* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. júl. 23. 10:44

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Autótüzek
HozzászólásElküldve: 2016. jan. 22. 9:44 
tűzkőről pattant

Üdvözlet Mindenkinek!

A 2. képen látszik szerintem hogy porral oltó.
-Mert látszik a végéről(habbal oltónak nem ilyen a vége illetve szereken nagyon ritka a habbal oltó málházva)
-Amikor még lovas szekérrel vonultam egységes szivattyúk voltak ilyen gyárt mányuak talán a legjobbak "R" egyszerű csapos (nem agyon vezérelt)és azzal elég volt csak egy kicsit kinyitni a habos csapot és 1/2 óráig elég volt míg kenem ürült a rendszerből a hab.
Mindenki félti a drága habot!!De miért??Akkor mire tartogatják?? :idea: :tilos:
- Habrohamot túlzásnak írtam.Pont aztért éget "sz@rrá" mert nem habbal kezdték szerintem.
- Igen légzőben de nem használják!!Öregségükre majd hamut köpnek!! :idea:
Szerinted miért hallnak olyan korán az öreg kollégák. :tilos:
Mert "avar tűzre minek felvenni abban nincs káros anyag."
Szerintem meg van sok szemét és magában is az avarban és nád stb tűzben.
De a szakemberek itt jobban tudhatják!!!Van erre teszt vagy mérés.

http://kki.katasztrofavedelem.hu/

Miért nincs erre OKF-es utasítás???Mint a sisakra???!! Erre kellene igazán ÖTE és hivatásos szintem!!KMSZ -nek ezt kellene igazán nézni!!!De amikor Ő se veszi fel képek alapján soha csak dirigál tisztelet a kivételnek!! :tilos: :radobbent: :csendesen:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: TŰZOLTÓSÁG és katasztrófavédelem
HozzászólásElküldve: 2016. jan. 21. 20:20 
slagmester

Kombi írta:
Üdvözlet Mindenkinek!

Lehet hogy nyuger vagyok..

Több szakmai hibát is találtam a képek kapcsán csak egy pár :radobbent: :hazudos:
1. 7. képen miért kell egymással szemben oltani?Főleg porral oltóval.
2. Miért nem letehet hamarabb az a habroham???Mivel gumi égett.
3. Légzőt nem csak viselni kellene hanem használni!!!
Öregségnél ha megéri majd a seg... veszi a levegőt!!Ha gumi ég biztos nincs benne méreg??!! :idea: :tilos:

Nem elég csak felvenni a bevetési ruhát TŰZOLTÓ felírattal és azzal tűzoltó leszek!!!!!
A Megyei KMSZ- nek őket kellene igazán szereltetni ellenőrizni!!
"Ők Önkéntesek ne bántsuk mert nem kapnak érte fizetést"
Ha majd valaki meg ég komolyabban,vagy ne adja az Isten hogy meghal majd akkor lesz itt minden!!Ki fogja vállalni a felelősséget!
40 ÓRA mire elég???!!!

"1. 7. képen miért kell egymással szemben oltani?Főleg porral oltóval."
A tűzfalon ami a motorteret elválasztja az utastértől keresztül lehet lőni a magasnyomásúval?
Biztos hogy porral oltó és nem habbal oltókészülék?

"2. Miért nem letehet hamarabb az a habroham???Mivel gumi égett."
Miféle habroham? Ez csak egy, max két H habsugár.
Tudod ezen szivattyúkról hogyan kell H habot adni?
A gumi végett lehet a habban valami de az autó addigra sz@rrá égett.

Nagyobb baj a légző hiánya, s nem használata, viszont a képek szerint az alagútban a huzat a füstöt a beavatkozás ellenében vitte, s a füstben légzőben állnak a kollégák.

A többiben van valami, de némelyikük meg még hivatásos is, s kellő szakmaiassággal igyexik ellátni a szabadnapos feladatát is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. jan. 21. 9:39 
tűzkőről pattant

Üdvözlet Mindenkinek!

Lehet hogy nyuger vagyok..

