állampolgár tudja bizonyítani, akik égési sérüléseket szenvedteka szétfröccsenő olajtól, illetve a lakásukban közfal! megmozdult, ablakok törtek ki.

Ennek fényében érdemes átgondolni az ilyen egyszerű tüzek oltását is!

vizsgáló

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Veszélyes anyag
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 18. 23:30 
vízpocsékoló

Mit tudtok a következőkről - ha már a veszélyes anyagoknál tartunk?
ICE, VERIK, ERICard.
(Egész jó lehetőséget nyújtanak az adatszerzésre, ha veszélyes anyagos beavatkozásról van szó - és mindegyik ingyenes!)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 10. 16:10 

Sziasztok!

Kedves Backdraft!

Teljesen igazad van! Sőt - velem ellentétben - pontosan is fogalmaztál!
A vastaggal szedett mondatod meg kifejezetten lényegre törő és igaz!

Kedves Keleti front!

Nézd el nekem, hogy

Fiatal tűzoltó koromban az öregek nem engedtek palack közelbe... sosem mondták meg az okát, egyszerűen nem adtak módot rá. :(
Szolg. pk-ságom első éveiben széles mellel vetettem magam a sűrűjébe... értsd: volt felhevült, de égő palack is a kezemben :oops: (szó szerint). Dissous is! Olyan, amit meglocsolsz és szinte azonnal leszárad... :oops: Te jól tudod, hogy ez mit jelent. Olyan is, ami kormot lövellt ki magából... :oops: Hisz tudod, hogy ez mit jelent. (Ez utóbbi esetben nem fogtam, de szorosan kísértem azt a két barátom, aki cipelte. Nekem azt tanították, hogy a (szog.)pk legyen együtt beosztottjaival a veszélyben... :idea: )

Aztán szépen észrevétlenül máshogy kezdtem gondolkodni a veszélyről, a reális és a fölösleges kockázatról, az élet értékéről, az Istenkísértésről...

A fenti szövegben megjelenő piruló fejecskék ezért vannak ott.

OV-ségem előtti évben odáig "fajult" a felfogásom, hogy egy karosszéria javító műhely tüzénél nagy hévvel elhajtottam az akkori oszt. vezem, amikor is nem vette át a TV-t mégis beleszólt palack ügyben... Szőnyeg széle és fegyelni eljárást megelőző bizottsági meghallgatás lett belőle...
Akkor a pk-mat és a srácokat sikerült meggyőznöm. Hasonló szöveggel, mint amit korábban olvashattál tőlem palack ügyben... Ők megértették. :!:

A "tudományos magyarázat"-ról meg annyit: arról igazán nem tehetek, hogy az Ybl-n ragadt rám valami... :wink: :P

Remélem, maradunk továbbra is egymást megérteni tudó kollégák!

Üdv: Pozsár

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 09. 22:46 
slagmester

Jahh mége egy dolog... :)

Ha majd elmondtátok palackos véleményetek akkor meséltek nekem a pasim mentéséről?, aki a veszélyes anyagot szállító autüban rekedt.

Üdv. 8)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 09. 22:42 
slagmester

:(

Csúnya-csúnya dolog. De sajnos én is úgy érzem, hogy a ploitikai, és gazdasági oldalról érintett vezetők, döntéshozók elég szűk látókörűek, vagy csak korlátoltak.

Tudom ez kemény, de nálam egy emberélet nem ér egyetlen fillért sem. Ugyanis!!

Nem összehasonlíthatóak!!

Egyértelműen az emberi élet a fontosabb. És mivel nem összehasonlíthatóak az simán feljebb áll mindennél. Ergo a pénz az ami lejjebb rangosorlandó.
Ezért nincs pénzbeni értéke senkinek sem! :!: :!: :!:

No szóval az a lényeg, hogy műszaki vélemények sajnos nem befolyásolják az ilyen dolgokat.

Rossz példa volt már ilyenekre bőven. Tanultak belőle azok akik most is döntenek? Nem hinném.

Ezért legyetek óvatosak amennyire csak lehet!

