* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. jún. 24. 10:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Biztosítás
HozzászólásElküldve: 2015. nov. 05. 21:30 
Szerkesztő

Baj van a tűzoltók biztosításával

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: KGFB
HozzászólásElküldve: 2015. nov. 03. 11:38 
Szerkesztő

A biztosítók meghirdették a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (KGFB) 2016. január 1-jétől érvényes díjait. Azok, akik 2010 előtt kötötték autójukra a biztosításukat, azoknak ez az időpont a szerződési évforduló is egyben. A szakértők felhívják a figyelmet, hogy a díjak 10-15 százalékkal drágulhatnak, ezért mindenképp érdemes kihasználni az egyedi kedvezményeket.

Az online alkusz oldalakon nem feltétlenül érhető el minden kedvezmény, így hiába a sok ajánlat összehasonlítása, koránt sem biztos, hogy nincs annál kedvezőbb díj.

A Lánglovagok.hu tűzoltóportál jóvoltából KGFB, casco és több más biztosítás is köthető egyedi kedvezménnyel. Érdemes kalkulálni a Lánglovagok által biztosított kedvezménykóddal saját autóra és önkéntes tűzoltó egyesületek, önkormányzati tűzoltóság tűzoltóautójára egyaránt.

További információ:
http://www.langlovagok.hu/biztositas

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. márc. 10. 20:33 
Szerkesztő

Biztosítás kedvezménnyel a Lánglovagokon

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. nov. 23. 19:54 
Szerkesztő

KssDvd írta:
Köszi szépen! Volt nálam egy srác azzal intézem majd. De tényleg köszönöm!

Addig is, nyugodtan terjeszd az ismerettségi körödben, és nálunk lehet jelentkezni, akit érdekel.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. nov. 23. 19:27 
vízpocsékoló

Köszi szépen! Volt nálam egy srác azzal intézem majd. De tényleg köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. nov. 23. 15:36 
Szerkesztő

KssDvd írta:
Köszönöm az információt. Tehát átdolgozás alatt áll a dolog. Aranyos a cikk: "legnagyobb súllyal a biztosítási díj esik latba." az, h mennyit osztanak vissza gondolom nem téma. :hazudos: Mind1. A jelen helyzetből kiindulva ez is olyasmi fos lesz mint anno a GRAWE volt nekünk. Inkább csinálok sajátot. Szolgálati balesetre is fizet és olcsó is. (tényleg ha valakit érdekel írjon megadom a számát az embernek) Nyugalmas szolgálatot/jó pihenést mindenkinek!

Felhívom a figyelmedet erre a biztosításra, amelyet te magad megköthetsz a saját érdekedben:
http://www.langlovagok.hu/aloldal/13_jogvedelem

Némi tájékoztató, hogy a tűzoltóknak miért is fontos:
http://www.langlovagok.hu/jogor/51_ki-v ... tok-jogait

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. nov. 23. 10:15 
vízpocsékoló

Köszönöm az információt. Tehát átdolgozás alatt áll a dolog. Aranyos a cikk: "legnagyobb súllyal a biztosítási díj esik latba." az, h mennyit osztanak vissza gondolom nem téma. :hazudos: Mind1. A jelen helyzetből kiindulva ez is olyasmi fos lesz mint anno a GRAWE volt nekünk. Inkább csinálok sajátot. Szolgálati balesetre is fizet és olcsó is. (tényleg ha valakit érdekel írjon megadom a számát az embernek) Nyugalmas szolgálatot/jó pihenést mindenkinek!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. nov. 22. 21:52 
pernyekergető

rémképész írta:
Nagy üzlet a biztosítás.

Az utóbbi időben az egyenruha szabászat és varroda se kutya... :radobbent:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. nov. 22. 18:21 
csizmás kandúr

KssDvd írta:
Üdv! Tűzoltó vagyok én is és az lenne a kérdésem, hogy most, hogy az állam átvett minket, van ránk valamiféle balesetbiztosítás? Ha van akkor milyen kondíciókkal bír? Mielőbbi válaszotokat előre is köszönöm.

Nagy üzlet a biztosítás. Van egy ügynök haver.
Neki is eszébe jutott a testületek beszervezése a zavaros időkben.

Akkor korrupció volt a technika.
Nem tegnap volt.
Leszerződtette a teljes katonai állományt. Nagy kasza volt.
Valakit nem sikerült bevinni az üzletbe. :lol:

Két évig nem láttam. Olvastam az ítéletéről valamelyik újságban.