Több szakmai hibát is találtam a képek kapcsán csak egy pár :radobbent: :hazudos:
1. 7. képen miért kell egymással szemben oltani?Főleg porral oltóval.
2. Miért nem letehet hamarabb az a habroham???Mivel gumi égett.
3. Légzőt nem csak viselni kellene hanem használni!!!
Öregségnél ha megéri majd a seg... veszi a levegőt!!Ha gumi ég biztos nincs benne méreg??!! :idea: :tilos:

Nem elég csak felvenni a bevetési ruhát TŰZOLTÓ felírattal és azzal tűzoltó leszek!!!!!
A Megyei KMSZ- nek őket kellene igazán szereltetni ellenőrizni!!
"Ők Önkéntesek ne bántsuk mert nem kapnak érte fizetést"
Ha majd valaki meg ég komolyabban,vagy ne adja az Isten hogy meghal majd akkor lesz itt minden!!Ki fogja vállalni a felelősséget!
40 ÓRA mire elég???!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. jan. 20. 12:52 
hamutipró

Adjon az Isten szép Napot!

Vonulásra kötelezett ÖTE személynek nem kell légző káresetnél??!! :tilos:

http://www.langlovagok.hu/html/galeria/10030_1.shtml

Nem támadom Őket.De hiába akarják a német mintát bevezetni Mo.-on.
Pénz nélkül és feltételek nélkül NEM LEHET!!!!! :fal: [-X

Mi az, mi embert boldoggá tehetne?
Kincs? hír? gyönyör? Legyen bár mint özön,
A telhetetlen elmerülhet benne,
S nem fogja tudni, hogy van szívöröm.
"A vezetőkhöz is szól a Bölcsesség könyve (6,1-3)
Halljátok hát, és szívleljétek meg,
Tanuljatok, akik a föld hatalmait kormányozzátok!
Figyeljetek föl, akik a sokaságon uralkodtok,
És büszkék vagytok a népek nagy számára.
A Mindenható adta nektek a hatalmat és a
Magasságbeli az uralmat, s majd számon
Kéri tetteiteket, és kivizsgálja szándékaitokat."

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. jan. 11. 17:37 
Szerkesztő

Figyelem, jogszabályi változás!

A közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

107. § (1) Tehergépkocsin, mezőgazdasági vontatón és lassú járművön, továbbá a tehergépkocsiból és pótkocsiból, valamint nyerges vontatóból és félpótkocsiból álló járműszerelvényen, amelynek megengedett legnagyobb össztömege

a) meghaladja a 3500 kg-ot, de legfeljebb 12 000 kg 1 db legalább 6 kg-os

b) meghaladja a 12 000 kg-ot 1 db legalább 12 kg-os vagy
2 db legalább 6 kg-os
A, B és C tűzosztályú tüzek oltására alkalmas, szabványos, por oltóanyagú hordozható, porral oltó tűzoltó készüléket kell készenlétben tartani a járműtűz eloltására.

(2) Az autóbuszon a járműtűz eloltására

a) 30 személy befogadóképességig 1 db legalább 3 kg-os,

b) 31–100 személy befogadóképesség között 1 db legalább 6 kg-os,

c) 100 személy befogadóképesség felett 1 db legalább 12 kg-os vagy
2 db legalább 6 kg-os
A, B és C tűzosztályú tüzek oltására alkalmas, szabványos, por oltóanyagú hordozható, porral oltó tűzoltó készüléket kell készenlétben tartani.

(3) Az (1)–(2) bekezdésekben meghatározott tűzoltó készülékek más oltóanyagú, de legalább azonos oltási teljesítményű hordozható tűzoltó készülékkel helyettesíthetőek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2015. júl. 10. 7:27 
Szerkesztő

Automata tűzoltó patron a motortérben

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Budapest
HozzászólásElküldve: 2014. máj. 24. 17:28 
Szerkesztő

Kép

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. ápr. 02. 8:34 
lángterelgető

BociBarna írta:
:-)

Akarta ő hívni a tűzoltóságot, de mindig úgy vették fel, "katasztrófavédelem, tessék!"...
trollolo...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. feb. 19. 11:07 
lángterelgető

A hős... aki a Blikk fotósa és aki korábban tűzoltó is volt... és aki ...
:radobbent:
Részlet a 1996. évi XXXI. törvény vonatkozó részéből:
"tűzjelzés
5. § (1) Aki tüzet vagy annak közvetlen veszélyét észleli, köteles azt haladéktalanul jelezni a tűzoltóságnak, vagy ha erre nincs lehetősége, a rendőrségnek vagy a mentőszolgálatnak, illetőleg a települési önkormányzat polgármesteri hivatalának (körjegyzőségnek)."

