Szabadtéri tüzek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
paloc
lángterelgető

Re: Szabadtéri tüzek

Hozzászólás Szerző: paloc » 2012. márc. 21. 11:26

Tudom! csakhogy egy mozdulattal ezeket el lehet venni tőlük
Az alapvető gondolatindításnak egy célja volna a mogyoródi úton villanjon isteni szikra a fejébe azoknak az embereknek akik ezzel látszat foglalkoznak
Tudom az a normális,hogy a tűzoltók minden tavasszal le föl rohangálnak szabadtéri tüzekhez kiürítve megyéket, országrészeket a fecskendőktől. Plusz erre az" átszervezés" rátesz egy szívlapáttal
Szóval csak akarni kellene és könnyebb lehetne az életünk
de nem akarásnak" okf" a vége
politikus mentes Magyarországot,egytől egyig Fukusimába velük
módosítom Örményországra én fizetem az első 2 napjukat
szélkakas
slagmester

Hozzászólás Szerző: szélkakas » 2012. márc. 21. 9:59

paloc írta:Tegnap ismét gondolkodóba estem az okf a lépcsőházakat cseszteti valószínű szabályosan

DE addig senki nem jutott el agyilag hogyan lehetne ezt a rengeteg minden évben ismétlődő avar gaz és nádas tűzet megfékezni,csökkenteni!!!!
egy gondolat és csak két percig meditáltam rajta!

Ma szinte minden magyarországi területnek ,teleknek, ipari területnek, erdőnek,mezőnek,van gazdája
Azonosítható, akár Google térképen a terület helyrajzi szám alapján,kié a terület legyen magánszemély vagy önkormányzat vagy állami
1.jogszabály készitése a terület gaz mentességéről, gondoskodásról, létakarításról
2 novembertől februárig a hóolvadás után 1 db fényképezőgép 1 gps,1 db ingatlannyilvántartás,1 db terepjáró és xszámú ember (lehet katasztófavédelmis)
3 adott gazos, állónádas,kaszálatlan terület rögzítése ,tulaj kikeresése földhivatal
4 felszólitás két héten belü rakja rendbe
5 ha tűzoltók kimennek tűz miatt akkor bírság(ugy is erre áll a pöcök okf)
6a pénz bezsebelése
7 korrekt elosztása (nemcsak okf) lehetne az ötéket is támogatni

mentesség csak természetvédelmi területre a művelés alól

és ezt szerintem tényleg két hét alatt meg lehetne csinálni
Csak akarni kellene nem csak fa.z nélkül basz.i
paloc:
Főleg a földhivatalok, önkormányzatok (jegyző), jelenleg érvényben levő törvényben foglalt, ellenőrzési lehetőségeit írtad le! A parlagfüves dolog sincs rendben, nemhogy ez!
http://www.foldhivatal.hu/index.php?opt" onclick="window.open(this.href);return false; ... Itemid=122
  • „Jogost művelni legszebb árulás."
    Euripidész

szélkakas=(apu szds. 2003. aug. 27. 8:16)= Fejes József aki figyeli, figyelteti, hogy mit írok, teljesen képben legyen!
paloc
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: paloc » 2012. márc. 20. 11:24

Tegnap ismét gondolkodóba estem az okf a lépcsőházakat cseszteti valószínű szabályosan

DE addig senki nem jutott el agyilag hogyan lehetne ezt a rengeteg minden évben ismétlődő avar gaz és nádas tűzet megfékezni,csökkenteni!!!!
egy gondolat és csak két percig meditáltam rajta!