Ma már közbeszerzéssel magasabb szinten mehetnek a dolgok. :csendesen:

Kíváncsi lennék Én is a jelenlegi helyzetre.. :arrow:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. nov. 22. 18:16 
csizmás kandúr

KssDvd írta:
Üdv! Tűzoltó vagyok én is és az lenne a kérdésem, hogy most, hogy az állam átvett minket, van ránk valamiféle balesetbiztosítás? Ha van akkor milyen kondíciókkal bír? Mielőbbi válaszotokat előre is köszönöm.

Nagy üzlet a biztosítás. Van egy ügynök haver.
Neki is eszébe jutott a testületek beszervezése a zavaros időkben.

Akkor korrupció volt a technika.
Nem tegnap volt.
Leszerződtette a teljes katonai állományt. Nagy kasza volt.
Valakit nem sikerült bevinni az üzletbe. :lol:

Két évig nem láttam. Olvastam az ítéletéről valamelyik újságban.

Ma már közbeszerzéssel magasabb szinten mehetnek a dolgok. :csendesen:

Kíváncsi lenék Én is a jelenlegi helyzetre.. :arrow:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. nov. 22. 16:29 
Szent Tömlő őrzője

KssDvd írta:

Az államosítástól független a biztosítás megléte. Amúgy éppen most újabb közbeszerzés van rá:
http://www.figyelo.hu/cikkek/379542_tob ... niszterium

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. nov. 22. 15:43 
vízpocsékoló

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Kötelező biztosítás 2013
HozzászólásElküldve: 2012. nov. 02. 10:18 
Szerkesztő

KGFB tudnivalók és tarifálás a Lánglovagokon

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Tűzoltóautók biztosítása
HozzászólásElküldve: 2012. márc. 19. 9:23 
tömlőszállító

fajó írta:
paloc írta:
Hivatalos tény a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás nincs fizetve !! a Tűzoltó gépjárművek így vonulnak!!!!
Akkor most mi van valahol van valahol nincs?

Ez a hivatalos tény mi alapján biztos?
Az Én ismereteim szerint - mely nem biztos hogy megállja a helyét - központilag van kgfb kötve, de hogy hol azt nem tudom!
Amennyiben még-sincs, akkor viszont a korábbi aggályok igencsak előtérbe kerülnek!
A járművezetőknek ajánlanám, hogy minden - még a zöld jelzésnél is - kereszteződésben lassítsanak minimális sebességre, nehogy baleset részesei legyenek! Hogy késedelmes lesz a kiérkezés? Jaa tessék megteremteni a kijátszhatatlan jogi feltételeit annak, hogy a mkj-t használó járműnek "mindig, minden körülmények között" - kivéve a vasút és a rendőr ellenirányú tilalmát - elsőbbsége legyen, s aki ezt nem adja meg AZ viselje ennek következményeit! Természetesen ha jogosan használták! Holmi játszadozó "államfik" részére nem adnék ilyen lehetőséget :mrgreen:

Álmodj mintha örökké élnél, élj mintha ma meghalnál! J. D.

"Természetesen ha jogosan használták! "

Na ez az! Csakhogy a legkeményebb jogszabályi szigor mellett is kijátszható és megítélése szubjektívvé tehető. Ez ellen képtelenség védekezni.

Akárhogy is, azzal továbbra sem lehet egyetérteni sztem, hogy "mindig, minden körülmények között", csak mert nem életszerű!

Ahogyan azt se tartom túl életszerűnek, hogy ellenőrzés alá vonjanak egy tűó, mentő gépkocsit, tulképpen abszurdnak mondanám az ötletet is. Vidéken különösen nagy összefonódások vannak e 3 szerv között, hiszen naponta többször is találkoznak eseteknél, és személy szerint ismerik egymást, a kocsikat >>> kizárt az ellenőrzés.
De miről is beszélünk, amikor pl. polgárőrkocsik kék fénnyel a tetejükön a rendőrség előtt parkolnak, együtt baromkodnak az őrsön, és még képesek együtt vonulni is akár és járőrözni. El lehet képzelni, mennyire fogja feszegetni a rendőr a tisztelt polgárőr kékfényre való jogosultságát (és sok mást is).