Mit is ír a Blikk:
"...észrevettem, hogy az autópálya másik oldalán, a szemközti sávban rettentően füstöl valami. Mivel korábban tűzoltóként is dolgoztam, gondolkodás nélkül ( :mrgreen: ) hajtottam le az első kijáratnál, hogy visszaforduljak, és megnézzem, miben tudok segíteni – emlékezett vissza Viktor, ... – Iszonyatosan sötét és hatalmas köd volt, eközben pedig dőlt a füst a kocsiból. Azonnal kihívtam az autópálya-felügyeletet, hogy jöjjenek ki, és világítsanak meg minket, nehogy valaki belénk hajtson, és még nagyobb baj legyen..."

Namost kérem:
1. ha tűz volt, akkor a volt "kolléga" törvényt sértett. :tilos:
2. ha meg nem volt tűz, akkor meg mitől is lett hős a volt "kolléga"? :twisted:

:-) :-D :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. feb. 19. 8:41 
vörös kakas réme

http://www.blikk.hu/blikk_sztarvilag/a- ... ot-2174979

Ez a történet annyira blikkes. Ha dől a füst a kocsiból, nem a tűzoltókat kell hívni? Pláne egy állítólagos volt tűzoltónak. A kocsin amúgy nem látszik, hogy kigyulladt volna. Meg amúgy is elhiszem, hogy a Blikk fotósaként az a nagy segítségkényszer fordította őt vissza, és nem az, hogy fényképeket készítsen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 13. 21:56 
szikracsapkodó

Józsi! Ne foglalkozz az ilyen hozzászólásokkal! Teljes mértékben igazad van.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 12. 18:06 
Szent Tömlő őrzője

pumpa!

Felületes voltam! :lenezo:
Bocs!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 12. 17:23 
Szent Tömlő őrzője

Marhaság.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 12. 12:45 
csizmás kandúr

Big Gabi!

Nem én találtam ki. Én csak idéztem, azt is leírtam, hogy honnan :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 12. 9:41 
slagmester

old campaigner írta:
mszjozsef írta:
Zoli12345! Most olvasom, hogy az általam említett ajkai tűznél halottakat vizionáltál. Rosszul emlékszel! De kapóra jött a megjegyzésed, mert az ominózus budapesti autóstűznél egyesek már arra kerekítették a problémát, hogy a fővárosi diszlokáció hibája miatt túlságosan kicsi volt a beavatkozó létszám. Ott Ajkán 7 (!) ember fél órán keresztül küzdött, hogy mindenkit kimentsenek ( senki nem halt meg, de még komoly sérülés sem volt!), tudtak sugarat is szerelni és azzal beavatkozni, pedig a veszprémiek kiérkezéséig legalább 3 lakásba hatolt fel a szellőzőn a tűz a második emelet konyhájából.
Szintén ajkai emlékem, hogy egy alapfokú tanfolyam hallgatói ( szerencsére a helyi televízió felvette) bemutatót tartottak. Kérem tisztelettel másodpercek(!!) alatt (régi lejárt habanyagot felhasználva) eloltottak egy jól "kifejlesztett" autóstüzet. Ám nekik egy kitűnő ajkai oktatójuk volt.

mszjozsef! :hazudos:

Kérem hogy maga ne prédikáljon itt! Aki olyan látványosan egy pillanat alatt és gusztustalan módon hátat fordított az önkormányzati tűzoltóság és tűzvédelem rendszerének, mint maga és gazdája, azaz a gazdája és maga, az itt ne ossza az észt! Az önkormányzati tűzoltóság legfőbb fellegvárának számító ftp, melynek maga volt a titkársági főosztályvezetője, éveken át fennen hirdették az önkormányzatiság szentségét és látványos csatározásokat folytattak az akkori okffel. Nem emlékszik??? Persze hogy nem.
Aztán fordult a szél és észrevétlenül kiejtették a kezükből az addigi elveiket(???), elkezdtek asszisztálni ehhez az őrülethez. És még van képe az ftp tűzoltóit és oktatóit becsmérelni?! Felháborító arcátlanság!
Hiteltelen, elvtelen köpönyegforgatók!
:tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
ugye, ugye!

szélkakas=(apu szds. 2003. aug. 27. 8:16)= Fejes József aki figyeli, figyelteti, hogy mit írok, teljesen képben legyen!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 12. 7:52 
Szent Tömlő őrzője

szélkakas írta:
A szél felkapta és járja a maga útját a HÍR!

old campaigner!

Ezt láttad már?
http://tv2.hu/musoraink/tenyek/116369_n ... egett.html

pumpa!

" A TV2 Tények című műsorában megszólalt szakszervezeti vezető szerint azért nem tudtak a Bence által említett nyolc percnél hamarabb a helyszínre érni, mert kevés a bevethető szerkocsi a tizenharmadik kerületi tűzőrségen."