Ma szinte minden magyarországi területnek ,teleknek, ipari területnek, erdőnek,mezőnek,van gazdája
Azonosítható, akár Google térképen a terület helyrajzi szám alapján,kié a terület legyen magánszemély vagy önkormányzat vagy állami
1.jogszabály készitése a terület gaz mentességéről, gondoskodásról, létakarításról
2 novembertől februárig a hóolvadás után 1 db fényképezőgép 1 gps,1 db ingatlannyilvántartás,1 db terepjáró és xszámú ember (lehet katasztófavédelmis)
3 adott gazos, állónádas,kaszálatlan terület rögzítése ,tulaj kikeresése földhivatal
4 felszólitás két héten belü rakja rendbe
5 ha tűzoltók kimennek tűz miatt akkor bírság(ugy is erre áll a pöcök okf)
6a pénz bezsebelése
7 korrekt elosztása (nemcsak okf) lehetne az ötéket is támogatni

mentesség csak természetvédelmi területre a művelés alól

és ezt szerintem tényleg két hét alatt meg lehetne csinálni
Csak akarni kellene nem csak fa.z nélkül basz.i
politikus mentes Magyarországot,egytől egyig Fukusimába velük
módosítom Örményországra én fizetem az első 2 napjukat
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2012. márc. 16. 21:15

Nézd meg a 12-es fotón a tűzoltóautó elejét. Ott a két íve a víznek. Ha elöl ment, akkor nyilván alul is. Én alapból nem is feltételezném a sofőrről, hogy egy ilyen helyzetben nem kapcsolja be az önvédelmet.
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2012. márc. 16. 20:32

Harley írta:Látszik a fotón, hogy megy az önvédelem. Amúgy pedig gondolod, hogy megúszta volna, ha nem?
Akkor öregszem én csak a lángokat látom. Az meg hogy megúszta volna-é nem az Én kompetenciám. Én elmondtam a saját véleményemet erről a dologról. Aki elfogadja, az elfogadja, aki meg nem hát Istenem...
Mindenkinek meg lehet a saját véleménye, Én is elfogadom a másét - persze amennyiben az értékrendemmel /nem természetesen nem biztos hogy a legkiválóbb, megtámadhatatlan/ összeegyeztethető -, legalábbis igyekszem.
"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2012. márc. 16. 20:10

Látszik a fotón, hogy megy az önvédelem. Amúgy pedig gondolod, hogy megúszta volna, ha nem?
fajó
Szent Tömlő őrzője

Nádas és avartüzek

Hozzászólás Szerző: fajó » 2012. márc. 16. 19:26

A szárazság végett, valamint a gondatlan emberi tevékenység okán egyre több dolguk van a kollégáknak! Azonban a következő esemény képein NEM követendő beavatkozást véltem felfedezni, s a szomorúbb már csak az, hogy egykori kollégám követte el! :-x
Az a szer melyet jól ki lehet használni viszontagságos terepek között, nem arra való, hogy "mindent" azzal oltsunk el! A jármű többet ér a sz@ros nádnál! Csak az ésszerűség határáig szabad elmenni sztem! Ami végett eme sorokat írtam, s legközelebb mikor esetlegesen "beengednek" egykori szolgálati helyemre, s Ő is szolgálatban lesz ki fogom fejteni nemtetszésemet! Lehet hogy elküld melegebb éghajlatra, megpróbálhatja, azonban eme nagy-értékű járművet - melyben ráadásul rengeteg saját munkátok fekszik - tessék rendeltetés szerint használni! Az otthoni vízrendszert is ilyen módon kezelitek?, Muszáj a kazánnak meghibásodnia egyszerű rossz használat során? (ez utalás akart lenni) A kép ami kiverte nálam a biztosítékot:
http://www.langlovagok.hu/html/galeria/6892_1.shtml A 12. Nem kellene a jármű alatt égni az aljnövényzetnek, vagy nem használtátok elég hatékonyan az önvédelmi rendszerét, illetve az avar és rézsű oltót? Netán elfogyott a víz? A felvételen NEM látszik hogy működött volna akár a kerékvédelem is!