(tegnap meg alig hittem a szememnek, egy új sárga rokó lavírozott nagy sebességgel a tömegben, át kereszteződéseken, pirosokon, és a fény ment ugyan, de hang semmi .... no comment, de én durvának tartom, és abszolút nem egyedüli eset)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 17. 9:02 
lángterelgető

Na ez az ha központilag fizetik és nem tudja senki hol kinél és még egyetlen darab cetli sincs erről az autókon remélem lesz közúti ellenőrzés a csúnya rendőrbácsikkal és leveszik a rendszámot legalább nem kell egy szolgálat alatt 220!! km vonulni az
folyt.köv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 16. 19:38 
Szent Tömlő őrzője

paloc írta:
Hivatalos tény a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás nincs fizetve !! a Tűzoltó gépjárművek így vonulnak!!!!

Ez a hivatalos tény mi alapján biztos?
Az Én ismereteim szerint - mely nem biztos hogy megállja a helyét - központilag van kgfb kötve, de hogy hol azt nem tudom!
Amennyiben még-sincs, akkor viszont a korábbi aggályok igencsak előtérbe kerülnek!
A járművezetőknek ajánlanám, hogy minden - még a zöld jelzésnél is - kereszteződésben lassítsanak minimális sebességre, nehogy baleset részesei legyenek! Hogy késedelmes lesz a kiérkezés? Jaa tessék megteremteni a kijátszhatatlan jogi feltételeit annak, hogy a mkj-t használó járműnek "mindig, minden körülmények között" - kivéve a vasút és a rendőr ellenirányú tilalmát - elsőbbsége legyen, s aki ezt nem adja meg AZ viselje ennek következményeit! Természetesen ha jogosan használták! Holmi játszadozó "államfik" részére nem adnék ilyen lehetőséget :mrgreen:

Álmodj mintha örökké élnél, élj mintha ma meghalnál! J. D.

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 16. 8:11 
lángterelgető

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: TŰZOLTÓSÁG és katasztrófavédelem
HozzászólásElküldve: 2012. márc. 09. 22:02 
Szent Tömlő őrzője

paloc írta:
Tehát ahol nincsen érvényes kgfb kötve vagy annak a igazolása nincs meg ott akkor a gépjárművezető nem köteles az autót vezetni?
és lehet kezdeményezni a felelősségre vonást?
minden esetre köszönöm a választ remélem megoldódik az ügy baj nélkül
folyt köv..

Hát ezt egy közlekedési joghoz értő szakember biztosan meg tudja mondani.
Egyébként szoktam volt mondani ( :-D ) "Ez így ebben a formában nem igaz!"
Lehetőség szerint ne legyen puff, s akkor reményeink szerint nem lesz baj sem, meg felelősségre vonás sem!

Álmodj mintha örökké élnél, élj mintha ma meghalnál! J.D.

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 09. 21:41 
lángterelgető

Tehát ahol nincsen érvényes kgfb kötve vagy annak a igazolása nincs meg ott akkor a gépjárművezető nem köteles az autót vezetni?
és lehet kezdeményezni a felelősségre vonást?
minden esetre köszönöm a választ remélem megoldódik az ügy baj nélkül
folyt köv..

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 09. 20:48 
Szent Tömlő őrzője

paloc írta:
Köszi a választ De akkor most mi is van?
Szerinted ha puff van akkor a sofőr nyugodt lehet?(nem kell eladni a házat)
ki biztosít?
kicsit zavarosnak tűnik nekem!

Az idézett jogszabály arról rendelkezik, hogy biztosítási kötelezettség terhel minden magyarországi telephelyű gépjármű üzembentartót, kivétel a külön jogszabály alapján mentesített gépjárművek!
Mivel a belügyminiszter a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási kötelezettség alól mentes gépjárművek körét rendeletben nem határozta meg (én nem találtam erre vonatkozó rendeletet), így minden gépjárműre, beleértve e tűzoltó gépjárműveket is, kötelező felelősség biztosítást kellett kötnie!
Ha puff van, akkor a sofőr nyugodt lehet, nem kell eladni a házat, de ez nem azt jelenti, hogy nem vonják felelősségre és nem fog fizetni kártérítést.
Kártérítés mértékét a Hszt. (1996. évi XLIII. törvény) egyértelműen megfogalmazza.