Kérlek, nézd meg még egyszer a TV2 Tények műsorát, amit Te tényként leírtál az nem hangzott el !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 12. 6:32 
Szent Tömlő őrzője

Valakinél elgurult a GPS.......

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 11. 19:29 
csizmás kandúr

old campaigner írta:
Ti hős tűzoltók, az egótok sokkal nagyobb a hivatástudatotoknál! Elhivatott tűzoltó nem ontja a híg f.st a sajátjaira nagy publikum előtt ilyen elvetemült módon!!! .... „A TŰZOLTÓ HIVATÁSNAK becsülete van és azt, nem szabad lejáratni!”

A TV2 Tények című műsorában megszólalt szakszervezeti vezető szerint azért nem tudtak a Bence által említett nyolc percnél hamarabb a helyszínre érni, mert kevés a bevethető szerkocsi a tizenharmadik kerületi tűzőrségen. Ezt nem én írom, innen idéztem:
Lánglovagok írta:

Hát itt meg mi van? Mi van az ego-val, s mi van a hivatástudattal, meg a TŰZOLTÓ HIVATÁSNAK becsületével ???
Valójában egészen másról lehet szó. Azért nem a kerületi tűzoltókat küldték a helyszínre, mert a Zsínór utcai bázis több mint egy kilométerrel messzebb van az Alig utcától, mint az ötödik kerületi Gerlóczy utcában található kirendeltség.
Ezt sem én mondom, hanem a Totalcar.
Szóval akkor most mi van a lejáratással, meg azzal a híres szakmaisággal, amit annyira tudsz emlegetni :radobbent:
Te hős tűzoltó, te :hazudos:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 11. 13:50 
tömlőszállító

mszjozsef írta:
Zoli12345! Most olvasom, hogy az általam említett ajkai tűznél halottakat vizionáltál. Rosszul emlékszel! De kapóra jött a megjegyzésed, mert az ominózus budapesti autóstűznél egyesek már arra kerekítették a problémát, hogy a fővárosi diszlokáció hibája miatt túlságosan kicsi volt a beavatkozó létszám. Ott Ajkán 7 (!) ember fél órán keresztül küzdött, hogy mindenkit kimentsenek ( senki nem halt meg, de még komoly sérülés sem volt!), tudtak sugarat is szerelni és azzal beavatkozni, pedig a veszprémiek kiérkezéséig legalább 3 lakásba hatolt fel a szellőzőn a tűz a második emelet konyhájából.
Szintén ajkai emlékem, hogy egy alapfokú tanfolyam hallgatói ( szerencsére a helyi televízió felvette) bemutatót tartottak. Kérem tisztelettel másodpercek(!!) alatt (régi lejárt habanyagot felhasználva) eloltottak egy jól "kifejlesztett" autóstüzet. Ám nekik egy kitűnő ajkai oktatójuk volt.

mszjozsef!

Kérem hogy maga ne prédikáljon itt! Aki olyan látványosan egy pillanat alatt és gusztustalan módon hátat fordított az önkormányzati tűzoltóság és tűzvédelem rendszerének, mint maga és gazdája, azaz a gazdája és maga, az itt ne ossza az észt! Az önkormányzati tűzoltóság legfőbb fellegvárának számító ftp, melynek maga volt a titkársági főosztályvezetője, éveken át fennen hirdették az önkormányzatiság szentségét és látványos csatározásokat folytattak az akkori okffel. Nem emlékszik??? Persze hogy nem.
Aztán fordult a szél és észrevétlenül kiejtették a kezükből az addigi elveiket(???), elkezdtek asszisztálni ehhez az őrülethez. És még van képe az ftp tűzoltóit és oktatóit becsmérelni?! Felháborító arcátlanság!
Hiteltelen, elvtelen köpönyegforgatók!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Totalcar
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 11. 13:02 
Szerkesztő

Hat autó égett, ki tehet róla?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 11. 8:41 
slagmester

old campaigner írta:
Ti hős tűzoltók, az egótok sokkal nagyobb a hivatástudatotoknál! Elhivatott tűzoltó nem ontja a híg f.st a sajátjaira nagy publikum előtt ilyen elvetemült módon!!! Nem reklámozza teljes mellszélességgel, hogy hehe, milyen hülyék ezek a tűzoltók, de amúgy én is tűzoltó vagyok áááám, hehe!
A bölcsek hallgatnak. Amit a külvilágnak meg kell tudnia, azt tudja meg, minden mást, a hibáinkat a szakmán belül, négy fal között kell megbeszélni! Senki másra nem tartozik! Ti fülsértően harsányak és magamutogatóak vagytok!
Igen apu szds, téged idézve „A TŰZOLTÓ HIVATÁSNAK becsülete van és azt, nem szabad lejáratni!” Hát ne járasd le! Osztom a szavaidat, a hibáinkból tanulni kell, de ne egy színpadon akarjál bűnbánatot gyakorolni nagyközönség előtt, mert a hallgatóid fele kinevet, a másik pedig megkövez! „Ilyen az élet Bözsikém drága.” Nem tudtad?!