Nyugodt jó éjszakát!

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 09. 20:01 
vörös kakas réme

PB palackokról:

A gázos lobbi elintézte, hogy a sok csíkos palackjai (tudd: minél több a csík, annál vékonyabb a palack fala) ne öt évente kerüljenek felülvizsgálata, hanam 10!!!! évente. (Az acélpalackokat szerencsére még 5 évente kell nyomáspróbázzák.) Oltod a garázst, melléképületet és elszállsz egy 8-10 éve használaton kívüli, elfeledett palack miatt.

Egyébként vissza sem tudod váltani, még ha akarod sem, mert a forgalmazók nem, vagy fillérekért veszik csak vissza a háztartásban feleslegessé vált PB-t!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 09. 19:14 
slagmester

Tessék, mondtam én hogy jönnek a tudományos magyarázatok.. :lol:
Tegnap beindult, mégis kivitte VALAKI(K), neki(k) nem tudom pénzben az értéküket, de...ööö...a háztól talán több volt. Hogy is mondta az egykori belügyminisztercsávó? Vannak tűzoltók, akik csak akkor látnak tüzet, ha rágyújtanak. Na innen üzenem neki, hogy

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 09. 16:48 

Sziasztok!

A dolog azért nem ilyen "egyszerű"...
Palack és palack küzött nagy különbség van! Nagyon nem mindegy, hogy milyen állapotban (formában) van benne az a bizonyos gáz.
vegyük a két leggyakoribb esetet:
1. PB palack. (ha abból nincs gázkiáramlás és az nem ég)
A gázkeverék tulajdonságai miatt folyékony állapotban van a palackban. A folyadék fázis felett a rendelkezésre álló maradék teret gáz fázis tölti ki.
Ha tele van a palack, akkor aránylag kicsi a gáztér. Melegíti a tűz a folyadékot, ezért az aránylag gyorsan tágul. Nincs gond addig, míg van hová tágulnia, ha már "elfogyott" a gáztér, akkor nagy a baj! A megnövekedett folyadék (mivel ez összenyomhatatlan) nyomás szétfeszíti a palackot és kiömlik a gáz (folyadék fázisban) és gyors ütemben fázis állapotot vált, vagyis jelentős részéből gáz állapotú lesz.
Mivel éghető és az égési sebessége igen gyors + az indító hatás is adott (hiszen tűz van) felrobban!!!
Ergo: ha "tele" van kicsi a rendelkezésre álló tágulási tér, ezért hamarabb jön a bumm! Tehát veszélyesebb.
Ha már gázkiáramlás van, akkor a következmény jól belátható és nem szorul magyarázatra...
2. Dissous.
Ez lényegesen bonyolultabb probléma!
A palack valamilyen porozus cementált anyaggal van töltve (pl: kovaföld), majd acetont töltenek bele (folyadék), ebben nyeletik el magát a gázt. Itt a probléma nem az, hogy "tele" van-e vagy sem (soha sem üres), hanem az hogy megindult-e a domlási folamat vagy sem.
Ha megindult, akkor a kérdés már eldőlt! De megindult-e?!?

ui: Ha az említett esetben valóban beindult a bomlási folyamat, akkor nincs és nem is lehet emberi ellenőrzés alatt.
Mivel nehéz, általában 2 ember hozza ki a zárt térből. Őrájuk valóban "csak" Flórián vigyáz. Bocs, hogy így írom: potenciális Hősi Halott jelöltek...
Az adott ingatlan mondjuk 25 millió. Ez a megmentett érték. Az ár két élet és ennek következményei...
Arányban áll-e?!?

Szerintem ha a dissous valóban "beindult" (bomlik) nem kihozni!!! Ott kilőni ahol van!
CÁFOLJATOK!!! Másként gondolkodók...!

S mégegy. A palack felrobbanása több nagyságrendel nagyobb pusztító hatású, mint a beindult (!) palack kilövése következtében mutatkozó hatások! Ez utóbbi ellenőrzés alatt tartható...

Üdv. Pozsár

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]