Nem azt bánom amit megtettem, hanem azt amit nem! J.D.
"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.
gtibcsi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: gtibcsi » 2008. feb. 10. 12:23

:shock:
Elkezdődött már az idei " tavaszi -tisztító-gazégetések sorozata "
A tegnap folyamán már közel 100 esetben kellett ilyen jellegű eseméynekhez országosan kivonulni :piroman: , számolt be róla a hírek . És még csak most kezdődik .
dogeidavid
slagmester

Hozzászólás Szerző: dogeidavid » 2007. jún. 19. 14:18

Az emberek a hibásak mert eldobját az égő cigit és meg kéne őket büntetni.
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2007. ápr. 23. 13:22

Handbauer Péter
szolg.pk.
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: szolg.pk. » 2005. ápr. 13. 21:02

Tisztelt Kollégák!

A nád nagy érték, de ha nincs elég jó jég, vagy nem végeznek az aratással, akkor "jobb ha elég, mert rontja a jövő évi termést". Ezért ég csak a tél végén. Csak eloltani szinte lehetetlen a veszélyes jég, és a távolságok miatt. Ráadásul egyre több épület épül szinte a nádasokba.
Az avar tüzeket hajlamosak vagyunk a veszélyességük szempontjából lebecsülni, de 19 év szolgálat tapastalata az, hogy 2-3 évenként, klasszikust idézve (D.J.), bejön egy hű a ..... anyját! fokozatú tűz, amelyik avar tűzzel kezdődött. A világ nagy erdőtűzeit figyelemmel kísérve felvetődhet a kérdés nem-e ezen a területen hal-e meg a legtöbb tűzoltó a világon?
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. ápr. 12. 13:52

prolee írta:A nádat lehet vágni is és annak is ugyanaz lessz az eredménye....
No-no! Attól az a nád még megmarad, csak vízszintes lesz.... Lee koma! :wink:
nazda !
prolee
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: prolee » 2005. ápr. 12. 12:55

A nádat lehet vágni is és annak is ugyanaz lessz az eredménye.Csak hát az pénzbe kerül gondolom ezért égetik az emberek.

Már nem tudom hogy ki is mondta de igy szolt:
"Az ember egy külön állatfaj és tudni kell vele bánni."
szolg.pk.
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: szolg.pk. » 2005. ápr. 11. 12:59

Meg értem a soproniakat, fizikálisan rengeteget kivesz mindenkiből az erdő avar és a nádastűz.
szolg.pk.
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: szolg.pk. » 2005. ápr. 11. 12:52

Tisztelt Kollégák!

Az avar és egyéb vegetáció tüzek legnagyobb részben szándékos emberi tevékenységnek köszönhető:
"Talán azért van sok aljnövényzet tűz mert az emberek a természet megújhodását akarják segíteni. (Leégeted a magas, elszáradt tüzet, akkor gyorsabb a vegetáció). " Az átlag viszont csak meggyújtja és lelép biztos ami biztos. Nézzétek meg a naplótokat, 2-3 napig járunk vissza ugyanarra a területre mire teljesen leég.
A levegő tisztaság védelme érdekében hozott Tv. miatt ugyanis az égetés tilos.
Jól van ez?
A tűz valamilyen értelemben a természet része. D. A. természettudós a préri a puszta és a fenyves (csak az ajlnövényzetre kiterjedően, tui a tobozok kinyílásához szükség van rá).életében, fontosnak tartja.
Eredmény: Amerikában nem minden erdőtüzet oltanak el, ami marad az viszont okoz nagy galibákat.
A nádas felégetése a Balatonon és nagyobb tavainkon szokás volt a jó minőségű nád termelése miatt.
Ezen a téren is van szükség szemlélet váltásra úgy mint egykor a kazaltüzeknél, remélem nem tart addig.
Atiska
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2005. márc. 29. 13:43