Gondolom, nem tudom, csak remélem, hogy az OKF főigazgatója, az igazgatóságok igazgatóit tájékoztatta erről a témáról!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 09. 20:34 
Szent Tömlő őrzője

Megújult "ismereteim" szerint VAN kgfb, :tapsolo: viszont Casco nincs :-x
A HSZT-ben benne van az esetleges kártérítés mértéke (ne kelljen fizetni).
Remélhetőleg a vizsgálatok NEM a tűzoltó gjm. vezetőjét hozzák ki felelősnek! :elvarazsolt:
Tudod - gondolom jogsid van :mrgreen: - azt szokták volt mondani hogy "mindenkinek van egy téglája a dutyiban! :cry:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 09. 20:27 
lángterelgető

Köszi a választ De akkor most mi is van?
Szerinted ha puff van akkor a sofőr nyugodt lehet?(nem kell eladni a házat)
ki biztosít?
kicsit zavarosnak tűnik nekem!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 09. 20:18 
Szent Tömlő őrzője

paloc írta:
Tiszteletem mindenkinek volna egy szakmai jellegű kérdésem.
2012.01.01 től elméletileg nincsen fizetve a gépjármű kötelező felelősség biztositás a gépjárművekre(ÁLLAMI TŰZOLTÓ AUTÓKRA SE!M)
Kérdésem a következő a: KRESZ előírja e ennek meglétét a forgalomban való részvételhez
Ha netalán baleset következik be ki áll helyt ? ha véletlenül a tűó gkv 50-50 vagy ő felelősségéből következik be
Aki tudja a választ irja le legyen szíves lehet OKF-es is úgy is olvassák a fórumot rájuk is számítok a válasznál

Amennyire tudtam utána lapoztam:

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról1 szóló 2009. évi LXII. törvény:

"4. § (1) Minden magyarországi telephelyű gépjármű üzemben tartója köteles – a külön jogszabály alapján mentesített gépjárművek kivételével – az e törvény szerinti biztosítóval a gépjármű üzemeltetése során okozott károk fedezetére, az e törvényben meghatározott feltételek szerinti biztosítási szerződést kötni, és azt díjfizetéssel hatályban tartani (biztosítási kötelezettség)."

"69. § (3) Felhatalmazást kap a kormány tagja, hogy rendeletben megállapíthassa a biztosítási kötelezettség alól mentes gépjárművek körét, ezek nyilvántartására vonatkozó szabályokat, gépjárművek által okozott károk megtérítését és rendezését végző szerv kijelölését, a szerv működésére vonatkozó szabályokat és a mentesített gépjárművek igazolóeszközzel történő ellátására vonatkozó szabályokat."

A honvédelmi miniszter adott ki erre vonatkozó rendeletet, belügyminiszterit nem találtam, ami olvastomban azt jelenti , hogy a belügyminiszter alá tartozó gépjárművek biztosítva vannak.

[ 17/2011. (XII. 23.) HM rendelet
a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási kötelezettség alól mentes gépjárművek körének
és nyilvántartásának szabályairól, az e gépjárművek által okozott károk megtérítését
és rendezését végző szervek kijelöléséről, működéséről, valamint a mentesített gépjárművek igazolóeszközzel történő ellátásáról]

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 09. 8:01 
Szent Tömlő őrzője

péti írta:
Hát a kgfb fontos dolog, de hogyan is írja kvec, a valószínűleg beosztott tűzoltó?

kvec írta:
Sokan nem mondhatják ki, mert ebben a rendszerben ismét működik a megtorlás intézménye, de én bevállalom helyettük is: A KATASZTRÓFAVÉDELEM EGY FÖLÖSLEGES VALAMI, SZÉGYEN ÉS PÚP A TENNI AKARÓ TŰZOLTÓK-TŰZOLTÓSÁGOK HÁTÁN!
Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb magas beosztású "katasztrófavédelmis" egyszerű karrierista. Lassan eljut odáig a tűzoltó, hogy szakszerűen és hatékonyan már csak titokban mer tevékenykedni, mert a sok dilettáns által megalkotott és ellenőrzött rendszerben egyvalaminek nincs becsülete: a lelkesen és tisztességesen elvégzett tűzoltói munkának.

:satani: :csodalkozo: :dilis:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 09. 7:46 
lángterelgető

Hát végig olvastam a válaszokat sokkal okosabb nem lettem de olyasmi jön le,hogy aki most sofőr a katasztrófavédelemnél vagy az ő gépjárműveit vezeti az orosz rulettet játszik,vagy milliomos és van fölös pénze amit ha polgári perbe szalad simán kicsenget
Ha valaki tényszerű adatot vagy jogszabályt tud linkelje be
szép új világ nem hiányzik a régi mert abban volt olyan hét,hogy nyugodtak voltunk :mrgreen:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]