Az alábbi linkeken lehet csemegézni a külföldi kollégák hasonló jellegű káreseti beavatkozásaiból, (akik egy kicsivel többen vannak jelen) a hsz-ekben kritizált szempontok alapján, összehasonlítás képen: fecskendő romhatáron belüli felállítási hely, habképzőanyag használat, légzőkészülék használat:

http://www.youtube.com/watch?v=onjW36sxAqU

http://www.youtube.com/watch?v=S4s0LkCT ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=heYyux2g ... ure=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=V37PRCY56No

old campaigner!

Akármilyen élcesre és viccesre veszed a figurát, nagyon jól tudod, tudhatod, hogy a tűzoltó hivatást nem mi járattuk és járatjuk le.
Van egy véleményem és azt nyíltan a nevemmel vállalom, kedves TŰZOLTÓ bajtársam?!
A külvilágról meg csak annyit, nagyon jól tudod, hogy nagy nyilvánosság előtt tesszük amit tennünk kell, sok a nézelődő kíváncsi ember! Vannak köztük laikusok és kevésbé azok. Ha nem beszélünk a hibákról azt akkor is látják, beszélnek róla ha meg elferdülnek a dolgok az még rosszabb.
A hazugság, elferdítés, maszatolás, többet árt mint használ, emlékszel még a "far turkász beavatásra"? Szégyenkeztünk eleget!

A linkjeid meg annyiban érdekesek, hogy abból is lehet tanulni és ez a lényeg!

Nevem megtalálod alább, ha meg ismersz keress meg, ne üzengess itt, beszélhetünk is!

szélkakas=(apu szds. 2003. aug. 27. 8:16)= Fejes József aki figyeli, figyelteti, hogy mit írok, teljesen képben legyen!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 11. 0:29 
tömlőszállító

Ti hős tűzoltók, az egótok sokkal nagyobb a hivatástudatotoknál! Elhivatott tűzoltó nem ontja a híg f.st a sajátjaira nagy publikum előtt ilyen elvetemült módon!!! Nem reklámozza teljes mellszélességgel, hogy hehe, milyen hülyék ezek a tűzoltók, de amúgy én is tűzoltó vagyok áááám, hehe!
A bölcsek hallgatnak. Amit a külvilágnak meg kell tudnia, azt tudja meg, minden mást, a hibáinkat a szakmán belül, négy fal között kell megbeszélni! Senki másra nem tartozik! Ti fülsértően harsányak és magamutogatóak vagytok!
Igen apu szds, téged idézve „A TŰZOLTÓ HIVATÁSNAK becsülete van és azt, nem szabad lejáratni!” Hát ne járasd le! Osztom a szavaidat, a hibáinkból tanulni kell, de ne egy színpadon akarjál bűnbánatot gyakorolni nagyközönség előtt, mert a hallgatóid fele kinevet, a másik pedig megkövez! „Ilyen az élet Bözsikém drága.” Nem tudtad?!

Az alábbi linkeken lehet csemegézni a külföldi kollégák hasonló jellegű káreseti beavatkozásaiból, (akik egy kicsivel többen vannak jelen) a hsz-ekben kritizált szempontok alapján, összehasonlítás képen: fecskendő romhatáron belüli felállítási hely, habképzőanyag használat, légzőkészülék használat:

http://www.youtube.com/watch?v=onjW36sxAqU

http://www.youtube.com/watch?v=S4s0LkCT ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=heYyux2g ... ure=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=V37PRCY56No

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 10. 14:56 
csizmás kandúr

Ez a habtakarékos beavatkozás?

Mennyi lett a kár?
Casco nélküli a tulajdonosok imájukba foglalták a takarékos tűzoltás elrendelőjét... :tapsolo: :toprengo: :arrow:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 10. 14:26 
lángterelgető

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 10. 13:48 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Egy ilyen káreset felszámaolása 5 évvel ezelőtt akár 1000l liter vízzel és 60 liter habképzővel kb 1 percig tartott volna. Mi változott azóta?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]