Köszi vizsgáló így már értem. Mi is szoktunk gazt meg ilyesmit égetni, igaz nálunk mindig őrzés alatt van, és nem is tud nagyon elterjedni, mert nem nagyon van hová. Szóval akkor nagyrészt az emberi felelőtlenség számlájára írható, nem valamiféle rendszeres természeti csapáséra :)
Mindenkinek eseménymentes szolgálatot kívánok!
vizsgáló
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: vizsgáló » 2005. márc. 29. 11:41

Talán azért van sok aljnövényzet tűz mert az emberek a természet megújhodását akarják segíteni. (Leégeted a magas, elszáradt tüzet, akkor gyorsabb a vegetáció). A gond abból keletkezik, ha ezt gondatlanul teszik és a tűz kiszabadul az ellenőrzésük alól.
A staisztikát nézve a gaztüzek általában délután, estefelé történnek. Ekkor már a reggeli pára felszáradt és baromi jól ég a száraz anyag.
Atiska
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2005. márc. 29. 11:13

A következő lenne a kérdésem. Egyre többet hallani mostanában avar-nádas-cserjés-tűzről. Ez nekem elég furcsa, mert igaz, hogy a növények elszáradtak már, de azért a hóolvadásból néhanapi köd eső éjszakai fagy stb-ből rakódik le nedvesség a növényzetre is. Én az egyszerű eszemmel azt tartanám logikusnak, ha két heti esőmentes kánikula után gyulladna ki egy-egy ilyen hely, nem ilyenkor, amikor azért még esetleg elég nedves lehet a talaj növényzet maradéka stb. Miért van ez a sok avartűz mostanában (tél vége-tavasz eleje) minden évben?

Akinek van magyarázata és megosztaná velem, azt nagyon megköszönném.

ui: Köszönet a moderátornak a segítségéért. (első nekifutásra nem sikerült megtalálnom ezt a topicot )
Mindenkinek eseménymentes szolgálatot kívánok!
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. márc. 24. 9:40

Ha jól számolom négy darab pont.
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. márc. 23. 22:54

Szia Fireman !

Mindent értek, de mi az a ....
nazda !
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. márc. 21. 22:14

Avar tűz - nádas tűz 1:3 kettes....20.30-ig
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. márc. 08. 17:42

Bocsi !

De megint avartűzhöz kellett vonulnunk !

Igen "Kisfőnök" :lol: ez a tűzoltóság napos 8) oldala.
Ne :lol: nem vagyok hazudós !
Üdv ! 8)
nazda !
Nosferatu
szikracsapkodó

Szerintem....

Hozzászólás Szerző: Nosferatu » 2002. nov. 20. 14:53

Inkább két avartüz, mint egy közuti baleset! Kisebb az esély arra, hogy személyi sérülés van az avartüznél.
Soproniakat nagyon sajnálom, mert Ők tényleg sokat mennek avar-erdőalja tüzhöz. Ez van. Ezt
vállaltuk
!
Sopronban egy kettes fokozatú tüzeset = Csorna ÖTE védelemben tartózkodik a csornai laktanyában.
Pedig Csorna- Sopron akár honnan nézem 60 km. Viszont Sopronnak nyugati irányból nincs segítség...
KalocsaL
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: KalocsaL » 2002. okt. 10. 11:33

Roland:
Most olvasom csak egy régebbi hozzászólásodat, hogy a soproniaknak tele a tökük az erdő- meg nádastüzekkel.
Hmmm....
Egy csónakban evezünk. Mert:
egy ilyen eset általában (>90%) II-es kiemel, vagy nagyobb számú. Namármost; ha ez beüt, akkor akárhol is legyen az a nádas a tó környékén, és akárhol is legyen az erdő Sopron környékén, a Csorna I-es riasztva van. Ha a jelzés valós, akkor pedig Csorna ÖTE szolgálatban tartózkodik a laktanyában, nagy káreset esetén pedig elvonul hozzátok.Megértelek benneteket...
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2002. aug. 30. 19:05

igazad van roland kéne alapítani egy ilyen klubbot
Válasz küldése